Utorok, 3. august, 2021 | Meniny má JergušKrížovkyKrížovky

Futbal - V. liga dospelých: V derby sa presadila Ladomerská Vieska, Štiavnické Bane znovu vyhrali

2. kolo:
Štiavnické Bane – Sásová
3:1 (0:0)
Prvý polčas mali jasnú prevahu domáci, avšak gólovo sa nepresadili. Najväčšiu tutovku spálil Hric, keď nepremenil samostatný nájazd na brankára hostí. V druhom polčase sa domáci ujali vedenia po hlavičke Kmeťa. V ďalšom priebehu mali neustále prevahu, ktorú vyjadril dvomi gólmi Pavlík. Hostia skorigovali až v samom závere z pokutového kopu.
Góly: 61., 72. Pavlík, 47. Kmeť – 90. Lipták (z 11 m). ŽK: Urgela – Dubovický. Pred 150 divákmi rozhodoval Kubinec.
ŠTIAVNICKÉ BANE: Blaško – Kmeť, Pavlík, M. Hrubčo, Urgela, Š. Košarník (80. Knopp), R. Košarník, Venglár, Beňo, Hric (65. Totkovič), Osvald

Dobrá Niva - Vyhne
1:0 (1:0)
Vyhne boli v Dobrej Nive technickejším a kombinačne vyspelejším mužstvom. V prvom polčase nepremenili dve veľmi dobré príležitosti. V 68. inkasovali po rohovom kope a hlavičke najnebezpečnejšieho domáceho hráča. V druhom polčase mali opäť územnú prevahu Vyhne, ale vyrovnať sa im nepodarilo.
Gól: 38. Babiak. ŽK: Šatara – Kabina. Pred 150 divákmi rozhodoval Maroš.
VYHNE: Herold – Kabina, Čunderlík, Hlinka, Katina (65. Barborík), Šouc, Hrnčiar, Mališ, M. Kašiar (85. Kollár), Ivan, Šrot

Žiar nad Hr. B – Nová Baňa
3:2 (1:2)
Domáci začali tlakom, napriek tomu sa ale vedenia ujali hostia po chybe domácej obrany. Vieska naďalej tlačila, z čoho pramenilo vyrovnanie. V 45. min sa však vďaka diskutabilnému pokutovému kopu dostala do vedenia opäť Nová Baňa. V druhom polčase domáci otočili skóre vďaka gólom Trvalca a Šimka.
Góly: 38. Miškov, 73. Trvalec, 79. S. Šimko – 7. Švec, 45. Mánik (z 11 m). ŽK: Švec (Nová Baňa).
Pred 200 divákmi rozhodoval Michna.
ŽIAR NAD HRONOM B: Pažout - Lalo, Karásek, Mackura, Heiler, Barboriak, Antal, Šimko, Čamaj (68. Goral), Miškov (90. Víglaský), Trvalec
NOVÁ BAŇA: Poliačik - Peter Marko, Laco, Budinský, Baláž, Rybár, Mánik, Turčan, Šlavka, Pavlík, Švec

Hrochoť – Žarnovica
1:1 (1:1)
Hostia urobili hrubú chybu už v 1. min zápasu, keď sa pri priamom kope rozostúpil múr a brankár bol voči Slávovej strele bezmocný. V 37. min však Žarnovičania po peknej akcii vyrovnali. V ďalšom priebehu si už ani jedno mužstvo gólovú šancu nevypracovalo.
Góly: 1. Sláva – 37. Hlavačka. ŽK: J. Zátroch, J. Selecký, Priadka – Le, Flašík, Špano, Hric. Pred 150 divákmi rozhodoval Krahulec.
ŽARNOVICA: Špano – Štefanka, Repiský, Roško, Ziman, Le (46. Hric), Flašík, Kopernický, Hlavačka, Mičík (90. T. Lavrov), Nasvetr (88. Jelínek)
Ostatné výsledky: Priechod – P. Č. Balog 3:1 (1:0), Ma. Barla 2, Mesík (z 11 m) – P. Pečovský. Kováčová – Radvaň 1:4 (0:3), Koreň – Vidiečan 2, Ponický, Országh. H. Nemce – Dudince 0:2 (0:1), Kralina, P. Dodok.
1. Š. BANE 2 2 0 0 5:2 6
2. Dudince 2 2 0 0 3:0 6
3. D. Niva 2 1 1 0 2:1 4
4. Radvaň 2 1 0 1 6:4 3
5. Sásová 2 1 0 1 4:3 3
6. N. BAŇA 2 1 0 1 5:5 3
7. ŽIAR B 2 1 0 1 3:3 3
8. Č. Balog 2 1 0 1 3:4 3