Štvrtok, 2. február, 2023 | Meniny má Erik, Erika

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 4. KOLO
Bez straty bodu jedine Čakania
Levice - H. Kľačany 6:1 (3:1), góly: T. Krenčan 2, Varga, Fogad (z 11 m), Huszár, M. Graus - M. Hancko (Havran, Klabníková, Slabý), 290 plat. divákov
Levice: E. Ivanič - R. Fogad, G. Wurcel, R. Pankulič, M. Gabaš - M. Krenčan, L. Gubík, M. Graus, M. Meňard- P. Varga, T. Krenčan (S. Drenka, P. Kopka, M. Huszár, S. Kysel, E. Zorád)
Hronské Kľačany: Š. Németh - M. Slušný, M. Kúdela, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Hancko, P. Štipka,M. Bôžik, M. Krkoš, J. Kaminský (M. Janíček, T. Križovič, H. Podseník, P. Krivočenko)
Levičania mali výborný vstup do zápasu, keď už v 10. min. viedli dvojgólovým rozdielom. Skóre otvoril po akcii Vargu Krenčan a po hrúbke v obrane hostí Varga upravil na 2:0. Potom ale domáci v snahe poľavili, čo v 34. min. využil Hancko a znížil na 2:1. V závere 1. polčasu Fogad upravil z pok. kopu na 3:1. V 2. polčase to dlho vyzeralo, že gól už nepadne, až v poslednej štvrťhodine domáci troma gólmi definitívne rozhodli o svojom hladkom víťazstve.
Levičania síce vyhrali hladko a úplne zaslúžene, ale stačilo im na to zahrať podľa predstáv prvých desať a posledných 15 minút zápasu. S vyspelejším súperom by sto stačiť nemuselo.
Kalinčiakovo - Želiezovce 2:6 (1:2), góly: Stančík, Kadja - Kokoška 2, M. Páchnik, Lauko, Forró, P. Páchnik, (Zaimi B, Petrík, Zaimi J)
Kalinčiakovo: P. Trenčiansky - M. Pomothy, Ľ. Uhnák, V. Stančík, Ľ. Somolay, S. Holubík, Š. Šinko, Ľ. Fürješ, V. Horňák, Š. Pap, J. Kadja (M. Horniak, P. Cheben, J. Mikuláš, M. Vetor)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalay, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, P. Krištofoli, L. Lauko, G. Valach, P. Kokoška, M. Páchnik (E. Csudai, V. Forró, J. Tóth, M. Balogh, Z. Vincúr)
Miernym favoritom zápasu boli hostia, ktorý tento predpoklad do bodky naplnili. Domáci síce v prvom polčase dokázali vyrovnať na 1:1, ale do kabín odchádzali spokojnejší hostia. Po obrátke mohol nastať zlom v zápase, ale domáci Pap nepremenil penaltu a hostia v priebehu niekoľkých minút nastrieľali domácim 4 góly, čím definitívne rozhodli o svojom víťazstve. V zápase dobrej úrovne domáci korigovali v závere na konečných 2:6, ale z víťazstva sa tešili hostia.
Kozárovce - Žemberovce 2:0 (1:0), góly: 7. S. Benčať, 70. M. Koláček, (Ďurina, Fialka, Galgóci)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šimkovič, M. Gaži, I. Červenák, Miroslav Švolík, M. Koláček, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, P. Rafael (T. Forgáč, T. Nováček, J. Havran)
Žemberovce: M. Bielik - B. Homoľa, R. Ťažký, M. Bóna, M. Tomáš, I. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, P. Mikula, J. Píš (I. Slúka, R. Štefanča)
