Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Procnerovo víťazstvo v Slovenskom pohári

Telovýchovná jednota Lokomotíva SWAM Prešov a mesto Prešov boli organizátormi pretekov Slovenského pohára v cestnej cyklistike mládeže, podujatí, na ktorom štartovali aj mladí cyklisti CK MŠK Žiar nad Hronom. V sobotu 19. augusta bola na programe horská č

asovka na 11 km s prevýšením 331 metrov, so štartom v obci Rokycany a cieľom na Banskom vrchu. Ako prvý sa na skrátenú, 6,5 km dlhú časovku, vydali mladší žiaci. Časom 0:09:10 h si víťazstvo odniesol líder Slovenského pohára v tejto kategórii, pretekár CyS Žilina Tomáš Žucha. Náš Lukáš Vaš časom 0:09:50 h obsadil nepopulárne štvrté miesto. Prvé skúsenosti v tejto disciplíne zbieral nádejný Samuel Šmondrk, ktorý bol časom 0:10:44 h klasifikovaný na 11. mieste.
Starší žiaci absolvovali už celú 11 km dlhú časovku, ktorá vzhľadom na ich vek bola nesmierne náročná a dokonale preverila trénovanosť jednotlivých pretekárov. Víťazom tejto kategórie sa stal časom 0:24:41 h pretekár CK Krupina Ján Šipka. Líder Slovenského pohára starších žiakov, náš Filip Filipčík, obsadil časom 0:25:01 h druhé miesto. Boris Vencel obsadil časom 0:25:51 h bodované piate miesto. Výborný výkon podal stále sa zlepšujúci Maroš Beňo, ktorý bol časom 0:26:25 h klasifikovaný na siedmom mieste a opäť bodoval. Oliver Ritter obsadil časom 0:27:23 h dvanáste miesto a Tomáš Hajabač časom 0:29:27 h pätnáste. V kategórii kadetov sa po vynikajúcom výkone postarali o veľké prekvapenie práve cyklisti MŠK Žiar nad Hronom, keď obsadili prvé dve miesta. Víťazstvo si odniesol časom 0:22:45 h Michal Procner, pred Petrom Bališom. Tento výsledok je o to cennejší, že bol dosiahnutý bezprostredne po ťažkých etapových pretekoch kadetov v rakúskom Pinkafelde, kde Procner s Bališom reperezentovali Slovensko. V kategórii juniorov sme mali zastúpenie v Jakubovi Kocholovi, ktorý časom 0:25:15 h obsadil sedemnáste miesto. Víťazstvo si odniesol časom 0:21:13 h domáci pretekár Lukáš Goč.
V nedeľu 20. augusta boli na programe cestné preteky jednotlivcov s hromadným štartom. Pretek sa jazdil na okruhu dlhom 28 km, so štartom v obci Petrovany a cieľom v kopci za obcou Záborské. Ako prvý sa na trať dlhú 112 km (4 okruhy) vydali juniori. V tejto kategórii si prvenstvo odniesol domáci pretekár SWAM Prešov Jakub Novák. Nedarilo sa nášmu Jakubovi Kocholovi, ktorý nestačil s najlepšími, zaostal a obsadil šestnáste miesto. Kadeti absolvovali trať dlhú 84 km (3 okruhy). Procner potvrdil svoju vzostupnú výkonnosť a spolu s pretekárom TJ SWAM Prešov Cibuľkom unikol svojím súperom. Zhruba na 72 km dostihol vedúcu dvojicu ďalší pretekár SWAM Prešov Martin Fujdala. V záverečných kilometroch využili domáci pretekári svoju presilu a po taktickom boji si prvenstvo odniesol Ľudovít Cibulka, pred klubovým kolegom Fujdalom. Náš Michal Procner obsadil po peknom výkone tretie miesto, opäť bodoval a výrazne si vylepšil postavenie v Slovenskom pohári. Peter Bališ prišiel do cieľa v hlavnom pelotóne a bol klasifikovaný na ôsmom mieste. Starší žiaci absolvovali pretek na 56 km (2 okruhy). Od úvodných kilometrov diktovali tempo starší žiaci CK MŠK Žiar nad Hronom, ktorí jasne dávali najavo, že nie náhodou sú prví v súťaži tímov. Po neustálych pokusoch o únik sa na čele sformovala vedúca päťčlenná skupina v zložení Filipčík, Vencel, Beňo (CK MŠK Žiar nad Hronom), doplnená Šipkom z Krupiny a Schwábikom so Spišskej Novej Vsi. Táto päťčlenná skupina jazdila pohromade až do 35. kilometra, kedy sa z nej odpútal a pustil sa do samostatného úniku náš Filip Filipčík. Súperi nezachytili únik Filipčíka, ktorý neustále zvyšoval svoje tempo a so zhruba dvojminútovým náskokom bezpečne zvíťazil. Filipčík si svojim umiestnením upevnil vedúce postavenie v Slovenskom pohári. Boris Vencel obsadil v záverečnom špurte tretie miesto a so 190 bodmi sa zaradil na druhé miesto v dlhodobej súťaži Slovenského pohára starších žiakov. Talentovaný starší žiak Maroš Beňo obsadil po bojovnom výkone na trati bodované piate miesto a i on si výrazne polepšil svoje postavenie v Slovenskom pohári, kde figuruje už na siedmom mieste. Oliver Ritter bol klasifikovaný v cieli na bodovanom deviatom mieste a Tomáš Hajabač na pätnástom. Mladší žiaci absolvovali skrátený pretek na 7 km a v podstate išli opäť časovku do vrchu. Prvenstvo si odniesol suverén v tejto kategórii Tomáš Žucha z CyS Žilina. Náš Lukáš Vaš obsadil po zdravotných ťažkostiach deviate miesto a Samuel Šmondrk desiate.