Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Víťazstvo na Memoriáli J. Kováča zostalo v Podlužanoch

V Podlužanoch sa v stredu 6. júla uskutočnil v poradí už 6. ročník Memoriálu Jozefa Kováča, futbalového turnaja dorastencov.

Usporiadala ho agilná domáca TJ a zúčastnili sa ho štyri družstvá: TJ Podlužany, TJ Nová Dedina, SC Hronské Kľačany a TJ Žemberovce. Zápasy rozhodovali rozhodkyne M. Jakubcová a I. Klabníková. Turnaj otvorila starostka obce I. Kováčová spolu s tajomníkom TJ F. Lukáčom, ktorý na záver turnaja i odovzdal ceny víťazným mužstvám. Okrem družstiev organizátori ocenili aj najlepších jednotlivcov turnaja, keď najlepším strelcom sa stal so štyrmi gólmi A. Hega z Podlužian a za najlepšieho hráča vyhodnotili M. Kúdelu z Hronských Kľačian.
Výsledky:
Podlužany – Žemberovce 4:1 (2:0), góly: Hega 2, Mikuška, Vallo – Kuruc
V úvodnom zápase turnaja potvrdili domáci úlohu favorita a zdolali mladučký kolektív súpera rozdielom troch gólov. Hra v poli bola celkom vyrovnaná, ale v šestnástke súpera sa jednoznačne lepšie orientovali domáci a zaslúžene vyhrali.
Nová Dedina – H. Kľačany 0:5 (0:1), góly: Križovič 2, Kúdela, M. Krkoš, Garai
Kľačančania boli v druhom zápase futbalovejší od úvodných minút a svojho súpera prehrali po všetkých stránkach. Polčasové skóre síce dávalo ešte Novodedinčanom nádej, ale po obrátke H. Kľačany rozhodli zápas hladko vo svoj prospech.
O 3. miesto: Žemberovce – Nová Dedina 0:3 (0:0), góly: Novák 2, Varga
Mladučkí Žemberovčania, takmer všetci vekom ešte žiaci boli do polčasu jasne lepší, ale z množstva šancí neprekonali súperovho brankára ani raz. V 2. polčase sa potvrdilo nedáš – dostaneš a N. Dedina strelením troch gólov rozhodla duel vo svoj prospech.
Finále: Podlužany – H. Kľačany 6:2 (2:1), góly: Hega 2, A. Šebo, M. Budovec, Mikuška, Vallo – M. Kúdela, A. Krkoš (z 11 m)
Finále bolo vyvrcholením turnaja a hral sa veľmi kvalitný zápas. Vo vyrovnanom 1. polčase mali Podlužančania o niečo lepšiu streľbu a viedli v ňom tesne o gól. Po obrátke hostia v snahe vyrovnať viac otvorili obranu, čo aktívne hrajúci Podlužančania dokonale využili a strelili ďalšie štyri góly a rozhodli finále jasne pre seba.
Text a foto: ROMAN UHNÁK