TENIS EXTRALIGA - štvrťfinále
Počas tohto týždňa sa odohrala Extraligová súťaž družstiev v tenise, ktorého sa zúčastnil aj TK Ratufa Levice. Naši tenisti si zmerali sily v Bratislave s domácim Slovanom, v drese ktorého nastúpil najlepší slovenský tenista v súčasnosti Dominik Hrbatý. Levičania bojovali, ale konečné víťazstvo nakoniec zostalo domácim, ktorí postúpili do semifinále. Tenistom Ratufy zostalo preto hrať o 5. - 8. miesto, kde ich čakal ďalší zápas vonku, tentoraz v Nitre. Ten zvládli naši tenisti o poznanie lepšie, ale treba priznať, že domáci nenastúpili v plnej sile. Preto už po dvojhrách bolo o víťazstve hráčov Ratufy rozhodnuté a po tomto víťazstve ich čakal zápas o konečné 5. miesto. V ňom opäť vyhrali a obhájili 5. miesto z vlaňajšej sezóny.
TK Slovan Bratislava - TK RATUFA Levice 4:3
D. Hrbatý - M. Mikle 6:1, 6:1 - V súboji jednotiek sa podľa očakávania presadila jednotka v slovenskom rebríčku. Mikle uhral v každom ste po jednej hre, čo nie je na zahodenie.
M. Macko - E. Lamper 6:2, 6:1 - Na dvojke narazil náš Lamper na dobre hrajúceho Macka a podľahol mu hladko v dvoch setoch. Náš tenista, vidiac kvality súpera, vzdal boj o lepší výsledok predčasne.
P. Paulonka - I. Herz 3:6, 4:6 - Skúsený Herz nedal domácemu hráčovi šancu a poslal ho k zemi vďaka precíznej hre. Presnejšia hra slávila úspech a Levičania sa vďaka tejto výhre vrátili späť do zápasu.
V. Hlavica - M. Poloma 6:3, 6:4 - V tomto zápase sa dal čakať bod pre naše farby, ale nášmu kapitánovi nevyšiel zápas podľa predstáv. Súper, ktorý bod zdolateľný, nakoniec získal podľa priebehu zápasu rozhodujúci bod.
M. Martinský - A. Gašparetz 1:6, 3:6 - V súboji mladíkov bola jednoznačná prevaha na strane staršieho z bratov Gašparetzovcov Alexandra. Svojmu súperovi polil získať štyri hry, čo bolo rozhodujúce.
Hlavica/Paulenka - Herz/Poloma 0:6, 3:6 - V posledných dvoch štvorhrách, ktoré sa hrali súbežne mohli Levičania počítať s konečnou výhrou jedine za predpokladu, že v oboch uspejú. Keďže prvá štvorhra skočila víťazstvom domácich, toto víťazstvo našej dvojice znamenalo už len kozmetické upravenie konečného skóre.
Hrbatý/Tóth - Gašparetz/Mikle 6:0, 6:2 - Hrbatý s Tóthom nedali našej dvojici šancu, aj keď v druhom sete Levičania ukoristili vo svoj prospech dva gamy.
Ostatné výsledky: TK Tatran Prešov - TK Slávia Agrofert STU Bratislava 2:5, VŠK Ekonóm Bratislava - AŠK Inter Slovnaft Bratislava 3:4, TC SPU AX-V Nitra - TJ Slávia Právnik Bratislava 3:4
TENIS EXTRALIGA o 5. - 8. miesto
TC SPU AX-V Nitra - TK RATUFA Levice 1:6
A. Kurtiš - M. Mikle 6:2, 6:1 - Na jednotke ťahal náš hráč za kratší koniec povrazu od začiatku zápasu, keď nevedel nájsť protizbraň na dobrú hru súpera.
M. Kečkeš - E. Lamper 3:6, 3:6 - Lamper na dvojke zabojoval, zabudol na hladkú prehru z utorka a získal cenné víťazstvo vo svoj prospech.
M. Kopecký - I. Herz 2:6, 1:6 - Skúsenosti nášho Herza boli opäť dominantné, keď svojmu súperovi dovoliť uchmatnúť počas zápasu len tri hry.
Ľ. Michalička - M. Poloma 0:6, 1:6 - Levická jednotka, hrajúca na trojke, zmietla domáceho Michaličku z kurtu za niekoľko minút v jednoznačne hranom zápase.
L. Sobotka - R. Gašparetz 5:7, 3:6 - Mladí z Gašparetzovcov Róbert dokázal zvíťaziť nad svojim protivníkom vďaka lepšie zvládnutým koncovkám oboch setov.
Kopecký/Kurtiš - Mikle/Lamper 6:7, 4:6 - V prvej štvorhre sa hral vyrovnaný zápas, v prvom sa rozhodovalo až v tajbrejku, ale šťastena sa priklonila na stranu našich.
Kečkeš/Sobotka - Poloma/A. Gašparetz 4:6, 2:6 - Druhá štvorhra už vyznela hladko v prospech tenistov Ratufy a Levičania zavŕšili svoje hladké víťazstvo.
o 5. miesto: Ekonóm Bratislava - TK Ratufa Levice 2:5
B. Gálik - I. Herz 6:1, 6:2 - Skúsenejší domáci hráč bol tentoraz nad sily nášho tenistu.
M. Tkáčik - M. Poloma 3:6, 0:6 - Poloma potvrdil úlohu lídra družstva a domáceho hráča predčil po všetkých stránkach.
B. Világi - A. Gašparetz 3:6, 3:6 - A: Gašparetz opäť nezaváhal a súpera celkom hladko prehral v dvoch setoch.
J. Trgala - J. Mišík 3:6, 6:4, 6:3 - Česť domácim zachraňoval vo dvojhrách Világi, keď nášho Mišíka zdolal v troch setoch.
V. Jaškovič - R. Gašparetz 1:6, 0:6 - Mladší z Gašparetzovco Robo svojmu súperovi nedal ani najmenšiu šancu pomyslieť na lepší výsledok.
B. Világi/E. Mikurčík - A. Gašparetz/M. Poloma 1:6, 3:6 - Prevaha našej dvojice bola zjavná po celý zápas.
Ondrej/Jaškovič - R. Gašparetz/J. Mišík 6:3, 6:1 - Domáci kozmeticky upravili skóre touto výhrou vo štvorhre.
ostatné výsledky - semifinále: TK Slávia STU Bratislava - AŠK Inter Bratislava 6:1, TJ Slávia Právnik Bratislava - TK Slovan Bratislava 0:7
o 5. - 8. miesto: VŠK Ekonóm Bratislava - TK Tatran Prešov 4:3
Finále: TK Slovan Bratislava - TK Slávia STU Bratislava 3:4
o 3. miesto: AŠK Inter Bratislava - TJ Slávia Bratislava 5:2
o 5. miesto: Ekonóm Bratislava - TK Ratufa Levice 2:5
o 7. miesto: TK Tatran Prešov - TC SPU Nitra 7:0 - kontumačne
ROMANUHNÁK