II. liga starší dorast
FK Slovan Levice - FC Senec 1:1
(1:1), gól: Rakica
FK Slovan Levice: Valkovič – Horniak, Janšík, M. Fogad, Boldiš, A. Kosák, Parrák, Flídr, Bogár, Kotrus, Rakica (Bogdány, Kľučiar, Kováč, Tinák, A. Kuruc)
Keďže Levičania doposiaľ nezískali v II. lige víťazstvo, očakávalo sa, že by sa to mohlo podariť práve v tomto zápase. Lenže po postupe poškuľujúci hostia boli zjavne proti. Tí sa ujali vedenie hneď na začiatku zápasu po brejkovej akcii. Domáci o niekoľko minút dokázali vyrovnať, keď po nepremenenej penalte vrátil loptu do siete Rakica. Na začiatku 2. polčasu mali naši dorastenci viaceré šance, ale Fogad hlavičkoval vedľa a Kosákova strela skončila pozdĺž brány tiež mimo nej. V závere sa karta otočila a skórovať mohli hostia, ale skóre zostalo už nezmenené.
II. liga mladší dorast
FK Slovan Levice - FC Senec 4:1 (1:1), góly: Budovec, Juhász, Klačko, Kotora
FK Slovan Levice: Tamaškovič – Juhász, Lešťan, Nasvady, Budovec – Andrášik, Solčiansky, Jančo, Šimonovič – Kotora, Klačko (Hladík, Mészáros, Novák, Vanya)
V úvode zápase boli Levičania útočnejší a výsledkom toho bolo viacero rohových kopov. V 18. min. otvoril skóre Budovec, keď strelou z hranice šestnástky vymietol šibenicu. O niekoľko minút chyboval pri výkope gólman domácich a hostia zrovnali skóre. Inkasovaný gól pribrzdil aktivitu našich, ale všetko si vynahradili po zmene strán. Levičania produkovali pekný kombinačný futbal a po úniku Andrášika poslal hlavou loptu do siete Juhász. Potom sa dostal do vyloženej šance Klačko a obstrelil gólmana hostí na 3:1. Niekoľko minút pred koncom, keď vrcholil tlak Levičanov, upravil na konečných 4:1. Kotora. Levičania predviedli naozaj oku lahodiaci futbal a zaslúžene zvíťazili rozdielom troch gólov, ba mohli vyhrať aj väčším rozdielom.
I. liga starší žiaci
FK Slovan Levice - Lok. Nové Zámky 4:0 (3:0), góly: Tóth, Hegedüs, Vida, Čejtei
FK Slovan Levice: Kubinec - Génsky, Chudý, Hagara - Tóth, Ahmat, Duchoň, Birdáč - Hegedüs, Vida, Čejtei (Blaško, Bóna, Kmeť, Buchel, Klinka, Szabó)
Levičania odohrali do prestávky veľmi dobrý zápas, keď pritlačili svojho súpera pred svoje pokutové územie. Skóre otvoril Tóth, keď obstrelil brankára k bližšej žrdi. Neskôr Birdáč vysunul do uličky Hegedüsa, ktorý zvýšil na 2:0. Ešte do prestávky po rohovom kope Vida poslal loptu tretí raz za chrbát gólmana hostí. V 2. polčase naši chlapci trošku poľavili, ale aj tak kontrolovali priebeh hry. Čejteiov rohový kop skončil priamo v sieti Novozámčanov a bolo už
4:0. V závere mohli hostia streliť aspoň čestný gól, ale Kubinec ich samostatný nájazd chytil.
I. liga mladší žiaci
FK Slovan Levice - Lok. Nové Zámky 2:1 (1:0), góly: Tóth (z 11 m), Švirik
FK Slovan Levice: Mészáros - Šebo, Švirik, Múčka, Jasenek - Gaži, Hengerics, Urblík, Lieskovský - Tóth, Hypský (Kováčik, Predajniansky, Farkaš, Dohňanský, Prišťák)
V zápase mladších prvoligistov sa hral vyrovnaný zápas, ale domáci išli do vedenia po penalte, keď Tóth bol faulovaný v šestnástke súpera a sám postihnutý poslal loptu z bieleho bodu do siete. Inak sa hra odohrávala medzi šestnástkami. Hostia po prestávke chceli silou, mocou vyrovnať, čo sa im desať minút pred koncom aj podarilo po rohovom kope. Lenže našich chlapcov gól vyburcoval a o pár minút tiež po rohu Švirik hlavičkou zabezpečil našich mladíkom cenné tri body. Naši chlapci si už v závere víťazstvo vziať nenechali.
II. liga starší žiaci
FK Slovan Levice B - Topvar Topoľčany
3:2 (3:0), góly: Duchoň, Hegedüs, Rafael (z 11 m)
FK Slovan Levice B: Kučerka – Macko, Hagara, Rafael, Chlpík – Čejtei, Nemček, Duchoň, Vida – Molnár, Hegedüs (Sásik, Balczárek, Zoller, Horváth, Kačmárik, Dúchaj)
Levičania mali v prvej polovici zápasu hru zjavne vo svojich rukách a zaslúžene sa dostali do trojgólového vedenia. V 25. min. otvoril skóre po centri Čejteia z krídla Duchoň. O minútu Hegedüs po centri Vidu upravil na 3:0. Ešte do polčasu sa po faule na Nemčeka kopala penalta a Rafael pridal tretí gól. Po zmene strán domáci prestali hrať, čo súper využil a zdramatizoval zápas. Dvoma pokutovými kopmi znížili Topoľčany na 3:2 a Levičania sa museli o svoje víťazstvo obávať.
II. liga mladší žiaci
FK Slovan Levice B - Topvar Topoľčany 1:3 (0:1), gól: Turnai
FK Slovan Levice B: Šebo – Rácz, Petržel, Šutlák, Kuštek – Kiš, Kúdela, Mäsiar, Ternovský – Brza, Turnai (Zátopek, Goga, Števko, Stránovský, Valentini, Tamáš)
Domáci opäť inkasovali gól v prvej minúte, no potom bola hra v priebehu 1. polčasu vyrovnaná. Hralo sa však medzi šestnástkami bez výraznejších gólových šancí. Skórovať mohol akurát dva razy Ternovský, po ňom Kúdela, ale skóre sa nezmenilo. Po obrátke hra nabrala spád a domáci sa snažili o vyrovnanie. Po chybe v obrane našich však hostia pridali druhý gól. Kúdela so Števkom mohli znížiť náskok súpera, no gól padol po kombinačnej akcii z kopačky Turnaia. V snahe vyrovnať naši mladíci otvorili hru, ale hostia naopak tretím gólom definitívne rozhodli. Bol to však zo strany Levičanov jeden z lepších výkonov.
Text a foto: ROMANUHNÁK