Domáci sa súpera pred zápasom obávali, ale hostia nenaplnili ich obavy. Kozárovčania dokázali svoje šance lepšie premieňať a do kabín išli s náskokom gólu po hlavičke S. Benčaťa. Hostia hrozili hlavne po štandardkách, ale dobre chytajúceho gólmana prekonať nedokázali. V 70. min poistil víťazstvo domácich gólovou hlavičkou M. Koláček. Keďže Žemberovce herne nepredčili domácich, víťazstvo a tri body zostali v Kozárovciach.
Jur n/Hr. - P. Vozokany 1:0 (0:0), gól: J. Čech, (Sekereš, Szikora ml, Kolev A)
Jur nad Hronom: J. Kuruc - Sulyan, J. Ilko, R. Rakovič, M. Stanko, D. Čonka, M. Srna, Š. Molnár, J. Čech, M. Prišťák, P. Molnár (L. Belecký, M. Čech, E. Bóc, J. Kiss, T. Lörincz, L. Garaj)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, M. Buchlovič, M. Bandzi, M. Plašek, M. Turčík, L. Buchlovič, T. Sádovský (Ľ. Tomašek, Š. Styecz, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Hostia prišli do Juru bodovať, ale do polčasu sa viac taktizovalo, ako hralo. Na začiatku 2. polčasu sa domácim podarilo otvoriť skóre, keď po brejkovej akcii J. Čech prekonal brankára Sádovského. Hostia potom vsadili všetko na zvrat v stretnutí, ale z viacerých šancí skvelého gólmana Kuruca prekonať nedokázali a hlavne vďaka nemu všetky tri body zostali Juranom. Hostia svojou hrou nesklamali, ale keďže gól nestrelili, body zostali domácim.
N. Dedina - Podlužany 2:2 (0:0), góly: Jakubis 2 (oba z 11 m) - Hinzeller, Vetor, (Žirko, Holman, Gálik)
Nová Dedina: J. Novák - B. Juroško, J. Mráz, P. Bob, L. Zabák, J. Salaj, S. Jakubis, A. Šebo, J. Zabák, P. Salaj, M. Kollár (R. Seneši, B. Varga, M. Čecha, J. Selka, T. Frtús, M. Jurík)
Podlužany: M. Máčaj - G. Búry, A. Dedovič, M. Lukáč, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (Š. Šebo, E. Cziria, E. Szalma, V. Porubský, Ľ. Kováčik, P. Šebo)
V pomerne dobrom derby zápase sa mužstvá do polčasu veľmi nevyznamenali, keď nedokázali ani raz dopraviť loptu do súperovej siete. Po obrátke začali aktívnejšie domáci a Jakubis v 48. min. poslal N. Dedinu do vedenia z bieleho bodu. Lenže hostia v 65. min. vyrovnali Hinzellerom a hneď na to ich poslal do vedenia Vetor. Domáci potom pritlačili hostí pred ich bránu a v 77. min. zahral Zlatňanský rukou vo svojej šestnástke a po následnej ČK vyrovnal z penalty na konečných 2:2 opäť Jakubis.
Dolný Pial - Čaka 0:3 (0:0), góly: 62. Taňaši, 71. Meiling, 90. Hegedüs, (Pál, Dvornák, Meszáros)
Dolný Pial: P. Trgiňa - A. Sladíček, V. Bútora, M. Ledényi, Ľ. Lukáč, M. Trgiňa, I. Jedlička, R. Bielik, I. Bujka, R. Zummer, T. Mészáros (P. Valach, E. Fürri, M. Laurenčík)
Čaka: P. Molnár - M. Dorník, M. Krnčan, R. Mudroň, J. Dobrota, T. Fonody, Ľ. Čvirik, Š. Taňaši, I. Tušan, R. Meiling, J. Valo (P. Hegedüs, J. Sádovský, I. Stojka, Milan Viglaš, Marek Viglaš, Š. Hlinka)
V prvom polčase akoby sa mužstvá na hracej ploche iba spoznávali a veľa vzruchu pred oboma bránami nebolo. Po obrátke začali svižnejšie Pialčania, ale svoje šance premeniť vo vedúci gól nedokázali. Ako na to im ukázal v 62. min. Taňaši a poslal Čaku do vedenia. Domáci potom odpadli kondične, čo hostia využili na poistenie svojho víťazstva. V 71. min. strelil druhý gól Meiling a na konečných 0:3 uzavrel v 90. min. Hegedüs. Hostia sa ukázali byť v zápase lepším mužstvom a zaslúžene získali všetky tri body vo svoj prospech.
