Utorok, 9. august, 2022 | Meniny má Ľubomíra

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 9. KOLO
Šláger kola v Čake skončil bez gólov
Čaka - Levice 0:0, (Žirko, Kollár, Szikora st, D: Babic)
Čaka: P. Molnár - M. Havran, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Dobrota, J. Valo, T. Kopernický, Ľ. Čvirik, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (M. Dorník, J. Sádovský, M. Krnčan, Marek Viglaš, Milan Viglaš, T. Fonody, Š. Hlinka)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, R. Pankulič, S. Kysel, M. Gabaš, M. Tóth, M. Huszár, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (T. Krenčan, S. Drenka, M. Meňhard, G. Wurczell, M. Krenčan, P. Kopka)
Šláger kola sa niesol v znamení veľkého očakávania, ale na hracej ploche sa viac taktizovalo, ako hralo. Domáci Čakania chceli potvrdiť vedúce postavenie v tabuľke, Levičania naopak mali v úmysle náskok svojho protivníka skresať. Vo vyrovnanom 1. polčase mohli domáci vyhrávať, ale Tušan dvakrát trafil brvno Ivaničovej brány. V 2. polčase bola optická prevaha na strane mladších Levičanov, ale ani to ku gólu neviedlo. Najväčšiu šancu zápasu spálil Vrecník, keď do poloodkrytej brány poslal loptu, ale Molnár ju zázračným spôsobom za svoj chrbát nepustil. Keďže gól nepadol ani na jednej zo strán, skončil sa takým výsledkom, aký bol na jeho začiatku.
Podlužany - Tlmače 3:2 (1:1), góly: Vetor 2 (jeden z 11 m), Hinzeller - T. Titurus 2, (Havran, Slabý, Morvay)
Podlužany: M. Cetner - V. Porubský, J. Uhnák, A. Dedovič, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Čuvara, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (Š. Šebo, M. Lukáč, P. Šebo, M. Búry)
Tlmače: Ľ. Miško - M. Chano, T. Fraňa, J. Izakovič, P. Švolík - M: Gábriš, J. Kissimonyi, R. Kollár, D. illenčík - T. Titurus, J. Jašek (J. Kinčok, M. Bombala, T. Považan, M. Mintál)
Hral sa z oboch strán dynamický futbal a zápas mal správny nápoj. Hostia boli v úvode o niečo futbalovejší, ale domáci Hinzeller poslal svojich v 18. min. do vedenia. Hostia ešte do polčasu v 43. min. vyrovnali Titurusom. Aj v úvode 2. polčasu mali hostia viac z hry, ale po akcii Lukáča Vetor strelili druhý gól domácich. Aktívny Titurus opäť skóre zrovnal, ale po ruke v šestnástke hostí kopal Vetor penaltu a gólom uzavrel na konečných 3:2.
P. Vozokany – Plášťovce 1:0 (0:0), gól: Jakab (z 11 m), (Ďurina, Kolev A, Šimon, D: Šafár)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, M. Turčík, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, F. Beňuš, J. Ivančo, L. Buchlovič (M. Bandzi, J. Fábry, L. Tomašek, T. Varga, O. Ganec ml.)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, T. Jelen, L. Szabó, Sz. Bencsok, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Zsóka, Z. Pribránsky (E. Krizsek, A. Farkas)
Favorizovaní domáci zrejmä hostí podcenili a tí dlho držali šancu na úspešný výsledok. Plášťovčania dokonca v 37. min. nepremenili penaltu, inak mohli byť do prestávky ešte spokojnejší. Vozokančania po obrátke zlepšili svoju hru, no prekonať gólmana Matúša sa im podarilo jedine z penalty, ktorú bezpečne premenil Jakab. Domáci nakoniec získali povinné tri body, no čakalo sa určite ľahšie víťazstvo.
