Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

Pred posledným kolom sa vykryštalizovala situácia v ObM tak, ako nik nečakal. Keďže sa vo vyšších súťažiach niekoľko mužstiev ešte neprihlásilo do súťaží, kam boli zaradené, je reálna možnosť, že H. Vrbica buď postúpi do V. ligy priamo, alebo odohrá barážový zápas o postup. Naopak, je jasné, že Jur n/H. požiadal o preradenie z V. ligy o súťaž nižšie do ObM a Levice začnú hrať od jesene tiež v tejto súťaži, všetko to má za následok, že z ObM musí vypadnúť až štvorica mužstiev. Síce je to pre niektorých kruté, ale realita je niekedy nepríjemná...
S. Tekov – Žemberovce 5:2
(4:0), góly: Galgóci 2, Bánsky, Tariška, Kúdela - Uhnák, Mikula (Havran, Skačan, Végh)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, V. Šuchter, M. Bánsky, Š. Kollár, J. Angleta, Ľ. Tariška, V. Kúdela, Š. Galgóci, B. Halabuk (Bátovský, Mesároš)
Žemberovce: R. Štefanča - M. Flašík, R. Ťažký, M. Bóna, Ľ. Nedorolík, M. Vrecník, Tomáš, B. Homola, M. Rádik, I. Vrecník, P. Mikula (M. Uhnák, I. Slúka, J. Vrecník)
V poslednom kole sa lúčil s aktívnou kariérou domáci Galgóci a ako inak, dvakrát napol sieť brankára Štefanču. Tekovčania sa do polčasu lepšie pohybovali po ihrisku, mali sústavný tlak a štyri razy prekonali brankára hostí. V 2. polčase sa prebrali aj hostia, keď domáci prestriedali a Žemberovce výsledok kozmeticky upravili na konečných 5:2.
Kozárovce – Demandice 0:9 (0:2), góly: Benca 3, Straňák 2, Kluka 2, Mészáros, Látečka (Meňhart, A. Štrba, Šebo, D: Čornák)
Kozárovce: Ridzoň - I. Šimkovič, R. Gaži, Nemček, Koláček, J. Graus, R. Demian, A. Benčať, S. Benčať, Nováček, Havran (Kútik, M. Havran, R. Hoľka, Rybár)
Demandice: J. Šipoš - M. Krammer, M. Látečka, J. Mäsiar, L. Mészáros, R. Kluka, P. Tóth, J. Pavlík, B. Straňák, R. Benca, P. Šebo (Líška, Kántor, J. Pastucha, P. Baráti, Sebelédi)
Domáci, ak chceli zotrvať v ObM, museli vyhrať, ale hostia boli rozhodne proti tomu. Do polčasu Kozárovčania ešte ako tak odolávali lepšiemu súperovi, ale po obrátke domáci úplne fyzicky odpadli, čo víťaz ObM využil na strieľanie gólov ako na bežiacom páse. Nakoniec sa číselník so skóre zastavil na čísle 9 a Kozárovce po rokoch vypadli z ObM.
Podlužany - Kalinčiakovo 2:1 (0:1), góly: Š. Vetor, L. Hinzeller - Horniak (Gregor, Klabníková, M. Chlebo, D: Hengerics Š)
Podlužany: J. Kupča - M. Búry, E. Szalma, J. Uhnák, P. Šebo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, G. Búry, F. Sebelédy, M. Červenák)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, P. Cheben, V. Horniak, Š. Pap, S. Holubík, M. Kollár, Ľ. Somolay, Š. Taňaši, J. Kadja, Ľ. Fürješ (V. Stančík, G. Hega, P. Béreš, M. Vetor)
Domáci, uvedomujúc si dôležitosť zápasu, mali dlhú dobu akoby zviazané nohy, čo hostia využili na strelenie úvodného gólu. Hra Podlužian nabrala grády až po zmene strán, keď veľkým chcením domáce mužstvo otočilo v priebehu niekoľkých minút skóre vo svoj prospech. Podlužančania sa týmto víťazstvom zachránili v súťaži.
Tlmače - Dolný Pial 4:0 (4:0), góly: Titurus 2, M. Havran (z 11 m), Fraňa (Pál, Holma, Kopanicová, D: R. Hengerics)
Tlmače: P. Kotora - T. Fraňa, M. Havran, Pavol Švolík, M. Gábriš, B. Hamar, J. Kissimonyi, M. Hajtó, R. Kollár, T. Titurus, M. Bombala (J. Jašek, Zapletaj, P. Kopka)
