Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

MÚMF Levice

I. LIGA MUMF 1. KOLO
Favoriti víťazili podľa očakávania
Geodet Juhász - LVT Levice 7:4 (3:1), góly: V. Horský 3, P. Ukrop 2, R. Pavlík, Frtús - P. Pap, Adámi, Nagy, Lukáč, ŽK: Kováčik (Geodet)
Hneď v rannom zápase začali Geodeti ako sa patrí a Ukrop dvoma gólmi zabezpečil svojim vedenie 2:0. S dvojgólovým vedením odchádzali Geodeti na prestávku, ale po nej Adámi a P. Pap vyrovnali na 3:3. To sa však na druhej strane „odtrhol z reťaze” Horský a troma gólmi, spolu s jedným Frtúsovým, otočil výsledok v prospech Geodetov a LVT už na zvrat nemalo síl.
ŠKP Levice - Komat-Kovatex 3:7
(1:2), góly: J. Sovány 2, G. Csala - F. Fiam 3, R. Meiling 3, J. Kissimonyi
Dlho to vyzeralo na strelecké preteky F. Fiama na jednej strane a J. Soványa na druhej strane, vlastne až do stavu 2:3. Až potom sa konečne presadil strelecky aj niekto iný. Za stavu 3:4 začal úradovať Meiling a čistým hetrikom poslal svojho súpera definitívne na kolená. Komaťáci potvrdili, že to s útokom na titul myslia naozaj vážne, hlavne keď sa v ich bráne nečakane objavil P. Molnár.
Deportivo – Dukla 0:4 (0:2), góly: L. Hinzeller 2, E. Szalma, A. Pomozi, ŽK: D. Rafael - M. Štadler
Deportivo sa oproti minulej sezóne oslabilo hlavne na brankárskom poste a bolo to na hracej ploche vidieť. Vojaci sa dostali do vedenia gólom Hinzellera o druhý presný zápis sa postaral Szalma. Aj po zmene strán boli vojaci o niečo šikovnejší, ako ich súper a ďalšími dvoma gólmi upravili na konečných 4:0, čo znamenalo ich hladké víťazstvo.
KMF Jersey - MFC 04 Levice 8:2 (4:2), góly: J. Tariška 3, B. Hlôška 2, I. Bohunický, Š. Šabík, S. Hronec - M. Plašek, ŽK: I. Bátovský - Čvirik
Hráči MFC dokázali vzdorovať svojmu súperovi len na začiatku zápasu, keď mali vo svojom strede len jediného strelca Plašeka, ktorý aj otvoril skóre. Jersey však ešte do polčasu otočilo skóre vo svoj prospech. Po zmene strán na hracej ploche existovalo iba jedno mužstvo, obhajcu prvenstva a to štyrmi gólmi v jednom slede upravilo na konečných 8:2. Nové meno Jersey kvalite výkonov hráčov rozhodne neubralo.
Help-Sabrina – Sporting 6:3
(4:1), góly: Maslen 4, Bariš, M. Búry - Tóth 2, Richtárik
Tento zápas mal pre obe mužstvá zvláštny náboj, lebo ešte v minulej sezóne tvorila väčšina spoločné mužstvo. Lepšie začal Sporting, keď sa ujal vedenia, ale ešte do polčasu sa podarilo Helpákom skóre otočiť vo svoj prospech. Aj po obrátke začali lepšie hráči Sportingua po dvoch góloch bolo už 4:3, ale skúsenejší Helpáci dvoma gólmi rozhodli definitívne o svojom prvom víťazstve.
JHJ Kovex - Real Drink 6:3 (3:2), góly: M. Palic 3, Budovec, E. Palic, B. Hamar - Kurcz 2, Suchý
Tešedíkovská enkláva v drese Kovexu mala veľmi dobrý nástup do zápasu a po malej chvíľke viedla o tri góly. Drinkáči však prehrať nechceli a ešte do prestávky vykresali nádej a dvoma gólmi znížili na 3:2. V 2. polčase za stavu 4:3 stále rozhodnuté nebolo, ale posledné dva góly Kovexu znamenali napokon ich hladké víťazstvo. Drinkáči doplatili na menší počet hráčov, inak mohol byť zápas ešte viac dramatický.
Horná Seč - Medina 1:7 (1:1), góly: Cvik - E. Dvorakovič 3, H. Taňaši 2, P. Hegedüs, P. Lohyňa
Nováčik I. ligy podal celkom sympatický výkon a dlho bol favorizovanej Medine dôstojným súperom. Po nerozhodnom1. polčase však skúsenejšia Medina prepla na vyššie obrátky a s Dvorakovičom v zostave strhla vedenie na svoju stranu. Sečania museli preto viac otvoriť obranu a hráči Mediny potom ďalšími gólmi zrazili svojho súpera na kolená.
