Futbal - III. liga dospelých: Žiar prišiel o víťazstvo gólom v poslednej minúte

27. kolo:
Rakytovce - Žiar nad Hronom
2:2 (1:1)
Už v 3. min išiel Hejčík sám na Grambličku, ktorý ho fauloval, no Zlevský pokutový kop nepremenil. V 18. min domáci nechali voľného Macejka a ten nedal Vyskočovi šancu. V 25. min kopali hostia penaltu, Vyskoč Maruniaka vychytal. Domácim sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte prvého polčasu, keď Mala dobre atakoval, prihral Turčanovi a ten nezaváhal na 1:1. Druhý polčas domáci pridali, nevyužili niekoľko príležitostí, naopak hostia v 60. min Rapčanom zvýšili na 1:2. Keď sa už zdalo, že hostia si odvezú všetky body, Zlevský potiahol rýchly protiútok, prihral pred bránu a Hejčík v plnom behu vyrovnal na konečných 2:2. V tomto stretnutí, diváci videli veľmi dobré výkony brankárov, ktorí zabránili niekoľkým gólom.
Góly: 45. Turčan, 90. Hejčík - 18. Macejko, 62. Rapčan. ŽK: Messerschmidt, Mores, Turčan - Gramblička. Rozhodoval Ligas, 200 divákov.
RAKYTOVCE - Vyskoč - Mores, Turák, Blaško (70. Strelka), Mala, Turčan, Hric, Zlevský, Hejčík, Messerschmidt, Schmidtmayer (81. Šimčík). Tréner: M. Targoš.
ŽIAR: Gramblička - Zelovič, Podlucký, Macejko, Hurík (6. Šouc), Žiak (73. Miškov), Puliš, Jelšic, Michaliga (90. Dobrota), Rapčan, Maruniak. Tréner: V. Ilko.
JOZEF KVASNA

Bánová - Dukla B. Bystrica B
3:1 (0:0)
Celý prvý polčas za sústavného dažďa sa hral svižný futbal. V 10. min z dobrej pozícii Mojík prestrelil bránu hostí. V 16. min hostia hrozili z pravej strany, no domáci Sluka odkopol na roh. V 23. min vynikol likvidačný faul Kubinu na D. Ďuratného v strede ihriska a domáci hráč musel opustiť ihrisko. V 29. min brankár hostí stiahol Mojíka a nariadenú penaltu Kubovich pomocou brvna zahodil. V 42. min najväčšiu šancu polčasu zahodil hosťujúci Hrbek. V 60. min po centri Mojíka domáci Hýll v dobrej pozícii hlavičkoval vedľa. V 65. min po akcii z ľavej strany hráč Kovalčík obstrelil domáceho brankára a dostal hostí do vedenia - 0:1. V 74. min zblokovaná Slukova strela skončila v bráne hostí - 1:1. V 75. min hostia ani na trikrát nedokázali loptu dopraviť v dobrých pozíciách do brány, čo sa hosťom vypomstilo. V 77. min centrovaná lopta Mojíka doplachtila do brány hostí - 2:1. V 86. min po rohu Pikus hlavičkou zvýšil na 3:1.
Góly: 75. Sluka, 78. Mojík, 87. Pikus - 66. Kovalčík. ŽK: Pikus - Szabo, Levický, Kanda, Hrbek, Kubina. Rozhodoval Králik, 500 divákov.
BÁNOVÁ: Škrobák - L. Ďuratný, Kubovich, Stalmašek (55. Hýll), Mojík, Vajda, Pikus, Ďurica (65. Padala), Sluka, Podmanický, D. Ďuratný (26. Paulíny). Tréner: Zvarík.
DUKLA B. BYSTRICA B: Szabo - Štuber, Levický, Úškrt, Lettrich (84. Šišiak), Kovalčík (76. Chrappa), Svintek, Kanda, Rusnák, Hrbek, Kubina. Tréner: Baláž. ĽUBOMÍR PORTAŠÍK

