Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

Demandice odskočili svojim súperom
V. Kozmálovce - S. Tekov 0:1 (0:1), gól: Galgóci, (Pál, Kolev I, Szikora ml, D: Šafár)
V. Kozmálovce: P. Tariška - V. Tariška, M. Andruška, Mar. Trnkus, F. Jančo, M. Graus, V. Katona, M. Mucha, Martin Tariška, I. Daniš, J. Mucha (M. Jančo, P. Bielik)
Starý Tekov: R. Bačík - V. Kúdela, R. Máčaj, V. Šuchter, M. Bánsky, Š. Kollár, M. Senci, R. Hajko, R. Bátovský, Š. Galgóci, B. Halabuk (P. Béreš, J. Angleta, Vilhelm)
Hral sa zápas len priemernej úrovne, kde hlavne hostia zaostali herne za svojim očakávaním. Do prestávky sa ujala jedine strela kanoniera hostí Galgóciho v 32. min. a favorit viedol. Nezáživný futbal pokračoval aj po polčase, domáci sa sústredili na obranu, v útoku toho moc neukázali. Hostia mali zo štyri gólové šance, ale gól už nedali a preto im stačil podať na víťazstvo aj priemerný výkon.
Plášťovce - N. Dedina 7:3 (3:2), góly: J. Nanias 3, L. Križan 2, Šomlo 2 - P. Salaj 2, Nádaždy (Havran, Petrík, Zaimi J)
Plášťovce: M. Matúš - Sz. Szabó, T. Jelen, R. Križan, Š. Šomlo, E. Fabian, T. Róm, I. Šereš, L. Križan, L. Žóka, J. Nanias (M., Kneizel, Sz. Bencsok, Cs. Bencsok)
N. Dedina: D. Hríbik - Pastier, M.. Kollár, R. Harmady, P. Lohyňa, J. Šebo, S. Jakubis, M. Maľa, A. Šebo, K. Nádaždy, G. Alföldi, P. Salaj (P. Bob)
Hostia z N. Dediny sa dostali do vedenia, ale domáci odpovedali ešte do polčasu a otočili skóre vo svoj prospech. V slušne hranom zápase domáci po zmene strán dominovali, keď pritlačili hostí pred ich pokutové územie. Preťažená obrana hostí potom ešte inkasovala štyri razy, na čo hostia odpovedali len jediným presným zásahom a domáci zvíťazili až štvorgólovým rozdielom.
Dolný Pial - H. Vrbica 0:5 (0:2), góly: A. Kačmárik 3, M. Sliačan 2, (Žirko, Holman, Kopanicová)
Dolný Pial: P. Trgiňa - A. Sladíček, M. Ledényi, M. Valach, T. Magda, M. Trgiňa, V. Bútora, P. Valach, M. Húdik, I. Vízi, T. Meszáros (R. Bielik, R. Lukáč, M. Markovič, E. Füri)
H. Vrbica: O. Výbošťok - A. Kačmárik, I. Siksay, K. Kačmárik, P. Páchnik, A. Jakubík, Patrik Pilinský, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, J. Valentík (Peter Pilinský, J. Ivančo, T. Bogár, J. Hovan, J. Kukel)
Hostia mali priebeh zápasu pod svojou kontrolou, keď domáci mali pred nimi až príliš veľký rešpekt. Vrbičania si už do prestávky vypracovali dvojgólový náskok, ktorý po obrátke zveľadili ďalšími troma strelami do čierneho. Snaha domácich hrať vyrovnanú partiu bola márna. Podľa domácich funkcionárov hostia potvrdili, že už druhý rok hrajú najlepší futbal v okrese, hoci postup ich vždy minie...
Kalinčiakovo - Lok 2:2 (1:1), góly: Š. Pap, Horňák - Szilváš (z 11 m), Obert, (Križan, Klabníková, Macho)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, A. Belanský, V. Horňák, Š. Pap, P. Cheben, Š. Šinko, L. Struhár, Š. Tanaši, H. Taňaši, Ľ. Fürješ (Kováč, G. Hega, Kollár, S. Holubík, Ľ. Somolay)
Lok: Š. Sliezik - P. Hajko, M. Török, M. Kočí, Šebeštín, Obert, Pleva, M. Škorupa, Kollár, O. Szilváš, Mátyaš (Marföldy)
Kalinčiakovo začalo, ako sa na domáce mužstvo patrí a do 30. min. mali množstvo gólových šancí. Lenže nevedeli dať gól zblízka, trafili žrď, nevyužili brejky a tak na vedúci gól Papa odpovedal premenenou penaltou Szilváš. Po obrátke vrátil všetko do normálu Horňák a bolo 2:1. Lenže platonický tlak domácich už ďalší gól nepriniesol, ba naopak, po ojedinelom protiútoku sa gólovou hlavičkou presadil Obert a bolo vymaľované...
H. Turovce - Demandice 1:2 (1:1), góly: 35. P. Csáky - 10. Benca, 72. P. Tóth, (Meňhart, Kokavec, Tóth)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., Zs. Mihály, F. Balázs, L. Szabó, P. Varga ml., P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (T. Fabián)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, R. Kluka, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Medveď (I. Líška, Pastucha, I. Sebelédi)
Mužstvá stoja na opačných koncoch tabuľky, no domáci sa vypli k celkom dobrému výkonu a skomplikovali favorizovaným hosťom cestu za povinnými troma bodmi. Hostia išli do vedenia po rýchlej akcii, na ktorej konci bol Benca. Ešte do polčasu domáci kapitán P. Csáky zavelil do útoku a vyrovnal na 1:1. Po zmene strán spravili domáci hrúbku a hosťujúci Tóth strelil víťazný gól. Demandičania mali optickú prevahu, ale domáci si za kvalitný výkon bod určite zaslúžili.
Žemberovce - Čaka 7:0 (2:0), góly: J. Vrecník 3, Homoľa, Mikula, Nedorolík, Flašík, (Ďurina, Szelényi, Kolev A, D: Drappan)
Žemberovce: R. Štefanča - B. Homola, R. Ťažký, M. Bóna, Ľ. Nedorolík, M. Vrecník, J. Vrecník, I. Vrecník, M. Flašík, P. Mikula, M. Chovan (I. Slúka, J. Studenka, M. Šinkovic)
Čaka: B. Mikula - M. Dorník, M. Krnčan, R. Mudroň, J. Dobrota, G. Bombicz, T. Špaňo, M. Viglaš, I. Tušan, T. Pleva, E. Bielik (V. Ondrušek, T. Fonody, I. Stojka, M. Viglaš, Š. Hlinka)
Kto čakal vyrovnaný zápas, musel z neho odchádzať sklamaný. To preto, lebo domáci hostí predčili po všetkých stránkach. Do polčasu domáci prekonali súperovu obranu len dva razy, ďalšie šance zostali nevyužité. Hostia mohli zdramatizovať zápas za stavu 0:2, ale nepremenili penaltu. Po zmene strán už na trávniku dominovalo domáce mužstvo a ešte päťkrát prekonalo súperovho brankára. Hostia v Žemberovciach sklamali na celej čiare.
Kozárovce - H. Kľačany 1:4 (1:1), góly: M. Koláček - M. Bôžik 2, J. Krivočenko 2, (Kolev I, Pál, Szikora ml, D: Šafár)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Červenák R. Gaži, T. Kacian, J. Havran, J. Graus, A. Benčať, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, M. Koláček (I. Matejov, I. Šimkovič, Mir. Švolík, R. Demian)
H. Kľačany: P. Molnár - P. Krivočenko, M. Halabuk, J. Garaj, J. Poláčik, M. Krkoš, J. Krivočenko, J. Vydra, M. Bôžik, M. Chano, M. Kúdela
Hostia boli futbalovejší od samého začiatku zápasu, domáci sa spoliehali na svoju bojovnosť. Keďže Klačany svoje úvodné šance nepremenili, domáci sa ujali vedenia gólom Koláčeka. Nestárnuci Miroslav Bôžik stihol ešte do polčasu vyrovnať na 1:1. Druhý polčas sa hral už plne v réžii hosťujúceho mužstva, ktoré zaslúžene strhlo víťazstvo na svoju stranu a napokon vyhralo až príliš hladko.
Podlužany - Tlmače 2:2 (0:2), góly: Szalma, Hinzeller - Havran, Jašek, (Gregor, Morvay, Jakubcová, D: Hengerics)
Podlužany: J. Kupča - F. Sebelédy, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (V. Porubský, M. Červenák, E. Cziria, M. Búry)
Tlmače: P. Kopka - M. Gábriš, M. Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Izakovič, J. Kissimonyi, M. Hajtó, R. Kollár, M. Bombala, L. Zapletaj (J. Jašek, T. Fraňa, D. Illenčík, P. Kopka)
Hostia neskrývali túžbu získať tri body a stále sa držať na dostrel Demnadiciam. Domáci začali síce s rešpektom, ale skóre mohol otvoriť Hinzeller. Hostia hrali pozorne v obrane a v závere 1. polčasu im vyšli dva útoky, po ktorých Havran s Jašekom získali svojim dvojgólový náskok. Veľká túžba domácich získať aspoň bod priniesla svoje ovocie po prestávke. Veľkou bojovnosťou strelili dva góly a získali pre nich veľmi cenný bod.
7. Čaka 25 13 2 10 56:47 41 (5)
8. Kalinčiakovo 25 10 4 11 45:54 34 (-5)
9. D. Pial 25 9 4 12 49:57 31 (-8)
10. Kozárovce 25 9 3 13 42:47 30 (-9)
11. N. Dedina 25 8 6 11 44:55 30 (-6)
12. Plášťovce 25 8 1 16 43:79 25 (-14)
13. Podlužany 25 7 3 15 31:69 24 (-15)
14. H. Turovce 25 6 5 14 36:64 23 (-13)
15. V. Kozmálovce 25 5 3 17 28:69 18 (-21)
16. Lok 25 4 3 18 25:60 15 (-21)
Šarovčania dali v Pukanci až osem gólov
Keť - Bátovce 1:3 (1:2), góly: Gál – Boďo, Janeček, Skladan, (Szikora st)
Domáci podali v zápase slabý výkon, čo Bátovčania využili a konečne bodovali naplno. Skóre otvoril v 20 min. Boďo, ale o štvrťhodinku už bolo vyrovnané. Bátovčania však zásluhou Janečeka upravili v 43. min. na 1:2 a do šatní odchádzali spokojnejší. V druhom polčase sa domáci snažili, ale ich nebezpečné kontry končili na bátovskej obrannej formácii. Od 52. minúty hrali domáci presilovku o jedného hráča, ale gól paradoxne vsietilo bátovské mužstvo. To sa v 83. min. po rohovom kope presadil hlavou Skladan a definitívne pochoval domáce nádeje na lepší výsledok.
Santovka - Rybník 1:2 (1:1), góly: Hudec – Jahôdka, J. Lulčo, (Kupča, Moravčík R.)
V Santovke sa hral vyrovnaný futbal. V prvom polčase nepremenil domáci Meňuš pokutový kop, ktorý mu zmaril hosťujúci gólman Slabý. V druhom dejstve sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale Rybníčania ich držali „na dištanc“. V 85. min. vyšla hosťujúcim hráčom brejková situácia, na ktorej konci bol J. Lulčo. Rybníčania si tak k dresom mohli pribaliť aj všetky tri body.
Pukanec - Šarovce 1:8 (1:3), góly: vl – Michalík 3, Madaj, 2, Gáloš 2, Horváth, (Sekereš)
Zápas v Pukanci mal na začiatku zaujímavý priebeh, keď si hostia v 5. min. strelili „vlastenca“. Domáci preto prekvapujúco viedli nad lídrom 1:0. Šarovčania však všetkým prítomným dali jasne najavo, že do Pukanca prišli pre tri body. V druhej časti to aj jasne deklarovali a po piatich góloch zaslúžene vyhrali.
V. Turovce - P. Vozokany 1:1 (0:0), góly: O. Jaďuď – Ivančo, (Lieskovský)
V Turovciach sa hral vyrovnaný zápas, ktorému nechýbalo nasadenie. V úvode boli aktívnejší domáci hráči, ale Z. Pásztor svoju šancu nepremenil. V druhom polčase sa hralo prevažne medzi šestnástkami a všetko podstatné sa udialo v posledných minútach. V 88. min. podbehol hosťujúci gólman Gabrhel center a O. Jaďuď otvoril skóre. Vozokončania však vrhli všetky sily do útoku a v poslednej minúte zachraňoval bod pre svoje mužstvo Ivančo.
Tešmak - N. Tekov 0:1 (0:1), gól: Struhár, (Bakači)
Domáci hráči podali slabší výkon a v prvom polčase nevyužili dobré strelecké príležitosti Dian s Pásztorom. V 42. min. urobili domáci hrúbku v obrane a pre Struhára nebol problém rozvlniť sieť domácej svätyne. V druhej časti sa domáci snažili vyrovnať, ale hosťujúci hráči sa ubránili a mohli svoje vedenie aj zvýšiť.
P. Ruskov - Vyškovce 8:0 (5:0), góly: P. Berta 4, M: Berta, Z. Szabó, O. Šuba, P. Rosenberg, (Chlebo, Bencsík)
Ruskovčania mali od začiatku jasnú prevahu, ktorú vyjadrili aj gólovo hlavne v prvom polčase. Hostia prakticky neohrozili domáceho brankára, preto si hráči P. Ruskova mohli schuti zaútočiť. V druhom polčase si boli už vedomí svojho náskoku a s prehľadom doviedli zápas do víťazného konca.
H. Trsťany - I. Úľany 2:4 (0:1), góly: Čerba, Petráš – Jámbor, Ferencz, Fr. Petrežil, Mics, (Svetlošák)
V prvom polčase sa hrala vyrovnaná partia, domáci mali územnú prevahu, ale hostia opäť potvrdili, že na súperových ihriskách sú hádam najnebezpečnejším mužstvom v súťaži a do prestávky rozvlnili sieť domácej brány. V druhom polčase síce domáci vyrovnali z pokutového kopu, ale ostatné gólové šance nevyužili. Hosťujúcim hráčom vychádzali rýchle kontry a po troch góloch si aj z H. Trstian odviezli tri body.
Deväť gólov H. Semeroviec v Tupej
M. Ludince - Sikenica 0:1 (0:0), gól: Zólyomi, (Moravčík)
V Malých Ludinciach sa hral v prvom polčase vyrovnaný zápas. Mužstvá sa snažili nedostať gól, čo sa im aj v prvej časti podarilo. V druhom polčase už prevzali iniciatívu hostia, ale Kántor a Benčík svoje šance zahodili. V 60. min. sa však hostia napokon dočkali a Zólyomi zabezpečil pre svoje mužstvo tri body.
T. Lužany 4SFC - Hrkovce 4:1 (1:0), góly: Molnár, Komáromi 2, Pustai – Balogh, (Ďurina)
V Tekovských Lužanoch sa hral obojstranne kvalitný zápas. Obe mužstvá hrali technický futbal, ale v prvom polčase sa gólovo dokázal presadiť iba domáci Molnár. V druhom dejstve domáci vystupňovali tempo a Komáromi dvoma gólmi zabezpečil tri body pre svoje mužstvo. V závere ešte skóroval aj Pustai po peknej kombinačnej akcii.
I. Sokolec - Málaš 2:2 (1:0), góly: Šrajer, Andrikovics – Lacuška, Víglaš, (Dálnoky)
V Ipeľskom Sokolci sa domáci s chuťou pustili do svojho súpera a v 30. min. poslal svojich do vedenia Šrajer. V druhej časti sa hra vyrovnala, čoho výsledkom bol Lacuškov gól v domácej sieti. V týchto fázach hry hlavný rozhodca vylúčil Málašu až dvoch hráčov a domáci vzápätí upravili na 1:1. Hráčov hostí tento moment nepoložil na kolená a šesť minút pred koncom Víglaš zachránil aspoň bod.
Farná - Pastovce 3:0 (3:0), góly: Bachleda 2, Vrábel, (Žirko)
Domáci potvrdili v tomto zápase úlohu favorita a už v polčase vyhrávali rozdielom triedy. V 15. min. sa hlavou presadil Vrábel, a po ňom pridal dva presné zásahy Bachleda. V druhej časti boli domáci opäť jasne lepší, ale Pastovce podržal famóznym výkonom ich brankár.
Tupá - H. Semerovce 3:9 (1:4), góly: Konopka, Pásztor, Annus – Kern 3, Tóth 2, Krško 2, Szabó, Búry, (Meňhart)
Semerovčania nastúpili v Tupej v dobrej forme a za niekoľko minút bolo 0:3. V 30. min. išiel predčasne pod sprchy domáci Balázs, ale hráči Tupej dokázali vzápätí stav skorigovať. V druhom polčase však už hosťujúci hráči podali opäť kvalitný výkon a po piatich góloch zaslúžene vysoko vyhrali.
Hronovce - Hokovce 2:1 (1:1), góly: Sádovský 2 – P. Lupták, (Szikora st.)
Prvý polčas prieniesol takmer nezáživný futbal. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, ale diváci predsa len videli dva góly. Najskôr sa presadil hosťujúci Lupták, no Sádovský v 30. min. upravil na 1:1. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Šťastena však priala v nedeľu domácemu mužstvu a Sádovský po samostatnom prieniku nedal hosťujúcemu gólmanovi šancu úspešne zasiahnuť.
7. Lontov 19 8 2 9 41:42 26 (-4)
8. T. Lužany 4FSC 19 7 3 9 33:38 24 (-6)
9. M. Ludince 19 7 3 9 34:48 24 (-6)
10. I. Sokolec 19 6 5 8 31:37 23 (-7)
11. Sikenica 20 6 3 11 36:44 21 (-9)
12. Tupá 20 4 6 10 37:59 18 (-12)
13. Hokovce 19 2 0 17 25:70 6 (-21)
Kanonáda Mýtnych Ludán a N. Dediny B
M. Ludany - Beša 9:0 (6:0), góly: Tóth 4, Pilinský, Zoller, Lojek, Hlaváčik 2, (Križan)
V Mýtnych Ludanoch bolo od začiatku jasné, že tri body ostanú doma. Hostia nastúpili na stretnutie len s desiatimi mužmi, čo Ludany dokonale využili a už v prvom polčase vyhrávali rozdielom dvoch tried. V druhej časti sa domáci futbalisti už nikam neponáhľali a nakoniec vysoko vyhrali.
Bory - Podlužany B 2:1 (1:0), góly: Radovčič, Miriak – Kováčik, (Bakači)
V Boroch sa hral dobrý futbal. Domáci išli do vedenia zásluhou Radovčiča a v prvých 45. minútach diktovali tempo hry. Naopak úvod druhého polčasu lepšie vyšiel hosťom a Kováčik zákonite vyrovnal. Zaskočení Borania sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, čo sa im aj podarilo a tri body zachraňoval nechytateľne Miriak.
Jur n/H. B - Veľký Ďur 2:1 (2:0), góly: P. Molnár, L. Belecký – Pavlík, (Kupča)
Jurania nastúpili na zápas s cieľom získať všetky tri body. Už v prvom polčase sa im podarilo streliť dva góly a ďalšie šance Molnárovcov však ostali nevyužité. V 50. min. sa hosťom podarilo streliť po štandardnej situácii kontaktný gól, ale domáci umnou hrou doviedli zápas do víťazného konca.
N. Dedina B - Domadice 8:0 (7:0), góly: J. Selka 3, Seneši, Ižold, Salaj, Novák, M. Čecha, (Sekereš)
Futbalisti novodedinskej rezervy si poľahky poradili s posledným mužstvom tabuľky. Už v prvom polčase si dokázali vypracovať množstvo šancí a až sedemkrát rozvlnili sieť za hosťujúcim gólmanom. V druhom polčase sa prakticky už len dohrávalo, zo strany hostí nehrozilo žiadne nebezpečenstvo a tak mohli byť v Novej Dedine spokojní.
1. Jur n/H. B 16 12 2 2 42:16 38 (14)
2. Bory 17 11 4 2 41:15 37 (13)
3. H. Kosihy 16 9 5 2 43:17 32 (5)
4. M. Ludany 16 10 1 5 41:22 31 (4)
5. N. Dedina B 17 8 2 7 36:21 26 (2)
6. V. Ďur 16 8 1 7 37:22 25 (1)
7. Podlužany B 16 5 4 7 23:28 19 (-2)
8. Beša 17 5 3 9 28:39 18 (-6)