Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Horská cyklistika premiérovo v Žiari nad Hronom

Minulú sobotu sa v Žiari nad Hronom uskutočnili po prvý raz preteky 1. ligy horských cyklistov v disciplíne cross – country. Organizátorom 1. ročníka Grand Prix Slovalco bol z poverenia Slovenského zväzu cyklistiky a komisie MTB Cyklistický klub MŠK (CK

MŠK) Žiar nad Hronom.
Organizátori pretekov vyvinuli maximálne úsilie na vybudovanie kvalitného, technicky nesmierne náročného krosového areálu na lúkach za nemocnicou, dlhého zhruba 2500 metrov.
Ideálne slnečné počasie a dokonale pripravená trať privítali v Žiari nad Hronom vyše 70 nadšencov horskej cyklistiky z celej republiky. Podujatie bolo odštartované o 13.00 h náborovými pretekmi najmladších adeptov cyklistiky, ktorí absolvovali skrátený 1300 metrov dlhý okruh. Víťazom sa stal žiak ZŠ na ulici dr. Janského v Žiari nad Hronom Marek Tenkel, pred Patrikom Štefančom z Lutily. Tretie miesto obsadil Dominik Mihalčík z Banskej Štiavnice. Skvelý výkon v náborových pretekoch podali dievčatá Lenka Hirchnerová a Denisa Jankovičová, ktoré obsadili 3. a 4. miesto. Na štarte náborových pretekov sa prezentovalo 11 pretekárov. Všetci preteky dokončili a s náročnou traťou sa vysporiadali statočne, podali skvelé výkony, za ktoré im patrí uznanie.
Kategória Mini absolvovala dva skrátené okruhy a jej víťazom sa stal pretekár CK AB Sereď Dušan Bodiš, pred Pavlom Kvietkom z CK ŽP Šport Podbrezová. Tretiu priečku obsadil Tomáš Person z CyS Žilina. CK MŠK Žiar nad Hronom v tejto kategórii reprezentovali pretekári Matej Truban, ktorý obsadil pekné šieste miesto, Henrich Hasch bol klasifikovaný na 7. mieste a Nicolas Jelža na 8. mieste.
Kategória mladších žiakov absolvovala veľký 2500 metrov dlhý okruh jedenkrát. V tejto kategórii reprezentovali CK MŠK Žiar nad Hronom pretekári Lukáš Vaš a Samuel Šmondrk. Od štartu sa vedenia ujal vedúci pretekár priebežného poradia Slovenského pohára mladších žiakov Tomáš Žucha z CyS Žilina, ktorý bezpečne zvíťazil pred naším Lukášom Vašom. Samuel Šmondrk obsadil pekné šieste miesto.
Kategória starších žiakov absolvovala tri veľké okruhy a jej suverénnym víťazom sa stal úradujúci majster Slovenska v horskej cyklistike Daniel Hula z CK TJ Sokol Topolčany. Druhé miesto patrilo Michaelovi Kolářovi z CyS Žilina a tretie nášmu Filipovi Filipčíkovi, ktorý v záverečnom špurte zdolal svojho klubového kolegu Maroša Beňa. Oliver Ritter obsadil siedme, Boris Vencel ôsme a Tomáš Hajabač trináste miesto. Skvelý výkon podali v pretekoch kadetov naši Peter Bališ a Michal Procner, ktorí ihneď po štarte unikli svojim súperom a zviedli medzi sebou na šiestich náročných okruhoch tvrdý, ale férový súboj. Úvodné kolá udával tempo Michal Procner, ktorý sa snažil odpútať od svojho klubového kolegu, no v treťom okruhu prebral iniciatívu Peter Bališ, ktorému v jeho rýchlom tempe Procner nestačil. Peter Bališ si odniesol z domáceho podujatia zaslúžené víťazstvo pred Michalom Procnerom, tretie miesto obsadil pretekár CyS Žilina Martin Slotta.
Víťazstvo v kategórii juniorov si odniesol pretekár KP HC Turčianske Teplice Lukáš Ličko, pred Jakubom Michelom z CyS Žilina. Náš Jakub Kochol pre zranenie neštartoval.
Muži štartovali na desať okruhov a prvenstvo si odniesol pretekár CK ŽP Šport Podbrezová Martin Haring.
Skvelé výkony pretekárov, kvalitne pripravená trať, množstvo fanúšikov na trati, pekné počasie a organizačne zvládnuté preteky prispeli k vydarenému priebehu 1. ročníka Grand Prix Slovalco v horskej cyklistike v Žiari nad Hronom. Touto cestou patrí poďakovanie generálnemu sponzorovi pretekov, mestu Žiar nad Hronom, ako aj všetkým tým, ktorí podporili podujatie a boli nápomocní pri jeho zabezpečení. Úsilím organizátora pretekov, CK MŠK Žiar nad Hronom, vznikol krásny krosový areál, ktorý môže slúžiť na športové vyžitie deťom z celého nášho mesta a okolia.

1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  1. Operatívny lízing zmierni dopady krízy na váš biznis
  2. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
  3. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
  4. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
  5. Hygge ako životný štýl
  6. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.

Testovanie v Žiari nad Hronom.

Obyvatelia využili aj možnosť online registrácie.

12 h
Momentka zo zápasu proti Púchovu.

Futbalisti Pohronia absolvovali ďalšie dva prípravné zápasy. Najskôr si zmerali sily so Žilinou, cez víkend doma privítali futbalistov Púchova.