Dolný Pial: P. Trgiňa - M. Valach, V. Bútora, E. Füri, R. Lukáč, M. Trgiňa, M. Húdik, P. Valach, T. Meszáros, I. Vízi, R. Zummer
Hostia síce pred zápasom vraveli, že prišli po tri body, ale boli z toho napokon len plané reči. Domáci od úvodných minút prišpendlili hostí pred ich brankára a už do polčasu štyri razy prekonali gólmana Trgiňu. Tlmačania aj po zmene strán pokračovali v tlaku na bránu súpera, ale streleckú mušku už mali vychýlenú a tak sa Pialčania vrátili domov s pomerne slušnou prehrou.
H. Kľačany – Plášťovce 3:1 (1:1), góly: Vidra 2 (jeden z 11 m), Poláčik - Nanias (z 11 m) (Moravčík, Jakubcová, Svetlošák, D: Šafár)
H. Kľačany: D. Slušný - P. Krivočenko, M. Halabuk, T. Adam, J. Poláčik, P. Štipka, M. Hancko, J. Vydra, M. Krkoš, M. Chano, M. Janíček
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, T. Jelen, T. Róm, M. Kneizel, I. Šereš, Sz. Bencsok, L. Zsóka, J. Nanias ( Sz. Szabó, A. Farkas)
Kľačania sa zišli na zápas tak akurát, aj to na poslednú chvíľu. Napriek tomu zčali aktívnejšie a ujali sa vedenia gólom Vidru z penalty. Hostia v závere 1. polčasu tiež skórovali z penalty a bolo vyrovnané. V 2. polčase domáci predčili svojho súpera, mali hru zjavne vo svojich rukách a výsledkom toho boli dva strelené góly do sieti inak výborného Matúša.
Čaka - V. Kozmálovce - nehralo sa, hostia na zápas necestovali
H. Turovce - N. Dedina 4:1 (2:1), góly: P. Csáky 2, P. Tóth, Fabian - P. Salaj (Zaimi B, Bojda, Zaimi J, D: Rosipal)
H. Turovce: P. Varga ml. - P. Csáky, P. Zsóka, P. Varga st., Zs. Mihály, F. Balázs, T. Fabian, N. Baltazár, P. Tóth, N. Pásztor, T. Sztyahula (M. Bazsó, P. Tóth)
N. Dedina: V. Uhnák - J. Mráz, P. Bob, R. Kollár, R. Harmady - T. Pastier, J. Salaj, K. Nádaždy, M. Maľa - P. Salaj, J. Šebo
Hostia pricestovali na posledný zápas iba s 11-timi hráčmi, bez možnosti striedania. Napriek tomu sa ujali vedenia, po presnom zásahu Salaja. Lenže domáci ešte do polčasu otočili skóre vo svoj prospech a po obrátke ďalšími dvoma gólmi upravili na konečných
4:1. Inak sa hral slušný zápas, vo veľmi priateľskej atmosfére, hostia sa za stavu 2:1 dožadovali uznania gólu, ktorý pred ofsajd neplatil.
Lok - H. Vrbica 2:3 (1:1), góly: Szilvás 2 - Sliačan 2, Hovan (Ďurina, Dálnoky, Kováč H)
Lok: Š. Sliezik - J. Marföldi, P. Hajko, M. Kočí, I. Mátyas, Š. Obert, Šebeštín, M. Škorupa, Kollár, O. Szilvás, Pleva (M. Török)
H. Vrbica: O. Výbošťok - J. Hovan, I. Siksay, K. Kačmárik, P. Páchnik, A. Jakubík, Patrik Pilinský, L. Kurucz, V. Horský, M. Sliačan, J. Valentík (Peter Pilinský, T. Bogár, A. Kačmárik, J. Kúkel)
Do prestávky sa hral vyrovnaný zápas a tomu zodpovedalo aj skóre. Domáci sa chceli v poslednom zápase v ObM rozlúčiť so cťou, čo sa im vlastne aj podarilo. Vrbičanov posadil na koňa polovlastný gól Loku a o niekoľko minút bolo už rozhodnuté - 1:3. V samom závere strelil rozlúčkový gól Szilvás, ale víťazstvo aj tak putovalo do Vrbice.
7. Čaka 30 15 2 13 70:60 47 (2)
8. Kalinčiakovo 30 12 4 14 53:65 40 (-5)
9. N. Dedina 30 11 6 13 57:66 39 (-6)
10. D. Pial 30 10 4 16 57:72 34 (-11)
11. Plášťovce 30 11 1 18 60:92 34 (-11)
12. Podlužany 30 10 4 16 42:79 34 (-11)
13. Kozárovce 30 9 4 17 46:68 31 (-14)
14. H. Turovce 30 8 5 17 46:79 29 (-16)
15. V. Kozmálovce 30 6 3 21 31:89 21 (-24)
16. Lok 30 6 3 21 40:72 18 (-24)

V súboji dvoch prvých úspešnejšie Šarovce
Bátovce - P. Ruskov 5:2 (2:0), góly: Beňo, Richtarík, Gajdoš (z 11m), S. Janeček, P. Štrpka – Adrián, Šuba, (Szikora st, Szikora ml)
V Bátovciach sa hral veľmi dobrý a útočný futbal. Skóre otvoril v 10. min. Beňo a v 43. min. preloboval hosťujúceho gólmana vari zo 40 metrov Richtarík. Na začiatku druhého dejstva hostia vyrovnali, ale Bátovčania šnúrou troch gólov definitívne rozhodli o svojom zaslúženom víťazstve.
Čata – Tešmak 6:2 (5:1), góly: Raj 4, Szűcs, Szabó – Pásztor 2, (Sasko)
Aj zápas v Čate mal jasného favorita od samého začiatku a už po polhodine bolo 5:0. Štvrtý gól domácich dal zo 40 metrov Raj. V druhom polčase sa zápas už len dohrával a domáci si v poslednom stretnutí mohli zaknihovať vysoké víťazstvo.
H. Trsťany - V. Turovce 7:4 (3:2), góly: Píš 3, Jakubík 2, Tereň 2 – Pásztor 2, Kováč (z 11m), Šaliga, (Szelényi)
Domáci nastúpili na stretnutie len s desiatimi hráčmi, no vo vyrovnanom zápase sa nakoniec tešili zo zaslúženého víťazstva. Túrovčania hrali tiež v oklieštenej zostave, čo sa prejavilo hlavne v druhom polčase, keď ešte štyri razy inkasovali.
Vyškovce – Keť 5:1 (1:1), góly: Kassai 2, E. Kováčik, L. Berényi, Zs. Tóth – Farkaš, (Sekereš)
V prvom polčase sa mužstvá len uťukávali. Hostia síce otvorili skóre no v 20. min. už bolo 1:1. V druhej časti sa Vyškovčanom darila kombinácia, a keď rozvlnili sieť aj z rýchlych protiútokov o ich víťazstve nebolo pochýb.
Rybník - N. Tekov 3:1 (0:0), góly: J. Lulčo (11m), D. Jahôdka, I. Graus – D. Nagy, (Kokavec, Tóth)
Rybníčania v poslednom zápase zahrali opäť lepšie a zaslúžene vyhrali. V prvom polčase sa ešte hralo medzi šestnástkami, bez vyloženejších šancí. V 60. min. sa však z pokutového kopu nepomýlil J. Lulčo a bolo 1:0. O desať minút napol sieť hosťujúcej brány Dano Jahôdka a po ňom aj Ivo Graus, ktorý vlastne rozhodol o víťazovi. Novotekovčania korigovali až v samom závere.
P. Vozokany – Šarovce 1:2 (1:1), góly: Bandzi – Michalík 2, (Lieskovský, Majer, Meszáros, D: Drappan)
V šlágri kola sa hral veľmi dobrý futbal a v 27. min. domáci Bandzi strelil prvý gól. Hostia sa však nevzdávali a už o 4 minúty bolo 1:1. V 50. min. opäť Michalík po centri hlavou upravil na
1:2. Vozokančania potom vrhli všetky sily do útoku a hosťujúcim hráčom sa otvoril priestor na rýchle brejky. Ani jeden však nevyužili, domáci gól tiež nedali, preto 400 prítomných divákov videlo, ako si všetky tri body odniesli hostia.
V Málaši inzultovali rozhodcov!!!
Tupá - I. Sokolec 4:0 (1:0), góly: Kern, Baláž, Löfller, Piatrik, (Szelényi)
Od začiatku zápasu mali domáci územnú prevahu, ktorú v prvom polčase korunovali jedným presným zásahom. V druhej časti hralo opäť domáce mužstvo dobrý futbal a po troch strelených góloch zaslúžene vyhralo.
Hronovce - T. Lužany 4FSC 1:2 (1:1), góly: Tóth – P. Kiss, Kótor, (Sasko)
Skóre v Hronovciach otvoril už v
8. min. hosťujúci P. Kiss, ale domáci vzápätí vyrovnali. V druhom polčase už mali miernu prevahu hostia a Kótor v 90. min. zabezpečil pre svoje mužstvo všetky tri body.
Hokovce - M. Ludince 3:2 (2:0), góly: Schneider, Lupták 2 – Dvorňák 2, (Macho)
V Hokovciach sa hralo priemerné stretnutie, ktorému ale nechýbalo to podstatné – góly. V prvom polčase vsietili po jednom Schnieder s Luptákom, no na začiatku druhého dejstva Dvorňák stav skorigoval. Domáci však pridali tretí gól a aj keď Dvorňák svojim druhým presným zásahom opäť znížil, Hokovčania svoje vedenie už udržali.
