Futbalové súťaže ObFZ Levice

Starý Tekov – Levice 2:2 (1:2), góly: Bánsky, R. Bátovský - M. Krenčan, Martinček, ČK: Meňhard (Žirko, Meszáros, Jakubcová)
Starý Tekov: R. Bačík .- M. Krnčan, R. Máčaj, V. Kúdela, M. Bánsky, M. Halabuk, R. Žabka, R. Hajko, R. Bátovský, I. Daniš, Martin Tariška (P. Hajko, R. Mesároš, J. Angleta, B. Halabuk)
Levice: P. Kopka - A. Belanský, E. Zorád, R. Pankulič, M. Gabaš - M. Meňhard, M. Krenčan, L. Gubík ml., M. Graus - P. Martinček, T. Pleva (Drenka, T. Krenčan, M. Fogad, G. Wurcel, P. Varga, E. Ivanič)
Prvý zápas Levičanov v ObM sa niesol v znamení veľkého očakávania. Zápas lepšie rozbehli favorizovaní hostia a M. Krenčan otvoril skóre. Lenže domáci odpovedali rovnakým spôsobom a Bánsky zrovnal skóre. Hostia však opäť išli do vedenia, keď sa presadil rýchlonohý Martinček. Ešte do polčasu inkasoval po druhej žltej červenú kartu Meňhard a po nepríjemnom zranení, keď narazil hlavou do tyče, musela sanitka odviesť Plevu. Po zmene strán začali mať domáci miernu prevahu, ktorú korunovali vyrovnávajúcim gólom R. Bátovského. V závere sa snažili obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale zápas sa skončil konečnou deľbou bodov, s ktorou boli spokojnejší domáci.
Šarovce – Dolný Pial 5:2 (0:1), góly: L. Gáloš 4, P. Nagy - Bielik, Jedlička, ČK: Mészáros, (Križan, Kopanicová)
Šarovce: Pechovský - Füri, G. Gunič, Nap, Nagy, M. Horváth, Kondrčík, Banda, J. Madaj, L. Gáloš, P. Madaj (Michalík, Bakoš, Pizúr, D. Horváth, A. Gáloš)
Dolný Pial: M. Laurenčík - A. Sladíček, V. Bútora, M. Ledényi, Ľ. Lukáč, T. Magda, I. Jedlička, R. Bielik, I. Bujka, I. Vízi, T. Mészáros (E. Füri, T. Tóth, M. Húdik, S. Trgiňa)
Prvá polovica zápasu bola pomerne vyrovnaná, hostia v nej išli do vedenia po presne zahranom priamom kope Bielika. Lenže po obrátke stačilo domácemu kanonierovi L. Gálošovi len 10 minút na to, aby bolo zrazu všetko inak a Šarovce zrazu viedli 4:1. Po piatom ich góle hostia v závere duelu znížili na konečných 5:2.
Plášťovce – Nová Dedina 4:2 (1:2), góly: L. Križan 2, I. Šereš, J. Nanias - M. Novák, P. Salaj, (B. Zaimi, Petrík, J. Zaimi)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, T. Róm, Š. Šomlo, Sz. Bencsok, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Zsóka, J. Nanias (E. Krizsek, Cs. Bencsok, T. Jelen, K. Jakab)
Nová Dedina: J. Novák - B. Juraško, P. Bob, B. Harmady, R. Seneši, S. Jakubis, A. Šebo, J. Salaj, M. Kollár, M. Novák, P. Salaj (B. Varga, F. Novák, V. Uhnák)
Hostia prišli hrať do Plášťoviec futbal a boli do polčasu o niečo futbalovejší. Snažili sa hrať na rýchle kontry a dva razy viedli rozdielom gólu. Po obrátke domáci zvýšili aktivitu, zatlačili hostí pred ich pokutové územie a výsledkom toho bol dokonalý zvrat. Plášťovce troma gólmi v jednom slede otočili skóre vo svoj prospech na konečných 4:2. Hostia sa cítili byť po zápase poškodení výkonom hlavného rozhodcu.
Tlmače – Jur nad Hronom 1:0 (0:0), gól: Jašek, (Ďurina, Macho, Kollár, D: Drappan)
Tlmače: P. Kotora - Izakovič, Havran, Pavol Švolík, T. Fraňa, Hajtó, J. Kissimonyi, M. Gábriš, R. Kollár, T. Titurus, M. Chano (J. Kinčok, D. Illenčík, R. Jašek, Považan)
Jur nad Hronom: J. Kuruc - Šulyan, Ilko, Rakovič, Stanko, Erfaňuch, Srna, Š. Molnár, Čonka, Belecký, Benyus (P. Molnár, Čech, Prišťák, Sakoš)
Keďže v Tlmačoch sa hrať ešte nedalo, tento zápas sa hral vo Veľkých Kozmálovciach. Hral sa vyrovnaný zápas, keď obe mužstvá predviedli viac bojovnosti, ako futbalového kumštu. Viac sa taktizovalo ako hralo a šancí bolo naozaj minimum. Nakoniec rozhodla o víťazstve Tlmáč hlavička Jašeka a body zostali Tlmačanom.
