Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 8. KOLO
Čaka potvrdila svoje postavenie na špici tabuľky
Levice - Kozárovce 7:0 (4:0), góly: 30. (z 11 m), 46., 73. a 77. Martinček, 6. J. Vrecník, 23. Huszár, 31. Zorád, ČK: M. Švolík, (Pál, Kopanicová, Szikora st)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, S. Kysel, M. Graus, M. Krenčan, M. Tóth, M. Huszár, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (T. Krenčan, S. Drenka, M. Gabaš, M. Meňhard, L. Gubík, G. Wurczell)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mezei, Miroslav Švolík, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, M. Koláček (A. Benčať, T. Kútik, T. Červenák, T. Forgáč, P. Rybár)
Levičania konečne odohrali zápas, na ktorý sa už dalo pozerať. Hneď v úvode zápasu využil hrúbku v obrane hostí skúsený J. Vrecník a bolo 1:0. Ďalší gól pridal v 23. min. Huszár a po polhodine hry upravil z penalty Martinček na 3:0. O minútu sa presadil peknou hlavičkou Zorád a uzavrel gólový účet 1. polčasu. Hostia vlastne už zmierení s prehrou aj naďalej väčšinou bránili, no rýchlonohý Martinček čistým hetrikom upravil na konečných 7:0. Levičania svojho súpera predčili vo všetkých smeroch a vyhrali zápas po dobrom výkone.
Jur n/Hr. - Kalinčiakovo 2:2 (0:1), góly: Prišťák 2 - Stančík, Pleva, (Havran, Slabý)
Jur nad Hronom: R. Fürri - M. Sakoš, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, Š. Molnár, M. Čech, L. Belecký, R. Rakovič (M. Prišťák, P. Sulyan, J. Kiss, T. Lörincz, Z. Bagócsi, P. Molnár, J. Kuruc)
Kalinčiakovo: J. Mikuláš - J. Éhn, Ľ. Uhnák, T. Pleva, M. Kollár, S. Holubík, Š. Šinko, J. Kadja, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (P. Cheben, L. Zapletaj, V. Stančík, F. Sebelédy, P. Trenčiansky)
Prvý polčas bol zo strany domácich slabší, nakoľko hostia mali vietor na svojej strane. To aj náležite využili a išli do kabín s jedným gólom k dobru, keď presne mieril Stančík. Striedajúci Prišťák však priniesol obrat v zápase a dvoma gólmi otočil skóre v prospech Juranov. Lenže hostia dokázali vyrovnať na 2:2, keď sa presadila nová akvizícia mužstva Pleva. Domáci však reklamovali, že ich hráč ležal na trávniku a mala byť prerušená hra...Hostia po vynechaných šanciach do polčasu odchádzali domov nespokojní.
N. Dedina - H. Kľačany 0:4 (0:4), góly: R. Bôžik 2, M. Kúdela, J. Kaminský, (Moravčík, Skačan)
Nová Dedina: V. Ďurečka - A. Šebo, B. Juroško, L. Zabák, J. Zabák, M. Kollár, J. Šebo, P. Salaj, S. Jakubis, J. Selka, M. Jurík (M. Kokavec, M. Čecha, B. Varga, J. Salaj, F. Novák)
Hronské Kľačany: M. Fabian - J. Slušný, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, P. Krivočenko, R. Bôžik, M. Hancko, J. Kaminský, P. Štipka, M. Kúdela, (M. Krkoš, A. Krkoš, H. Podseník, J. Garaj, P. Kováčik, M. Hoľka)
Domáci doslova šokovali svojich priaznivcov, keď po bezduchej hre do prestávky prehrávali rozdielom dvoch tried. A to keď ešte za stavu 0:3 bol vylúčený domáci A. Šebo, vidina získania aspoň bodu bola nenávratne preč. Hostia dirigovaní skúseným R. Bôžikom na hracej ploche dominovali, robili si na ihrisku, čo len chceli. Novodedinčania nakoniec nedokázali streliť ani len čestný gól a z hracej plochy odchádzali zo zvesenými hlavami po krutej prehre.
