Jeseň sa už nazadržateľne blíži a s ňou aj jesenné strelecké súťaže členov Slovenského zväzu technických športov (SZTŠ) nášho regiónu.
Prvou z plánovaných bola víkendová Cena KLM Žarnovica. Tá bola zároveň poslednou tohtoročnou súťažou v našom regióne v streľbe z dlhých guľových zbraní. Budúcu sobotu 16. septembra je do Rudna nad Hronom naplánovaná Cena obce Rudno nad Hronom v streľbe z malokalibrovej pištole na 20 rán do kruhov, bez rozdielu kategórií. Usporiadateľmi sú rudnianske ZO SZTŠ a Športovo - strelecký klub (ŠSK). Ďalšia súťaž v streľbe z malo i veľkokalibrovej pištole, na 20 rán do kruhov – bez rozdielu kategórií, sa uskutoční v nedeľu 24. septembra, na strelnici Lesníckeho polesia Kysihýbel pri Banskej Štiavnici. Organizátorom je ZO SZTŠ Liba Banská Štiavnica. Vyvrcholením tohtoročnej sezóny guľových zbraní členov SZTŠ nášho regiónu bude viacero súťaží z pištole, ktoré sú plánované na prvú októbrovú sobotu do Rudna. Usporiadateľom je ZO SZTŠ Žarnovica a ŠSK Žarnovica. V Cene ZO SZTŠ Žarnovica sa bude z malo i veľkokalibrovej pištole strieľať na 30 rán do kruhov. Súťažiaci, ktorí budú strieľať oba kalibre, budú hodnotení aj v pištoliarskom dvojboji. Súťaže v jednotlivých kalibroch budú súčasne i Majstrovstvá ZO SZTŠ Žarnovica. V ten istý deň si budú môcť strelci vyskúšať svoju mušku aj v dodatkovej súťaži Desiatky 2006. Strieľať sa bude na kruhový terč len z veľkokaliborvej pištole a víťazom bude strelec, ktorý ako prvý zasiahne dvakrát desaťbodový kruh.
Po uvedených jesenných súťažiach, čakajú členov SZTŠ nášho regiónu v tomto roku už len decembrové nestrelecké. Budú to Kolkárske majstrovstvá regiónu trojčlenných družstiev i jednotlivcov v Žarnovici a Stolnotenisové majstrovstvá v Rudne nad Hronom.