Nedeľa, 25. júl, 2021 | Meniny má JakubKrížovkyKrížovky

Hádzaná

MUŽI 1. LIGA
LKH Levice – Kúpele Bojnice 27:25 (13:13)
Zostava a góly: Graus – Dovičin (2 góly), Zorád 2, Tóth 4, B. Vydra 7, M. Majtán 4, Lieskovský 3, A. Majtán 1, Szabó, Šálka
V Levickej športovej hale sa v nedeľu hral vyrovnaný a dramatický zápas až do samého konca. Domáci začali aktívne a vďaka výbornému Grausovi v bráne viedli v 20. min. 10:6. Potom po domácich vylúčeniach hostia začali doťahovať a v poslednej minúte prvého polčasu vyrovnali zo sedmičky na 13:13.
Začiatok druhej polovice zápasu Levičanom nevyšiel a v 6. min. prehrávali 15:17. O šesť minút neskôr levickí hádzanári vyrovnali stav zápasu na 18:18. Od tejto chvíle až do 18. minúty gól nepadol, pretože gólmani oboch mužstiev stáli na svojich miestach. Od 20. do 24. minúty sa podarilo Levičanom streliť štyri góly a na tabuli svietilo príjemných 23:19. Súper sa potom síce dotiahol na 24:23, ale v posledných minútach zápasu úradoval B. Vydra a troma gólmi zabezpečil pre svoje mužstvo víťazstvo.
Ďalšie výsledky: Pov. Bystrica B - Košice B 22:21, , Martin - ŠKP B 38:32, Prešov B – Bardejov 34:29, N. Zámky B – Modra 40:31, Levoča – Malacky 29:23.
KRAJSKÁ SÚŤAŽ MLADŠÍ ŽIACI
HC Topvar Topoľčany - LKH Levice 33:15 (16:5), góly: Šimko 5, Kusý 4, R. Ďurčík 4, Gubčo 2
LKH Levice: Benko, Greškovič - Szabó, Hancko, Zórád, R. Ďurčík, Kusý, Kopčanský, Šimko, Gubčo.
Priebeh zápasu: 3:1, 7:2, 10:4, 19:8, 25:10, 28:13.
Zápas mladším žiakom u svojho najväčšieho rivala vôbec nevyšiel. Už začiatok zápasu ukázal veľkú hernú prevahu súpera, na ktorého nestačili ani v obrane, ani v útoku, preto nečudo, že skóre hrozivo narastalo v prospech domácich. Výsledok polčasu 16:5 naznačil jasnú prevahu Topoľčian, ktoré po prestávke ešte narástlo na rozdiel 18 gólov a konečný stav 33:15 verne odzrkadlil pomer síl na ihrisku.
KRAJSKÁ SÚŤAŽ STARŠÍ ŽIACI
HC Topvar Topoľčany - LKH Levice 29:23 (13:10), góly: Papp 11, Chvojka 6, Vlačuha 4, Vanya 1, Birčák 1.
LKH Levice: Ivan Ďurčík - Vanya, Papp, Chvojka, Vrzala, Vlačuha, Birčák, Bukovčan.
Priebeh zápasu: 3:3, 4:6, 7:6, 9:7, 16:10, 18:13, 21:16, 25:17.
Starší žiaci so svojimi rovesníkmi odohrali vyrovnaný zápas a nebyť množstva technických chýb pri útočnej fáze, skóre mohlo byť aj vyrovnané.
Začiatok lepšie vyšiel hosťom, ktorí v 11. minúte viedli 3:6 a boli lepším družstvom. Prišlo však nedisciplinovanosť a vylúčenie dirigenta Chvojku a domáci štvorgólovou šnúrou otočili výsledok. V ďalšom priebehu boli Topoľčanci o gól vpredu, no Levičania sa nevzdávali a neustále atakovali svojho súpera. V závere polčasu vyšli domácim 2 rýchle protiútoky a ich náskok narástol na rozdiel 3 gólov.
Po prestávke však Levičania akoby zaspali, do 6. minúty súper zvýšil na 17:10 a vypracoval si rozhodujúci náskok. V tejto fáze kopili hostia chybu na chybu a v závere už darmo bojovali, domáci si svoj náskok udržali a zaslúžene zvíťazili.
1. LIGA STARŠÍ DORAST 4. KOLO:
HC Topvar Topoľčany - LKH Levice 42:14 (24:7), góly: Kusý 5, Červenák 4, Tamáš 2, Rendek 2, Lacek 1
LKH Levice: Graus, Nichta - Šimonek, Červenák, Rendek, Lacek, Tamáš, Bodnár, Skoupý, Kusý
Priebeh zápasu: 4:2, 8:2, 11:4, 10:4, 20:5, 28:8, 32:9, 37:12, 39:14.
Ani starší dorastenci LKH nepokračovali v doterajších dobrých výkonoch a dosiahli so svojim súperom zahanbujúcu prehru. Hosťom sa zápas vôbec nevydaril a vybuchli ako v obrane, tak aj v útoku. Ich súper bol jednoducho lepší, preto zaslúžene zvíťazil aj v takom pomere.
NA TURNAJI V MAĎARSKU
V nedeľu 1. októbra 2006 sa konal v meste Tatabánya medzinárodný turnaj mladších žiakov, ktorého sa zúčastnili aj mladí hádzanári LKH Levice. Chlapci podali na tomto turnaji veľmi dobrý výkon a zaslúžene si získali pekné druhé miesto. Zverenci trénera T. Pappa nastúpili v tejto zostave: Ivan Ďurčík – Šarai, Kúdeľa, Papp, Polakovič, Švec, Kurti, Vanya, Tamáš.
Výsledky turnaja:
LKH Levice – Budakalász 25:13 (9:6), góly: Papp 12, Tamáš 7, Vanya 1, Kúdeľa 2, Kurti 2, Šarai 1.
V tomto stretnutí viedli mladí hádzanári LKH od začiatku a svojho súpera presvedčivo zdolali o 12 gólov.
LKH Levice - Pécs 15:15 (3:8), góly: Tamáš 6, Papp 5, Kúdeľa 2, Švec 1, Kurti 1.
Súper Levičanov mal lepší začiatok, aj vďaka množstvu technických chýb levických chlapcov v útočnej fáze. Po prestávke sa karta obrátila, naši chlapci neustále znižovali náskok svojho súpera presnými strelami Tamáša a Pappa, v bráne Ivan Ďurčík podal bezchybný výkon a nakoniec sa zrodila zaslúžená remíza, keď súper vyrovnal 5 sekúnd pred koncom zápasu.
LKH Levice - Csomor 16:15 (8:8), góly LKH: Tamáš 8, Papp 4, Kúdeľa 2, Kurti 1, Vanya 1.
Vo vyrovnanom zápase mali levickí chlapci stále 1 – 2 góly navrch a hoci súper nebezpečne doťahoval, vyrovnať sa mu už nepodarilo.
LKH Levice - Tatabánya 17:17 (9:7), góly: Tamáš 7, Papp 3, Kúdeľa 3, Kurti 3, Švec 1.
V zápase, ktoré rozhodlo o víťazovi turnaja, viedli Levičania celý zápas, 10 minút pred koncom dokonca 14:8 a tesne pred koncom ešte 17:14, no zbabrali záver a dovolili svojmu súperovi vyrovnať, čo znamenalo, že domáci s náskokom jedného bodu sa stali konečnými víťazmi turnaja. Za predvedený výkon však zaslúžia všetci hráči pochvalu.