Zvolen - K. N. Mesto
1:2 (1:2)
Domáci sa snažili prenikať po krídlach a v 9 minúte mohol otvoriť skóre stretnutia Kučera, ale jeho strela skončila iba na bočnej sieti Klecovej brány. V 20. min po nevinne vyzerajúcom protiútoku, keď očakávali domáci odpískanie postavenia mimo hry, vystrelil z hranice pokutového územia Chovanec a otvoril skóre stretnutia. Hra sa po góle znovu pohybovala na polovici hostí, no v 25. min sa dostal na dostrel Valachovej brány Pecko a strelou k žrdi zvýšil vedenie hostí. V 35. min vybojoval Bohuš roh a po jeho rozohraní peknou strelou z 25 m znížil vedenie hostí. Druhé dejstvo prinieslo zvýšené úsilie domácich o zvrat v stretnutí, no hneď v úvode spálil šancu Detko a Kučerovu technickú strelu vytlačil brankár na roh. Domáci stupňovali tlak, no svoje šance na vyrovnanie nepremenili postupne Bohuš, Konček ani Pavlík. Hostia ohrozili Valacha v domácej bráne až v 84. min, keď musel obetavo likvidovať Goliánov nájazd.
Góly: 35. Bohuš – 20. Chovanec, 25. Pecko. ŽK: Kohút. ČK: Kohút (KNM). Rozhodoval: Ondák, 250 divákov.
ZVOLEN: Valach – Mihál, Cvejkuš, Konček, Pavlík, Spišiak (62. Vrbiniak), Kučera, Banski, Bohuš, Detko, Kujan (46. Slaný). Tréner: J. Oravec.
K. N. MESTO: Klec – Kohút, Gapa, Mičica, Staškovan, Pecko, Záhradník, Golian (89. Valiášek), Molnár, Šebík (78. Vlček), Chovanec. Tréner: J. Staškovan.
MILOŠ MASARIK

Bytča - R. Sobota B
1:0 (0:0)
Dôležitosť zápasu zväzovala hráčom oboch mužstiev nohy a úvodná 15-minútovka bola plná nepresností. V 20. min sa po centrovanej lopte dostal v 16-ke k lopte Chrenko, jeho bomba sa odrazila od brvna. V 43. min mohol skórovať Gajdošík, no Kuciak včasným vybehnutím vystihol jeho úmysel. Najväčšiu šancu polčasu však zahodil domáci Chrenko, ktorý v 44. min nepremenil pokutový kop. V druhom polčase sa futbalisti Bytče nasťahovali pred súperovu bránu a začalo jej dobíjanie. V dobrých šanciach Mahút, Gajdošík i Čikota mierili vedľa. Po polhodine sa húževnatý hostia vymanili z tlaku a niekoľkokrát pohrozili po rýchlych protiútokoch, najmä rýchlonohý Matúš a v 79. min z dobrej pozície mieril nad Vitek. V 80. min sa domáci predsa len presadili, keď strelou k tyči otvoril skóre zápasu Mahút. O päť minút mohol rozhodnúť Kadák, ktorý vnikol medzi obrancov, šiel sám na brankára, no trafil len jeho nohy.
Gól: 80. Mahút. ŽK: Jaroš, Kadák, Čmárik - Koleno. Rozhodoval Szabó, 300 divákov.
BYTČA: Jaroš - Mahút, Kadák (90. Zábavčík), Holeščák (43. Ciesarík), Kliník, Čmárik, Čikota, Šelmek, Chrenko, Gabaj (17. Raždík), Gajdošík. Tréner: V. Goffa
R. SOBOTA B: Kuciak - Stráňava (45. Ďurkovič), Kubinec, Stano, Ižip, Janák (45. Šlichtík), Koleno, Bulvas, Vítek, Matúš, Sihelský. Tréner: J. Stehlík.
DUŠAN BENÍČEK

Kremnička - Dolný Kubín
2:2 (0:2)
Domáci začali na ťažkom teréne aktívnejšie. V 5. min sa po nedorozumení hosťujúcej obrany ocitol Keller sám pred brankárom hostí, vo vyloženej šanci prestrelil. V 37. min premenil prísnu jedenástku Kubáni. O päť minút hostia viedli rozdielom dvoch gólov, keď tečovaná Plančova strela skončila v Juračkovej bráne. Po zmene strán sa hostia uspokojili a prenechali aktivitu domácim. Už v 56. min sa v 16-ke presadil Keller a loptu dotlačil do siete. O dve minúty ten istý hráč krížnou strelou prekonal brankára hostí - 2:2. Keller mal blízko aj k hetriku, jeho gól pre sporný ofsajd neplatil. Hostia sa potom snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, zraneného Juračku však už neprekonali. Záver bol poznačený značnou nervozitou, ktorú spôsobili viaceré nepresné výroky hlavného rozhodcu.
Góly: 56. a 58. Keller - 37. Kubáni (11m), 42. Plančo. ŽK: Chudík, Praženica, Keller, Špirka, Kuric - Jurky. Rozhodoval Putra.
KREMNIČKA: Juračka - Chudík, Praženica, Hurík, Rusnák, Žlkovan, Keller, Murgaš, Špirka, Tišliar, Kuric. Tréner: J. Grík.
DOLNÝ KUBÍN: Okoličáni - Holub, Čučka, Halák, Drengubiak, Plančo, Kubáni, Gajdošík (71. Jurky), Callo, Bača, Janký. Tréner: J. Smolka.
RUDOLF PAULUS

Čadca – Ružomberok
4:2 (2:1)
Domáci v prvom polčase predvádzali výbornú hru a festival premárnených šancí. Brankára Smiešku postupne skúšali Joukl, Gálik a Šidlo bez efektu. Tlak bol veľký, no súper vytvoril obranný val, ktorý sa nedal prelomiť. Až v 14. min mal prácu Holiš, s Blaťákovou strelou si poradil. Potom mali šance Gavlák, Privarčák, efekt žiadny. Zahrmelo na druhej strane, v 27. min sa dostal k bráne Latiak - 0:1. Čadčania sa rýchlo otriasli a v 41. min Šidlo vyrovnal. V 44. min sa bombou prezentoval Gavlák, keď jeho strela trhala sieť. V 59. min domáca obrana zaváhala a Latiak vyrovnal. V 63. min netrafil Planeta a o tri minúty Privarčák, následne jeho strelu vykopávala obrana hostí z bránkovej čiary. V 76. min Gavlák ďalšou bombou zvýšil a o deväť minút z 30 metrov uzavrel hetrik. Domáci konečne potešili fanúšikov, ktorí ich odmenili potleskom.
Góly: 41. Šidlo, 44., 76. a 85. Gavlák - 26. a 59. Latiak. ŽK: Časnocha, Planeta - Máslo, Rúčka, Bakoš, Kapláň. ČK: Rúčka. Rozhodoval Petrinec, 800 divákov.
ČADCA: Holiš - Kaličák (78. Piňo), Časnocha, Macášek, Gavlák, Kavuliak, Planeta (89. Jaroš), Joukl, Gállik, Privarčák (85. Podmanický), Šidlo. Tréner: P. Strapáč.
RUŽOMBEROK: Smieška - Bielák, Máslo (89. Schwarts), Kaprálik, Rúčka, Bakoš, Kapláň, Špirko (46. Gejdoš), Latiak, Varhaník, Tomko. Tréner: Ľ. Páleník.

Ostatné zápasy: K. Lieskovec - T. Teplice 0:2 (0:1), 45. a 90. Privitzer. ŽK: Kubala, Mihalda - Šoučík, Koleno J., Machovič. Rozhodoval Kubačka, 100 divákov. Podbrezová B - L. Mikuláš 1:1 (0:1), 62. Haviar - 34. Húska (11m). ŽK: Ďurajka, Hauer, Turňa P. - Bella. Rozhodoval Krško, 350 divákov.

1. T. Teplice 27 18 1 8 71:22 55
2. D. Kubín 27 14 9 4 53:36 51
3. Bánová 27 14 7 6 42:30 49
4. Čadca 27 15 3 9 52:36 48
5. ŽIAR 27 14 5 8 48:33 47
6. Ružomberok B 27 13 7 7 66:41 46
7. Dukla B 27 12 4 11 55:41 40
8. L.Mikuláš 27 10 6 11 59:49 36