I. LSD
FK Slovan Levice - 1. FC Košice 2:3
(2:2), góly: Dálnoky 2
Levice: J. Molnár - Konvický, M. Kosák, Cs. Kovács, Drenka - Pilinský, Huszár, Janšík, A. Kosák - Dálnoky, Martinček (Čík, R. Boldiš, Mlynárik, Torda, Konkoľ)
Starších dorastencov čakal v boji o záchranu ďalší dôležitý zápas, keď ich súperom boli Košičania. Duel lepšie začali naši chlapci a po prihrávke Martinčeka, na ktorý si nabiehal Dálnoky, skončila lopta v sieti. Hostia o niekoľko minút vyrovnali a začínalo sa odznova. Túžba zachrániť sa v I. lige hnala našich dorastencov do útoku a po ďalšej Martinčekovej prihrávkea zrazení lopty brankárom hostí poslal Dálnoky z voleja loptu opäť do siete - 2:1. Lenže chvíľku pred odchodom do šatní hostia opäť vyrovnali na 2:2. V 2. polčase sa Levičania snažili strhnúť vedenia na svoju stranu, mali niekoľko štandardiek, ale gól z nich nevyťažli. Ba naopak, po rýchlom protiútoku a nedorozumení v zadných radoch hostia srtrelili tretí gól, ktorý sa ukázal byť rozhodujúci.
I. LMD
FK Slovan Levice - 1. FC Košice 2:1
(0:1), góly: Kuruc, Fogad
Levice: Valkovič - Havran, Flídr, Fogad, Novák - Bogár, Tinák, Budovec, Jančo, Andrášik - Rakica (Torda, Kováč, Kuruc, Horváth, Šimonovič)
Mladší dorastenci nastúpili na zápas v značne oslabenej zostave, keď museli hrať aj hráči, ktorí väčšinou sedia len na lavičke. Hostia hrali do polčasu s vetrom v chrbte a išli do vedenia. Hostia si udržiavali mierny náskok, ale v posledných minútach prišlo k nečakanému zvratu. V 70. min. sa dostal k lopte striedajúci gólman Kuruc (musel hrať v poli) a preloboval brankára hostí, ktorý vykopával loptu. O štyri minúty udreli domáci druhý raz, keď na Flídrovu štandardku si nabehol Fogad a poslal loptu opäť do siete. V závere už Levičania prvé prvoligové víťazstvo ustrážili a dokázali, že bojovnosťou sa dá dosiahnuť niekedy viac.
I. LSŽZ
FK Slovan Levice - FKM Nové Zámky 1:2 (0:2), gól: Birdáč
FK Slovan: Kubinec – Hladík, Predajniansky, Bôžik, Mazúch – Začka, Baráti, Andrášik, Hladík – Solčiansky, Turčan (Vanya, Birdáč, Buchel)
Levičania nastúpili na zápas v dosť kombinovanej zostave, keď niektorí nehrali pre chorobu a niektorých šetrili pre nedeľný zápas mladšieho dorastu. Príležitosť preto dostali hráči, ktorí hrali počas sezóny menej, alebo hráči z béčka, ktorí budú hrať za áčko o ďalší rok. Domáci mali aj tak hru vo svojej moci, ale hostia po dvoch šanciach viedli dvojgólovým rozdielom. Levičania si po zmene strán vytvorili tlak, ale iba raz prekonali brankára hostí, keď bol úspešný Birdáč. Ďalšie šance našich zostali už nevyužité, preto si tri body za víťazstvo odniesol zo sebou súper.