Žemberovce - Šarovce 2:0
(1:0), góly: Rádik, Tomáš, (Zaimi B, Petrík)
Žemberovce: M. Bielik - Ťapaj, R. Ťažký, M. Bóna, M. Tomáš, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, J. Kubalák, I. Vrecník (J. Píš, I. Slúka, R. Štefanča)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, Zemančík, Horváth, B. Kondrčík, P. Banda, J. Michalík, L. Gáloš, K. Baláž (Jonáš, A. Gáloš)
Do polčasu sa hral sotva priemerný zápas z oboch strán, kde domáci chceli odčiniť poslednú prehru z domáceho ihriska. V 1. polčase mal strelky obuté jedine Rádik a Žemberovce o gól viedli. V 2. polčase privádzal gólman hostí Pechovský domácich hráčov aj fanúšikov do zúfalstva, lebo pochytal aj nemožné. Až v nastavenom čase sa domácim podarilo podtrhnúť svoje víťazstvo, keď Tomáš uzavrel na konečných 2:0.
Želiezovce - S. Tekov 6:1 (4:1), góly: Lauko 2, Petrík, Rotík, Kokoška, Forró - M. Tariška, (Pál, Szikora ml, Holman, D: Drappan)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalay, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, P. Krištofoli, M. Petrík, L. Lauko, G. Valach, P. Kokoška, M. Páchnik (M. Hudák, M. Balogh, V. Forró, Z. Vincúr, Z. Lehocký)
Starý Tekov: M. Konkoľ - M. Krnčan, R. Máčaj, V. Kúdela, M. Bánsky, R. Frtús, M. Halabuk, I. Bátovský ml., R. Bátovský, I. Daniš, M. Tariška (R. Bačík, J. Angleta)
Hostia hrali odovzdane od samého začiatku, preto bolo len otázkou, s akou nádielkou domov odcestujú. V slušnom zápase preto domáci rozhodli o svojom hladkom víťazstve už do polčasu. Po obrátke sa zápas už len dohrával a domáci si pripísali do tabuľky hladké víťazstvo. Marián Petrík, strelec jedného gólu domácich, venoval svoj strelený gól pred rokom zosnulému otcovi, podobne ako celé mužstvo Želiezoviec svoje víťazstvo.
H. Kľačany - Dolný Pial 0:2 (0:0), góly: Zummer 2, (Bakači, Zaimi J)
Hronské Kľačany: M. Hoľka - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Janíček, M. Krkoš, J. Kaminský, P. Štipka, M. Kúdela (H. Podseník, J. Garaj, P. Kováčik, M. Hancko, D. Slušný, M. Fabian)
Dolný Pial: A. Ledényi - T. Magda, V. Bútora, I. Vízi, Ľ. Lukáč, R. Bielik, I. Jedlička, P. Valach, I. Bujka, R. Zummer, T. Mészáros, (M. Trgiňa, A. Sladíček, M. Ledényi, M. Laurenčík)
Kľačančania opäť odohrali zápas s omladinou a tá vydržala držať krok so skúseným mužstvom D. Pialu len do polčasu. Futbalovejší Pialčania išli do vedenia v 68. min. gólom Zummera. Snaha domácich o strelenie gólu úspešná nebola, obrana D. Pialu na čele s gólmanom Ledényim pracovala spoľahlivo. V nastavenom čase, keď už domáci vrhli všetko do útoku, rozhodol definitívne svojim druhým gólom Zummer a hostia natiahli svoju šnúru bez prehry o ďalší „mač”.
Kalinčiakovo - N. Dedina 11:0
(3:0), góly: Pleva 4, Fürješ 4, Stančík 2, Š. Pap, (Dvornák, Kopanicová, Bojda)
Kalinčiakovo: J. Mikuláš - J. Éhn, Ľ. Uhnák, T. Pleva, M. Kollár, S. Holubík, Š. Šinko, P. Lohyňa, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (Ľ. Somolay, F. Sebelédy, P. Cheben, M. Vetor)
Nová Dedina: J. Novák - M. Kollár, P. Bob, J. Zabák, L. Zabák, B. Varga, P. Salaj, F. Novák, S. Jakubis, M. Čecha, J. Selka (B. Juroško, M. Novák, T. Frtús, M. Kokavec)