II. LIGA MUMF 1. KOLO
Nováčik II. ligy Fitnes porazil Slovan
Dynamo - Rapid 4:5 (2:1), góly: Petrík 2, F. Jančo, Mucha – R. Mihálka 2, Šipoš, Kondé, Čík, ŽK: Török
Vo vyrovnanom zápase sa do prestávky viac strelecky darilo Dynamu, ktoré viedlo rozdielom gólu. Po zmene strán za stavu 3:3 strhol vedenie na stranu Dynama Mucha, ale Šipoš odpovedal rovnako. Definitívne víťazstvo pre Rapiďákov však zabezpečil svojim druhým gólom v zápase Mihálka a Dynamo sa vracalo domov bez bodu.
Nefab – Energo
3:2 (1:1), góly: Vízi 2, Červenák – Krnčan, Kalmancai, ŽK: Virág - Lašán
Nováčik súťaže Nefab si hneď v prvom svojom súťažnom vystúpení pripísal na svoje konto víťazný zápas. Energo sa síce dostalo do vedenia Kalmancaiom, ale Červenák vyrovnal. Aj druhú polovicu lepšie začalo Energo a Krnčan poslal svojich do vedenia. Lenže potom Vízi dvoma gólmi za sebou otočil výsledok v prospech Nefabu a Energo zostalo bez bodu.
Slovan - Fitnes Perec 2:4 (1:2), góly: J. Kaminský st., Valach – Hegedüs, Stančík, Benč, Marton, ŽK: Tirpák - Hegedüs
Hoci favoritom boli skúsenejší hráči Slovana, Fitnesáci ukázali, že s nimi bude treba v tejto súťaži počítať. Už do polčasu sa za Fitnes dokázali dva razy presadiť, keď presne mierili Hegedüs so Stančíkom. Keďže nováčik súťaže Fitnes Perec hral aktívne aj po zmene strán a opäť strelil dva góly, zaslúžene si pripísal na svoje konto hneď v prvom zápase prvé svoje víťazstvo.
Tlmače – Sektor 3:2 (0:2), góly: Jašek, Kinčik, Izakovič – Ľ. Baranyai, Pinke
Sektor do prestávky podal veľmi dobrý výkon, keď taktickou hrou nepustili súpera k žiadnej gólovej strele. Naopak z ich strany otvoril skóre Ľ. Baranyai a keď ešte do prestávky Pinke poistil ich vedenie, zdalo sa, že tri body zoberie Sektor. Lenže Tlmačania po obrátke vsadili všetko na jednu kartu a Jašek s Kinčokom zrovnali náskok súpera. Rozhodujúci gól napokon strelil Izakovič a Tlmače dokonalým obratom získali prvé víťazstvo v jesennej časti.
Spartak – Eurosport 5:5 (2:3), góly: P. Turčan 3, Solčansky – Lakatoš 5
V zápase, ako na hojdačke, každý chvíľku ťahal pílku. Eurosport do polčasu dva razy viedol a odchádzal na prestávku spokojnejší. Po nej Spartak, bývalá Hypernova, náskok svojho súpera stále len dobiehal, ale vždy sa mu to podarilo. Takto to pokračovala až do samého konca zápasu a po konečnom hvizde rozhodcu si obe mužstvá pripísali po jednom bode za remízu.
Sampdoria – Siwel 3:6 (1:3), góly: Krenčan 2, Lakatoš – Štrbka 3, P. Minár, Palonder, Slušný
Siwel, dlhoročný účastník I. lige síce na začiatku zápasu prehrával, ale ešte do konca 1. časti otočil skóre vo svoj prospech troma gólmi v jednom slede. Potom Sampdoria nepremenila penaltu, ale dokázala znížiť na 2:3. To bolo ale z jej strany všetko, skúsenejší Siwel prevzal opraty do svojich rúk a vďaka lepšiemu premieňaniu šancí strhol víťazstvo na svoju stranu.
O týždeň sa stretnú....
I. liga 2. kolo 27.8.2006
III. ZŠ: 08.00: Real Drink - Horná Seč, 09.00: LVT - Medina, 10.00: Sporting - JHJ Kovex, 11.00: MFC 04 Levice - Help-Sabrina
IV. ZŠ: 08.00: Dukla - Jersey, 09.00: Kovatex - Deportivo, 10.00: Geodet Juhász - ŠKP
II. liga 2. kolo 26.8.2006
III. ZŠ: 08.00: Nefab - Šped-Trans B, 09.00: Slovan - Rapid, 10.00: Sampdoria - Energo, 11.00: Tlmače - Fitnes Perec, 12.00: Eurosport - Sektor
IV. ZŠ: 08.00: Hypernova - Siwel
- ro , - pm-

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?