Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Barážové zápasy mužstiev Levického okresu úspešné

Na poslednú chvíľu sa dve mužstvá Levického okresu stali účastníkmi barážových zápasov o postup do vyšších súťaží. Ba mohlo k nim pribudnúť aj tretie, ale Hronské Kľačany neprejavili záujem zahrať si o V. ligu. Veľké Ludince, ako aj Tekovské Lužany si v b

Veľké Ludince - ČFK Častkovce 3:2 (2:0), góly: Šátek 2, Maďar
V. Ludince: Goda - Kosák, Balko, Cziria, Andruska, Kasana, Maďar, Černý, Soboňa, Dulai, Šátek (Polák, Čenteš, Mužík, Porubszky, R. Ambrus, Varga)
Ani jedno z mužstiev sa špeciálne pripravovať na baráž nemohlo, preto sa favorit hľadal len veľmi ťažko. Na mokrom teréne za neustáleho dažďa sa lepšie pohybovali Ludinčania a mali od začiatku miernu aktivitu na svojich kopačkách. Zástupcovia Levického okresu hneď v úvode kopali tri štandardky, ale neúspešne. Hostia sa prvýkrát dostali pred bránu V. Ludiniec až v 26. min., keď inkasoval zbytočnú ŽK Andruska. Prvý raz zahrmelo v 37. min. keď Dulai vybojoval stratenú loptu, tá sa dostala k Šátekovi, ktorý strelou z 22 metrov otvoril skóre. O chvíľu mohli Ludinčania zvýšiť, ale dobre kopnutý roh súper odvrátil. V 42. min. sa takmer presadil Soboňa, ale jeho strela len opečiatkovala brvno brány súpera. Čo sa nepodarilo Soboňovi, stihol ešte do prestávky dokončiť Šátek, keď v 45. min. opäť strelou spoza šestnástky pridal druhý gól V. Ludiniec. Zdalo sa, že je rozhodnuté, ale úvod 2. polčasu mal úplne iný priebeh, ako koniec prvej časti. Hneď v 46. min. Častkovce znížili a v 58. min. po centri a teči súper nečakane zrovnal skóre na 2:2. Tento fakt ale Ludinčanov nezlomil, naďalej išli za svojim cieľom a oplatilo sa. V 67. min. Ludinčania podnikli rýchly protiútok, Dulai vysunul Maďara, ktorý obišiel aj brankára a strelil napokon víťazný gól na 3:2. Neskôr ešte striedajúcemu Polákovi rozhodcovia neuznali gól a Šátek trikrát gólmana súpera neprekonal, keď mu raz pomohlo brvno. Ludinčania však napokon umnou hrou víťazstvo udržali a historicky postúpili do III. ligy.
BARÁŽ O IV. LIGU - POSTUP T. LUŽIAN
Tekovské Lužany - Nový Život 2:1 PP (1:0), góly: M. Zsindely, P. Fiam
Tekovské Lužany: Sivos - Komáromi, Bajúsz, Maslen, Ostáš - Mucha, M. Tóth, P. Fiam, M. Zsindely - F. Fiam, Kósa (Mihálik, Lakatos)
Lužančania skladali svoje mužstvo doslova v hodine dvanástej, ale aj tak sa im podarilo postúpiť do IV. ligy. Priebeh 1. polčasu mal dosť vyrovnaný priebeh, o máličko boli aktívnejší futbalisti Nového Života, ale aj ich akcie, podobne ako Lužančanov končili pred pokutovým územím. V 45. sa dokázal presadiť z dorastu preradený M. Zsindely a levický zástupca išiel do vedenia. Aj celý druhý polčas mal podobný priebeh, ako ten prvý, mužstvá hrozili akurát po štandardkách a Lužančania dlho odolávali. Až do 94. min. keď bol odpískaný pokutový kop v prospech Nového Života a bolo vyrovnané - 1:1. V nastavenom čase sa dostal v 100. min. k lopte P. Fiam a prestrelil gólmana súpera na 2:1. Lužančania v závere predĺženia taktickou hrou víťazstvo udržali a nakoniec postúpili do IV. ligy.