Výkony domácich mali v poslednom čase stúpajúcu tendenciu a niekto si to musel už odniesť. Oslabená N. Dedina si to zlizla na celej čiare, keď uragán domácich fungoval hlavne v 2. polčase. Už úvodné dva góly Plevu naznačili, že hostia s bodmi počítať nemôžu, no že domov pôjdu s jedenástkou vo vreci, to nepredpokladal určite nik. Aktivita domácich úplne rozleptala obranu hostí a domáci zaknihovali najvyššie víťazstvo v tomto ročníku.
Kozárovce - Jur n/Hr. 7:1 (4:0), góly: Koláček 3, T. Forgáč 2, Graus, Holka - M. Čech, (Moravčík, Barcík, Gálik, D: Kubica)
Kozárovce: Barutík - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mező, T. Kútik, J. Graus, R. Priecel, V. Hoľka, M. Ridzoň, A. Benčať, M. Koláček (M. Halo, L. Švolík, I. Červenák, T. Forgáč, S. Benčať)
Jur nad Hronom: J. Kuruc - M. Sakoš, P. Sulyan, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, R. Rakovič, Š. Molnár, J. Čech, M. Srna, D. Čonka (P. Tóth, M. Čech)
O hladkom víťazstve domáceho mužstva bolo rozhodnuté už do polčasu, keď hostia hrali zakríknuto, čo dobre hrajúci Kozárovčania dokonale využili. Aktivita domáceho celku pokračovala aj po zmene strán, hostia strelili svoj čestný gól až za stavu 5:0. Kto čakal vyrovnaný zápas, musel odchádzať zo zápasu sklamaný, neboli to však určite domáci fanúšikovia.
1. Čaka 9 8 1 0 25:3 25 (10)
2. P. Vozokany 9 6 1 2 19:7 19 (4)
3. Levice 9 5 3 1 28:8 18 (6)
4. Želiezovce 9 5 1 3 28:14 16 (4)
5. Tlmače 9 4 2 3 18:14 14 (2)
6. Plášťovce 9 4 2 3 20:21 14 (-1)
7. D. Pial 9 4 2 3 17:18 14 (2)
8. Žemberovce 9 4 1 4 13:11 13 (-2)
9. Kozárovce 9 4 0 5 18:22 12 (0)
10. H. Kľačany 9 4 0 5 17:25 12 (0)
11. Podlužany 9 3 2 4 13:17 11 (-4)
12. St. Tekov 9 3 2 4 12:17 11 (-4)
13. Šarovce 9 3 0 6 11:20 9 (-9)
14. Kalinčiakovo 9 2 2 5 21:20 8 (-4)
15. Jur n/H. 9 1 2 6 9:24 5 (-7)
16. N. Dedina 9 1 1 7 9:37 4 (-8)
II. TRIEDA 9. KOLO
Derby pre H. Turovce
Čata - Bátovce 2:3 (1:3), góly: Raj, K. Varga – Janeček 3, (Skačan)
V Čate sa hral vyrovnaný zápas, no hosťujúci Janeček svojim prvopolčasovým hetrikom prakticky rozhodol o jeho osude. Raj v prvom polčase len skorigoval a v 68. min. K. Varga pridal kontaktný gól. Hostia sa od tohto momentu už len bránili, no domácim futbalistom sa do konca zápasu vyrovnať nepodarilo.
Keť - Rybník 4:1 (2:0), góly: Gál 2, Mikle 2 – J. Lulčo, (Galgóci)
Zápas v Keti mal veľmi dobrú úroveň, o ktorú sa pričinili obidve mužstvá. Domáci dali dva góly až na konci prvej časti, keď sa presadili Gál aj Mikle. V druhom dejstve pokračovala dobrá hra oboch mužstiev, lenže Rybníčania vypracované šance premeniť nedokázali a preto prehrali.
Bory - I. Úľany 0:0, (Barcík)
V Boroch diváci gól nevideli, pretože šancí bolo ako šafranu. V prvej polovici zápasu si obe mužstvá vypracovali po jednej, no domáci Szudy prestrelil svätyňu hostí. V druhom dejstve pokračovala hra medzi šestnástkami a vzruch prinieslo len rozpätie 50. a 60. min. Vtedy tri razy zazvonila konštrukcia hosťujúcej brány. Do konca zápasu sa už nič mimoriadne neodohralo a aj preto sa zápas skončil bezgólovou remízou.
N. Tekov - Farná 5:0 (2:0), góly: Palic 2, L. Nagy, D. Nagy, Kľučiar, (Macho)
Hostia pôsobili v Novom Tekove odovzdaným dojmom a preto mali domáci hráči uľahčenú úlohu. Zápas mal od začiatku jasného favorita a bolo len otázkou skóre, ako sa stretnutie napokon skončí.
