Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Hokejbal: Kontakt Rabitex liga

V posledný hrací deň základnej časti Kontakt Rabbitex ligy sa hralo o konečné umiestnenia na 2.-6. mieste a tak bola situácia ešte zamotaná. V prípade víťazstva Terve nad H. I. v úvodnom zápase dňa, by v tabuľke preskočili práve Citrónov, v prípade prehry

by potrebovali na konečné 3. miesto v tabuľke a vyhnutiu sa víťazovi základnej časti (Zotherm), zdolať v záverečnom zápase základnej časti ligy Lions. Tí naopak potrebovali získať 6 bodov, čo znamenalo aj skalp Terve Tuoly, aby narazili v play-off na Citrónov a vyhli sa Zothermu. Okrem toho na 5. Kontakt útočili Corgoňáci, ktorý mali dva zápasy na to, aby získali 2 body a aby Kontakt preskočili.
Zároveň sú už definitívne známe dvojice pre semifinále play-off, ktoré sa začína už o týždeň v sobotu. Zotherm – Lions Gympel a H. I. Citróni – Terve tuola.
H. I. Citróni - Terve tuola 4:2 (0:1, 1:0,
3:1), góly: 0:42 E. Lehotkai (Csákányi, Pekarík) 0:1, 14:45 Šimkovič (Liška, Halimovič) 1:1, 24:30 Magušin (Kováč, Mihalov) 2:1, 28:21 E. Lehotkai (Klimko, Csákányi) 2:2, 32:51 Magušin (Mihalov) 3:2, 33:12 Mihalov (Šabík) 4:2
Zápas o konečné 2. miesto „dvíhal zo sedadiel“ divákov už od 1. minúty, keď sa najprv ocitol v obrovskej šanci Šabík. Ako sa premieňajú šance mu ukázal v 42. sekunde protihráč Erik Lehotkai, ktorý zakončil krásnu akciu Pekaríka s Csákányim bekhendovým blafákom a bolo 0:1. Potom pritlačilo mužstvo H. I., ktoré sa s výnimkou presilovej hry Terve, snažilo ešte do prestávky vyrovnať a trafili i brvno. V druhej tretine sa najskôr zaskvel ľavý betón Petráša a pár sekúnd na to bolo vyrovnané. Nádhernú akciu Halimoviča s Liškom zakončoval do ľavého horného rohu brány Šimkovič. Po strele Kollára zo vzduchu čaroval opäť Petráš, ktorý v týchto fázach hry svojich skutočne podržal. Keď zneškodnil aj šance Kollára a E. Lehotkaia, udrelo na druhej strane. Po Kováčovej strele Kakody neudržal loptičku a nikým nekrytý Magušin v presilovke dostal Citrónov prvýkrát do vedenia. Na dva 2:2 vyrovnával rovnako v presilovke E. Lehotkai. Rozhodnutie prišlo v závere duelu, keď najskôr Magušin vo vlastnom oslabení strelil víťazný gól a o niekoľko sekúnd poistil víťazstvo Mihalov.
Zotherm - Kontakt 2:1 (0:1, 2:0, 0:0), góly: 11:41 Ildža (I. Kušnierik) 0:1, 13:35 Fazekaš (Naď, Suchánsky) 1:1, 19:44 Suchánsky (Ma. Kováč) 2:1
Zápas jasného víťaza základnej časti proti najväčšiemu rivalovi z Kontaktu bol nečakane vyrovnaný a o víťazstve favorita rozhodli individuálne chyby obrancov Kontaktu. Ten zaskočil Zotherm, keď v druhej minúte zachraňoval pred prázdnou bránou Naď, o minútu neskôr zvonila po strele R. Šajbena žrď, Ginčai nedokázal sám pred brankárom skrotiť loptičku a vo 4. min ratoval pred prázdnou bránou Suchánsky. Neuveriteľný úvod zápasu ukončil v 6. min R Šajben, ktorý obišiel Ma. Kováča a po blafáku zachraňoval hokejkou brankár Kopernický. Od tohto momentu mal Zotherm po celý zápas prevahu, ale do šancí ho obrana hostí nepúšťala. Zápas rozhodli až dve katastrofálne individuálne chyby v druhej tretine, ktoré potrestali Fazekaš a Suchánsky a v záverečnej tretine sa niekoľkými neuveriteľnými zákrokmi blysol brankár Kontaktu Gajňák.
