Piatok, 19. august, 2022 | Meniny má Lýdia

MORAVIA CUP Šardice 2006

Futbalové nádeje FK Slovan Levice sa zúčastnili pred týždňom silne obsadených turnajov v Šardiciach v Česku.
Szegényovci prehrali
vo finále s domácimi
Zverenci M. Sezegénya odohrali výborný turnaj a naozaj chýbalo len málo, aby sa domov vracali s víťaznou trofejou. Žiaci II. ZŠ v Leviciach potvrdili svojimi výkonmi výborný celý ročník 2005/06.
Skupina A: RSM Baník Šardice, HFK Olomouc, AFK Chrudim, ČAFC Praha, FK Slovan Levice
Skupina B: Fotbal Frýdek Místek, FC Sparta Brno, AFK Slavoj Podolí Praha, FK Náchod-Deštné, REMS/Murr Stuttgart, Inter Bratislava
Levický dres obliekli: Lešťan, Kotora, Šimonovič, Predajniansky, Andrášik, Juhász, Budovec, Solčiansky, Buchel, Tamaškovič, Valkovič, Kootra, Vanya, Bôžik, Omar Ahmat.
Výsledky:
Olomouc - Levice 0:3, góly: Lešťan, Andrášik, Šimonovič
Počas celého zápasu mali Levičania hru vo svojich rukách, keď boli kombinačne jasne lepší, ako ich súper.
Levice - Chrudim 1:2, gól: Lešťan
Naši nastúpili s hráčmi, ktorí nehrali v prvom zápase a po chybách v obrane dostali dva góly. Po prestriedaní Levičania zlepšili hru, ale stačilo to len na konečné zníženie.
ČAFC Praha - Levice 0:3, góly: Kotora 3
Bol to asi najslabší súper našich mladíkov, keď v niektorých fázach to bola zo strany našich doslova exhibícia.
Levice - Šardice 4:2, góly: Kotora 3, Šimonovič
Vo vynikajúcom zápase naši chlapci zvíťazili nad neskorším víťazom turnaja. Levičania už viedli 4:1 a boli v dueli jednoznačne lepším družstvom.
1. AFK Chrudim 4 3 0 1 8:4 9
2. Levice 4 3 0 1 11:4 9
3. Baník Šardice 4 2 0 2 7:6 6
4. HFK Olomouc 4 2 0 2 7:5 6
5. ČAFC Praha 4 0 0 4 0:14 0
Štvrťfinále: Levice - Frýdek Místek
1:1, 2:1 na pok. kopy, gól: Andrášik
Levičania do polčasu viedli a na hracej ploche dominovali, ale ďalšie šance zostali už nevyužité. Po obrátke sa obraz hry zmenil, súper bol iniciatívnejší a v poslednej minúte zápasu vyrovnal. V penaltách boli ale Levičania úspešnejší a postúpili do semifinále.
Semifinále: Náchod - Levice 1:3, góly: Solčiansky, Budovec, Predajniansky
Ďalším súperom našich bol víťaz druhej skupiny. Hneď v 1. min. sa zranil Andrášik, keď utrpel otras mozgu a neskôr pre zranenie musel odstúpiť aj Lešťan. Napriek tomu veľkou bojovnosťou vo veľkom teple dotiahli duel do víťazného konca.
Finále: Šardice - Levice 1:0
Vo finále sa Levičania stretli s domácimi Šardicami, ktoré v základnej skupine zdolali. Naši nastúpili bez dvojice Andrášik, Lešťan a aj bez ďalšieho zraneného Začku. To všetko malo vplyv, že naši chlapci už nemali dostatok síl, aby čelili podporovaným domácim. Gól padol po štandardke, Levičania boli síce lepším mužstvom, ale gól streliť napriek snahe nedokázali. V závere Baráti nastrelil tyčku, ale napriek tomu za druhé miesto Levičania získali sadu dresov.
Duhonyovci ročník 92 jedenásti
Zverenci trénera Jozefa Duhonya obsadili v Šardiciach 11. miesto, keď rozhodne mali na viac. V niektorých momentoch sa povestná šťastena viac naklonila na stranu súperov a v tabuľke skupiny obsadili až 6. miesto, čo znamenalo hrať iba o konečné 11. miesto.
Skupina A: RSM Baník Šardice, HFK Olomouc (93), FK Jablonec 97, FK SIAD Most, Kragujevac, SK Moravské Budějovice, Spartak Myjava
Skupina B: Fotbal Frýdek Místek, Bílovec, Zemas Hovorany, FK Teplice, Levice, AS Trenčín, AFK Chrudim
Levice - Teplice 0:2
Hoci boli šance na oboch stranách, lepšie finálnu fázu mali hráči Teplíc a doviedli zápas do víťazného konca.
Levice - Trenčín 2:4, góly: Vida, Hegedüs
Trenčania boli útočnejší a zaslúžene zápas rozhodli vo svoj prospech. Snaha Levičanov o lepší výsledok bola márna.
Levice - Chrudim 1:2, gól: Klinka
V zápase, ktorý mohli Levičania vyhrať, sa napokon radoval opäť ich súper, ktorý svoje šance dokázal zúžitkovať.