H. Semerovce – Lontov 0:1 (0:0), gól: Műller, (Bojda, J. Zaimi)
Zápas hraný v H. Turovciach mal priemernú úroveň. Domáci si dokázali vypracovať dobré gólové šance, lenže Balogh sa štyrikrát pomýlil. V druhom polčase sa potvrdilo nedáš-dostaneš a Lontovčania vyťažili z minima maximum a uchmatli favoritovi všetky body.
Pastovce – Sikenica 1:2 (0:0), góly: Š. Tóth (z 11m) – Kántor, Kulik, (Bakači)
Domácemu trénerovi chýbali dvaja kľúčoví hráči, čo sa v konečnom dôsledku muselo prejaviť. Hostia v druhom polčase hrali lepšie a Kántor s Kulikom rozvlnili sieť domácej svätyne. Š. Tóth v samom závere u penalty už len prikrášlil výsledok.
Málaš – Hrkovce 1:3 – nedohrané, (Majer, Mészáros)
Ako nás informovali hostia, pred koncom zápasu domáci hráči inzultovali hlavného arbitra, ktorý musel stretnutie predčasne ukončiť.
1. Farná 24 18 2 4 87:36 56 (20)
2. H. Semerovce 24 17 1 6 82:26 52 (16)
3. Hrkovce 24 14 4 6 75:37 46 (10)
4. Málaš 24 14 3 7 50:50 45 (9)
5. Pastovce 24 12 4 8 47:39 40 (4)
6. Lontov 24 11 3 10 51:51 36 (0)
7. T. Lužany 4FSC 24 9 3 12 40:47 30 (-6)
V poslednom kole bez prekvapení
N. Dedina B - Jur n/Hr. B 1:4 (0:1), góly: Novák – Erfaňuch 2, P. Molnár 2, (Szikora st)
V zápase, v ktorom už o nič nešlo, nastúpili hostia v značne pozmenenej zostave, no aj tak poľahky vyhrali. Domáci v 47. min. síce vyrovnali, no Jurania nenechali nič na náhodu a šnúrou troch gólov definitívne rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Horný Pial - H. Kosihy 2:5 (0:2), góly: Pavelka, Kelemen – D. Rafael 2, Bránik 2, Varga, (Ďurina)
Hostia boli v H. Piali lepším mužstvom a D. Rafael s Vargom stanovili polčasové skóre. V druhom dejstve Pialčania strelili kontaktný gól, no hostia v rýchlom slede pridali ďalšie dva, na ktoré domáci hráči už nedokázali odpovedať.
Domadice - M. Ludany 1:4 (0:3), góly: Kristín – Š. Tóth 2, Kovács, Balázs, (Svetlošák)
Domáci nastúpili na zápas len s desiatim hráčmi, no aj tak boli Ludančanom vyrovnaným súperom. Hostia o výsledku rozhodli prakticky už v prvom polčase a v druhej časti už len kontrolovali priebeh. O tom, že pekné góly padajú aj v posledných súťažiach, prítomných divákov presvedčil domáci Kristín, keď v 55. min. exportnou strelou z 30 metrov nedal hosťujúcem gólmanovi žiadnu šancu.
Vyšné - Podlužany B 1:2 (1:1), góly: Fábik – Macho, Kováčik, (Havran)
Vo Vyšnom sa hral futbal vo vlažnom tempe. Hostia išli do vedenia, no v 35. min. ratoval domácich Fábik. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hostia mali územnú prevahu, ktorú v 70. min. zavŕšili rozhodujúcim gólom v domácej bráne.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  6. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Pomáhajte čítaním
  9. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  10. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

Cena poputovala do Banskej Štiavnice

V kategórii „Akvizícia“ zvíťazil projekt Príbeh značky PLETA.

Cena poputovala do Banskej Štiavnice.

Pozitívne prípady hlásia už aj z mestského úradu. Ten je aktuálne zatvorený

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je do konca októbra pre verejnosť zatvorený.

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.