Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

Po hladkom víťazstve Demandice v V. lige
St. Tekov – Kozárovce 4:1 (3:0), góly: Galgóci 2, R. Bátovský, Bánsky - A. Benčať, (Gregor, Macho, Szelényi)
Starý Tekov: R. Bačík - V. Kúdela, R. Máčaj, V. Šuchter, M. Bánsky, Š. Kollár, J. Angleta, Ľ. Tariška, R. Bátovský, Š. Galgóci, B. Halabuk (Mesároš, Béreš)
Kozárovce: Koláček - Červenák, R. Gaži, Kacian, Mir. Švolík, J. Graus, R. Priecel, V. Hoľka, A. Benčať, J. Ďurkovič, S. Benčať (I. Šimkovič, Havran)
V zaujímavom a útočnom futbale sa viac darilo domácim, hoci ani hostia herne nesklamali. Tekovčania však do polčasu lepšie premieňali svoje gólové príležitosti, kým hostia takí úspešní neboli. Po prestávke sa domáci uspokojili so svojim náskokom, hralo sa už viac medzi šestnástkami a keďže hostia na lepší výsledok nemali už síl, duel sa skončil hladkým víťazstvom Tekovčanov.
Podlužany – Žemberovce 3:2 (0:2), góly: Szalma 2 (jeden z 11 m), Uhnák - I. Vrecník (z 11 m), Rádik, (Bojda, Tóth, R, D: Kubica)
Podlužany: J. Kupča - M. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, G. Búry, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, F. Sebelédy, Ľ. Kováčik, M. Červenák, Z. Križan)
Žemberovce: R. Štefanča - M. Flašík, R. Ťažký, M. Bóna, Ľ. Nedorolík, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník, (M. Uhnák, I. Slúka)
Domáci už tradične prespali úvodný polčas, čo favorizovaní hostia dokonale využili. Prvú šancu v zápase mali síce domáci, ale Hinzeller gól nedal, naopak z protiútoku a následnej penalte I. Vrecník otvoril skóre. O niekoľko minút Rádik upravil na polčasových 0:2. Domácim sa po prestávke podarilo vďaka veľkej bojovnosti otočiť skóre vo svoj prospech, keď sa po prvom góle zranil hosťom brankár Štefanča a musel ho nahradiť hráč z poľa Ťažky. Na konečných 3:2 upravil Szalma z penalty a domáci získali veľmi dôležité tri body.
Tlmače – Demandice 0:3 (0:1), góly: Benca 2, Tóth, (Žirko, Križan, Holman, D: Hengerics Š)
Tlmače: P. Kotora - M. Gábriš, M. Havran, Pavol Švolík, T. Fraňa, D. Illenčík, J. Kissimonyi, M. Bombala, R. Kollár, T. Titurus, J. Jašek (J. Izakovič, P. Kopka)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, R. Kluka, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (A. Kántor, I. Líška, I. Sebelédi, D. Kazár)
Pred úvodným výkopom si všetci aktéri uctili minútou ticha pamiatku zosnulej manželky funkcionára hostí.
Hostia prišli do Tlmáč potvrdiť úlohu favorita a boli od samého začiatku zápasu futbalovejším mužstvom. Pred návštevou kola, asi 500 divákov bol najlepším hráčom domácich gólman Kotora, ktorý dlho držal Tlmače v hre. Hostia napriek tomu išli do vedenia, keď presne namieril kanonier Benca. V 2. polčase Demandičania kontrolovali hru, nepúšťali domácich do vyložených šancí a gól padol zaslúžene na druhej strane, keď bol úspešný Tóth. Hostia svoju prevahu potvrdili aj tretím gólom, ktorého autorom bol Benca a mohli začať oslavy...
H. Kľačany – Kalinčiakov 5:2 (2:2), góly: 28. M. Krkoš, 39. a 57. J. Krivočenko, 80. Vidra, 82. Poláčik - 7. Holubík, 21. Fürješ, (Zaimi B, Petrík, Zaimi J)
H. Kľačany: P. Molnár - P. Krivočenko, M. Halabuk, M. Krkoš, J. Poláčik, M. Slušný, J. Krivočenko, J. Vydra, M. Kúdela, F Mlinka, Ľ. Herman (D. Slušný)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, P. Cheben, V. Horniak, Š. Pap, Ľ. Somolay, Š. Šinko, M. Kováč, A. Belanský, S. Holubík, Ľ. Fürješ, (M. Kollár, G. Hega, P. Turčan)
Hoci domáci začali pomerne dobre, paradoxne po niekoľkých minútach prehrávali o dva góly. To preto, lebo svoje šance nepremenili a naopak, hostia po dvoch rýchlych brejkoch využili okienka v obrane domácich. Lenže Kľačanci sa nevzdávali a ešte do prestávky skóre zrovnali. Po zmene strán už na hracej ploche domáci futbalisti dominovali, z viacerých šancí tri premenili a pripísali si na svoje konto ďalšie víťazstvo, hoci svojich skalných na začiatku trošku poplašili.
Čaka - Dolný Pial 7:2 (6:2), góly: 1. a 59. M. Viglaš, 7., 12. a 27. R. Mudroň, 29. M. Krenčan, 30. Dobrota - 19. Magda, 40. Zummer, (Moravčík, Dálnoky, Bakači)
Čaka: Š. Hlinka - M. Dorník, J. Sádovský, R. Mudroň, J. Dobrota, G. Bombicz, T. Špaňo, M. Viglaš, I. Tušan, M. Krnčan, T. Fonody (I. Stojka, M. Viglaš)
Dolný Pial: P. Trgiňa - A. Sladíček, M. Valach, R. Lukáč, T. Magda, M. Trgiňa, V. Bútora, P. Valach, T. Meszáros, I. Vízi, R. Zummer (M. Húdik, M. Markovič)
Domáci mali priam raketový nástup, keď už v 12. min. viedli o tri góly. Potom sa nechal vylúčiť domáci Špaňo a hostia znížili. Lenže Čakania aj o desiatich si robili na ihrisku, čo len chceli a zvýšili svoj náskok na 6:1. Hostia v závere prvej polovice dokázali už len korigovať na 6:2. Po obrátke už futbal upadol do podpriemeru, domáci boli s vysokým víťazstvom spokojní a hostia na lepší výsledok nemali dostatok síl. Hráči Čakyi potom ešte kozmeticky upravili výsledok a z hostí sa nechal porúčať z ihriska po ČK Sladíček. A to ešte domáci Dobrota nepremenil pok. kop.
H. Turovce - Plášťovce 0:5 (0:3), góly: L. Križan 2, J. Nanias, Šereš, Fabian, (Lieskovský, Skačan, Jakubcová, D: Drappan)
H. Turovce: J. Bublos - P. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., Zs. Mihály, F. Balázs, L. Szabó, N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (P. Varga ml., T. Fabian, M. Bazsó)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, Š. Šomlo, R. Križan, T. Róm, E. Fabian, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Zsóka, J. Nanias (Sz. Bencsok, Sz. Szabó, T. Jelen, Cs. Bencsok, A. Pém, A. Farkas)
V prípade, že budú zostupovať z ObM tri družstvá to bol súboj kto, z koho. V derby zápase sa čakal vyrovnaný zápas, ale hostia úplne ovládli dianie na ihrisku a už do polčasu si vytvorili sľubný náskok. Keďže domáci hráči brankári hostí Matúša nedokázali prekonať ani raz, zápas sa skončil výsledkom, aký asi nik z prítomných nečakal, debaklom domáceho družstva. Hostia zjavne spokojní si priblížili účasť v ObM aj do ďalšieho ročníka.
Lok - V. Kozmálovce 8:0 (4:0), góly: Szilvás 4, Kollár 2 (jeden z 11 m), Húdik 2, (Pál, Szikora st, Szikora ml, D: Šafár)
Lok: Š. Sliezik - Marföldi, M. Béreš, M. Kočí, P. Hajko, Šebeštín, Pleva, M. Škorupa, Kollár, O. Szilvás, Húdik (M. Török, Š. Obert, )
V. Kozmálovce: Ján Tariška - Vilo Tariška, M. Andruška, F. Jančo, M. Jančo, M. Graus, M. Trnkus, M. Tariška, I. Daniš, J. Mucha
Keďže hostia prišli do Loku len s desiatimi mužmi, nedalo sa čakať, že budú domácim robiť vážnejšie problémy. Ločania už do polčasu štyri razy prekonali gólmana hostí a podobne tomu bolo aj po zmene strán. Kozmálovčania sa sústredili skôr na to, aby príliš veľa neinkasovali, no aj tak ich snaha bola márna. Domáci si preto poľahky pripísali na svoje konto najvyššie tohtosezónne víťazstvo.
H. Vrbica - N. Dedina 4:1 (3:1), góly: 12. A. Kačmárik, 23. M. Sliačan, 42. J. Hovan, 86. Peter Pilinský - 37. Salaj, (Sekereš, Zs. Simon, Kopanicová)
H. Vrbica: O. Výbošťok - A. Kačmárik, I. Siksay, K. Kačmárik, P. Páchnik, A. Jakubík, Patrik Pilinský, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, J. Hovan (Peter Pilinský, J. Valentík, Bogár)
N. Dedina: V. Uhnák - M. Maľa, J. Mráz, R. Harmady, P. Bob, T. Pastier, M. Kollár, K. Nádaždy, A. Šebo, P. Salaj, J. Šebo (T. Jakubík)
Domáci mali v 1. polčase hernú prevahu, ktorú sa im podarilo potvrdiť troma peknými gólmi, keď hlavne Hovanov tretí gól sa pýtal do hitparád...Hostia sa väčšinou bránili, ale v 37. min. Salaj znižoval na 2:1. V 2. polčase už hra upadla do priemeru, hralo sa viac medzi šestnástkami. Keď sa už zdalo, že sa duel skončí polčasovým skóre, v 86. min. sa presadil hlavičkou Peter Pilinský a upravil na konečných 4:1 pre domácich.
7. Čaka 28 14 2 12 64:54 44 (2)
8. Kalinčiakovo 28 11 4 13 50:62 37 (-5)
Kanonáda v Bátovciach a v Šarovciach
Bátovce – Čata 10:2 (5:2), góly: Janeček 6, Boďo 2, Skladan 2 – R. Varga 2, (Sasko)
Domáci sa ujali vedenia už v 5. minúte a hneď vzápätí bolo 2:0. Bátovčania hrali s chuťou a nasadením, ale ani Čata sa nenechala zahanbiť. Domáci hráči boli však v útočnej fáze veľmi efektívni a razom bolo 4:0. Po tomto momente sa podarilo hosťujúcim hráčom znížiť na rozdiel dvoch gólov a vykresať iskierku nádeje do druhého polčasu. V tom však dominovali opäť domáci a v 90. min. Skladan zaklincoval na 10:2.
H. Trsťany - P. Ruskov 3:2 (0:0), góly: Čerba, S: Meňuš, Ľahký – Szabó 2, (Havran)
Prvý polčas bol v H. Trsťanoch vzácne vyrovnaný. Šance si vypracovali obe mužstvá, ale tie ostali nevyužité. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia, ale domáci kontrovali a bolo 1:1. O konečnom výsledku rozhodol v 85. min. Ľahký keď po rohovom kope z voleja trafil naozaj nechytaľne.
I. Úľany – Tešmak 1:2 (1:1), góly: G. Morvai – Pásztor, Petrík, (Ďurina)
Domáci hráči opäť nepochopiteľne doma stratili body. Počas celého zápasu zatlačili svojho súpera a ujali sa vedenia, no Tešmak o niekoľko minút vyrovnal. V druhom polčase pokračovali domáci hráči v tlaku, no útočníci asi nemali svoj deň. Tešmak rozhodol o svojom víťazstve v 90. min. presným priamym kopom.