Levice - Bílovec 3:1, góly: Čejtei 2, Hegedüs
Proti Bílovcu vyšiel zápas našim chlapcom asi najviac a zaslúžene ho dotiahli do víťazného konca.
Levice - Hovorany 1:1, gól: Čejtei
Levičania v prípade víťazstva ešte mohli pomýšľať na vyššie méty, ale zodpovednosť im zväzovala nohy.
Levice - Frídek Místek 0:2
V poslednom zápase skupiny už bolo jasné, že Levičania do bojov o vyššie priečky už zasiahnuť nemôžu.
1. AS Trenčín 6 4 2 0 11:4 14
2. AFK Chrudim 6 3 2 1 5:3 11
3. FK Teplice 6 3 0 3 10:7 9
4. Fotbal F. Místek 6 2 2 2 11:8 8
5. Bílovec 6 2 2 2 7:8 8
6. Levice 6 1 1 4 7:12 4
7. Zemas Hovorany 6 1 1 4 4:13 4
O 11. miesto: Levice - Mor. Budejovice 2:0, góly: Čejtei, Duchoň
Záverečný zápas turnaja lepšie vyšiel Levičanom, keď svojho súpera predčili a obsadili konečné 11. miesto.
Najnerovci ročník 93 štvrtí
Mladší žiaci r. 93 pod vedením trénera Petra Najnera obsadili pekné, aj keď nepopulárne 4. miesto na silne obsadenom turnaji a to aj napriek značne oslabenej zostave. Chlapcom patrí poďakovanie a pochvala za predvedený výkon a bojovnosť, keď odohrali za 2 dni 8 zápasov 2 x 17 min. v 13 člennej zostave v úmornom teple viac ako 30°C, z toho 4 zápasy sa odohrali na umelej tráve. Do turnaja vstúpili vynikajúco, ale ako sa dalo čakať, pri úzkom kádri na druhý deň došli fyzické sily a jedine zápas o 3 miesto nevyšiel chlapcom podľa predstáv. Hralo sa v 4 skupinách, postupovali prví dvaja – spolu 21 mužstiev.
Skupina A: RSM Baník Šardice, AFK Chrudim, Spartak Pelhřimov, AS Trenčín, Spartak Myjava
Skupina B: Fotbal Frýdek Místek, Cukrovar Hrušovany nad Jevišovkou, RMSK Cidlina, FC Háje JM Praha, FK ZŤS Dubnica
Skupina C: FC Vysočina Jihlava, Bílovec, REMS / Murr Stuttgart, FK Slovan Jirkov, ŠKF Nitra
Skupina D: 1.FKD, 1.Val. FC Rožnov pod Radhoštěm, Olympia Hradec Králové, FŠ Most, Inter Bratislava, Levice
Za Levice nastúpili: Dúchaj (K), Krnčan – Macko, Kačmárik, Pastierovič, Birdáč Robo, Balczárek, Zoller, Kalmán, Šabler, Molnár,Varga, Slušný
Výsledky 1. deň:
Levice – Drnovice 3:0 (1:0), góly: 11. Molnár, 18. Zoller, 26. Kalmán
Súper zvučného mena našich na začiatku zaskočil, keď Dúchaj v 2. min. musel riešiť súperov samostatný nájazd na bránku. Potom mužstvo ožilo a zápas bol plne v réžii našich chlapcov, keď okrem 3 gólov, nastrelili 4 brvná a tyče a nepremenili 3 čisté gólové príležitosti.
Levice – Most 3:0 (1:0), góly: 8. a 20. Varga, 33. Molnár
Tentoraz bol zápas od začiatku v réžii našich, ale znova nepremenili rad dobrých príležitostí a nastrelili brvno.
Levice – Rožnov 3:0 (1:0) góly: 13. Macko, 23. Varga, 26. Dúchaj (z 11 m)
Aj tento zápas, tak ako predchádzajúci, bol plne v réžii našich a znova neskórovali ani z vyložených príležitostí.
Levice – Inter BA 1:2 (1:0), góly: 12. Varga
V tomto zápase sa rozhodovalo o prvom postupujúcom zo skupiny. Levičanom stačila remíza, ale dobre rozbehnutý zápas nedoviedli do želaného výsledku. Ujali sa síce vedenia a okrem gólu Varga po samostatných akciách nastrelil raz pravú a raz ľavú tyč. Súper neohrozil našu bránku až do 10. min. druhého polčasu, kedy vsietil gól po rýchlom protiútoku. Súper sa gólom postavili na nohy a 3 min. pred koncom vsietil víťazný gól. Našim sa gól aj napriek záverečnému tlaku streliť nepodarilo a tak sme sa museli sústrediť na posledný zápas.
Levice – Hr. Králové 1:0
(1:0), góly: 14. Kačmárik
Posledný zápas v skupine, aj celého dňa, sa hral na umelej tráve o 19.15 a išlo v ňom o postup. Súper sa zameral na pozornú obranu, keďže mu stačila remíza. V 14. min. bol faulovaný Varga dobrých 35m od bránky, loptu si postavil Kačmárik, ktorý neuveriteľnou bombou vymietol pravý horný roh súperovej bránky. Od tohto okamžiku sa naši zamerali na pozornú obrannú hru, s ktorou si súper neporadil až do konca zápasu a Levice zaslúžene postúpili medzi 8 najlepších na turnaji.