I. LMŽZ
FK Slovan Levice - FKM Nové Zámky 1:0 (1:0), gól: Nemček
FK Slovan: Dúchaj – Šabler, Slúka, Rafael, Sásik – Balczárek, Nemček, Kačmárik, Pastierovič – Molnár, (Horváth, Birdáč, Kalman, Slušný, Kučerka
Levičania boli futbalovejší od začiatku zápasu, ale trvalo im dlhšiu dobu, kým našli kľúč na prekonanie obrany hostí. V 20. min. sa dostal s loptou v rohu šestnástky do dobrej pozície Nemček a strelou k prvej tyči prestrelil gólmana súpera 1:0. Hostia do prestávky brankára Dúchaja poriadne neohrozili. Po obrátke mohol rozhodnúť Molnár, po vysunutí Nemčeka, ale sám, niekoľko metrov od brány nenamieril tak, ako si želal. Hostia na druhej strane pohrozili vyrovnaním, ale lopta po strele z diaľky skončila na brvne brány domácich. A keď aj Nemčekov priamy kop skončil na brvne, zápas sa skončil tesným víťazstvom Levíc.
II. LSŽZ
FK Slovan Levice B - P. Bystrica 3:2
(3:0), góly: Lešťan, Andrášik, Kotora
FK Slovan B: Hoľka - Lešťan, Budovec, Hladík, Nasvady - Čejtei, Klačko, Baráti, Tóth - Kotora, Andrášik (Vanya, Chudý, Vida, Blaško, Génsky)
Levičania potrebovali v tomto zápase vyhrať, aby si zabezpečili druholigovú príslušnosť aj pre budúcu sezónu. Preto dostali šancu pomôcť viacerí hráči z áčka a 1. polčas sa hral podľa predstáv domácich. Už v 3. min. otvoril skóre hlavou Lešťan po štandardke Klačka a chybe brankára hostí. V 25. min. priťukol loptu Kotora Andrášikovi a ten opäť hlavou zvýšil na 2:0. Aj tretí gól našich padol po hlavičke, keď Kotora upravil už na 3:0. Po obrátke prišlo k uspokojeniu v radoch domácich, čo hostia využili na strelenie dvoch gólov. Hostí počas celého zápasu podržal gólman a Levičania víťazstvom II. ligu zachránili.
II. LMŽZ
FK Slovan Levice B - P. Bystrica 2:1 (1:0), góly: Kováčik 2
FK Slovan B: Mészáros - Jasenek, Rafael, Šebo - Tóth, Hengerics, Švirik, Gaži, Predajniansky - Kováčik, Hypský (Farkaš, Bielik, Krako, Šabler)
Za silného vetra hrali domáci do prestávky s vetrom v chrbte a túto výhodu aj náležite využili. Kováčik otvoril skóre po samostatnom nájazde, ale ostatné šance zostali už nevyužité. Po zmene strán sa obraz hry zmenil, hostia prevzali iniciatívu, ale domáci zvýšili skóre po štandardke, keď bol opäť úspešný Kováčik. Bystričania po inkasovanom góle pritlačili našich, čoho výsledkom bol gól na 2:1, ale naši hráči už v závere tlaku hostí odolali a pripísali si na svoje konto ďalšie tri body.
Majstrovstvá kraja vo veľkom futbale
Žiaci II. ZŠ v Leviciach sa prebojovali do finále krajských majstrovstiev vo veľkom futbale pod názvom „Majstrovstvá sveta”. Levičania sa v ňom stretli s domácou Bojnou a víťazstvom sa prebojovali na Kalakagatiu do Trnavy, kde sa stretnú najlepšie družstvá Slovenska.
Levičania mali po celý zápas veľkú hernú prevahu, ale domáceho gólmana prekonali len dva razy. Na ťažkom teréne domáci dokázali potom ešte znížiť, ale z konečného víťazstva sa však tešili Levičania.
Bojná - Levice 1:2 (0:2), góly: Klačko, Andrášik
Levice: Valkovič - Juhász, Budovec, Bôžik, Vanya - Začka, Šimonovič, Baráti - Solčiansky, Klačko, Andrášik (Lešťan, Kotora, Predajniansky)
Text a foto: ROMANUHNÁK