N. Tekov – Santovka 4:0 (2:0), góly: Palic 3, D. Nagy, (Bakači)
V Novom Tekove mali domáci hráči od začiatku jasnú prevahu, ale z množstva šancí sa im podarilo premeniť len štyri. Hostia pôsobili kŕčovito, hra sa im nedarila, a tak mohol v závere stretnutia najlepší hráči na ihrisku Palic peknou strelou z 25 metrov korunovať svoj výkon a definitívne rozhodnúť o majiteľovi troch bodov.
Keť - P. Vozokany 1:1 (0:1), góly: Gál – Janšík, (Meňhart)
Prvý polčas bol v réžii hosťujúceho mužstva, ktoré svoju prevahu dokázalo pretaviť do vedúceho gólu. V druhej časti sa osmelili aj domáci hráči, a keď v 60. min. išiel predčasne pod sprchy hosťujúci Varga, Keťania vycítili svoju šancu. Hostia odolávali aj o desiatich, ale v 70. min. sa predsa len presadil domáci kanonier Gál a zabezpečil spravodlivú deľbu bodov.
Šarovce – Rybník 8:0 (4:0), góly: L. Gáloš 5 (1 z 11m), Gunič, Kondrčík, P. Madaj, (Svetlošák)
Zápas v Šarovciach mal jasný priebeh, aj keď od rybníckeho mužstva sa čakalo viac. Domácim však vychádzala kombinácia, s ktorou si obrana hostí nevedala poradiť. V druhom polčase sa domáci neuspokojili, naďalej hrali veľmi aktívne a presne a zaslúžene vyhrali vysokým rozdielom.
už v II. triede
Hronovce – Farná 1:6 (0:2), góly: Sádovský – Sulka 3, Mikeš 2, Varga, (Meňhart)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal a šance sa striedali na oboch stranách. Efektívnejšie zakončovali však hosťujúci hráči a preto išli do šatní spokojnejší. V druhom polčase už favorit z Farnej prevzal iniciatívu a Hronovčania hrozili len z ojedinelých protiútokov, z ktorých sa aj jeden skončil v sieti hosťujúceho mužstva.
Hokovce - I. Sokolec 2:2 (2:0), góly: Csala, Jánošík – Andrikovics 2, (Lieskovský)
V Hokovciach boli v prvej časti aktívnejší domáci hráči, ale šance Csalu a Luptáka zostali nevyužité. Domáci napokon išli do dvojgólového vedenia zásluhou Csalu a Jánošíka. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, ale prišla 65. minúta a hosťujúci Andrikovics v rozpätí 60 sekúnd zabezpečil pre svoje mužstvo šťastnú remízu.
H. Semerovce - T. Lužany 4FSC 2:0
(1:0), góly: Balogh 2 (oba z 1 m), (Ďurina)
Zápas hraný v H. Turovciach začali lepšie hráči T. Lužian, ale v zakončení boli málo efektívni. Hostia sa snažili presadiť kombinačnou hrou, ale dve dobré strelecké príležitosti nedokázali zúžitkovať. Preto Semerovčania trestali. V 20. min. sa z pokutového kopu presadil Balogh a ten istý hráč v druhom polčase opäť z penalty nezaváhal a zabezpečil pre svoje mužstvo tri body.
Pastovce - M. Ludince 3:1 (0:0), góly: Majer, Ollé, vl. – Karvay, (Svetlošák)
Zápas v Pastovciach mal slabšiu úroveň a diváci v prvom polčase veľa vzruchu nevideli. Hostia sa ujali vedenia, ale Pastovčania v závere prepli na vyššie obrátky a Majer vyrovnal. Druhý gól domácich hráčov pridal z priameho kopu Ollé a Ludinčania si v samom závere vypili kalich horkosti až do dna, keď si dali vlastenca.