Čaka – Kozárovce 4:1 (1:1), góly: Špaňo, Mudroň, Valo, Čvirik - Koláček, ČK: Gaži, (Pál, A. Kolev, Szikora ml., D: Šafár)
Čaka: P. Molnár - J. Sádovský, M. Dorník, R. Mudroň, J. Dobrota, G. Bombicz, T. Špaňo, Š. Taňaši, J. Valo, R. Meiling, Ľ. Čvirik (P. Hegedüs, M. Krnčan, I. Stojka, T. Fonody, Š. Hlinka)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Červenák, R. Gaži, J. Havran, Miroslav Švolík, R. Priecel, R. Demian, V. Hoľka, S. Benčať, J. Graus, M. Koláček(P. Rybár)
Domáci už do polčasu dobíjali bránku hostí, ale Kozárovčania statočne odolávali. Keďže aj hostia sa nažili hrať útočne, bolo sa z oboch strán na čo pozerať. Po zmene strán však domáci pridali, zatlačili súpera na jeho polovici a bolo len otázkou času, keby naklonia misky váh na svoju stranu. Čakania napokon troma gólmi rozhodli o svojom hladkom víťazstve.
Podlužany – Kalinčiakovo 2:1 (0:0), góly: Vetor, Hinzeller - Pap, (Havran, Slabý, Fialka, D. R. Hengerics)
Podlužany: J. Uhnák - G. Búry, E. Szalma, P. Šebo, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (M. Lukáč, M. Búry, Ľ. Kováč, P. Kaminský)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, Ľ. Uhnák, P. Lohyňa, M. Kollár. S. Holubík, P. Pomothy, Ľ. Somolay, V. Stančík, Š. Pap, Ľ. Fürješ (M. Vetor, J. Mikuláš)
Napriek tomu, že sa hralo len úvodné kolo, videli prítomní diváci celkom zaujímavý zápas. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, ale góly padali až v samom závere zápasu. To aj preto, lebo domáci Víg zahodil v 49. min. pok. kop. Domáci išli do vedenia 10 min. pred koncom, keď sa po rohu presadil Vetor. V 83. min. vyrovnal z priameho kopu hosťujúci Pap. Keď sa už zdalo, že sa zápas skončí nerozhodne, v nastavenom čase, opäť po roh. kope strelil rozhodujúci gól Hinzeller a domáci sa radovali z víťazstva.
Plavé Vozokany – Hronské Kľačany
4:1(1:0), góly: Turčík 2, M. Jakab, Beňuš - Križovič, (Lieskovský, Jakubcová, Galgóci)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, F. Beňuš, L. Buchlovič, T. Sádovský (Ľ. Tomašek, M. Buchlovič, J. Fábry, M. Turčík, M. Bandzi, M. Držík, O. Ganec ml.)
Hronské Kľačany: T. Chudý - P. Krivočenko, M. Kúdela, P. Štipka, J. Poláčik, M. Janíček, M. Hancko, M. Krkoš, M. Bôžik, H. Podseník, J. Garaj (M. Kollár, T. Adam, T. Križovič, A. Krkoš, Š. Németh)
Nováčik ObM sa svojho skúsenejšieho súpera nezľakol a začal zápas s veľkým elánom. Už do prestávky získal domácim vedenie Jakab. Domáci mali po celý zápas územnú prevahu, ale hru Vozokán rozhýbal až striedajúci Turčík, ktorý dvakrát prekonal gólmana hostí Chudého. Keďže domáci už ďalej kontrolovali priebeh hry a hostí k slovu už nepustili, zaslúžene si pripísali na svoje konto prvé tohto sezónne víťazstvo. Na hre hostí sa ukázalo, že nahradiť viacero hráčov nie je také ľahké.
