Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Žiarski cyklisti na Českom pohári

Počas predchádzajúceho víkendu sa vybraní cyklisti MŠK Žiar nad Hronom predstavili na Veľkej cene kyjovského Slovácka, finálového podujatia Českého pohára B. E. I. Eurolines mládeže 2006 v cestnej cyklistike s medzinárodnou účasťou.

V sobotu 23. septembra bolo za krásneho slnečného počasia, na okruhu dlhom 1500 metrov, odštartované kritérium v uliciach mesta Kyjov. Mladší žiaci absolvovali preteky na 6 okruhov hladkej jazdy. CK MŠK Žiar nad Hronom v tejto kategórii reprezentoval náš nádejný pretekár Lukáš Vaš. Po skvelom výkone na trati, hlavne aktivite na čele početného pelotónu počas celých pretekov, obsadil v záverečnom špurte pekné 3. miesto. Víťazstvo si odniesol ďalší slovenský pretekár Tomáš Žucha z Cys Žilina.
Starší žiaci absolvovali preteky na 15 okruhov s prvenstvom na páske. V tomto prípade zbierajú v každom kole prví dvaja pretekári body, ostatní nebodujú. V 41 - člennom štartovnom poli starších žiakov sa od štartu jazdilo aktívne, nechýbali časté pokusy o únik, ktoré boli však v zárodku likvidované. Starší žiaci CK MŠK Žiar nad Hronom sa v týchto pretekoch predstavili ako čerství víťazi Slovenského pohára tímov, na čele s trojnásobným majstrom Slovenska a víťazom Slovenského pohára jednotlivcov Filipom Filipčíkom. Právom sme boli teda zvedaví na ich výkon v konfrontácii s českými pretekármi, ktorí len pred niekoľkými dňami absolvovali svoj domáci šampionát. Celé štartovné pole sa pozorne strážilo a v každom prejazde sa neúprosne bojovalo o každý bod. V záverečnom špurte si prvenstvo na páske a posledné dva body pripísal náš Filipčík, ktoré mu v konečnom hodnotení zabezpečili pekné tretie miesto. Víťazstvo si odniesol pretekár Whirpool Hradec Králové Ondřej Rybín. Ostatní naši pretekári boli klasifikovaní nasledovne: Maroš Beňo na 20. mieste, Oliver Ritter na 23. a Boris Vencel na 24. mieste.
Kadeti absolvovali už bodovacie preteky, na 21 okruhov a v tejto kategórii reprezentovali CK MŠK Žiar nad Hronom Peter Bališ a Michal Procner. Aktívny spôsob jazdy na čele pelotónu zabezpečil Bališovi celkové 8. miesto. Procner po kolízii na trati z pretekov odstúpil.
V nedeľu boli na programe Českého pohára cestné preteky jednotlivcov s hromadným štartom. Preteky sa jazdili na náročnom, kopcovitom okruhu, s dĺžkou 15 km. Štart i cieľ bol v obci Strážovice. Mladší žiaci absolvovali 15 - kilometrový okruh, na ktorom nebola núdza o dvanásťpercentné stúpania jedenkrát a značne sa preriedilo ich štartovné pole. Náš Lukáš Vaš podal v pretekoch bojovný výkon, odovzdal na trati svoje maximum a v cieli bol klasifikovaný na 10. mieste. Víťazom kategórie mladších žiakov sa opäť stal Tomáš Žucha z CyS Žilina. Starší žiaci absolvovali preteky na dva okruhy v celkovej dĺžke 30 km. V prvom okruhu sa súperi pozorne strážili a celý pelotón jazdil pohromade. V druhom okruhu sa z pelotónu odpútala dvojica pretekárov v zložení Lukáš Smola z CK Příbram a Ondřej Rybín z Whirpool Hradec Králové. Dvojica si vytvorila zhruba minútový náskok pred prenasledovateľmi a vzornou spoluprácou si svoj náskok udržala až do cieľa. Náš Filip Filipčík nezachytil únik vedúcej dvojice a aj napriek nesmiernej aktivite v záverečných kilometroch obsadil nepopulárne štvrté miesto. Boris Vencel prišiel do cieľa v hlavnej skupine a bol klasifikovaný na 13. mieste, Oliver Ritter obsadil 23. miesto a Maroš Beňo 24. miesto. Kategória kadetov absolvovala náročné štyri okruhy v dĺžke 60 km. Zhruba na 22. kilometri sa na čele vytvorila vedúca 15 - členná skupina, v ktorej jazdili i naši Michal Procner a aktívny Peter Bališ. Necelých 7 kilometrov pred cieľom sa Bališ odhodlal na samostatný únik, ktorý však súperi v záverečnom stúpaní do cieľa zlikvidovali. Bališove sólo sa nepodarilo, nakoniec obsadil celkové 12. miesto, ale za predvedený výkon na trati si zaslúži uznanie. Michal Procner bol klasifikovaný na 14. mieste.
Finálovým podujatím Českého pohára B. E. I. Eurolines mládeže 2006 v cestnej cyklistike ukončili cyklisti MŠK Žiar nad Hronom túto mimoriadne úspešnú sezónu a čaká ich zaslúžená trojtýždňová prestávka, po ktorej začnú s prípravou na novú sezónu 2007.

1. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.