Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

8. ročník O Pohár starostov čilejkárskych obcí

V Čajkove sa minulý týždeň uskutočnil už 8. ročník futbalového turnaja O pohár starostov čilejkárskych obcí.

Zúčastnili sa ho ako obvykle štyri mužstvá, okrem usporiadateľského Čajkova boli ďalšími účastníkmi Podlužany, Hronské Kosihy a Nová Dedina. Turnajom prešli podľa očakávania najlepšie Čajkovčania, účastníci V. ligy západ, keď v dvoch zápasoch ani raz neinkasovali. Vo finále sa im snažili skrížiť cestu Podlužany, avšak neúspešne. Na turnaji boli vyhodnocovaní najlepší hráči. Ako najlepšieho brankára organizátori vyhlásili Z. Križana z Podlužian, najlepším strelcom sa stal M. Drapka z Čajkova a za najlepšieho hráča bol vyhlásený P. Muráni z Čajkova.
Zápasy rozhodovali: M. Gálik, M. Chlebo, M. Titurus, F. Vyskočil, ktorý všetko istil na záver turnaja.
Hronské Kosihy - Podlužany 0:2 (0:0), góly: T. Vallo, A. Hega
V prvom polčase si viac streleckých príležitostí vypracovalo družstvo Hronských Kosíh, ale nemali presnú streleckú mušku. V druhom polčase H. Kosihy pokračovali v tlaku, ale góly po ich chybách v obrane dávali Podlužany. Najskôr z priameho kopu otvoril skóre Vallo a po chybe brankára Piškyho uzavrel skóre na 0:2 Hega.
Čajkov – Nová Dedina 6:0 (3:0), góly: P. Muráni 2, J. Mališ, M. Čižmár, P. Drapka, A. Uhnák
V druhom zápase sa hral vyrovnaný futbal, góly však v prvom polčase dávali iba domáci. Po prieniku M. Drapku otvoril skóre J. Mališ. O malú chvíľu zvýšil na 2:0 P. Muráni a polčasový výsledok uzavrel M. Čižmár. Druhý polčas už bol v réžii domácich, keď postupne skórovali po pekných akciách P. Drapka, svojím druhým gólom zvýšil P. Muráni a skóre uzavrel A. Uhnák.
O 3. miesto: Nová Dedina – Hronské Kosihy 4:0 (2:0), góly: T. Pastier 3, P. Salaj
Zápas o tretie miesto od začiatku mali v rukách hráči Novej Dediny, Hronské Kosihy sa snažili odolávať, ale už do polčasu prehrávali 2:0, keď oba góly strelil T. Pastier. Po prestávke dal svoj tretí gól Pastier, a slabý futbal pokračoval ďalej. Rafael nepremenil pokutový kop, Kosihy nastrelili dve žrde, Nová Dedina nepremenila vyložené šance a tak, keďže sa ujala iba dorážka P. Salaja, zápas skončil 4:0.
Finále: Čajkov – Podlužany 5:0
(2:0), góly: M. Drapka 4, P. Drapka
Rozdiel v kvalite oboch družstiev bol zrejmý už od úvodných sekúnd, no Podlužany držali čisté konto do posledných minút prvého polčasu, keď sa v rozpätí jednej minúty dvakrát presadil M. Drapka. Aj po zmene strán bol kanonier domácich pri chuti, pridal ďalšie dva góly, a keď sa k nemu pripojil gólom aj brat Peter, o bezproblémovom víťazstve domácich bolo rozhodnuté. - ro -

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Zechenterov dom.

Koronavírus: Odberné miesta v regióne Žiar nad Hronom (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v regióne Žiar nad Hronom.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.