Levická futbalová mlaď

I. LSD
FK Slovan Levice - FK ZTS Dubnica 1:4 (0:1), gól: Martinček
FK Slovan: J. Molnár - Horniak, Varga, Pilinský, Janšík, Kovács, A. Kosák, Martinček, Huszár, M. Kosák, Dálnoky (Drenka, Torda, Boldiš, Konkoľ)
Hostia bojujúci stále o prvenstvo v I. lige potvrdili svoju hernú kvalitu. Levičania bojovali, nechali na ihrisku srdce, ale súper bol tentoraz lepší. Hostia išli do vedenia po dobre zahranej štandardke. Hostia hrali dobre takticky v obrane a do čistých šancí našich nepúšťali. Po obrátke si na rohový kop nabehol Martinček a hlavou usmernil loptu ponad prekvapeného gólmana hostí na 1:1. Hostia postupne prebrali hru, druhý ich padol po brejku a ďalšie dva po štandardkách. Dubničania nakoniec vyhrali zaslúžene a stále poškuľujú po majstrovskom titule. Levičania naopak aj napriek tejto prehre stále pomýšľajú na záchranu v tejto súťaži.
I. LMD
FK Slovan Levice - FK ZTS Dubnica 0:2 (0:0)
FK Slovan: Kuruc - Novák, Flídr, Fogad, Bogár - Tinák, Mészáros - Kosmály, Jančo, Nasvady - Žilka (Kováč, M. Torda, Rakica, Havran)
Hostia už do polčasu na ihrisku dominovali, mali neustále hernú prevahu, keď nastrelili tri tyčky ajedno brvno. Okrem toho domáci gólman Kuruc niekoľko šancí ešte zneškodnil. Aj v 2. polčase mali hostia hru jasne v rukách, zatlačili našich pred svoje pokutové územie. Paradoxne však oba góly hostí padli po rýchlych brejkoch, no treba uznať, že ich víťazstvo bolo zaslúžené.
I. LSŽZ
FK Slovan Levice - FC Nitra 0:1 (0:1)
FK Slovan: Valkovič – Predajniansky, Lešťan, Baráti, Juhász – Začka, Šimonovič, Klačko, Bôžik – Kotora, Andrášik (Budovec, Vanya, Solčiansky, Hladík, Mladý)
Starší žiaci, tretí v tabuľke 1. ligy, privítali na domácej pôde suverénne prvých Nitranov a čakal sa kvalitný zápas. Keďže sa stretli dve kvalitné mužstvá, útoky sa striedali na oboch stranách. Hostia išli do prestávky do vedenia, keď dosiahli gól po štandardke. Strelu hostí gólman Valkovič vyrazil pred seba (mal zakrytý výhľad), obrancovia nepokryli súperových hráčov, pre ktorých už nebol problém dopraviť loptu do siete. V 2. polčase pokračoval dobrý futbal z oboch strán, ale z viacerých gól už nepadol. Z našich mohol vyrovnať Šimonovič, keď bol sám pred brankárom, ale obrana stihla jeho strelecký pokus zblokovať. Hladík sám niekoľko metrov od brány vyslal iba slabú strelu na gólmana hostí. A keď sa nepresadil ani dôsledne strážený Kotora, body si zo sebou zobrali Nitrania.
I. LMŽZ
FK Slovan Levice - FC Nitra 1:1 (0:0), gól: Nemček (z 11 m) - Gunda
FK Slovan: Kučerka – Macko, Rafael, Slúka, Sásik – Balczárek, Nemček, Kačmárik, Pastierovič – Zoller, Molnár (Horváth, Birdáč, Šabler, Ábelovský, Dúchaj)
V zápase mladších žiakov sa stretli susedia v tabuľke, kde mohli Levičania reálne vyhrať. Do polčasu však veľa vzruchu pred oboma bránami nebolo, lebo vyrovnané družstvá si jeden druhému nič nedovolili. Po obrátke sa zápas zlepšil, zrodili sa šance. Skóre zápasu otvoril v 45. min. Gunda, strelou z diaľky, ktorou prekvapil domáceho gólmana. Levičania v závere zvýšili aktivitu, ale Molnár nedotiahol svoju akciu do konca. Na druhej strane center hostí skončil na brvne domáceho družstva. V nastavenom čase sa predral s loptou Sásik do šestnástky hostí, bol faulovaný a Nemček sa z bieleho bodu nemýlil a upravil na konečných 1:1.
II. LSŽZ
Spartak Bánovce - FK Slovan Levice B 1:4 (0:1), góly: Nasvady, Klačko, Tran Ahn, Čejtei
FK Slovan: Kubinec - Lešťan, Budovec, Vanya, Hladík - Baráti, Klačko, Šimonovič, Tran Ahn - Kootra, Nasvady (Vida, Rol. Birdáč, Holka, Čejtei, Génsky)
Levičania nastúpili na zápas s viacerými posilami z áčka, ale napriek tomu domáci do prestávky držali s našimi krok. Z našich sa v 1. polčase dokázal presadiť jedine Nasvady, keď ešte pred tým nastrelil Klačko tyč. Domáci odpovedali strelou do žrde. Po obrátke Levičania pridali druhý presný zásah Tran Ahnom. Bánovčania potom síce znížili, ale to bolo z ich strany všetko. Čejtei svojim gólom upravil na 1:3 a v poslednej minúte Klačko po akcii Čejteia do prázdnej brány uzavrel na konečných 1:4.
FK Slovan Levice B - TTS Trenčín 0:0
FK Slovan: Kubinec - Lešťan, Budovec, Hagara, Hladík - Birdáč, Vida, Baráti, Klačko - Kotora, Andrášik (Tran Ahn, Čejtei, Vanya)
Posilnení Levičania o hráčov áčka hrali od samého začiatku útočnejšie, ale šance Kotoru, Klačka, či Andrášika neskončili gólom v súperovej sieti. Po obrátke sa obraz hry veľmi nezmenil, keď hlavne Kotora si robil z obranou súpera, čo chcel, ale ani on vytúžený gól streliť nedokázal. Hostia mali po jednej šanci v oboch polčasoch a duel sa skončil nerozhodne, čo našim mladíkom k záchrane II., ligy príliš nevyhovovalo.
II. LMŽZ
Spartak Bánovce - FK Slovan Levice B 0:1 (0:0), gól: M. Predajniansky
FK Slovan: Bielik - Šebo, Švirik, Jasenek - Tóth, Gaži, Hengerics, Balczárek, M. Predajniansky - Kováčik, Hypský (Farkaš, Birdáč, Brza, Lieskovský)
Hostia podali v tomto zápase jeden zo svojich lepších výkonov a vrátili si domov s plným bodovým ziskom. Do prestávky bola hra vyrovnaná, keď si ani jedno z mužstiev čistú gólovú šancu vypracovať nedokázalo. Levičania išli do vedenia v polovici 2. polčasu, keď sa presadil Predajniansky. Domáci v závere zvýšili svoju aktivitu, ale gólman Bielik svojich podržal, keď dva razy zneškodnil samostatné nájazdy domácich. Vďaka väčšej bojovnosti si Levičania priviezli domov všetky tri body.
FK Slovan Levice B - TTS Trenčín 1:2 (1:0), gól: Hypský
FK Slovan: Dúchaj - Jasenek, Slúka, Šebo - Hypský, Hengerics, Gaži, Tóth, Predajniansky - Kováčik, Lieskovský (Farkaš, Máčka, Solmoši, Krako)
Hostia sú prví v tabuľke a boli v zápase jasným favoritom. Levičania sa však súpera nezľakli a začali aktívne. V 15. min. bola ich snaha korunovaná vedúcim gól, ktorého autorom bol Hypský. Po obrátke fyzicky zdatnejší hostia sa tlačili do pokutového územia našich, hlavne pri štandardkách a po jednej z nich vyrovnali na 1:1. Rozhodnúť mohol naopak Predajniansky, ale jeho šancu gólman hostí zneškodnil. V nastavenom čase dokonca hostia strelili druhý gól a našim mladíkom nezostal ani jeden bod.
Text a foto: ROMANUHNÁK