dené v apríli, máji a júni majú o 29,6 percenta väčšiu pravdepodobnosť, že si vezmú život, u mužov je riziko vyššie o 13,7 percenta.
Emad Salib z Liverpoolskej univerzity a Mario Cortina-Borja z University College London analyzovali údaje o 26 915 samovraždách alebo úmrtí v dôsledku neobjasnených úrazov, ku ktorým došlo v Anglicku a Walese v rokoch 1955-66. Tiež zistili trendy medzi ročným obdobím narodenia a ochoreniami, napríklad na rakovinu prsníka a semenníkov, koronárnej srdcovej choroby, tumorov na mozgu, Crohnovej choroby.
Zistenia, zverejnené v British Journal of Cancer, sú v súlade so zisteniami, podľa ktorých ľudia narodení na jar alebo začiatkom leta vo väčšej miere trpia alkoholizmom, poruchami nálady. Tieto osoby spáchajú v Anglicku a Walese asi desať percent dokonaných samovrážd. Salib však dodal, že zistenia nie sú konzistentné s výskumom schizofrénie - tiež považovanej za rizikový faktor pre samovraždu, ktorá je spájaná s ľuďmi narodenými v zime.
Vedci predpokladajú, že vystavenie plodu faktorom ako stravovanie matky, infekcie, toxíny, množstvo slnečného svetla a hormóny, môžu v dospelosti spustiť fyzické a psychické poruchy, vrátane samovraždy. Salib vyjadril nádej, že pomôžu lepšie pochopiť samovraždu a zlepšia schopnosť vopred identifikovať ohrozených ľudí.