Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Basketbal

BK LEVICE – ESO LUENEC 70:81 (17:23, 26:44, 49:66)
BK Levice: Jankovi 19, Lutovský 11, Matúš Halmeš 10, Jugo 7, Soldi 2 (Kollár 11, Maroš Halmeš 8, Martin Danieli 2, Brao Danieli 0)
Hostia vstúpili do zápasu plážovým tempom a tak si dvojica Jankovi – Lutovský v úvode skvele zastrieala a domáci viedli po dvoch minútach 9:0. Oddychový as však hostí rýchlo prebral a po piatich minútach hry bolo zrazu 12:15. Na domácich však time-out ako budíek neplatil a hostia pokraovali v naatom diele aj v druhej desaminútovke. Katastrofálny úsek našich, ktorý sa sná nevidí ani v žiackych súažiach s obrovským množstvom nepremenených streleckých pozícií vyvrcholil v 15. min. trojkou Závodného pri stave 19:37! Levianom sa konene podarilo zastavi hosujúci uragán a do prestávky sa už náskok hostí nezvýšil. Po zmene strán sa hra vyrovnala a hostia si dlho udržiavali 15 - 18 bodový náskok. Sympatické na hre domácich v 2. polase bolo, že napriek dvadsabodovému manku sa neustále snažili stiahnu tento bodový rozdiel a to sa im aj podarilo. V 33. min. bol stav ešte 53:70 o pä minút neskôr však už 68:74! Potom dokonca ešte domáci dvakrát minuli strelu za tri body, naopak hosujúci Kotian trojku trafil a hostia vyhrali v zápase plnom zvratov rozdielom jedenástich bodov.
BK LEVICE – SLÁVIA TÚ KOŠICE 61:62 (18:15, 32:33, 49:48)
BK LEVICE: Soldi 15, Jugo 15, Kollár 10, Matúš Halmeš 6, Jankovi 0 (Lutovský 9, Martin Danieli 4, Maroš Halmeš 2)
Posledný prípravný zápas pred zaiatkom sezóny odohrali Leviania v sobotu doobeda proti mužstvu Košíc. Oba tímy zaali dos vlažne a prakticky poas celej desaminútovky sa striedali vo vedení. V druhej štvrtine sa domácim podaril menší trhák a v 13. min. viedli 24:17. Hostia však odpovedali takmer okamžite a zásluhou Stojanovia, autora 31 bodov, bolo o dve minúty opä vyrovnané. Aj v druhom polase sa domáci tím dostal dovedenia, ke chytil streleckú slinu Soldi (5 trojok v 2. polase). V 26. min. bol stav 46:40, v 32. ešte 52:48. V úplnom závere, desa sekúnd pred koncom premenil hosujúci Stojanovi oba trestné hody a otoil stav na 61:62 a keže pokus domácich v poslednej sekunde v koši neskonil, z víazstva sa radovali hostia.
V sobotu 30.septembra o 18.00 hodine odohrajú Leviania prvý extraligový zápas na pôde majstrovského Luenca.