V. Turovce - H. Turovce 1:2 (1:0), góly: Fógel – R. Balázs, V. Csáky, (Križan)
Susedské derby prinieslo dobrý a svižný zápas z oboch strán. Prvý polčas bol vyrovnaný, ale v 35. min. otvoril skóre domáci Fógel, keď hlavo zakončil ukážkovú kombinačnú akciu. V druhej polovici zápasu mali miernu prevahu hosťujúci hráči a v 65. min. Balázs vyrovnal. Gól hostí povzbudil, a keď prišla 72. min. zápasu, strieľaný center Csákyho na prekvapenie všetkých skončil za chrbtom domáceho gólmana. V 85. min. ešte spálil obrovskú príležitosť príležitosť domáci Fógel, keď vari z piatich metrov prestrelil bránu hostí.
Tešmak - H. Kosihy 0:2 (0:0), góly: Frajka, Obert, (Fialka)
Zápas v Tešmaku mal priemernú úroveň a nakoniec sa v ňom zrodilo zaslúžené víťazstvo hosťujúceho mužstva. Po bezgólovom prvom polčase otvoril skóre 65. min. Braňo Frajka a o štvrť hodinku pridal druhý presný zásah Obert.
Vyškovce - Santovka 4:2 (2:0), góly: Csala 2, Kováčik 2 – Hudec, Slovák, (Szelényi)
Domáci boli od úvodných minút aktívnejším, z čoho rezultovali aj dva góly v hosťujúcej sieti. Potom prevzali iniciatívu Santovčania, ale tí svoje dobré šance premeniť nedokázali. V úvode druhej polovice pridali domáci aj tretí gól, no potom hostia korigovali – 3:1. Vyškovčania boli však naďalej v útočnej fáze efektívnejší ako ich súper a preto si pripísali všetky tri body.
Lok - P. Ruskov 5:0 (3:0), góly: Cigáň 2, Szivlás, Sivelka, Török, (Šimon)
Zápas v Loku mal od začiatku jasný priebeh. Domáci hrali v prvom polčase naozaj dobrý futbal a už v prestávke vyhrávali rozdielom triedy. V druhom dejstve sa Ločania uspokojili, hostia hru vyrovnali, lenže domáca obrana stála na pevných nohách. Po dvoch druhopolčasových góloch Cigáňa a Töröka sa preto mohli domáci radovať z vysokého víťazstva.
1. H. Turovce 9 7 2 0 44:10 23 (8)
2. I. Úľany 9 6 3 0 26:10 21 (6)
3. Bory 9 5 1 3 16:12 16 (1)
4. V. Turovce 9 4 3 2 21:10 15 (3)
5. N. Tekov 9 4 3 2 20:9 15 (0)
6. Keť 9 5 0 4 23:23 15 (0)
7. P. Ruskov 9 4 2 3 14:14 14 (2)
8. Santovka 9 4 1 4 24:19 13 (1)
9. Rybník 9 4 1 4 14:22 13 (-2)
10. Lok 9 4 0 5 15:13 12 (0)
11. Čata 9 3 2 4 24:21 11 (-4)
12. Vyškovce 9 3 2 4 16:21 11 (-1)
13. Bátovce 9 3 1 5 20:26 10 (-2)
14. Farná 9 2 1 6 15:40 7 (-8)
15. H. Kosihy 9 1 1 7 12:28 4 (-8)
16. Tešmak 9 1 1 7 5:31 4 (-8)
III. TRIEDA JUHOVÝCHOD 9. KOLO
Prekvapenie v Tupej, Sikenica prehrala
Tupá - H. Semerovce 2:1
(1:0), góly: Konopka 2 – Schneider, (Križan)
Susedské derby malo veľmi dobrú úroveň. Domáci sa ujali vedenia v 25. min., keď presne namieril Konopka. V druhom polčase domáci opäť zaskočili favorita a od 55. min. viedli už dvojgólovým rozdielom. Semerovčania korigovali v 80. min., no na zvrat v zápase im už neostali ani sily ani čas.
Hronovce - M. Ludince 3:1
(1:1), góly: B. Tóth, M. Virág, J. Nagy – Lackó, (Galgóci)
Domáci si od úvodných minút vytvorili mierny tlak, ale pozahadzovali obrovské príležitosti. Hostia z M. Ludiniec podali v nedeľu slabší výkon, ale polčasové skóre bolo pre nich priaznivé. V druhej polovici zápasu už držali taktovku jasne domáci, ktorí sa nakoniec mohli tešiť zo všetkých troch bodov.