S. Tekov - Tlmače 3:0 (2:0), góly: Bánsky 2, Bátovský, (Križan, Jakubcová, Kollár)
Starý Tekov: M. Konkoľ - M. Krnčan, R. Máčaj, V. Kúdela, M. Bánsky, M. Halabuk, R. Frtús, R. Hajko, R. Bátovský, I. Daniš, M. Tariška (P. Hajko, J. Angleta, R. Žabka, B. Halabuk, R. Bačík)
Tlmače: P. Kotora - M. Gábriš, M. Havran, Pavol Švolík, B. Hamar, M. Hajtó, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, T. Titurus, M. Chano (J. Kinčok, D. Illenčík, T. Považan, M. Mintál)
V šlágri kola sa z končného víťazstva zaslúžene radovali domáci Tekovčania. Hostia síce zápas začali úvodnou šancou, ale potom domáci kvalitnou defenzívou otupili ostrie hosťujúcich útočných hrotov. Najkrajší gól zápasu strelil najlepší muž na hracej ploche Bánsky, keď po 40 metrovom sóle prekonal z 25-tich metrov strelou do šibenice inak skvelého Kotoru v bráne hostí. Domáci očakávali od hostí väčší odpor a v podstate tri body zostali v St. Tekove úplne zaslúžene.
Šarovce - Plášťovce 2:1 (1:0), góly: 40. Michalík, 80. Banda - 88. Šomlo, (Moravčík, Bencsík)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, E. Baláž, P. Nagy, A. Nap, D. Horváth, P. Bakoš, P. Banda, J. Michalík, L. Gáloš, J. Madaj (P. Sovány, A. Gáloš, M. Pizúr)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, L. Szabó, Sz. Bencsok, M. Kneizel, J. Velebný, L. Križan, L. Zsóka, J. Nanias (T. Róm, E. Krizsek, T. Jelen, Sz. Szabó, K. Jakab, A. Farkas)
Šarovčania chceli využiť výhodu domáceho prostredia na zisk troch bodov, čo sa im aj podarilo. Z viacerých šancí do prestávky však trafil do čierneho jedine Michalík, ostatné šance zostali z ich strany nevyužité. Po vyrovnanom priebehu 2. polčasu hostia v posledných 20-tich minútach prevzali iniciatívu, ale domáci paradoxne v 80. min. poistili svoje vedenie Bandom. Plášťovce v závere zápase zdramatizovali zápas gólom Šomla, ale domáci už ťažko vydreté víťazstvo udržali.
1. Čaka 4 4 0 0 12:2 12 (6)
2. Levice 4 3 1 0 15:4 10 (4)
3. Tlmače 4 3 0 1 8:5 9 (3)
4. P. Vozokany 4 2 1 1 9:2 7 (1)
5. Plášťovce 4 2 1 1 11:8 7 (1)
6. St. Tekov 4 2 1 1 7:5 7 (-2)
7. Podlužany 4 2 1 1 9:8 7 (1)
8. Želiezovce 4 2 0 2 12:6 6 (3)
9. Žemberovce 4 2 0 2 6:6 6 (0)
10. Šarovce 4 2 0 2 7:9 6 (-3)
11. Kozárovce 4 2 0 2 6:10 6 (0)
12. Jur n/H. 4 1 0 3 3:7 3 (-3)
13. H. Kľačany 4 1 0 3 5:16 3 (0)
14. N. Dedina 4 0 1 3 7:13 1 (-5)
15. Kalinčiakovo 4 0 1 3 3:10 1 (-5)
16. D. Pial 4 0 1 3 5:14 1 (-5)
II. TRIEDA 4. KOLO
Bátovce konečne bodovali naplno
Bátovce - Tešmak 5:0 (3:0), góly: Janeček 2, Štrbka, Chlapečka, Bíró, (Dálnoky)
Bátovčania konečne odohrali výborný zápas, keď sa im do zostavy vrátilo viacero hráčov. Hostia pohrozili len v úvode druhej časti, ale to bolo z ich strany všetko. V 80. min. sa peknou strelou ukázal domáci Bíró, keď z 20 metrov trafil presne do šibenice.
Vyškovce - V. Turovce 2:1 (0:1), góly: Székely 2 – Fógel, (Szikora st)
Turovčania začali ako z veľkej knihy a v 3. min. Fógel poslal svoje mužstvo do vedenia. Do prestávky však zahodili hostia tri, či štyri čisté šance, čo sa im v druhom polčase vypomstilo. Aj keď sa aj druhé dejstvo hralo na polovici domáceho mužstva, Székely predsa len dokázal streliť dva góly a preto sa mohli vo Vyškovciach tešiť zo všetkých troch bodov.
Lok - N. Tekov 0:1 (0:1), gól: Kacian, (Havran)
V Loku sa hral dobrý futbal. Domáci boli v poli aktívni, no vo finálnej fáze sa nedokázali presadiť a prakticky neohrozili hosťujúceho gólmana. Novotekovčania hrali na brejky, jeden sa im podarilo pretaviť do rozhodujúceho gólu, no ďalšie 3-4 šance ostali nevyužité. V druhom polčase sa domáci snažili vyrovnať, no novotekovská obrana stála v nedeľu na pevných nohách.
P. Ruskov - Bory 3:0 (2:0), góly: Gergő, M. Berta, Šuba, (Macho)
Domáci mali od začiatku zápas vo svojich rukách a do polčasu aj dva razy rozvlnili sieť za hosťujúcim gólmanom. Borania sa spoliehali na brejkové situácie, no tento raz nemali šťastie v ich zakončení. V druhom dejstve pokračovali domáci v dobrej hre a aj keď hosťujúce mužstvo podalo naozaj sympatický výkon, prehralo rozdielom triedy.
Santovka - Keť 5:1 (2:0), góly: J. Meňuš 2, Hudec, Slovák, Nevlaha – Dudáš, (Klabníková)
V Santovke sa hral tiež dobrý zápas, v ktorom mali prevahu domáci hráči. Po 15 minútach zápasu už bolo 2:0, keď sa strelecky presadili Meňuš so Slovákom. V druhej časti pridali domáci ďalšie tri góly a Keťania zaznamenali čestný úspech až v 90. minútte.
H. Kosihy - Čata 3:3 (2:1), góly: M. Seneši 2, D. Rafael – K. Varga 3, (Bakači)
V Hronských Kosihách sa hral výborný a behavý zápas, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Domáce vždy o jeden gól viedli, no neudržali kanoniera z Čaty Kornela Vargu, ktorý im strelil všetky tri góly. V 90. min. mohol rozhodnúť domáci M. Rafael, no v zakončení nebol úspešný, preto si obe mužstvá body spravodlivo rozdelili.
H. Turovce - Rybník 6:0 (3:0), góly: Fr. Balázs, R. Baláž, R. Fógel, V. Csáky, (Szelényi)
Zápas v Horných Turovciach mali jasne v rukách domáci hráči, ktorí hosťujúce mužstvo prakticky k ničomu nepustili. Rybníčania sa bránili statočne, no na mladé domáce mužstvo nestačili a vysoko mu podľahli.
Farná – I. Úľany 2:2 (2:1), góly: Sulka 2 – P. Petrezsil, G. Morvai, (Svetlošák)
Vo Farnej sa hral vyrovnaný a slušný zápas. Domáci v prestávke viedli jednogólovým rozdielom, no mužstvo Ip. Úľan opäť potvrdilo, že dokáže body zbierať aj vonku. V 88. min. zabezpečil „ixku“ G. Morvai, keď trafil naozaj nechytateľne – prudko a priamo do šibenice domácej brány.
1. H. Turovce 4 3 1 0 31:4 10 (1)
2. I. Úľany 4 2 2 0 10:6 8 (2)
3. V. Turovce 4 2 1 1 11:4 7 (4)
4. Čata 4 2 1 1 12:6 7 (1)
5. Vyškovce 4 2 1 1 8:6 7 (1)
6. P. Ruskov 4 2 1 1 6:4 7 (1)
7. Farná 4 2 1 1 9:18 7 (-2)