Corgoňáci:Lions Gympel 2:7 (1:2, 0:3,
1:2), góly: 08:20 J. Novák (Bernát) 1:0, 10:49 Grobař (Bozóky) 1:1, 11:56 Toldy (Baksa) 1:2, 17:06 Grobař (Baksa) 1:3, 22:35 Valašík (Sýkora) 1:4, 23:38 Lalúch (Baksa) 1:5, 24:50 Bugár (Bruna) 2:5, 34:25 Rybár (Toldy) 2:6, 34:50 Rybár 2:7
Zápas, v ktorom išlo Corgoňákom o konečnú 6. priečku a Gympla v prípade víťazstva o udržanie si šance na 3. miesto pred play-off, bol taktickým bojom a šance sa rodili ťažko. Prvú vážnejšiu strelu do priestoru brány zaznamenal J. Novák a z následného závaru pred bránkou Lions vyťažil vedúci gól. Ako viackrát v posledných zápasoch sa však Corgoňákom stali osudnými konce tretín. Najskôr v pred koncom prvej otočili vývoj zápasu Grobař a Toldy, neskôr na konci druhej rozhodujúci náskok Gympla vypracovali Vylašík a Lalúch (medzitým zvyšoval na 1:3 Grobař), aby pred koncom záverečnej časti hry dvakrát skóroval Rybár.
Corgoňáci - Zotherm 0:6 (0:4, 0:2, 0:0), góly: 2:48 Palonder (Valenteje, Mi. Kováč) 0:1, 8:47 Ma. Kováč (Palonder, Kopernický) 0:2, 10:08 Kopernický (Ma. Kováč) 0:3, 11:15 Valenteje (Palonder) 0:4, 28:59 Naď (Mi. Kováč, Valenteje) 0:5, 23:24 Ma. Kováč (Mi. Kováč) 0:6
Poslednou šancou Corgoňákov na 5. priečku bolo víťazstvo nad Zothermom, ale ten svojich kamošov z Kontaktu predbehnúť nenechal a už v prvej tretine rozhodli o výsledku. Hráči Zothermu hrali v pohode a pokojne im stačilo hrať na pol plynu, pretože zdecimovaným domácim hrajúcim bez svojej brankárskej opory Kubeka nevychádzalo nič na čo siahli a za zmienku stojí len čistota hry (1 vylúčenie) a z ich strany dve tyčky J. Nováka. Inak Zothermu spoľahlivo a vo veľkej pohode zachytal Suchánsky a vpredu si dvojica Kopernický, Palonder s podporou ďalších robila s obranou súpera doslova to, čo chcela a keď mnohé ďalšie šance ostali nevyužité, Zotherm si spravil pohodu pred play-off víťazstvom 0:6.
Terve tuola - Lions Gympel 4:2 (2:0,
0:2, 2:0), góly: 4:29 E. Lehotkai (Dubovský, Pekarík) 1:0, 10:16 E. Lehotkai 2:0, 14:28 Rybár 2:1, 18:32 Baksa (Valašík) 2:2, 25:42 Csákányi (Dubovský, Klimko) 3:2, 27:14 E. Lehotkai (Kollár) 4:2
Pred záverečným zápasom dňa bolo jasné, že víťaz bude hrať v semifinále play-off s mužstvom H. I. Citróni a porazený so Zothermom, čo vývoj zápasu paradoxne poznačilo pozitívne. Ani jedno, ani druhé mužstvo nevedelo, čo ich v play-off čaká a či výhra v tomto zápase bude skutočne víťazstvom. Napriek tomu sa nielenže nedá hovoriť o nervozite, ale naopak, zápas sa odohral v úplnej pohode. Momentmi zápasu boli hattrick Erika Lehotkaia, ktorý dal v sobotu 5 gólov mužstva Terve zo 6-tich v dvoch zápasoch a víťazný gól Csákányiho, ktorý dokázal skórovať až v poslednom zápase základnej časti po 21 asistenciách. Náboj priniesli do zápasu aj výsledky jednotlivých tretín, keď Terve vyhrala prvú 2:0, rovnakým rozdielom druhú prehrala a záverečnú opäť vyhrala.
Dodo Kušnierik, Igor Kušnierik

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  2. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  8. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  9. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 991

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.