Dolný Pial - Želiezovce 4:2 (3:1), góly: 2. Mészáros, 16. Magda, 32. Jedlička, 57. Zummer - 1. Valach, 90+ Kokoška, (Dvornák, Morvay, D: Šafár)
Dolný Pial: A. Ledényi - T. Magda, V. Bútora, I. Vízi, Ľ. Lukáč, R. Bielik, I. Jedlička, P. Valach, I. Bujka, R. Zummer, T. Mészáros, (M. Trgiňa, A. Sladíček, M. Ledényi, M. Laurenčík)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalay, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, G. Valach, P. Kokoška, P. Krištofoli (V. Forró, Z. Vincúr, Z. Lehocký, J. Tóth)
Zápas mal šokujúci úvod, keď priamo po rozohraní lopty, asi v 3. sekunde presne namieril od polovice ihriska Valach a hostia viedli. Lenže domáci, ako rýchlo inkasovali, podobne rýchlo vyrovnali Mészárosom. Magda s Jedličkom potom strhli vedenie na stranu domácich, keď tí hrali dobre takticky. Hostia síce mali optickú prevahu, ale gólovo ju vyjadriť nedokázali. Pialčania pokračovali v dobrom výkone aj v 2. polčase a Zummer štvrtým gólom definitívne rozhodol. Hostia prikrášlili výsledok až v nastavenom čase. D. Pial takto pokračuje v dobre rozbehnutej sérii, keď neprehral už 4. zápas v rade.
S. Tekov - Žemberovce 1:1 (0:0), góly: I. Bátovský ml. - J. Studenka, (Ďurina, Szikora ml)
Starý Tekov: M. Konkoľ - M. Krnčan, R. Máčaj, V. Kúdela, M. Bánsky, R. Frtús, B. Halabuk, R. Žabka, R. Bátovský, I. Daniš, M. Tariška (P. Hajko, M. Halabuk, I. Bátovský ml., R. Bačík, J. Angleta,)
Žemberovce: M. Bielik - M. Tomáš R. Ťažký, M. Bóna, M. Šinkovič, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, M. Ármai, I. Vrecník (B. Jesenský, P. Mikula, J. Píš, I. Slúka, J. Kubalák)
Do prestávky sa hral sotva priemerný futbal, väčšinou medzi šestnástkami a vzruchu pred oboma bránami bolo minimum. Do druhej polovice zápasu lepšie vstúpili hostia a po presnej strele Studenku išli prekvapivo do vedenia. Domáci potom síce zapli na vyššie obrátky, ale gólman hostí Bielik si držal dlho čisté konto. Neudržal ho až do samého konca, lebo v 89. min. sa postaral o konečnú deľbu bodov striedajúci I. Bátovský ml. Hostia sa napokon vracali domov s bodom, s ktorým zrejme ani sami pred zápasom nerátali.
Šarovce - P. Vozokany 1:2 (0:0), góly: Nap - Turčík, Plašek, (Pál, Kopanicová, D: Drappan)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, D. Horváth, M. Horváth, P. Banda, J. Michalík, L. Gáloš, K. Baláž (R. Kováčik, A. Gáloš, B. Kondrčík)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, M. Buchlovič, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, F. Beňuš, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Turčík, M. Bandzi, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Prvá polovica zápasu viac vyšla domácemu mužstvu, ale ich tri čisté gólové šance zmenu skóre nepriniesli. Po obrátke hostia prevzali iniciatívu a Turčík poslal svojich do vedenia. Keď sa o niekoľko minút presadil aj Plašek, zdalo sa byť rozhodnuté. Lenže domáci Nap strelou z priameho kopu do šibenice vykresal iskierku nádeje. Šarovce potom zatlačili hostí na ich polovicu, ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Hostia dobrým výkonom získali cenné tri body.
Plášťovce - Podlužany 3:0 (1:0), góly: Šomló (z 11 m), L. Križan, L. Žóka, (Zaimi B, Petrík, Zaimi J)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, L. Szabó, Sz. Bencsok, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Zsóka, Z. Pribránsky (T. Róm, E. Krizsek, J. Velebný, A. Farkas, T. Jelen, Sz. Szabó)
Podlužany: M. Cetner - V. Porubský, J. Uhnák, Ľ. Kováčik, A. Dedovič, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, Š. Šebo (A. Hega)
Domáci boli do prestávky až príliš nervózni, keď si po vysokej prehre v Čake neverili. Hostia hrali naopak dobre a hrozili domácemu gólmanovi. Plášťovce išli do vedenia gólom z penalty a po obrátke sa ich výkon zlepšil. Domáci dvoma gólmi v jednom slede upravili na konečných 3:0. Hostia odviedli v Plášťovciach dobrý výkon, ale napriek tomu body zostali domácim.