8. Santovka 4 2 0 2 11:9 6 (0)
9. N. Tekov 4 1 3 0 5:4 6 (0)
10. Bory 4 2 0 2 5:6 6 (0)
11. Keť 4 2 0 2 6:10 6 (0)
12. Rybník 4 1 1 2 3:11 4 (-2)
13. Lok 4 1 0 3 4:6 3 (-3)
14. Bátovce 4 1 0 3 9:16 3 (-3)
15. H. Kosihy 4 0 1 3 5:11 1 (-5)
16. Tešmak 4 0 1 3 2:16 1 (-2)
III. TRIEDA JUHOVÝCHOD 4. KOLO
Balog z Hrkoviec „exceloval“
H. Semerovce - Sikenica 1:2 (0:0), góly: Kern (11 m) – Németh, Benčík, (Szikora ml)
V H. Semerovciach sa hral bojovný zápas z oboch strán. Domáci favorit v druhom polčase inkasoval ako prvý, aj keď sa Semerovčanom podarilo vyrovnať, v 60. min. rozhodol o majiteľovi troch bodov hosťujúci Benčík.
Hokovce - I. Sokolec 3:1 (2:1), góly: Berky, Janočko, Csala – Andrikovics, (Sekereš)
V Hokovciach sa hral iba priemerný zápas, so šťastnejším koncom pre domáce mužstvo. V prvom polčase boli o kúsok aktívnejší Hokovčania a do šatní odchádzali s jednogólovým náskokom. Hostia v druhom polčase poľavili a pre domáce mužstvo už nebol problém doviesť zápas do víťazného konca.
Pastovce - Hronovce 1:3 (0:0), góly: Majer – Tóth, Boženík, Sádovský, (Szikora st)
Aj keď domáci neodohrali vôbec zlý zápas, šťastena sa v nedeľu od nich odklonila. Hronovčanom sa v druhom polčase darili protiútoky a razom bolo 0:3. Domácich boli v týchto momentoch bezradní a aspoň čestný úspech zaznamenal Majer.
T. Lužany 4FSC - Tupá 3:2 (1:1), góly: Potocký, Kosák (11m), Cseri (11m) – Annus, Konôpka, (Macho)
Domáci hrali v zápase dobrý kombinačný futbal. Skóre otvoril po prieniku do „veľkého vápna“ Potocký v 20. minúte zápasu. Hostia sa cítili poškodení niektorými prvopolčasovými verdiktami rozhodcu, no do kabín sa odchádzalo za nerozhodného stavu. V druhom dejstve sa obraz hry nezmenil, domáci po dvoch pokutových kopoch vyhrávali už 3:1. Hráči Tupej v závere už len prikrášlili skóre.
Málaš - M. Ludince 2:1 (1:1), góly: Lacuška 2 – Lacko, (Svetlošák)
V Málaši sa hral len „nemastný-neslaný“ zápas. Domáci si počas celého stretnutia udržiavali miernu prevahu, aj keď po prvom dejstve bol stav nerozhodný. V druhej štyridsaťpäťminútovke nepremenili Málašania niekoľko sľubných gólových šancí, a tak musel v 85. min. rozhodnúť Lacuška. Jeho priamy kop prekvapil hosťujúceho gólmana a tri body ostali tentoraz konečne doma.
Hrkovce - Lontov 3:2 (2:0), góly: Blaško, Balog 2 – Kiss, Žembery, (Zaimi B)
Hrkovčania mali bleskový nástup do zápasu a už v 2. min. otvoril skóre Blaško. V 35. min. pridal druhý presný zásah Balog a preto domáci odchádzali do kabín spokojnejší. V druhom polčase si domáci udržiavali náskok a bez väčších problémov svojho súpera zdolali. Hrdinom zápasu bol „dvojgólový“ Balog, ktorý zaznamenal dva góly, šesť nepremenených samostatných nájazdov a jeden zahodený pokutový kop.
1. Sikenica 4 4 0 0 13:2 12 (9)
2. T. Lužany 4FSC 4 3 1 0 11:8 10 (4)
3. H. Semerovce 4 3 0 1 16:4 9 (3)
4. Hronovce 4 3 0 1 7:3 9 (3)
5. Hrkovce 4 2 1 1 8:7 7 (-2)
6. Pastovce 3 2 0 1 5:4 6 (3)
7. Málaš 4 1 1 2 5:10 4 (-5)
8. M. Ludince 3 1 0 2 10:4 3 (-3)
9. Hokovce 3 1 0 2 3:10 3 (0)
10. Lontov 4 0 1 3 8:12 1 (-5)
11. Tupá 3 0 0 3 4:7 0 (-6)
12. I. Sokolec 4 0 0 4 3:22 0 (-3)
III. TRIEDA SEVEROZÁPAD 4. KOLO
Hladké víťazstvo
M. Ludán v Podlužanoch
Veľký Ďur - Horný Pial 3:1 (2:0), góly: Lipták 2, Marföldy – Macák, (Slabý)
Domáci dominovali počas celého zápasu, no v prvom polčase okrem dvoch gólov, zahodili ešte 2-3 veľmi dobré šance. V druhej časti sa obraz hry nezmenil, hráči V. Ďuru pridali tretí poisťujúci gól a tri body ostali doma.
Podlužany B - M.Ludany 0:4 (0:1), góly: Tóth, Flašík, Baláž, Pekarík, (Žirko)
V prvom polčase sa hral ešte vyrovnaný zápas, domáci nastrelili konštrukciu hosťujúcej brány, no hráči M. Ludán dokázali domáceho gólmana raz prekonať. V druhom polčase už hostia ovládli hru a naopak domácim dochádzali sily, a keď sa Podlužančanom nepodarilo streliť ani čestný gól, odchádzali z ihriska so štvorgólovou nádielkou.
Vyšné - Beša 3:3 (3:2), góly: V. Štrbka, M. Štrbka, F. Bartoš – Palonder 2, Zrubec, (Ďurina)
Vo Vyšnom sa hral rušný zápas na slušnej úrovni. Obe mužstvá sa snažili kombinovať a vypracovali si množstvo šancí. V prvom polčase sa viac darilo domácim, ktorý ho aj o jeden gól vyhrali. V druhej časti sa hra vyrovnala a v 90. min. zabezpečil zaslúženú remízu hosťujúci Palonder.
1. V. Ďur 4 4 0 0 13:7 12 (6)
2. M. Ludany 3 2 0 1 10:3 6 (3)
3. V. Kozmálovce 3 1 1 1 8:5 4 (-2)
4. Beša 4 0 4 0 6:6 4 (-2)
5. Podlužany B 3 1 1 1 4:6 4 (-2)
6. H. Pial 3 0 1 2 1:7 1 (1)
7. Vyšné 4 0 1 3 6:14 1 (-8)
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 2. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu
 4. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 5. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to
 6. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi
 7. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať?
 8. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu
 1. McDonald's opäť medzi lídrami v ankete Najzamestnávateľ roka
 2. Vica Kerekes: Som väčší introvert, ako sa zdá
 3. Dodajte vašej pokožke šťavu
 4. Trh s nehnuteľnosťami praje prenájmom
 5. Wüstenrot rástol v segmente životného aj neživotného poistenia
 6. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť?
 7. O najlepšie komunikujúcich značkách rozhodne aj verejnosť
 8. Ako možno získať prídavky na dieťa v Nemecku?
 1. Klinčeky Zanzibaru zarobili viac, než neslávny obchod s otrokmi 11 943
 2. Ktorá banka dvíha úroky na termiňáku? A čo pre to treba spraviť? 9 840
 3. 10 eur za 10 rokov. Mimoriadna ponuka od mimoriadneho časopisu 5 415
 4. Zdravie bez liekov. Lekár namiesto nich predpisuje studenú vodu 2 213
 5. Trvalá udržateľnosť v obchode – prečo by vás mala zaujímať? 2 133
 6. Šetriť energiu sa oplatí. Špecialisti poradili, ako na to 1 497
 7. Stockerka štartuje predaj bytov s cenami, ktoré prekvapia 1 285
 8. Benátky a Verona: zažite pôsobivé kúsky mozaiky severu Talianska 1 206

Blogy SME

 1. Elena Antalová: "Gusto mal skvelú hlavu, ale nemal srdce", povedala dr.Magda Husáková". Pochodil by politicky vyhranený intelektuál v našej dnešnej politike?
 2. Jozef Bakša: Zabráňte vzniku policajnej šľachty pán Mikulec
 3. Michal Pavlík: Výroba hliníka na Slovensku končí
 4. Otilia Horrocks: Druhý dych pre bezbariérové ihrisko na Markušovej ulici v Košiciach
 5. Maroš Hrnčiar: Striptérka
 6. Ján Šeďo: 30. september mal navrhnúť Fico, volili by sme v lete.
 7. Jozef Purdeš: Tisíc dní bežcom
 8. Internátny život UK: Ako sa zbaviť stresu?
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 5 907
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 479
 3. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 720
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 706
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 621
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 729
 7. Ján Valchár: When the Leopards broke free (jubilejný stý blog) 2 707
 8. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 2 621
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 6. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ilustračné foto.

TOP 30 prináša ďalšie výnimočné príbehy.


31. jan
Ján Kožuško, zakladateľ projektu Programko.sk

Na samotných kurzoch sa lektori nevenujú len tematike, na ktorý je workshop zameraný, ale poslucháčov upozorňujú aj na nástrahy internetu. Veď pojem kyberšikana sa v našom slovníku natrvalo usadil. V internetových vodách číhajú na deti rôzne nástrahy.


31. jan
Vodiči, ktorí chcú pokračovať v smere na Košice, musia prejsť cez mesto Zvolen.

Výstavba by bola rýchlejšia a finančne menej náročná.


29. jan
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


27. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Premostenie Váhu zjednoduší ľuďom cestu do práce.


31. jan

Spor dvoch rodín vypukol pre deti, vyšetrovala ho polícia.


20 h

Akciovka ponúka samosprávam náhradné riešenia.


21 h

Na niektorých miestach pribudli desiatky centimetrov snehu.


13 h

Blogy SME

 1. Elena Antalová: "Gusto mal skvelú hlavu, ale nemal srdce", povedala dr.Magda Husáková". Pochodil by politicky vyhranený intelektuál v našej dnešnej politike?
 2. Jozef Bakša: Zabráňte vzniku policajnej šľachty pán Mikulec
 3. Michal Pavlík: Výroba hliníka na Slovensku končí
 4. Otilia Horrocks: Druhý dych pre bezbariérové ihrisko na Markušovej ulici v Košiciach
 5. Maroš Hrnčiar: Striptérka
 6. Ján Šeďo: 30. september mal navrhnúť Fico, volili by sme v lete.
 7. Jozef Purdeš: Tisíc dní bežcom
 8. Internátny život UK: Ako sa zbaviť stresu?
 1. Peter Remeselník: Narazil autom do ľudí, zranil chodkyňu a ušiel ! 5 907
 2. Věra Tepličková: Výlet v Bratislave (z denníka žiaka 3. ročníka ZŠ z Piešťan) 5 479
 3. Ivan Beňovič: Ruský rubeľ sa svetovou menou nestane 4 720
 4. Rastislav Puchala: Starosta je ruský troll 3 706
 5. Dušan Koniar: Dzurindov projekt valcuje čítanosť aj diskusie 3 621
 6. Ján Šeďo: "Ja nechcem byť ako moji rodičia", vypadlo z rómskeho chlapca. 2 729
 7. Ján Valchár: When the Leopards broke free (jubilejný stý blog) 2 707
 8. Ján Šeďo: Sliepky na Ukrajine sú iné ako naše ? 2 621
 1. Jiří Ščobák: Bude rok 2023 na Slovensku ekonomicky príjemný? Aká bude inflácia na konci roka?
 2. Martina Hilbertová: Keď prišla na Slovensko, nechcela žiť. Pomohlo jej divadlo
 3. Monika Nagyova: Plesy nie sú pre singles
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 55. - Antarktída - Ako sa vydali Vivian Fuchs a Edmund Hillary naprieč Antarktídou (1955-1958)
 5. Monika Nagyova: Úprimné pozdravy z Bratislavy: Potuluje sa tu starý blázon
 6. Jiří Ščobák: Je nový II. pilier dlhodobo udržateľný? Ktoré zmeny sú pozitívne a ktoré negatívne?
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 54. - Antarktída - Posledné tri Byrdove expedície (1939 - 1956)
 8. Jiří Ščobák: Tipovanie je cesta do pekla. Aj keď to robíte so štátnou firmou

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu