Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Hokejbal: Kontakt Rabitex liga

V sobotu sa Kontakt Rabbitex liga prehupla do play-off (3 x 10 min. čistý čas). Ten, kto nevidel, neuverí. Zo všetkých hráčov, ktorí doteraz za svoje mužstvo zasiahli do bojov v základnej časti, chýbalo len minimum hráčov a najočakávanejšie semifinále med

Zotherm - Lions Gympel 5:3 (2:1,
1:0, 2:2) – stav série 1:0
Góly: 0:46 Suchánsky (Ma. Kováč) 1:0, 3:25 Palonder (Valenteje) 2:0, 4:22 Bozóky (Baksa) 2:1, 16:15 Ma. Kováč (Fazekaš, Naď) 3:1, 25:00 Suchánsky (Naď, Fazekaš) 4:1, 25:13 Sýkora 4:2, 26:16 Sýkora (Bozóky) 4:3, 28:04 Fazekaš (Naď) 5:3
Hráči oboch tímov boli na play-off dobre pripravení, čo dokumentovali aj predvedenou hrou. Vo veľmi dobrom svetle sa predviedli hráči Gympla, ktorí boli favoritovi vyrovnaným súperom, o čom svedčí aj pomer „čistých gólových“ šancí 7:6. Napriek tomu zvíťazil Zotherm, ktorý mal optickú prevahu, častejšie loptičku na svojich hokejkách a dvojnásobný počet striel väčšinou z väčších vzdialeností, ktoré pozorný Jurák poľahky chytal. Skóre otvoril už v prvej minúte Suchánsky a keď vo 4. min pridal Palonder druhý gól, zdalo sa, že je rozhodnuté. Lenže Jurák svoj tím niekoľkokrát podržal, kapitán Bozóky znížil a keby Sýkora trafil aspoň raz loptičku pred prázdnou bránou, alebo premenil samostatný nájazd, zápas mohol skončiť aj inak. Napriek tomu to bol práve Sýkora, ktorý v 3. tretine dvomi gólmi zdramatizoval zápas, Zotherm pridal 5. gól a záverečný nápor s prehľadom ustál.
H. I. Citróni - Terve tuola 7:6 (3:1,
3:3, 1:2) – stav série 1:0
Góly: 1:36 Ševčík 0:1, 3:24 Mihalov (Magušin) 1:1, 8:07 Šimkovič (Mihalov, E. Kováč) 2:1, 9:25 Mihalov 3:1, 10:34 Maslen (Liška, Halimovič) 4:1, 11:49 Kollár (E. Lehotkai, Ševčík) 4:2, 14:50 Mihalov (Šabík) 5:2, 14:59 Klimko 5:3, 15:57 Csákányi (Klimko) 5:4, 17:45 Šimkovič (Magušin, Mihalov) 6:4, 27:02 Ševčík (Kollár) 6:5, 28:25 Mihalov (Liška) 7:5, 29:29 Klimko (Ševčík, Csákányi) 7:6
Nasadenie, s akým obe mužstvá vstúpili do zápasu, elektrizujúca atmosféra s plnými striedačkami vyzbrojenými klaksónmi atď., dávalo tušiť, že nás čaká tuhý boj o každú loptičku. To sa aj naplnilo. Obe mužstvá sú vyznávačmi otvoreného a útočného poňatia hry a tak sa brankári nemali na čo sťažovať. Skóre otváral slabou strelou spoza polovice ihriska Ševčík, keď pred Petrášom šikovne prebehol Kollár – 0:1. Potom úradoval Mihalov a do prestávky bolo 3:1. V druhej tretine si Citróni strážili dvojgólové vedenie a krásna hra gradovala v záverečnej tretine, keď sa o možnosť predĺženia pripravili hráči Terve zbytočnými vylúčeniami, ktoré spôsobila aj záverečná nervozita vyplývajúca z dôležitosti zápasu. Napriek tomu dvakrát znížili dvojgólové manko na rozdiel gólu aj počas power-play. Vyrovnať sa im však už nepodarilo.
Lions Gympel - Zotherm 6:7 p (1:1, 3:4, 2:1 – 0:1) – stav série 0:2
Góly: 2:47 Valašík 1:0, 6:07 Kopernický 1:1, 11:13 Suchánsky (Naď) 1:2, 11:32 Suchánsky (Naď) 1:3, 13:06 Toldy (Sýkora) 2:3, 14:46 Valenteje (Naď) 2:4, 17:43 Valenteje (Naď) 2:5, 18:40 Valašík (Sýkora, Baksa) 3:5, 19:31 Rybár (Seneši) 4:5, 22:01 Rybár (Baksa) 5:5, 24:35 Seneši (Valašík) 6:5, 28:17 Ma. Kováč (Naď) 6:6, 31:45 Mi. Kováč (Ma. Kováč) 6:7p
Na druhý zápas nastúpili hráči Lionsu s cieľom ešte viac potrápiť Zotherm, čo sa im podarilo. Keby mali kúsok šťastia... Dôležitá bola už prvá tretina, keď zaskočili favorita prvým gólom a inkasovali nešťastný vyrovnávajúci gól. Úvod do druhej tretiny vôbec nezachytili a po štyroch prihrávkach Naďa triafali po dvakrát Suchánsky a Valenteje. Medzitým skóroval Toldy. Zdalo sa, že Zotherm poľahky zvíťazí, ale potom sa diali veci nevídané. V poslednej minúte a pol 2. tretiny Valašík a Rybár prekvapili Feketeho a razom bolo 4:5. Keď do polovice poslednej časti hry využil Gympel dve ponúknuté presilovky bolo 6:5! Následnú tretiu presilovku naberali sily na udržanie výsledku, ale skúsení hráči Zothermu predsa len prekonali striedajúceho Grobařa v bránke Lions a nasledovalo predĺženie. V ňom mali viac šťastia hráči Zothermu, ktorí využili presilovku a ujali sa vedenia
2:0 na zápasy.
Terve tuola - H. I. Citróni 4:1 (1:0,
1:1, 2:0) – stav série 1:1
Góly: 0:41 Ševčík (Vetor) 1:0, 10:36 Liška (Halimovič) 1:1, 19:38 Ševčík (Dubovský, Vetor) 2:1, 23:15 Dubovský (Klimko) 3:1, 29:48 Ševčík (Lehotkai) 4:1
Nešťastní a dosť rozladení hráči Terve nastupovali na druhý zápas s imperatívom zvíťaziť. Nič iné im ani po prvej nešťastnej prehre neostávalo. Na druhej strane však čakal súper, ktorý ich už v sobotu raz tesne zdolal. Ten, kto však vidí do zákulisia vedel, že H. I. mohli mať nielen pokoj z vedenia 1:0 na zápasy, ale aj nervozitu z rivality a teda ich vlastnej nutnosti vyhrať opäť. Terve začala náporom, rýchlym gólom už v 1. min zápasu a pozornou obranou. Citróni sa znovu spoliehali na strely z diaľky a následné dorážky. Na začiatku 2. tretiny vyrovnali a potom začal byť viditeľný úbytok síl i trochu taktizovania zo strany oboch mužstiev. Navrch však mali hráči Terve, ktorí od tohto momentu prevzali iniciatívu a misky váh naklonil na ich stranu už po druhýkrát v zápase Ševčík presne 22 sekúnd pred druhou prestávkou. Zjavne zaskočení H. I. už v záverečnej tretine nedokázali nič vymyslieť a góly Dubovského a Ševčíka spečatili vyrovnanie série hranej na tri víťazstvá na 1:1.