Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Hokejbal: Kontakt Rabitex liga

V ďalšom kole, v poradí už piatom, v Kontakt – rabbitex lige nebola núdza o vyrovnané zápasy. Hneď ráno si zmerali sily v prvom oficiálnom zápase mužstvá Kontaktu „A“ a Kontaktu „B“. Očakávania vyrovnaného zápasu družstiev, ktoré vsádzajú hlavne na poctivú obranu, sa potvrdili a 3 góly sú najmenším počtom strelených gólov v jednom zápase. V „jasnom“ zápase Citrónov s Gentlemanmi bolo 35 sekúnd pred koncom neuveriteľných (ale zaslúžených) 6:6!!!, ale záverečných 30 sekúnd Citróni ukázali, že sú skúsený tím a nedovolili Gentlemanom získať prvý bod. V záverečnom a najkvalitnejšom zápase dominovala Terve tuola nad Foxies hlavne zásluhou lepšej obrannej hry a niekoľkým „neuveriteľným“ zákrokom Jakuba Burdu. Zápas Lions Gympel vs. Zotherm bol presunutý na ďalší týždeň.
Kontakt A - Kontakt B 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), góly: 1:23 Marfoldy (Ildža) 1:0, 8:56 Ildža (Moravský) 2:0, 25:53 Takáč (Lehocký) 2:1
Zápas začal zostra a bolo vidieť, že obe mužstvá berú tento zápas ako derby a uvedomujú si, že ide o prestíž. Napriek dôležitosti obrany bolo jasné, že taktika oboch bola zameraná na rýchle strelenie prvého gólu a získanie psychickej výhody. To sa nakoniec podarilo „Á-čku“, ktoré dostal do vedenia Marfoldy a pred koncom tretiny poistil vedenie Ildža. Potom až do konca dominovala domáca obrana na čele s brankárom Dušanom Fazekašom nad vyspelosťou hosťujúcich útočníkov a hosťujúci brankár Kučera už za svoj chrbát nič nepustil. V záverečnej tretine znížil Takáč, ale do súvislého tlaku, či k vyrovnaniu sa už „kontakťácke Béčko“ nedostalo.
H. I. Citróni - Gentlemani 8:6 (6:3, 0:1, 2:2), góly: 0:32 D. Morvai (Mališ) 0:1, 2:11 Dávid 1:1, 3:09 Seneši (Dávid) 2:1, 4:31 Šimkovič (Šabík, J. Novák) 3:1, 4:39 Lehocký ml. (Mališ) 3:2, 4:53 Seneši (Dávid) 4:2,
5:42 Seneši (Šabík) 5:2, 8:34 Mališ (Lehocký) ml. 5:3,
8:46 E. Forgáč (Dávid, J. Novák) 6:3, 12:45 P. Morvai (Mališ, .......) 6:4, 22:41 Škultéty (D. Morvai) 6:5, 29:25 Škultéty 6:6, 29:34 J. Novák (Dávid) 7:6, 29:50 Seneši (Dávid) 8:6
Zápas s jasným favoritom začali síce dve gólové príležitosti domácich, ale v 32. sekunde otvoril skóre nečakane Ďuso Morvai. Hráči H. I. to zatiaľ zobrali športovo, po ďalších štyroch minútach viedli 3:1 a gólový koncert v prvej tretine pokračoval až do stavu
6:3. V tomto momente sa zdalo, že sľubovaných 20 gólov v sieti Gentlemanov by mohla byť čoskoro aj realita. Čo sa však dialo v ďalších minútach zápasu, to všetci zainteresovaní počas prvej prestávky pokladali doslova za utópiu. Gentlemani nielenže vyhrali druhú tretinu, ale 35 sekúnd pred koncom zápasu celkom zaslúžene (aj vďaka výbornému Pisárovi v bráne) vyrovnali. Až v tomto momente sa prejavila technická prevaha a taktická vyspelosť hráčov H. I. a po vyhranom buly roztočili kolotoč, ktorý ukončila presná strela Jozefa Nováka. V posledných dvadsiatich sekundách mohli Gentlemani ešte raz vyrovnať, ale namiesto prekvapenia spečatil „povinné“ (aj nesmierne šťastné) víťazstvo Citrónov Seneši.
S – club Foxies - Terve tuola 2:6
(2:3, 0:2, 0:1), góly: 1:58 Karvai (Halimovič) 1:0, 2:55 Klimko (Kollár) 1:1, 4:47 Kollár (Csákányi, E. Lehotkai) 1:2, 7:21 Schmidt (Srna, Brúna) 2:2, 7:53 E. Lehotkai (Kurpaš) 2:3, 11:52 Kollár 2:4, 16:00 Petráš (Klimko) 2:5, 28:24 Kurpaš (E. Lehotkai) 2:6
V najvyrovnanejšom zápase dňa sa paradoxne zrodilo najvyššie víťazstvo, keď Terve tuola (konečne v slušnej zostave) zdolala zatiaľ najpríjemnejšie prekvapenie ligy – S – club Foxies. Tí síce strelili prvý gól, vyrovnávali na 2:2, ale po prvej tretine sa im úplne rozpadla obrana a keď sa k tomu všetkému pridal aj parádnymi zákrokmi v rozhodujúcich chvíľach Burda v bráne Terve, ťahali za kratší koniec. Nemožno im uprieť snahu, bojovnosť i množstvo krásnych akcií, ktorými sa prezentovali až do konca, no v sobotu to jednoducho nestačilo.