Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

V. liga východ - Gólov ako maku, Bánov necestoval

Šurany - Veľké Lovce 3:3 (2:1), 11. M. Švajda, 23. J. Preložník, 62. P. Poláček - 36. R. Lapčík, 48. B. Kubištel, 79. M. Kodhaj. Novozámocké derby mali v prvom polčase jasne pod kontrolou domáci, ktorí nielenže šli pomerne rýchlo do vedenia, ale do prestávky zahodili vari šesť doslova tutoviek. Streliť sa im podarilo už iba jeden gól, čo sa však dokázali z minima šancí aj hostia. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, keď mužstvo z Veľkých Loviec využilo takmer všetky chyby domácich a napokon sa tešilo z prekvapujúceho bodu. R Badár, 150 divákov.
ŠURANY: Pintér - Preložník (84. Lorenc), Ambrus, P. Porubský, Poláček, Kuruc (74. Benko), Vrabec, M. Skačan, M. Kováčik, Švajda, Vacho (60. Zemko). V. LOVCE: Racko - Otruba, Kuruc, Pavlatovský, Kodhaj, Kršák, Lapčík, Tóth (69. Marek Habrman), Mihók, Kubištel, Marcel Habrman.
Želiezovce - Kameničná 7:1 (3:0), 12. P. Czibula, 14. a 17. V. Forró, 53. a 76. P. Kokoška, 80. J. Tóth, 83. T. Rotík (11 m) - 46. V. Rigó. V priemernom zápase mali domáci doslova šokujúcich 17 minút, pretože za ten čas strelili hosťom tri góly. Do prestávky sa však už strelci nevyznamenali. Nástup do druhého polčasu mali lepší hráči Kameničnej, ktorým sa podarilo znížiť, lenže dlho sa z dobrého stavu netešili, pretože Želiezovčania pokračovali vo svojom gólostroji. Ten sa zastavil až v samom závere, keď premenili aj pokutový kop. Domáci si za predvedený výkon, ktorým konečne potešili svojich priaznivcov, vysoké víťazstvo zaslúžili. R Labai, ČK: 90. G. Valach, 100 divákov.
ŽELIEZOVCE: N. Barecz - Szalai, Karkó, Páchnik, Rotík, Hudák, Forró (59. Tóth), Czibula (70. Csudai), Valach, Kokoška, Krištofoli. KAMENIČNÁ: Horváth - Slatina, Szűllö, Rigó, Boros, Mátyus, Lörincz, Hajdók (46. Pataky), Miťko (54. Farkas), Sándor (63. Sklenář), Hozman.
Pribeta - Komjatice 9:1 (3:0), 2. F. Šútovský, 24, 55. a 62. M. Lakatoš, 28. a 68. D. Sýkora, 63. R. Lengyel, 77. P. Vrzala, 79. L. Bratkó - 71. M. Letko. Pribeťania ponúkli v hodovom zápase divákom aj gólové hody. Do vedenia šli doslova raketovo už v 2. min., ale svoj apetít nestratili a po polhodine hry vyhrávali o tri góly. Do prestávky síce nepridali už ani jeden, lenže po nej si spravili z brány súpera doslova strelnicu a Hajnala si musel miestami pripadať ako na vojenských manévroch. Komjatičania sa snažili, lenže okrem jedného gólu a ešte jednej dobrej príležitosti sa na viac nezmohli a nakoniec boli radi, že nedostali „desinu“. R Šamko, 320 divákov.
PRIBETA: Nagy - Rontó, Rusnák, Bratkó, Sýkora (72. Földes), Vrzala, J. Lakatoš, Keszi, Šutovský (70. Olách), M. Lakatoš, Rajčáni (60. Lengyel). KOMJATICE: P. Hajnala - Pivarček, M. Kalužák, Jančár, Uher, Uhrík, Letko, Konderík, Ma. Marenčák, J. Kalužák, I. Kalužák.
Palárikovo - Dolný Ohaj 4:1 (3:1), 17. A. Fiala, 32. J. Krištofičin, 40. M. Svýba, 60. M. Mach (11 m) - 64. J. Hatala. Druhé novozámocké derby malo byť oslavou domáceho postupu, a ako ukázal konečný výsledok, aj bolo. Palárikovčania sa do súpera zahryzli hneď od začiatku a po polhodine vyhrávali o dva góly. Do prestávky dali súperi ešte po jednom góle, lenže v druhom dejstve napli sieť už iba domáci, ktorí tak po konečnom hvizde mohli začať so svojimi fanúšikmi oslavovať. R Hafrovič, 550 divákov.
PALÁRIKOVO: Pilek - Kobora (50. Nagy), Procházka, Mach, Fiala, Židuljak, Ludas (65. Ďuriš), Krištofičin, Tántoš, Svýba, Hoppan. D. OHAJ: Melišek - Marián Palacka, Rácek, Filo, J. Jeseničan, Navrátil, J. Pétery, M. Pétery, P. Palacka, Š. Porubský (70. Nagy), Hatala.
Šahy - Kalná n/Hr. 2:0 (1:0), 30. P. Koreň, 70. J. Topán. Levické derby malo vysokú úroveň, pretože obe mužstvá predviedli divákom pekný technický futbal. Šahy strelili dva góly po dvoch utešených strelách, ktoré dozaista potešili oko každého fanúšika. Šance však mali aj hostia, ktorí ale nepremenili dva samostatné nájazdy, a tak domov odchádzali s prázdnymi rukami. Víťazstvo domácich bolo úplne zaslúžené. R Vyskočil, 400 divákov.
ŠAHY: Šutlák - Máté (60. Petrík), N. Urblík, Patai, Petráš, Studva, Bukri, Lackovský, Bartal, Koreň, J. Urblík, Bodzsár (46. Topán). KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Zorád (51. Jančo), Biely, Zdychavský, Sakoš, Thaly, Čontoš, Varga, Dvorakovič, Gogora.
Dvory n/Ž. - Čajkov 6:0 (3:0), 27. a 90. R. Sarközi, 34. F. Bernáth, 42. R. Takáč, 60. G. Keresztes, 83. E. Schultz. Pokojné tempo ostatného majstrovského zápasu najskôr „narušila“ pekná akcia domácich, lenže Havetta v čistej šanci hlavičkoval nad. Ďalšiu tutovku zahodil Salgó, ale Sarközi sa už nemýlil. Tlak domácich pokračoval a jeho výsledkom boli do prestávky ďalšie dva góly. Dvorania boli pri streleckej chuti aj po zmene strán a svojho neškodného súpera poslali napokon domov s poltuctovou nádielkou. Najviac sa však páčil gól Schultza, ktorý sa z trestného kopu trafil priamo do vinkla. R Jakubáč, 100 divákov.
DVORY: Bodoki - Bernáth, Keresztúri, Kövári, Sztanko, Takáč (46. Schultz), Salgó, Havetta, Keresztes (75. Bujdák), Boldizsár, Sarközi. ČAJKOV: Horniak - Molnár, Tuhý, J. Csernák, Lepieš(46. Červenák), Muráni, Pompoš, Lénárd, Čižmár (46. Mališ), M. Drapka, Nichta.
Tekovské Lužany - Nové Zámky B
1:1 (1:1), 40. I. Kollár - 22. M. Fehervári. Prvý polčas sa niesol v miernej prevahe hostí, ktorí šli aj do vedenia, domáci ale krásnym gólom Kollára po peknej akcii Barecza vyrovnali. Po zmene strán mužstvo Tekovských Lužian prevzalo iniciatívu na svoje kopačky, nevyužilo však veľa dobrých príležitostí. Gól mohla dať aj novozámocká rezerva, lenže ani ona, ani nikto z domácich už v koncovke úspešný nebol, a tak sa body napokon delil. R Maslo, 150 divákov.
T. LUŽANY: Štrúbel - Krenčan, Hliva, Hlaváčik, Bajúsz, Kollár, M. Tóth, Ľ. Barecz, Kósa (58. Páchnik), Petráš, Fríbert. N. ZÁMKY B: Madarász - Štofko, Poništ, Hatina, Feherváry, Kováč, Horáček, Matúš, Procházka, Cvik, Hajko.
Jur n/Hr. - Bánov nehralo sa, pretože hostia na zápas nepricestovali. „V úzkom kádri máme dosť veľkú maródku, a na tento zápas som mal k dispozícii vari len sedem hráčov, takže s tým sa vybrať na stretnutie jednoducho neoplatilo. Aj preto som súperovi zatelefonoval, že na zápas neprídeme,“ prezradil príčinu nevycestovania Bánovčanov ich tajomník Štefan Kuťka.