Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Futbal - V. liga dospelých: Nová Baňa aj Dolné Hámre vonku vyhrali, Žarnovica si nesie bod

22. kolo
Kováčová - Nová Baňa
1:2 (0:1)
Nová Baňa potrebovala v Kováčovej vyhrať, aby nestratila kontakt s čelom tabuľky. Prvý polčas mala jasne vo svojich rukách, z čoho rezultoval gól s kopačky Turčana. V druhom polčase sa hostia zamerali na rýchle protiútoky, z ktorých vyťažili druhý gól. Domácim sa podarilo znížiť až v samom závere.
Góly: 90. Koreň – 40. Turčan, 81. Rosinský. ŽK: Volko (Kováčová). Pred 150 divákmi rozhodoval Kúchen.
NOVÁ BAŇA: Poliačik – Forgáč, Marko, Benko, Gubov, Švec (75. Polnišer), Šlavka (90. A. Baláž), Laco, Turčan, Rosinský, Mánik

Š. Bane - Žiar B/Lad. Vieska
2:1 (1:1)
Domáci začali zápas menším náporom. V 7. min sa tešili z vedúceho gólu, ktorý strelil Ondrík. Potom ale trestuhodne premrhali niekoľko šancí, a tak sa pomaly chytili aj hostia. V 30. min vyrovnal Trvalec, a týmto skóre sa aj skončil prvý polčas. V tom druhom bola hra vyrovnaná, dej sa väčšinou odohrával medzi 16 – ami. V 70. min strelil druhý gól domácich Marcel Blaško, a to vlastne rozhodlo.
Góly: 7. Ondrík, 70. M. Blaško – 30. Trvalec. ŽK: Osvald (Štiavnické Bane). Zápas sledovalo 150 divákov.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Plachetka (46. T. Blaško) – Kmeť, Poprac, Hrubčo, Š. Košarník, R. Košarník, Venglár, Beňo, Hric (72. Totkovič), Ondrík (60. M. Blaško), Osvald
ŽIAR B: Pažout – Lalo, Slašťan, Trvalec, Dovec (79. Brenkus), Rohoň, Kubaský, Šouc, Barboriak, Antal, Heiler

Hrochoť - Dolné Hámre
1:2 (0:1)
Domáci nastúpili na zápas iba desiati. Dolné Hámre celý zápas tlačili a v 9. min sa ujali vedenia gólom z pokutového kopu. Hrochoti sa z ojedinelého útoku podarilo vyrovnať, ale Sandričania v závere predsa len strhli víťazstvo na svoju stranu. Tieňom duelu bolo zranenie hosťujúceho Tomku, ktorému prajeme skoré uzdravenie.
Góly: 62. P. Zátroch – 9. M. Frim (z 11 m), 82. Švarc. ŽK: P. Zátroch (Hrochoť). Pred 100 divákmi rozhodoval Košťál.
D. HÁMRE: Pukan – Ološtiak (65. Galeta), Kramár, Beták, M. Zeleňák, Švarc, Kotrý (80. Tomka), Muha, M. Frim, L. Káčer, J. Frim (50. M. Káčer)

Ostatné výsledky: Detva – Dudince 1:3 (0:0), Lapin – Vankovič, P. Dodok, R. Dodok, Priechod – Dobrá Niva 3:2 (1:0), Sochor, Mi. Barla, Ma. Barla - J. Baláž, M. Baláž, Čierny Balog – Žarnovica 2:2 (0:0), Kleskeň 2 (prvý z 11 m) – Roško (z 11 m), Mičík, Radvaň – Podlavice 0:3 (0:1), Rumanovský (z 11 m), Selecký, Uhliarik.

dohrávané 15. kolo: Žarnovica – Žiar nad Hronom B/Ladomerská Vieska 2:1 (1:1), Roško, Hlavačka - Antal, Nová Baňa – Dolné Hámre 3:0 (1:0), M. Baláž 2, Šlavka, Detva – Hrochoť 4:1 (2:0), Lapin, Melich (z 11 m), Chamula, Machovič – Priadka, ČK: R. Sláva, Čierny Balog – Priechod 3:1 (0:0), E. Pečovský 2, Kleskeň – Zachar, Podlavice – Kováčová 6:0 (3:0), Zvalo 2, M. Haviar, Rumanovský (z 11 m), Demčík, P. Haviar.

1. Podlavice 22 16 2 4 53:16 50
2. D. HÁMRE 22 16 2 4 53:32 50
3. N. BAŇA 21 15 1 5 52:23 46
4. Dudince 22 13 2 7 48:38 41
5. Č. Balog 22 9 5 8 37:36 32
6. ŽARNOVICA 22 9 5 8 36:41 32
7. Hrochoť 21 9 3 9 37:31 30
8. Radvaň 21 7 6 8 36:39 27