Futbal - III. liga dospelých: Žiar porazil lídra, ale nestačil na béčko Rimavskej Soboty

24. kolo:
R. Sobota B - Žiar nad Hronom
2:1 (2:0)
Veľké prekvapenie sa zrodilo v Martine, kde posledné mužstvo tabuľky zaslúžene zvíťazilo nad ašpirantom na postup. Favorit začal síce lepšie, ale z úvodného nástupu vyťažil i dva rohy. Potom prebrali iniciatívu domáci a prevahu využili na strelenie dvoch gólov po krásnych akciách. Najprv po ideálne zahranom trestnom kope Hrabáča v 23. min najvyššie vyskočil Miklas a hlavou trafil pravý vinkel. V 36. min Miklas vysunul Matúša, ten obišiel aj brankára a bolo 2:0. Domáci pokračovali aj po zmene strán v nastúpenom tempe a brankár hostí musel zasahovať po strelách Víteka a Matúša. Potom však nepochopiteľne poľavili. V 71. min zaváhali v obrane a Podlucký znížil. Hostia výrazne pridali a domáci sa až do konca strachovali o výsledok. V 75. min vykopával z prázdnej brány Stano strelu Karáska, Michaliga a Miškov potom netrafili bránu a v nadstavenom čase zachránil domácim tesné víťazstvo M. Kuciak, keď pokus Maruniaka z vyloženej pozície odvrátil nohou.
Góly: 23. Miklas, 36, Matúš - 71. Podlucký. ŽK: Bulvas - Puliš, Maruniak. Rozhodoval Horný, 200 divákov.
R. SOBOTA B: Kuciak M. - Hrabáč, Kubinec, Stano, Ižip, Janák (90. Ďurkovič), Miklas, Vítek, Šlichtík (70. Koleno), Bulvas (90. Scherer), Matúš. Tréner: Ladislav Kuna.
ŽIAR NAD HRONOM: Gramblička - Podlucký, Hurík, Karásek, Macejko (63. Zelovič), Žiak, Michaliga, Maruniak, Rapčan (75. Dobrota), Puliš, Jelšic (55. Miškov). Tréner: Viliam Ilko.
PETER ROVNIANEK

T. Teplice – Rakytovce
3:0 (3:0)
Turčania zvíťazili, ale hrou nepresvedčili malú divácku kulisu o zlepšujúcej sa hre. Už v prvom polčase rozhodli o zápase, keď premenili všetky vypracované príležitosti na strelenie gólu. V 5. min sa strelecky presadil M. Jeľko po peknej kombinačnej akcii a finálnej prihrávke Schmidta. V 16. min zvýšil vedenie Kempný a v 39. min stanovil výsledok zápasu Privitzer. Domáci aj napriek výsledku po prvom polčase hrali v druhom so zabezpečenou obranou a hosťom nedovolili si vytvoriť gólovú príležitosť. Hra sa v priebehu druhého polčasu nezmenila, hostia sa síce snažili, ale ich hra bola iba po šestnástku a domáci aj napriek ďalším gólovým príležitostiam už skóre zápasu nezmenili.
Góly: 5. Jeťko, 16. Kempný, 39. Privitzer. ŽK: Kravárik, Šavol, Šovčík - Zlevský. Rozhodoval Petrák, 150 divákov.
RAKYTOVCE: Vyskoč - Mores, Turák (44. Strelka), Blaško (72. Strelka), Mala, Čabala, Turčan, Schmidtmayer, Hric, Zlevský, Messerschmidt. Tréner: Miloš Targoš.
JOZEF PETROVIČ

K. N. Mesto - Kremnička
2:1 (2:1)
Kysučania si vytvorili mnoho dobrých streleckých príležitostí, v koncovke sa však veľmi nepresadili. Hostia pokračovali v slabých jarných výkonoch, pôsobili odovzdane a v druhom polčase to už bol futbalový odvar. Domáci sa v 18. min dostali do vedenia, keď po peknej kombinačnej akcii dal Chovanec na 1:0. V nasledujúcich minútach sa domáci prezentovali nepresnou streľbou. Mičica, Golian a Záhradník nepremenili čisté šance. Vynahradil si to v 30. min Golian, ktorý po rýchlej akcii zvýšil na 2:0. Kremnička mohla znížiť v 39. min, ale najlepší hráč Hurík v čistej šanci nenamieril presne. V závere polčasu v 44. min neistá domáca obrana zaspala a Keller po individuálnej akcii znížil na 2:1. Po prestávke hra upadla do podpriemeru a domáci pokračovali vo festivale zahadzovaní šancí. V 50. min sa Chovanec ocitol sám pred bránou, jeho strela skončila na žrdi. Podobne v 52. min Záhradník nemieril presne a v 66. min sa Šebík ocitol opäť pred Juračkom, jeho strela z päťky skončila nad bránou. V záverečnej štvrťhodine mohli domáci ešte skórovať Šebíkom, Kohútom a Chovancom.
Góly: 18. Chovanec, 30. Golian - 44. Keller. ŽK: Hurík, Mati, Chudík. Rozhodoval Repa, 100 divákov.
MILAN ČIMBORA

Dukla B. Bystrica B - Zvolen
2:1 (0:0)
V prvom polčase sa Dukla B snažila kombinačnou hrou dostávať pred bránku hostí, ale dôsledná obranná hra Zvolena nedovolila domácim vytvoriť tlak a vypracovať si gólové šance. Ohrozenie bránky hostí hrozilo len z trestných kopov a rohov, ktoré obrana hostí vyriešila. Druhý polčas Dukla zvýšila pohyb a vytvorila si tlak, ale Očovan ani Kubina ponúknuté šance nevyužili. V 54. min Kubina po centri Očovana usmernil loptu za Valachov chrbát - 1:0. V 60. min po peknom centri Úškrta strelil gól Svintek druhý gól. Dukla B si vytvárala ďalšie šance, ale Hrbek, Očovan ani Kanda tieto nepremenili. V 90. min po nepresnej rozohrávke Levického sa lopta dostala k hráčom Zvolena, ktorí šli samostatne na bránku domácich. Úškrt v snahe odkopnúť loptu do autu z hranice šestnástky, trafil do vlastnej bránky.
Góly: 54. Kubina, 60. Svintek - 90. Úškrt (vl.). ŽK: Lettrich - Spišiak, Kučera. Rozhodoval Krahulec, 100 divákov.
DUKLA B. BYSTRICA B: Szabo - Štuber, Levický, Úškrt, Lettrich, Rusnák, Svintek, Kanda (83. Kamas), Očovan (76. Chrappa), Hrbek, Gibala (46. Kubina). Tréner: Stanislav Baláž.
ZVOLEN: Valach - Riska, Slaný, Konček, Pavlík, Spišiak (83. Bolgár), Kučera, Vrbiniak, Bohuš, Detko, Michalík. Tréner: Ján Oravec.
ĽUBOMÍR ŠAJBAN

Ostatné výsledky: Ružomberok B - Podbrezová B 2:2 (0:1), 40. Sedliak, 86. Bakoš - 52. Smelko, 79. Hauer. ŽK: Belko, Haviar. Rozhodoval Glončák, 130 divákov. L. Mikuláš - D. Kubín 1:1 (1:1), 24. Kandera - 9. Kubáni. ŽK: Olejár - Dzúrik, Dubáni, Čučka. Rozhodoval Kučera, 300 divákov. Bánová - Čadca 2:3 (0:1), 83. Sluka, 85. Vajda - 6. Šidlo, 78. Privarčák, 82. Piňo. ŽK: Ďuratný L., Pecko, Podmanický - Kavuliak, Gálik. Rozhodoval Fízel, 700 divákov.Bytča - K. Lieskovec 3:0 (2:0), 29. Kadák, 38. Čikota, 56. Čmárik. ŽK: Širo - Panáček. ČK: Slíž. Rozhodoval Kucharský, 150 divákov.

Dohrávané 17. kolo: Žiar nad Hronom – Bánová 3:2 (2:2), Góly: 14. Jelšic, 37. Boldiš, 87. Maruniak - 27. Sluka, 44. Podmanický, ŽK: Hurík, Jelšic, Zelovič, Maruniak - Stalmašek, rozhodoval Podklán, 300 divákov. Rakytovce – Zvolen 0:1 (0:1), Góly: 33. Želiezka, ŽK: Konček, Vrbiniak (Zvolen), rozhodoval Glončák, 100 divákov. Dolný Kubín – Čadca - hrajú 31. mája. Liptovský Mikuláš – Bytča 2:0 (1:0), Góly: 18. Balúch, 87. Králik, ŽK: Králik - Gajdošík, Kadák, Šelmek, Klimík, rozhodoval Ambros, 150 divákov. Kysucké N. Mesto – Dukla B. Bystrica B 2:1 (0:1), Góly: 51. Golian, 54. Molnár - 41. Svintek, ŽK: Valiašek, Gapa - Štuber, Tomáš, Hrbek, Boroš, ČK: Boroš, rozhodoval Hreus, 100 divákov. Turčianske Teplice – Ružomberok B 3:0 (3:0), Góly: 23. Privitzer, 30. Jeťko, 42. Kempný, ŽK: Koleno, Kravárik - Gejdoš, Bakoš, Maslo, rozhodoval Šulek, 100 divákov.

1. Bánová 24 13 6 5 37:26 45
2. Čadca 23 14 2 7 44:28 44
3. T. Teplice 23 14 1 8 59:21 43
4. D. Kubín 23 12 7 4 49:34 43
5. ŽIAR 24 13 3 8 44:30 42
6. Ružomb B 24 11 7 6 57:35 40
7. Dukla B 24 10 4 10 47:33 34
8. Kremnička 24 10 4 10 39:40 34