Levická futbalová mlaď

II. liga starší dorast
FK Slovan Levice - Artmedia Bratislava 1:4 (1:2), gól: Kosák
FK Slovan Levice: Valkovič – Flídr, Horniak, Fogad, Boldiš – Kosák, Parrák, Bogár, Füri – Rakica, Kotrus (Bogdány, Kľučiar, Havran, Kovč, Žilka)
Artmedia sa netají ambíciami postúpiť do I. ligy a zrejme vedomí si tohto faktu nastupovali na zápas aj rozhodcovia. Hneď na začiatku zápasu odpískali v prospech hostí vymyslenú penaltu a tí išli do vedenia. O niekoľko minút už hostia viedli o dva góly, ale Levičania svoju kožu lacno predať nechceli. Postupne preberali iniciatívu na svoje kopačky a Kosák ešte do polčasu znížil. Keď aj začiatkom druhej polovici hra lepšie išla našim dorastencom, opäť sa vyznamenal hlavný rozhodca, keď po jasnom faule na Fogada, keď ho strčil zozadu útočník hostí, strelili Bratilsavčania tretí, vlastne rozhodujúci gól. Brankára Valkoviča musel striedať hráč z poľa Rakica a aj on inkasoval ešte raz a zápas skončil nezaslúženou prehrou našich v pomere 1:4.
II. liga mladší dorast
FK Slovan Levice - Artmedia Bratislava 0:4 (0:2)
FK Slovan Levice: Tamaškovič – Lešťan, Juhász, Nasvady, Mészároš – Tinák, Jančo, Predajniansky, Solčiansky – Kotora, Klačko (Andrášik, Šimonovič, Vanya, Hladík)
Levičania nastúpili proti mužstvu, ktoré je doposiaľ v tabuľke na 1. mieste mladšieho dorastu. Hostia chceli potvrdiť svoje postavenie a išli pomerne rýchlo do vedenia. Naši sa však nevzdávali, snažili sa odpovedať podobne, ale nedokázali vyrovnať ani z troch dobrých gólových šancí. Dva razy išiel sám na brankára Kotora a Lešťan zblízka netrafil bránu. Hostia potvrdili pravidlo nedáš, dostaneš a pridali druhý gól. Po obrátke už hostia na ihrisku dominovali, ich fyzická prevaha sa prejavila v podobe ďalších dvoch strelených gólov.
I. liga starší žiaci
FK Slovan Levice - Raven P. Bystrica 3:1 (3:0), góly: Čejtei, Tóth, Hagara
FK Slovan Levice: Hoľka - Blaško, Hagara, Bóna, Génsky - Tóth, Vida, Duchoň, Birdáč - Čejtei, Hegedüs (Ahmat, Kmeť, Klinka, Buchel, Chmelo)
Levickí starší žiaci rozhodli o svojom víťazstvo vďaka kvalitnému 1. polčasu, keď súperovi strelili tri góly. Skóre otvoril Čejtei, po peknej prihrávke Vidu pomedzi súperov do uličky, umiestnenou strelou. Druhý gól strelil po centri Birdáča hlavou pod brvno Tóth. Skóre 1. polčasu uzavrel strelou z priameho kopu Hagara, keď vlastne centroval loptu do malého vápna, ale gólman hostí loptu podbehol a tá skončila v sieti. Hostia mali po obrátke viac z hry, no podarilo sa im skorigovať stav až v samom závere zápasu. Levičania vsadili na udržanie víťazstva, čo sa im napokon aj podarilo.
II. liga starší žiaci
Lokomotíva Trnava - FK Slovan Levice B 3:0 (1:0)
FK Slovan Levice B: Kučerka - Macko, Kačmárik, Rafael, Chlpík - Balczárek, Nemček, Zoller, Bogár - Molnár, Sásik (Slúka, Horváth, Šabler, Dúchaj)
Domáci boli fyzicky jasne zdatnejší, čo aj využívali vo svoj prospech. Levičania sa im snažili vzdorovať technickou hrou, ale Trnavčania išli do vedenia v 15. min. Hostia mali potom možnosť vyrovnať, ale dva priame kopy nevyužili. Po obrátke naši chlapci mali šance na vyrovnanie, keď Zollerovu strelu gólman ledva vytlačil na roh. Po ňom si poradil aj so strelu Kačmárika. V závere zápasu naši chlapci chybili a domáci dvoma gólmi upravili na konečných 3:0.
I. liga mladší žiaci
FK Slovan Levice - Raven P. Bystrica 6:0 (2:0) góly: Švirik 2, Dohňanský 2, Kováčik, Tóth
FK Slovan Levice: Mészáros - Múčka, Švirik, Jasenek - Gaži, Hengerics, Tóth, Urblík, Šutlák - Hypský, Kováčik (Farkaš, Prišťák, Dohňanský, Brza)
Levickí mladší žiaci boli futbalovejší od samého úvodu zápasu a už do prestávky pritlačili svojho súpera na jeho polovicu. Zo sústavného tlaku Levíc a množstva šancí sa dve ujali a naši odchádzali do kabín spokojnejší. Po zmene strán pokračovali levickí mladíci v tlaku na bránu hostí a ďalšie štyri gólové strely napokon znamenali vysoké víťazstvo. Hostia počas celého zápasu si čistú gólovú šancu vypracovať nedokázali. Útočná hra domácich napokon slávila úspech a hostia sa vracali domov s poriadnou nakladačkou.
II. liga mladší žiaci
Lokomotíva Trnava - FK Slovan Levice B 9:0 (8:0)
FK Slovan Levice B: Hamar - Rácz, Petržel, Keštek, Krajči - Valentini, Lieskovský, Goga, Kiš - Tamáš, Mäsiar (Vlačuha, Volter, Tóth, Rosipal, Stráňovský)
Hostí nepodržal ich brankár a musel byť po prestávke vystriedaný hráčom z poľa. Domáci však napriek tomu na hracej ploche dominovali a naložili našim chlapcom, čo sa do nich vmestilo. Trnavčania už po prestávke nehrali s takým nasadením, ako do polčasu a naši chlapci inkasovali už len z penalty.
Text a foto: ROMANUHNÁK

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?