Žemberovce – Želiezovce 2:1 (1:0), góly: J. Vidra 2 - Kokoška (Dvornák, Klabníková, Skačan, D: Kubica)
Žemberovce: M. Bielik - M. Tomáš, R. Ťažký, M. Bóna, J. Vidra, M. Vrecník, J. Vrecník, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, I. Vrecník (I. Slúka, M. Uhnák, J. Píš, M. Šinkovic
Želiezovce: Berecz - Salay, Karkó, P. Páchnik, Rotík, Hudák, Forró, Lészkó, Krištofoli, Kokoška, M. Páchnik (Tóth, Šárik, Vincúr)
Zápas vôbec nemal príznaky začiatku sezóny, keď sa hral z oboch strán pomerne dobrý futbal. Domáci chceli potvrdiť svoje minuloročné postavenie a boli do polčasu mierne aktívnejší. V závere prvej polovice sa blysol krásnym gólom novic v mužstve J. Vidra a Žemberovce viedli. V kvalitnom, ale miestami tvrdšom zápase hostia po obrátke vyrovnali, keď sa o to postaral Kokoška. Lenže domáci vrhli všetky sily do útoku a novic Žemberoviec J. Vidra sa blysol ešte raz a body po jeho strele napokon zostali domácim.
Horné Turovce – Bátovce 10:2 (3:1), góly: P. Tóth 4, Fr. Balázs 4, P. Varga ml., J. Bugloš – Janeček 2 (Dálnoky)
Domáci mali v zápase jasnú prevahu, čo im uľahčili aj odovzdaným výkonom Bátovčania. Hráčom H. Turovciech takmer všetko vychádzalo a hlavne v druhom polčase hrali naozaj dobrý futbal. Bátovčania zaostali za minulosezónnymi výkonmi a domov odchádzali s desiatimi gólmi.
Farná – Hr. Kosihy 4:2 (4:1), góly: Danis 2, Tóth, O. Mikeš – vl. Obert (Bakači)
Vo Farnej sa hral vyrovnaný zápas, aj keď prvopolčasové skóre tomu nenasvedčuje. Domáci sa ujali vedenia, ale hostia vzápätí korigovali. Po tom už hráči Farnej triafali iba do čierneho. V druhom polčase sa hostia snažili, no skórovali iba raz a domov sa vracali s prázdnymi rukami.
Ip. Úľany – Santovka 3:2 (1:1), góly: G. Morvai 2, V. Páleš – Hudec, Meňuš (Majer)
Zápas v Ip. Úľanoch mal tiež vyrovnaný priebeh. Domáci G. Morvai otvoril skóre zápasu, no hostia vyrovnali. Na začiatku druhej časti išli Santovčania do vedenia, ale domáci tiež vzápätí stav zrovnali. Na konci zápasu sa stal domácim hrdinom V. Páleš, keď v 85. min. preloboval hosťujúceho gólmana.
Rybník – P. Ruskov 1:1 (0:0), góly: Husár – P. Berta (Moravčik)
V Rybníku sa hral bojovný zápas z oboch stranách. V prvom polčase sa síce hralo medzi 16-kami a tak gól nepadol. Skóre otvoril domáci Husár, keď hosťjúceho gólmana prekonal od polovice ihriska. Hostia sa snažili o vyrovnanie, čo sa im aj v 87. min. podarilo.
Čata – Lok 4:1 (1:1), góly: G. Raj 2, K. Varga (z 11m), Király (z 11m) – Kočí (Gálik)
Zápas v Čate mal veľmi dobrú úroveň a hosťujúci Koči poslal svojich do vedenia. Ločania sa však dlho neradovali, pretože G. Raj bleskovo odpovedal. Domáci mali v úvode druhej časti raketový nástup a za päť minút dvakrát rozvlnili sieť hosťujúcej brány. Domáce víťazstvo pečatil v závere zápasu Király z pokutového kopu.
Keť – Vyškovce 3:2 (1:1), góly: Beny 2, Gál (z 11m) – P. Kováčik, Székely (Svetlošák)
V dobrom zápase si mužstvá vypracovali množstvo šancí, no väčšina z nich ostala nevyužitá. V druhom polčase mali viac šťastia na svojich kopačkách domáci futbalisti a preto svoj prvý zápas v novej sezóne dotiahli do víťazného konca.
Bory – Tešmak 4:1 (3:0), góly: Tóth, Szudy 2, Radovčič – J. Dian (Szikora st.)
Nováčik bol v zápase lepším mužstvom a hlavne v prvom polčase boli Borania na neudržanie. V druhom dejstve sa už osmelili aj hostia a hrozili z nebezpečných protiútokov. Borania však svoju šestnástku ubránili a keď pridali štvrtý gól o víťazovi nebolo pochýb.
Nový Tekov – Veľké Turovce 1:1 (1:0), góly: D. Nagy – vl. (Szelényi)
Novotekovčania v prvom polčase nevyužili vypracované šance, čo ich v konečnom dôsledku mrzelo. Hráči V. Turoviec boli v druhom polčase lepší a podnikali nebezpečné brejky. Podľa slov domácich funkcionárov je remíza pre Nový Tekov lichotivým výsledkom.
Málaš – Horné Semerovce 0:4 (0:1), góly: Gergely, Prokoš, Balogh, Pásztor, (Bakači)
Futbalistom Málašu úvod novej sezóny vôbec nevyšiel. V prestávke bol síce ešte výsledok prijateľný, ale hostia v druhej časti dominovali. O krásny futbalový moment sa postaral Prokoš, keď jeho priamy kop vari z 20 metrov skončil presne v šibenici a lopta ostala v konštrukcii brány. Domácim sa nepodarilo zastaviť nápor hosťujúceho mužstva a preto vysoko prehrali.
Hrkovce – Tekovské Lužany 4FSC
1:1 (0:0), góly: Szabó – Cseri, (Zaimi B., Zaimi J.)
Domáci mali do 55. min. miernu územnú prevahu a Szabó v druhom polčase otvoril skóre zápasu. Hrkovčania sa potom snažili ubárniť najtesnejšie vedenie, ale hosťujúci hráči v posledných dvadsiatich minútach zvýšili obrátky a zaslúžene vyrovnali.
Lontov – Pastovce 0:2 (0:1), góly: Majer, Csudai, (Szikora st.)
Derby zápas opäť ukázal, že domáci nemajú na Pastovce šťastie. Počas celého zápasu mali Lontovčania viac z hry, ale nepremenili 3-4 tutovky. Hostia to v oboch častiach hry jedenkrát potrestali a odniesli si z Lontova všetky tri body.
Malé Ludince – Hokovce 8:0 (3:0), góly: Štugel 4, J. Göbölös 2, Lackó, Dvornák, (Svetlošák)
Domáci od začiatku jasne prevýšili svojho súpera a diváci mohli len hádať, koľkokrát sa rozvlní sieť hosťujúcej brány. Najaktívnejším strelcom v domácom drese bol Štugel, ktorý si hneď v prvom zápase pripísal štyri góly. Hokovčania hrali odovzdane, na čo doplatili až osemkrát.
Tupá – Sikenica 1:2 (0:1), góly: Bukta – Kántor, Cserník, (Dálnoky)
Vo vyrovnanom zápase zahodili domáci tri čisté gólové šance, čo ich po poslednom hvizde muselo veľmi mrzieť. Skóre otvoril po brejkovej situácii Kántor a v druhom dejstve zvýšil vedenie Sikenice Cserník. Domáci v 75. min. síce skorigovali, no vyrovnať sa im už nepodarilo.
Hronovce – Ipeľský Sokolec 3:1 (2:1), góly: Ďekický, Boženík, Tóth, (Gálik)
V Hronovciach sa hral dobrý a kľudný zápas. Domáci išli do vedenia už v 10. min. Hostia sa v druhom polčase snažili vyrovnať z protiútokov, no Hronovčania ich pri svoju bránu veľmi nepúšťali. V závere zápasu pridali domáci futbalisti tretí gól a definitívne rozhodli o majiteľovi troch bodov.
Vyšné – Podlužany 1:3 (0:0), góly: V. Štrbka – Porubský, Macho, Kováčik, (Ďurina)
Vo Vyšnom sa hral vyrovnaný zápas. Keď sa už zdalo, že zápas sa skončí bezgólovou remízou, v 80. min. hostia otvorili jeho účet. O osem minút už bolo 0:3 a v samom závere domáci len kozmeticky upravili konečné skóre.
Beša – Horný Pial 0:0, (Havran)
V Beši diváci gól nevideli, pretože šancí bolo na oboch stranách ako šafranu. Pialčania raz nastrelili žrď domácej brány a Bešania tiež pred bránou súpera toho veľa nevymysleli. Stretnutie sa nakoniec skončilo spravodlivou remízou.
Veľké Kozmálovce – Veľký Ďur 2:3
(0:2), góly: V. Tariška, D. Kosorín – Pavlík, Tóth, Marföldy, (Moravčík)
V doobedňajšom zápase prvého kola boli hostia vo V. Kozmálovciach prekvapujúco lepším mužstvom a zaslúžene sa dostali do dvojgólového vedenia. Domáci hráči v druhom dejstve pridali a znížili na 1:2. Ďurania ale vzápätí kontrovali a rozdiel v skóre bol opäť dvojgólový. V závere domáci opäť znížili, no po poslednom hvizde arbitra sa tešili futbalisti z Veľkého Ďuru.
DORAST – PRÍPRAVNÝ ZÁPAS
Rybník – N. Tekov 2:6 (0:3), góly: Klein, Grešo – Tirpák 2, Kanaloš 2, Nagy, J. Chlpík
Novovytvorené dorastenecké mužstvo z Rybníka ťahalo v zápase so zohratejšími Tekovčanmi za kratší koniec. Už v polčase prehrávali Rybníčania rozdielom triedy a aj keď v druhom dejstve strelili dva góly, lepší Tekovčania vysoko vyhrali.