Málaš – Lontov 1:2 (1:2), góly: M. Lacko – Műller, Demeter, (Moravčík)
Domáci sa v zápase evidentne trápili a vyprodukovali prekvapenie kola. Lontovčania hrali zo zabezpečenej obrany, čo na domácich hráčov platilo a zaslúžene sa ujali dvojgólového vedenia. Domáci v závere prvého polčasu len korigovali, keď sa v trme-vrme najlepšie zorientoval Lacko a rozvlnil sieť. V druhom polčase už viac gólov nepadlo, preto sa Lontovčania mohli tešiť s prestížnych troch bodov.
Hrkovce – Sikenica 3:2 (1:0), góly: Balogh 2, Farkaš – Benčík, L. Nagy, (Sekereš)
V priemernom zápase domáci nedokázali zužitkovať svoju prevahu. Hrkovčania boli lepším mužstvom a zaslúžene v prvom polčase išli do vedenia. V druhej časti vyťažili hostia z minima maximum, ale o všetkom rozhodol fantastickou strelo z 55 metrov domáci Farkaš a zabezpečil Hrkovciam tri body.
7. Hronovce 22 10 0 12 34:55 30 (-3)
8. T. Lužany 4FSC 22 7 3 12 35:45 24 (-9)
V. Ďuru s M. Ludanmi
Beša - N. Dedina B 1:3 (1:2), góly: Melíšek – M. Novák 2, M. Čecha, (Dálnoky)
V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal a hostia išli do vedenia. Domácim sa však podarilo vyrovnať, ale Novodedinčania vzápätí opäť vyhrávali. V druhej časti boli už hosťujúci hráči o niečo lepším mužstvom a keď pridali tretí gól, víťazstvo si už nenechali vziať.
Domadice - H. Kosihy 2:7 (0:6), góly: J. Nagy, Jahelka – Tůma 2, Varga 2, Čenger, Bránik, Frajka, (Havran)
Hostia boli v prvom polčase jasne lepším mužstvom a domáci boli radi, že inkasovali len šesťkrát. V druhom polčase sa hostia uspokojili s výsledkom a dokonca ho prehrali 1:2! V domácom drese sa perfektnou strelou, ako z upútavky na Majstrovstvá sveta v Nemecku, prezentoval Ján Nagy a znížil na 1:7. Domadičania v samom závere ešte prikrášlili výsledok, keď Jahelka uzavrel konečné skóre.
Vyšné – Bory 0:1 (0:0), gól: Tóth, (Zaimi B)
Domáci zahrali proti favoritovi dobre, ale S. Minár triafal iba do konštrukcie hosťujúcej svätyne. Hostia začali hrať aktívnejšie až v druhej časti a pol hodinku pred koncom sa zo skrumáže presadil hosťujúci Tóth a rozhodol o majiteľovi troch bodov.
Veľký Ďur - M. Ludany 4:0 (2:0), góly: M. Hamar 2, Záhumenský, Lipovský, (Kokavec)
Hostia boli vo Veľkom Ďure futbalovejším mužstvom, ale domáci hrali bojovne a so srdcom. V 44. min. dal dôležitý druhý gól domácich Záhumenský a keď v 60. min. dali domáci tretí gól, Ludany rezignovali. V závere zápasu ešte Ďurania spečatili svoje víťazstvo štvrtým presným zásahom.
1. Jur n/H. B 18 14 2 2 49:16 44 (17)
2. Bory 19 13 4 2 43:15 43 (16)
3. H. Kosihy 19 11 5 3 56:22 38 (8)
4. M. Ludany 18 10 2 6 44:29 32 (5)
5. V. Ďur 19 10 1 8 44:24 31 (1)
6. N. Dedina B 18 9 2 7 39:22 29 (5)
7. Podlužany B 18 6 5 7 29:32 23 (-4)
8. Beša 20 6 3 11 31:45 21 (-9)