Tlmače - Čaka 0:1 (0:1), gól: Meiling, (Lieskovský, Svetlošák, Szelényi, D: Hengerics R.)
Tlmače: P. Kotora - J. Izakovič, D. Illenčík, M. Gábriš, Pavol Švolík, B. Hamar, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, T. Titurus, M. Chano (J. Kinčok, M. Bombala, T. Považan, M. Mintál, Ľ. Miško)
Čaka: P. Molnár - M. Havran, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Dobrota, J. Valo, T. Špaňo, M. Krnčan, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (M. Dorník, J. Sádovský, T. Fonody, I. Stojka, M. Viglaš, G. Bombicz, Š. Hlinka)
V šlágri kola chceli domáci zastaviť Čaku v ich víťaznom ťažení a zobrať im ako prví nejaké body. Lenže v 3. min. obrana domácich nepokryla pri štandardke kanoniera Meilinga, ktorý rybičkou otvoril skóre. Hostia potom „zavreli” svoje pokutové územie a domáci boli doslova bezradní. Čakania umnou obrannou hrou nepúšťali Tlmače do gólových šancí a naopak hrozili brejkmi. Bielik mohol potvrdiť víťazstvo hostí, ale skóre zostalo nezmenené. V závere zápasu sa „vyparil” z ihriska gólman domácich Kotora, jeho brána zostala prázdna a hlavný rozhodca preto musel prerušiť hru. Hostia v Tlmačoch potvrdili svoje postavenie na špici tabuľky a naďalej udávajú tón v ObM, stále bez straty bodu.
Bátovce - Lok 3:0 (2:0), góly: Bíro, Chlapečka, S. Janeček, (Macho),
Bátovčania si od úvodných minút vytvorili tlak na bránu hostí, ale zahodili dve vyložené šance. V 15. min. však Bíro napol sieť, keď z priameho kopu trafil presne do šibenice. Domáci sa tešili aj v 42. min., keď po kombinačnej akcii zvýšil na rozdiel dvoch gólov Chlapečka. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, a tak v 60. min. korunoval domáce víťazstvo po samostatnom prieniku Slavo Janeček.
P. Ruskov - Vyškovce 6:0 (1:0), góly: J. Lakatoš, M. Lakatoš 2, M. Berta, P. Farkaš, vl., (Galgóci),
Domáci hráči mali od začiatku prevahu, lenže z množstva šancí dokázali využiť len jednu. V druhom dejstve sa však neuspokojili a keď vycítili, že hráči hosťujúceho mužstva mali problémy s kondíciou, začali padať góly. Ruskovčania po dobrom výkone, hlavne v druhom polčase, zaslúžene vysoko vyhrali.
Santovka - Tešmak 7:0 (6:0), góly: J. Meňuš 3 (1 z 11m), M. Hudec 2, Križan, Kurcz, (Kollár),
Aj v Santovke mali zápas v rukách jasne domáci hráči a už po štvrťhodinke vyhrávali o tri góly, keď sa dvakrát presadil J. Meňuš a jeden gól pridal M. Hudec. V ďalšom priebehu si hráči Tešmaku nevedali poradiť s domácou ofenzívou a ešte do polčasového hvizdu tri razy inakasovali. V druhej polovici zápasu sa nič mimoriadne neodohralo, preto sa v Santovke mohli všetci tešiť z vysokého víťazstva a z troch bodov.
H. Kosihy - V. Turovce 1:3 (0:1), góly: Seneši – Fógel 2, Szarka, (Bakači),
Úvod zápasu patril prekvapujúco domácemu mužstvu, lenže to vypracované šance premeniť nedokázalo. Ako sa to robí domácim predviedol Szarka a poslal svojich do vedenia. V druhom dejstve mali opäť lepší nástup domáci hráči a Seneši sa tentokrát nemýlil – 1:1. Domáci mali aj naďalej miernu prevahu, lenže hostia hrozili z nebezpečných protiútokov. Fógel jeden z nich zužitkoval a bolo 1:2. V 80. min. to bol opäť Fógel, ktorý bol v pravý čas na pravom mieste a po zahodenej penalte hlavou doklepol loptu za bezmocného domáceho brankára.
H. Turovce - N. Tekov 2:1 (1:0), góly: Baltazár, P. Varga – Palic, (Žirko),
V Horných Turovciach sa hral vyrovnaný zápas so šťastnejším koncom pre domáce mužstvo. V prvom polčase boli domáci o niečo aktívnejší a zaslúženie išli do vedenia. V druhej polovici zápasu sa karta obrátila a aj keď Turovčania zvýšili vedenie na 2:0, hostia neboli v týchto fázach horším mužstvom. Ba naopak, lenže vypracované gólové príležitosti nedokázali využiť, preto sa domov vracali s prázdnymi rukami.
Farná - Bory 2:4 (0:2), góly: M. Pizúr (11m), Lacuška – Račko, Mäsiar 2, Csernyanský, (Križan),
Borania potvrdili dobrú formu aj v zápase vo Farnej a už v prvom polčase sa ujali dvojgólového vedenia. Začiatok druhého dejstva patril opäť hosťujúcim hráčom a tí poľahky pridali ďalšie dva góly. Potom sa prebrali aj domáci hráči a dvoma zlepenými gólmi zdramatizovali zápas. Hostia sa však ubránili a keďže do konca stretnutia už viac gólov nepadlo hráči Borov zaslúžene vyhrali.
I. Úľany - Keť 5:0 (3:0), góly: V. Páleš 2, G. Morvai, Petrežil, Jámbor, (Szikora st),
Domáci jasne potvrdili minulotýždňové tri body z Čaty a svojmu súperovi nedovolili prakticky nič. Keťatania sa snažili brániť a vyrážať do brejkov, lenže rýchly prechod do útoku sa im vôbec nedaril. V druhom polčase sa už len dohrávalo a keď domáci pridali ďalšie dva góly, domáci si zaknihovali vysoké víťazstvo.
Rybník - Čata 3:0 (1:0), góly: P. Hollý, J. Lulčo, D. Jahôdka, (Sasko)
V Rybníku sa hral slušný zápas, v ktorom prvých desať minút dominovali hostia a domáci brankár J. Ďurovský musel čarovať. Potom sa však domáci prebrali, prepli na vyšší rýchlostný stupeň a rybnícky žolík Patrik Hollý otvoril v 40. min. skóre zápasu. Hneď v úvode druhej časti zvýšil domáce vedenie Jožo Lulčo a v 60. min. upravil na konečných 3:0 strelou od brvna Dano Jahôdka.
Prekvapenie v Málaši
H. Semerovce - Pastovce 4:2 (3:0), góly: Prokoš, Balogh 2, Búri – Molnár, Tóth, (Žirko)
V dobrom zápase potvrdili Semerovčania úlohu favorita a už v prvom polčase vyhrávali rozdielom triedy. V druhej časti sa domáci uspokojili s výsledkom a hostia mohli korigovať – 3:1. O niekoľko minút však domáci hráči pridali štvrtý gól a tak hostia na prípadný úspech už nemohli pomýšľať.
T. Lužany 4FSC - Hokovce 2:1 (1:1), góly: R. Cseri – Berkula, (Slabý)
Domáci hráči nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, no aj tak hrali pekný kombinačný futbal. Hostia tiež neprišli „murovať“, preto sa aj diváci mali na čo pozerať. Skóre otvoril domáci Cseri keď jeho tečovaná strela skončila za chrbtom bezmocného gólmana hostí. Hokovčania však ešte do prestávky vyrovnali, a preto bolo v druhom polčase všetko otvorené. Po obrátke pokračovala kombinačná hra domáceho mužstva a tri body pre svojich zabezpečil opäť Cseri. V 70. min. trafil ukážkovo – do šibenice hosťujúcej svätyne.
Málaš - Sikenica 2:1 (1:0), góly: Václav, Sokol – A: Benčík, (Havran)
V Málaši sa hral slušný zápas, v ktorom sa zrodilo prekvapenie kola. Obe mužstvá sa snažili hrať otvorený futbal a domáci s dvoma novými posilami išli do šatní s jednogólovým náskokom. Líder zo Sikenice v druhom dejstve vyrovnal, a keď sa zdalo, že zápas sa skončí zmierlivo, v 90. min. sa odhodlal k strele z 20 metrov Sokol a domáci sa mohli tešiť z druhého víťazstva v sezóne.
I. Sokolec - Hrkovce 0:4 (0:2), góly: Varga, Šaláta 2, Z. Farkaš, (Kolev A)
V Ip. Sokolci sa hral tvrdý a bojovný zápas. Šance sa síce striedali na oboch stranách, lenže domáci útočníci nemali svoj deň, pretože zahodili aj nemožné. Hrkovčania to využili a po štyroch presných zásahoch sa mohli radovať z vysokého víťazstva.
Lontov - Hronovce 6:0 (3:0), góly: Repiszký 2, Šrajer 2, Žembery, Műller, (Kollár)
Lontovčania mali raketový nástup do zápasu a za osem minút Repiszký napol sieť hosťujúcej brány dva razy. Domáci hráči aj naďalej hrali s obrovskou chuťou a Šrajer upravil na 3:0. Lontovčania prakticky rozhodli v úvode druhého dejstva, keď za 10 minút pridali ďalšie dva góly – 5:0. Hronovčanom nebolo súdené dať gól ani z pokutového kopu a tak v posledných minútach Šrajer zaklincoval na konečných 6:0.
M. Ludince - Tupá 4:0 (2:0), góly: M. Csicsó 3, Štugel, (Galgóci)
Domáci hráči podali v zápase disciplinovaný výkon a zaslúžene vyhrali. Hosťujúcim hráčom sa nedarila kombinácia a v útočnej fáze boli bezzubí. Ludinčania pokračovali v dobrej hre aj v druhom polčase a po dvoch presných zásahoch zdolali svojho súpera o štyri góly.
Opakované zápasy 2. kola
Hokovce - Tupá 2:0 (1:0), góly: Lupták, Berkula, (Žirko)
V zápase priemernej úrovni mali opticky viacej z hry hosťujúci hráči, ale len po šestnástku domácich. Domáci pozorne bránili a boli strelecky omnoho efektívnejší, ako ich súper. V korektnom zápase napokon všetky tri body zostali doma.
Pastovce - M. Ludince 3:3 (2:2), góly: J. Ollé, Š. Mészáros, Szellési - Göbölös, A. Csengel,, M. Csicsó, (Szikora st.)
Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, preto hostia mali aktivitu na svojich kopačkách. Po zmene strán išli hostia do vedenia, ale tesne pred koncom zápasu domáci vyrovnali na spravodlivých 3:3 a body sa dedili rovným dielom.
Podlužany doma po týždni opäť prehrali
Veľký Ďur - V. Kozmálovce 3:0 (1:0), góly: Lipovský 2, Hamar, (Fialka)
Domáci mali od úvodu zápas vo svojich rukách. Kozmálovčania držali s Ďuranmi krok ako-tak, len v prvom polčase, pretože v druhom dejstve už odpadli kondične. Domáci futbalisti hrali dobrý kombinačný futbal a po dvoch góloch v sieti súpera si pripísali víťazstvo o jednu triedu.
Podlužany B - Vyšné 0:4 (0:1), góly: V. Štrbka, Hanzo, M. Štrbka, Palonder, (Fialka)
Domácim od začiatku zápasu nič nevychádzalo a trápili sa sami zo sebou. Hostia z Vyšného ich slabú hru využili a už v prvom polčase sa ujali vedenia. V druhej polovici zápasu sa obraz hry nezmenil a hráči Vyšného po ďalších troch presných zásahoch zaslúžene v Podlužanoch bodovali.
Horný Pial - Beša 1:3 (1:1), góly: Alkus – Varga 2, Lantai, (Križan)
V prvom polčase sa hrala vyrovnaná partia a šance sa striedali na oboch stranách. Každé mužstvo po jednej využilo, preto sa do šatní odchádzalo za nerozhodného stavu. V druhom dejstve si opäť obe mužstvá dokázali vypracovať gólové príležitosti, lenže šťastena stála na strane hostí a tí si preto pripísali všetky tri body.
1. V. Ďur 7 6 1 0 26:8 19 (7)
2. M. Ludany 6 5 0 1 21:6 15 (6)
3. V. Kozmálovce 7 3 1 3 14:14 10 (1)
4. Podlužany B 7 2 2 3 11:15 8 (-4)
5. Beša 7 1 4 2 11:21 7 (-2)
6. Vyšné 7 1 2 4 14:21 5 (-7)
7. H. Pial 7 0 2 5 6:18 2 (-7)