Tabuľka D. skupina
1. Inter 5 4 0 1 10:3 12
2. Levice 5 4 0 1 11:2 12
3. Hr. Králové 5 3 0 2 11:2 9
4. Rožnov 5 2 1 2 3:10 7
5. Most 5 1 1 3 1:8 4
6. Drnovice 5 0 0 5 0:11 0
štvrťfinále: Levice – Dubnica 1:1
(0:0) na pok. kopy 3:1, gól: 30. Kačmárik
Naši nastúpili proti súperovi s ktorým sa veľmi dobre poznajú. V prvom dejstve sa nič dôležite pred bránkami nestalo, hra sa pohybovala medzi oboma16tkami. V II. polčase si rozhodca v 20. min.vymyslel pok. kop, ktorý však videl len on. Súper ponúknutú šancu využil a ujal sa vedenia 1:0. Od tohto momentu naši zvýšili aktivitu, ktorú súper prerušoval množstvom nedovolených zákrokov. V 25 .min. kopal priamy kop zo 40m Kačmárik a jeho strela tesne minula spojnicu brvna a tyče . Všetko si to vynahradil o 5 minút, keď kopal priamy kop z 20m a jeho krásna krížna strela sa zatrepotala v súperovej šibenici. Potom sa už len dohrávalo a prišli na rad pok. kopy v ktorých boli naši chlapci úspešnejší, keď Dúchaj zneškodnil 3 pok. kopy súpera. Postúpili medzi najlepších štyroch, čo pred turnajom vôbec nikto nečakal.
Semifinále: Levice – Šardice 0:2 (0:0)
Aj tento zápas sa hral na umelej tráv s odhodlaním našich nepredať domácim kožu lacno a pokúsiť sa o malý zázrak a to postup do finále. Na chlapcoch bolo vidieť odhodlanie a chcenie, ale drobné zranenia a únava zohrali svoje. V úvode domáci našich zatlačili pred bránku nastrelili 2 brvná. Potom Levičania hru vyrovnali a v 10. min. mali najväčšiu šancu zápasu, keď Varga od polovičky ihriska unikol a postupoval sám na brankára, ale ho neprekonal. V II. polčase v 21. mi. otvorili domáci skóre gólom z kategórie lacných a zbytočných, keď po nedorozumení stopéra a brankára sa lopta dogúľala do opustenej bránky. O 3 min. súper rozhodol, keď dobre umiestnenú strelu brankár stihol len vyraziť a súper loptu nekompromisne poslal do našej bránky a bolo rozhodnuté.
O 3. miesto: Levice - Jihlava 0:3 (0:1)
V poslednom zápase na turnaji proti fyzicky vyspelejšiemu súperovi sa naši zamerali na defenzívu. Ukázalo sa však, že turnaj odobral chlapcom veľa fyzických síl, ktoré im chýbali v tomto zápase. Prvý gól dostali po chybe v strede obrany, druhý hneď na začiatku druhého polčasu a tretí s pok. kopu.
Celkové poradie: 1. Šardice, 2. Inter BA, 3. Jihlava, 4. Levice
ROMANUHNÁK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 5. Auto bez čakania? VW T-Cross môžete mať hneď a aj so zľavou
 6. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás
 7. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur
 8. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 1. Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom sa uskutočnia v sobotu
 2. Veterány sú symbolom Kuby. Hemingway ich vlastnil sedem
 3. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run
 4. Shell myslí na slovenské komunity
 5. Mobilná bezpečnosť sa stále podceňuje. Všetko však máte v rukách
 6. Čakáte bábätko? Union má preň nachystané veľké množstvo výhod
 7. Agrokomplex 2022
 8. 365.bank si naďalej upevňuje svoju pozíciu plnoformátovej banky
 1. Zdravotná poisťovňa zostala prekvapená. Zaplatila už 30 mil. eur 39 541
 2. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 15 091
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 763
 4. Pixel Federation nikdy nezarobil ako cez pandémiu 7 105
 5. Radi si veci vyrábate sami? Tento nový časopis je pre vás 5 123
 6. Nie som superman, ale viem, že Prešov má na to byť supermestom. 4 246
 7. Hyundai štartuje na Slovensku unikátny Hyundai Plogging Run 4 174
 8. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 2 985

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 2. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 3. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 4. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 308
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 054
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 781
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 484
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 034
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 992
 7. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 884
 8. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 577
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Bývalý primátor Kremnice Miroslav Nárožný.

Mesto viedol štyri volebné obdobia.


9 h
Premiéra filmovej novinky bude už 18. augusta.

Scenár horúcej letnej komédie je založený na skutočných udalostiach.


17. aug
Novinky z MY regióny.

Máme pre vás dve veľmi žiadané novinky, ktoré aktuálne spúšťame na regionálnych weboch MY.


16. aug
Výroba hliníka v Slovalcu.

Rozhodnutie je reakciou na vysoké ceny elektriny a nedostatočné kompenzácie zo strany štátu.


TASR a 1 ďalší 17. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Väčšina nezvestných sa skrýva, pretože je na nich vydaný príkaz na zatknutie.


16. aug

Jeden muž zmizol pred 24 rokmi s hotovosťou 665-tisíc korún, na piatich Kysučanov je vydaný európsky zatykač.


18. aug

Obvineného predviedli z hygienických dôvodov v overale.


12 h

Odstraňovanie prikazuje zákon, za nedodržanie povinnosti hrozia sankcie.


11 h

Blogy SME

 1. Peter Biščo: Smer sa trasie strachom, Hlas žobre, Jankovská plače a ostatní sa modlia všemocnému § 363.
 2. Štefan Vidlár: Málí sa mi, málí
 3. Ján Šeďo: Heger navrhuje o.i. aj tresty za osobné útoky, tvrdí SaS.
 4. Miroslav Makyta: Svet podľa Fica a Matoviča
 5. Štefan Vidlár: Je suis fan
 6. Jana Júdová: Príbeh zúfalého pacienta, muža, ktorý sadil stromy
 7. Marián Kozák: Výlet do Bratislavy a Viedne v roku 2015
 8. Nina Erneker: Kde sa dobre varí, tam sa dobre darí
 1. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 9 308
 2. Peter Gregor: Cena slobody sa vždy počíta iba v stratených ľudských životoch. 7 054
 3. Milan Pilip: Čaká nás rozvrat spoločnosti ak nezasiahneme proti konšpirátorom 6 781
 4. Tereza Krajčová: Severné Poľsko: Očarujúci Gdansk, piesočné pláže Sopotu a moderná Gdyňa 4 484
 5. Ján Valchár: Ubjegáj, zájčik, ubjegáj! 4 034
 6. Roman Kebísek: Jánošík prepadával ľudí na cestách vyše roka. Od jesene 1711 do zimy 1712/3 3 992
 7. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov? 3 884
 8. Marián Viskupič: Rozvrat verejných financií alebo grécka cesta Igora Matoviča 3 577
 1. Jiří Ščobák: Fungujú sankcie proti Rusku? Nečaká krach aj nás?
 2. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 4. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 5. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 6. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 7. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 8. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu