Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Bališ víťazom cyklistických Slovenských Pyrenejí

V uplynulých dňoch sa cyklisti MŠK Žiar nad Hronom predstavili na viacerých významných cyklistických podujatiach. V sobotu 26. augusta štartovali na pretekoch seriálu dlhodobej súťaže Slovenského pohára v cestnej cyklistike – 18. ročník Memoriálu Karola H

ercega. Organizátorom bol Obecný úrad Kláštor pod Znievom a preteky sa išli ako časovka jednotlivcov, so štartom v obci Slovany a cieľom vo Vrícku. Kategória mladších žiakov absolvovala skrátenú časovku na 7 km s cieľom v Studenci. Jej víťazom sa stal časom 0:12:15 h pretekár CyS Žilina Tomáš Žucha. Z našich pretekárov obsadil Lukáš Vaš časom 0:13:13 h piate miesto a Samuel Šmondrk časom 0:14:51 h trináste miesto. Starší žiaci absolvovali už neskrátenú, 13 km dlhú časovku do Vrícka. Náročné stúpanie do Vrícka, s nepríjemným protivetrom, dokonale preverili v tejto „etape pravdy“ sily jednotlivých pretekárov. Pri neúčasti vedúceho pretekára Slovenského pohára starších žiakov, nášho Filipa Filipčíka ( štart na pretekoch vo Francúzsku), si víťazstvo tentoraz odniesol časom 0:20:50 h pretekár CK Krupina Ján Šipka. Z našich pretekárov sa najlepšie umiestnil časom 0:21:08 h Boris Vencel na treťom mieste, Maroš Beňo dosiahol čas 0:21:47 h a obsadil šieste miesto. Na bodovanom ôsmom mieste časom 0:22:04 h bol klasifikovaný Oliver Ritter a pätnásta priečka patrila Tomášovi Hajabačovi.
V nedeľu 27. augusta bol v Kláštore pod Znievom odštartovaný už 46. ročník cyklistických pretekov Slovenské Pyreneje, s medzinárodnou účasťou. Pre kategóriu kadetov a juniorov boli preteky zaradený do Slovenského pohára mládeže. Pri neúčasti kadeta Michala Procnera (štart na pretekoch vo Francúzsku) reprezentoval CK MŠK v súčasnosti vo forme jazdiaci Peter Bališ. Náš pretekár potvrdil svoju vzostupnú výkonnosť a v záverečnom špurte vedúcej trojčlennej skupiny zvíťazil pred pretekárom SWAM Prešov Fujdalom a Ramšíkom z CK Krupina.
Preteky Kriterijnej ligy mládeže boli v Smoleniciach v sobotu 2. septembra odštartovaný 1. ročník Memoriálu Stanislava Jajcaya. Organizátorom pretekov bol CK Smolenice s Obecným úradom Smolenice. Preteky sa išli ulicami obce, na okruhu dlhom 1200 metrov. Mladší žiaci absolvovali preteky na 6 okruhov bodovacej jazdy. Jeho víťazom sa stal pretekár CyS Žilina Tomáš Žucha. Náš Lukáš Vaš podal v pretekoch výborný výkon, tak ako sme u neho naučení, a obsadil pekné druhé miesto. Samuel Šmondrk prišiel do cieľa tesne za vedúcou skupinou a obsadil 13. miesto. Kategória starších žiakov absolvovala bodovacie preteky na 12 okruhov a opäť sa išla v réžii starších žiakov CK MŠK Žiar nad Hronom. Suverénne víťazstvo si odniesol náš Filip Filipčík, pred pretekárom CK Krupina Šipkom. Tretiu priečku obsadil opäť pretekár CK MŠK Žiar nad Hronom, neustále sa zlepšujúci Maroš Beňo. Oliver Ritter obsadil bodované ôsme a Boris Vencel deviate miesto. Tomáš Hajabač bol po nevýraznom výkone klasifikovaný na nebodovanom 17. mieste. Kategória kadetov absolvovala 21 okruhov bodovacej jazdy a jej víťazom sa stal pretekár Frýdku-Místku Karel Nepras. Náš Peter Bališ obsadil vďaka aktivite na trati tretiu priečku. Michal Procner bol klasifikovaný v cieli na 13. mieste. V kategórii juniorov neštartoval pre zranenie náš úspešný reprezentant, účastník majstrovstiev Európy Jakub Kochol. Pre neho, žiaľ, vzhľadom na vážnosť zranenia, tohtoročná sezóna skončila.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  6. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  7. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
  8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
  9. Pomáhajte čítaním
  10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
  1. Aplikácia, kde z pohodlia domova zlikvidujete škodovú udalosť?
  2. Škola môže vyzerať aj inak!
  3. UNIQA preberá na Slovensku aj dôchodkové fondy AXA
  4. Využite dovoz tovaru do 24 hodín a zadarmo
  5. Dopad krízy na firmu zmierni strednodobý prenájom vozidla
  6. V Košickom kraji máme more aj neviditeľnú izbu: Objavte ich!

Cena poputovala do Banskej Štiavnice

V kategórii „Akvizícia“ zvíťazil projekt Príbeh značky PLETA.

Cena poputovala do Banskej Štiavnice.

Pozitívne prípady hlásia už aj z mestského úradu. Ten je aktuálne zatvorený

Mestský úrad v Žiari nad Hronom je do konca októbra pre verejnosť zatvorený.

Testovanie v Žiarskom okrese: Starostovia myslia aj na záložné tímy

V Žiari nad Hronom po znížení počtu testovacích dní len na dva prehodnocujú systém na zverejnených odberových miestach.