I. Sokolec - Lontov 0:4 (0:2), góly: Šrajer, Repiczky 2, Mikóš, (Svetlošák)
V Ipeľskom Sokolci sa hral nemasný-neslaný zápas. Domáci podali veľmi slabý výkon a Lontovčania hrali prakticky na jednu bránu. Hostia v oboch polčasoch dva razy prekonali domáceho brankára a zaslúžene si odviezli všetky tri body.
Sikenica - Hrkovce 0:1 (0:0), gól: Szalay, (Bakači)
V Sikenici sa hral hlavne v prvom polčase nervózny zápas, v ktorom domáci favorit nedokázal využiť dobré strelecké príležitosti. To sa Sikeničanom v druhom dejstve vypomstilo, keď hostia z Hrkoviec vyťažili z minima maximum a postarali sa o nemalé prekvapenie.
Hokovce - Málaš 1:2 (0:0), góly: Berkeš – Václav, Chmelovič (z 11m), (Zaimi B)
V Hokovciach sa hral svižný a bojovný zápas. Málašania sú zdá sa z najhoršieho vonku a po minulotýždňovom prekvapujúcom víťazstve nad Sikenicou opäť naplno bodovali. V druhom polčase najprv otvoril skóre hosťujúci Václav, aby o niekoľko minút mohol vyrovnať Berkeš. V závere zápasu sa však z pokutového kopu nepomýlil Chmelovič a zabezpečil pre svoje mužstve všetky body.
Pastovce - T. Lužany 4FSC 5:0
(4:0), góly: Szőllősi 2, Majer 2, Šamko, (Szelényi)
Pastovčania mali od začiatku zápas vo svojich rukách a po využitých šanciach razom viedli o tri góly. Hosťom sa nedarila ich kombinačná hra a tak mohli domáci pridať aj štvrtý gól. V druhom dejstve sa už nič mimoriadne nestalo a tak si mohli domáci zaknihovať ďalšie víťazstvo.
1. Sikenica 9 7 0 2 20:5 21 (9)
2. Hrkovce 9 6 2 1 19:7 20 (8)
3. H. Semerovce 9 6 1 2 31:11 19 (7)
4. T. Lužany 4FSC 9 5 2 2 20:17 17 (5)
5. Lontov 9 5 0 4 31:17 15 (0)
6. Hronovce 9 4 3 2 14:12 15 (0)
7. Pastovce 9 4 1 4 19:15 13 (1)
8. Málaš 9 3 1 5 8:22 10 (-5)
9. Hokovce 9 3 0 6 9:24 9 (-3)
10. M. Ludince 9 2 2 5 21:22 8 (-7)
11. Tupá 9 2 0 7 12:21 6 (-9)
12. I. Sokolec 9 1 0 8 8:39 3 (-12)
III. TRIEDA SEVEROZÁPAD 9. KOLO
Deväť gólov vo Vyšnom nad Hronom
M. Ludany - Veľký Ďur 2:1 (0:1), góly: Cibula 2 (1 z 11m) – Pavlík, (Ďurina)
V Mýtnych Ludanoch sa hral vyrovnaný zápas. V 20. min. sa ujali vedenia hosťujúci hráči, keď sa hlavou presadil Pavlík. V druhej polovici zápasu domáci pridali a v 50. min. skončil Cibulov priamy kop za chrbtom hosťujúceho gólmana – 1:1. Domáci pokračovali v tlaku a preto v 75. min. opäť Cibula bezpečne premenil nariadený pokutový kop a zabezpečil pre svoje mužstvo všetky tri body.
Beša - Podlužany B 2:1 (1:1), góly: Mészáros 2 – V. Kováčik, (Sasko)
Aj keď domáci podali hádam najslabší výkon v doterajšom priebehu súťaže, dokázali nad deviatim hráčmi z Podlužian zvíťaziť. Hostia by si za predvedenú hru počas celého zápasu zaslúžili minimálne bod.
Vyšné - V. Kozmálovce 4:5 (1:2), góly: V. Štrbka 3, Palonder – Petrík, Jančo, Graus, Oťazík, Mucha, (Moravčík)
Hokejovým výsledkom sa skončilo stretnutie vo Vyšnom. Hostia boli vždy o gól pred domácimi hráčmi. Góly začali padať hlavne v polovici druhého polčasu, ale Kozmálovčania podľa slov domácich funkcionárov vyhrali úplne zaslúžene.
1. V. Ďur 8 6 1 1 27:10 19 (7)
2. M. Ludany 7 6 0 1 23:7 18 (6)
3. V. Kozmálovce 8 4 1 3 19:18 13 (4)
4. Beša 8 2 4 2 13:22 10 (-2)
5. Podlužany B 8 2 2 4 12:17 8 (-4)
6. Vyšné 8 1 2 5 18:26 5 (-10)
7. H. Pial 7 0 2 5 6:18 2 (-7)

SkryťVypnúť reklamu

ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prehľad a automatizácia
 2. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 3. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 4. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete
 5. Kde u nás kúpite domácke potraviny
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha
 8. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina
 1. Prehľad a automatizácia
 2. Dopyt v Bratislave mierne klesol, ceny však stále rástli
 3. Šéf PLANEO: Budúcnosť obchodu je v službách
 4. Čo robiť, aby dieťa neskončilo v nemocnici s črevnou virózou?
 5. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 6. Goralské folklórne slávnosti po prvýkrát priamo v horách
 7. Za vysokou spotrebou sa často skrýva zlá kondícia motora
 8. Ktoré regionálne projekty podporí Nadácia COOP Jednota?
 1. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 10 075
 2. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 7 527
 3. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 7 315
 4. Pozrite si, kedy hrá futbalové zápasy vaše mesto či dedina 6 343
 5. Miliónová autorka Táňa K. Vasilková: Po úspechu som netúžila 5 696
 6. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 934
 7. Dobrá správa pre pacientov s cukrovkou 2 474
 8. Držanie peňazí na bežnom účte robí Slovákov chudobnejšími 1 886

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 4. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 5. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 6. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 7. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 640
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 041
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 912
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 407
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 231
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 027
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Poznáme výhercov veľkej záhradkárskej súťaže.


10 h

Spolupráca štátu s UNIPHARMOU sa osvedčila a počas pandémie ukázala ako spoľahlivá. Napriek tomu zákonodarcovia uvažujú o zmene, nad ktorou visí množstvo otáznikov, vládnu pochybnosti.


17 h
Ilustračná fotografia.

Susedské spory môžu narobiť mnoho nepríjemností, veľa ľudí zažíva so susedmi doslova peklo. V poradni MY novín prezradíme, ako ich riešiť


4. aug
Aneta Parišková sa cíti dobre aj v USA, kde pracuje a vychováva dcéry jej manžel Miroslav.

Na konkurz do Markízy ju dotlačili rodičia.


2. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Takmer 90 km dlhá cyklotrasa vedie horským prostredím s výhľadmi na Kráľovu hoľu.


7. aug

Mesto v odvolaní spochybnilo výpoveď svedka.


14 h

Ani v oblastných futbalových súťažiach nebola núdza o zaujímavé zápasy.


a 1 ďalší 7. aug

Náklady za múku, ryžu alebo olej súpli prevádzkam o tristo percent.


16 h

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Na výlet s deťmi - Vrchhora, priehrada Veľké Uherce
 2. Robert Štepaník: diel 72 - rubrika: moje najhranejšie v máji 2022
 3. Ján Valchár: Toto už je asi tretia svetová
 4. Petronela Čellárová: Čo sa vlastne stalo
 5. Vladimír Krátky: Ch o b o t i n y slovenské ( I. )
 6. Tupou Ceruzou: Pohodoví fašisti
 7. Ingrid Tkáčiková: VšZP rodičom pre dieťa ,,naškrabká“ 30 eur ročne na strojček na zuby
 8. Věra Tepličková: Sestry v akcii alebo Keď už blázinec, tak ako u nás v školstve
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 120 640
 2. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 27 041
 3. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 10 912
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 8 407
 5. Jana Melišová: Svet sa zmenil... 7 407
 6. Vladimir Skala: Padá bankový sektor v Číne? 4 231
 7. Post Bellum SK: Hromady mŕtvych a nočné mory o Varšavskom povstaní 4 027
 8. Jozef Tittel: Psychológia investovania 2 640
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 2. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 3. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 4. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 5. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 44. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 2/3 - Skaza lode Karluk, 1913 - 1914

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu