Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 11. KOLO
Ďalšia levická blamáž
v Podlužanoch, Titurusovcom sa červenalo
Podlužany - Levice 1:1 (0:0), góly: E. Cziria - P. Martinček, (Bakači, Klabníková, Petrík)
Podlužany: M. Cetner - E. Szalma, P. Šebo, , M. Búry, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, A. Dedovič, Š. Vetor, Š. Víg, M. Zlatňanský (M. Lukáč, V. Porubský, E. Cziria)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, R. Pankulič, S. Kysel, M. Gabaš, M. Tóth, M. Huszár, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (T. Krenčan, R. Fogad, M. Meňhard, M. Krenčan, P. Kopka, G. Wurczell, S. Drenka)
Levičania cestovali len tesne za hranice mesta, no vracali sa domov s blamážou. Boli síce futbalovejší, mali stálu územnú prevahu, no gólovo ju vyjadriť nedokázali. Nastrelili dve brvná, no do polčasu sa stále brániacim domácim podarilo udržať bezgólový stav. Domáci sa po obrátke snažili o brejky a po jednom poslal Cziria svojich do vedenia. Nemohúcnosť Levičanov trvalo viac ako 90 minút, keď až v nastavenom čase vyrovnal na konečných 1:1 Martinček. Pre domácich bola remíza vlastne víťazstvom. Po ďalšej strate bodov Levíc narástla strata na vedúcu Čaku a stolička trénera Belanského už zrejme povolí...
P. Vozokany - Čaka 0:2 (0:1), góly. Mudroň, Dobrota, (Zaimi B, Ševčík, Morvay)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, M. Turčík, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, Ľ. Tomašek, F. Beňuš, L. Buchlovič, J. Ivančo (M. Bandzi, T. Varga, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Čaka: Š. Hlinka - M. Havran, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Dobrota, Ľ. Čvirik, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (J. Sádovský, I. Stojka, T. Fonody, P. Sivka, G. Bombicz, Milan Viglaš)
V susedskom derby vyhral futbal a všetci sa tešili z kvalitného zápasu, aj keď domáci mali záujem lídra tabuľky potrápiť. Vozokančania hrali nátlakový futbal, mali viacero gólových šancí, no prekonať výborného gólmana Hlinku sa im nepodarilo. Hostia vlastne dokázali vyťažiť z minima maximum a pôsobili na hracej ploche ako vyzretejšie mužstvo, ktoré vedelo, čo chce. Do prestávky poslal loptu do siete jedine Mudroň a Čaka viedla. Po obrátke sa domáci snažili aspoň vyrovnať, čo sa im však nepodarilo, ba naopak Dobrota poistil víťazstvo Čaky. Domáci tak prehrali zápas s lídrom ObM so cťou, aj keď vôbec nemuseli...
Žemberovce - Tlmače 2:1 (2:0), góly: M. Vrecník, J. Vidra - M. Chano, (Moravčík, Svetlošák, Zaimi J)
Žemberovce: M. Bielik - M. Tomáš, R. Ťažký, M. Bóna, M. Šimkovic, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, J. Kubalák, I. Vrecník (I. Slúka, J. Píš, B. Jesenský)
Tlmače: Ľ. Miško M. Gábriš, M. Havran, M. Bombala, T. Fraňa, D. Illenčík, J. Jašek, T. Považan, R. Kollár, T. Titurus, M. Chano (J. Kinčok, J. Izakovič, P. Švolík)
Do polčasu sa hral pomerne vyrovnaný zápas, no domáci dokázali svoje gólové šance využiť. Hostia inkasovali v priebehu 1. polčasu dve červené karty, prvú Miško sa odplácanie, druhú Titurus po druhej ŽK. Domáci presilovku aj náležite využili a dostali sa do dvojgólového vedenia. Po obrátke však nastal zvrat, Žemberovce sa prispôsobili hre hostí, no tí naopak aj o deviatich zdramatizovali zápas. Domáci však už svoje víťazstvo z rúk nepustili, aj keď Chano znížil.
Želiezovce - Plášťovce 7:0 (2:0), góly: Lauko 2, Kokoška, Csudai, Karkó, P. Páchnik, Rotík, (Havran, Slabý)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalay, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, P. Krištofoli, M. Hudák, L. Lauko, P. Cibula, P. Kokoška, V. Forró (M. Petrík, E. Csudai, P. Rosenberg, Z. Vincúr, Z. Lehocký)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, L. Szabó, E. Krizsek, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, J. Velebný, Sz. Bencsok (A. Farkas, T. Jelen)
Hostia pôsobili v Želiezovciach odovzdaným dojmom a už dopredu boli zmierení so svojou prehrou. Želiezovčania po dobrom úvode už v 2. min. viedli a v 15. min. bolo už 2:0. Aj úvod 2. polčasu lepšie vyšiel domácim, keď v priebehu piatich minút strelili tri góly a razom bolo 5:0. Útočná aktivita domáceho mužstva priniesla svoje ovocie v podobe ďalších dvoch gólov a zápas sa končil hladkým víťazstvom Želiezoviec o sedem gólov.
H. Kľačany - Šarovce 6:1 (3:1) - nedohraté, góly: Kúdela 2, Kaminský, Poláčik, Béreš, Brezina - Horváth, (Dvornák, Farkaš)
Hronské Kľačany: M. Fabian - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, P. Kováčik, M. Krkoš, J. Kaminský, M. Hancko, M. Kúdela (H. Podseník, M. Janíček,P. Štipka, M. Hoľka)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, D. Horváth, K. Baláž, A. Gáloš, J. Michalík
Hostia prišli do Kľačian len s deviatimi hráčmi, preto o bodoch ani len nesnívali. Domácim sa však príliš útočiť nechcelo a zrejme im bolo súperov aj trošku ľúto. Preto do polčasu vyhrávali iba rozdielom dvoch gólov. Po zmene strán Kľačančania pridali ďalšie tri góly a keď klesol pre zranenie hosťom počet hráčov pod sedem, rozhodca Dvornák musel duel v 75. min. predčasne ukončiť.
Kalinčiakovo - S. Tekov 2:3 (1:2), góly: Pleva, Vetor - Kúdela, Daniš, Žabka, (Ďurina, Gálik, Kopanicová, D: Drappan)
Kalinčiakovo: J. Mikuláš - J. Éhn, Ľ. Uhnák, T. Pleva, M. Kollár, J. Kadja, V. Stančík, P. Lohyňa, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (M. Vetor, Ľ. Somolay, Š. Sinko, F. Sebelédy, S. Holubík, P. Mikula)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, M. Halabuk, V. Kúdela, R. Bátovský, I. Daniš, B. Halabuk (J. Angleta, P. Hajko, M. Tariška, R. Žabka, M. Konkoľ)
Hostia, ktorí boli počas celého zápasu mierne futbalovejší ukázali, že keď majú záujem, vedia hrať dobrý futbal. Preto už do polčasu vyhrávali, keď dvakrát prekonali domáceho brankára a Kalinčiakovu sa to podarilo len raz. V 2. polčase sa domácim podarilo skóre zrovnať, no ich snaha zvíťaziť bola len platonická. Hlavne keď hostia asi päť minút pred koncom tretím gólom striedajúceho Žabku získali pre seba cenné tri body.
Kozárovce - Dolný Pial 1:1 (0:0), góly: Koláček - Zummer, (Križan, Holman)
Kozárovce: P. Barutík - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mező, M. Švolík, J. Graus, M. Koláček, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, A. Benčať (T. Kútik, T. Forgáč, L. Švolík, M. Halo)
Dolný Pial: A. Ledényi - T. Magda, I. Bujka, V. Bútora, I. Vízi, R. Bielik, I. Jedlička, P. Valach, M. Ledényi, R. Zummer, T. Mészáros, (M. Trgiňa, A. Sladíček, E. Fürri)
Zápas by sa dal charakterizovať ako duel útočníkov Koláček - Zummer, ktorí na hracej ploche výrazne predčili ostatných aktérov zápasu. Po bezgólovom 1. polčase išli hostia do vedenia po góle práve Zummera. Domáci však odpovedali podobne a po góle Koláčeka sa zrodila zaslúžená remíza, s ktorou boli spokojné obe mužstvá. Hostia tak predĺžili svoju sériu neprehratých zápasov na sedem.
Jur n/Hr. - N. Dedina 0:1 (0:0), gól: J. Selka, (Pál, Kolev A, Kopanicová)
Jur nad Hronom: J. Kuruc - P. Sulyan, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, M. Prišťák, J. Čech, L. Belecký, D. Čonka (Š. Molnár, Z. Bagócsi,R. Rakovič, M. Sakoš, J. Kiss, T. Lörincz, R. Fürri)
Nová Dedina: V. Ďurečka - M. Mráz, P. Bob, L. Zabák, A. Šebo, P. Titurus, P. Salaj, J. Salaj, Jakubis, M. Kollár, J. Selka (B. Harmady, M. Novák, J. Zabák, B. Varga, M. Čecha)
Domáci doslova šokovali svojich priaznivcov, keď po sympatickom výkone v Leviciach v domácom zápase úplne zhoreli. Do polčasu mali niekoľko čistých gólových šancí, no dobre chytajúci gólman Ďurečka nepustil ani jednu loptu za svoj chrbát. Hostia hrali takmer od 20. min. bez vylúčeného Titurusa, ktorý oplácal, no aj tak za zvyšný čas neinkasovali gól. Ba práve naopak, Selka jediným gólom v zápase sa postaral o nečakané víťazstvo hosťujúceho mužstva.
V Keti nedohrané, výhra Čaty v Boroch
Keť - Bátovce 6:0 nedohrané, góly: Gál 2, Mikle, Farkaš, Martin Dudáš, Miroslav Dudáš, (Kollár)
Bátovčania nastúpili v Keti len s desiatimi hráčmi a už v 5. min. prehrávali o dva góly. Domáci aj naďalej útočili a strieľali jeden gól za druhým. Druhé dejstvo sa už v Keti nehralo, pretože hosťom sa vraj zranili hráči a ich počet klesol pod sedem.
Bory - Čata 3:4 (0:3), góly: Mäsiar 2, Radovčič – Raj 4, (Macho)
Borania nastúpili na zápas s náhradným brankárom, čo sa značnou mierou pripísalo pod konečný výsledok. V prvom polčase bolo na ihrisku len jedno mužstvo a Raj čistým hetrikom zariadil polčasové skóre. V druhej časti pridal ten istý hráč aj štvrtý gól a s domácimi to vyzeralo zle nedobre. Potom sa však presadili Mäsiar s Radovčičom a zdramatizovali záver zápasu. Hostia si však už tri body nenechali vziať.
N. Tekov - Rybník 2:0 (1:0), góly: D. Nagy 2, (Fialka)
V Novom Tekove sa hral vyrovnaný zápas, v ktorom sa však vo finálnej fáze viac darilo domácim. Počas celého zápasu exceloval hlavne D. Nagy, autor oboch domácich presných zásahov. Rybníčania hrali s domácimi otvorenú partiu, lenže pohoreli v zakončení.
V. Turovce - I. Úľany 3:0 (1:0), góly: N. Pásztor 2, Mihalovič, (Galgóci)
V priamom súboji o druhú priečku sa viac darilo domácemu mužstvu. Úvod patril Turovčanom, lenže po štvrťhodinke sa triasla konštrukcia domácej brány, keď napriahol hosťujúci G. Morvai. V 25.min. prišlo prvé korenie, keď peknú individuálnu akciu zakončil N. Pásztor. V druhej polovici pokračovali domáci v dobrej kombinačnej hre a v 65. min. opäť N. Pásztor pridal druhý gól. Potom sa osmelili aj hostia, ale v 85. min. pravý obranca domácich Mihalovič zakončil peknú kombinačnú akciu a stanovil konečný výsledok zápasu.
Tešmak - Farná 4:1 (0:1), góly: Suchánsky 2, Zlatovský 2 – Lacuška, (Szelényi)
V prvom polčase boli futbalovejší hostia, čoho dôkazom bol aj Lacuškov úvodný gól. Do druhého polčasu nastúpili domáci s úmyslom zvrátiť výsledok. Do svojho súpera sa „zahryzli“, neustále hrozili a po góloch Suchánskeho a Zlatovského si vybojovali všetky tri body.
Vyškovce - H. Turovce 3:3 (2:2), góly: Csala, Székely, Gálik – P. Tóth 2, vl., (Žirko)
Jediná remíza v 11. kole sa zrodila vo vyrovnanom zápase vo Vyškovciach. V prvom polčase boli domáci vždy o gól pred svojim súperom. V druhej časti rozvlnil sieť domáci Gálik a upravil na 3:2. Keď sa už zdalo, že tri body ostanú doma, hosťujúci Tóth zabezpečil v 93. min. pre svoje mužstvo bod.
Lok - H. Kosihy 3:2 (0:0), góly: Sivka, Szilvás, Kočí – Obert, Varga, (Skačan)
V prvom polčase sa nič mimoriadne v Loku nestalo a hral sa len nezáživný futbal. Domáci si síce vytvorili dve, tri šance a hostia raz ušli po brejkovej situácii, lenže útočníci nemierili presne. Skóre otvoril v 51. min. Sivka. Potom sa domácim začalo v útoku dariť a po góloch Szilvása a Kočího bolo razom 3:0. V závere sa hosťom podarilo ešte zápas zdramatizovať, lenže na strelenie tretieho gólu im už neostal čas, ani sily.
P. Ruskov - Santovka 5:0 (1:0), góly: M. Berta, M. Lakatoš 2, M. Babec, O. Šuba, (Szikora st)
V Pohronskom Ruskove sa hral v prvej polovici zápasu vyrovnaný zápas. Domáci išli do vedenia v 32. min. po góle M. Bertu. Santovčania si tiež vypracovali zopár šancí, lenže sieť rozvlniť nedokázali. V druhom polčase už domáci držali opraty zápasu vo svojich rukách a po štyroch presných zásahoch zaslúžene vysoko vyhrali.
Málaš opäť víťazne, tentoraz v T. Lužanoch
Hronovce - H. Semerovce 2:1 (0:1), góly: Z. Molnár, I. Sádovský (11m) – N. Balogh, (Szikora st)
Aj keď hosťom chýbalo sedem hráčov zo základnej zostavy, zápas začali lepšie a v 20. min. poslal svojich do vedenia N. Balogh. Domáci sa nevzdávali, snažili sa o vyrovnanie, lenže v prvej polovici zápasu úspešní neboli. V druhom dejstve sa postupne začali presadzovať Hronovčania a v 47. min. Z. Molnár vyrovnal. Domáci vycítili príležitosť a nakoniec o všetkom rozhodol I. Sádovský, keď z pokutového kopu namieril presne.
I. Sokolec - Tupá 4:2 (2:1), góly: Andrikovics 2, Csellahó, Polyóka – Konôpka, Annus, (Szikora ml)
V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom. Hráči Tupej chceli v poslednom zápase veľmi vyhrať, čo sa im nakoniec po dobrom výkone aj podarilo. V druhom polčase už bol stav 4:1, potom hosťujúci Annus už len kozmeticky upravil konečný výsledok.
Sikenica - M. Ludince 5:0 (4:0), góly: Cserník 2, Farkaš, Benčík, Németh, (Slabý)
Hráči Sikenice opäť našli formu zo začiatku súťaže a svojmu súperovi to dali riadne pocítiť. Svoju veľkú prevahu využili hlavne v prvom polčase a až štyri razy rozvlnili sieť za hosťujúcim gólmanom. V druhom polčase pokračoval domáci tlak, lenže útočníci už neboli takí úspešní, inak by sa zápas mohol skončiť aj vyšším rozdielom.
Hokovce - Lontov 0:2 (0:2), góly: Mikloš, J. Lackó (11m), (Szelényi)
Domáci hrali od začiatku dosť kŕčovito a v útočnej fáze sa nedokázali presadiť. Hostia poctivo bránili a vyrážali do rýchlych kontier, z ktorých dve aj premenili, preto do šatní odchádzali spokojnejší. V druhom polčase sa síce domáci snažili, no lontovská obrana stála v nedeľu na pevných nohách, preto si aj hostia odviezli všetky tri body.
Pastovce - Hrkovce 2:0 (1:0), góly: Ollé, Š. Tóth, (Žirko)
Pastovčania podali v kvalitnom zápase dobrý výkon a v 22. min. sa prvýkrát tešili, keď Ollé rozvlnil sieť. Do konca polčasu si domáci vypracovali ešte niekoľko sľubných šancí, lenže tie ostali nevyužité. Hrkovčania sa v druhom polčase spoliehali na brejky, lenže tie im nevychádzali, preto Š. Tóth poistil v 89. min. domáce hladké víťazstvo.
T. Lužany 4FSC - Málaš 0:1 (0:1), gól: E. Václav, (Kollár)
V derby zápase sa hral dobrý futbal. Domáci hráči opäť raz pozahadzovali vyložené šance, čo ich po poslednom hvizde rozhodcu muselo mrzieť. Hostia sa zamerali na defenzívu, ale v 40. min. udreli –
0:1. V druhom dejstve pokračovala dobrá hra oboch mužstiev, lenže Lužania sa vyrovnania nedočkali a rozbehnutý Málaš sa im zastaviť nepodarilo.
a víťazstvá favoritov
Horný Pial - Veľký Ďur 0:2 (0:1), góly: M. Hamar, Tóth, (Ďurina)
V Hornom Piali sa hral vyrovnaný zápas, aj keď hostia išli do vedenia už v 5. min. To sa hlavou presadil najmenší hráč na ihrisku M. Hamar a poslal svoje mužstvo do vedenia. Potom sa hra odohrávala prevažne medzi šestnástkami, a tak ďalšie korenie prišlo až v 80. min., keď tri body pre svoje mužstve poistil Peter Tóth.
M. Ludany - Podlužany B 5:1 (2:0), góly: Pekarík 4, Tóth – Kováčik (z 11 m), (Havran)
V M. Ludanoch mal zápas od začiatku jasného favorita, pretože Pekarík už v 4. min. otvoril skóre. V 35. min. ho napodobnil Tóth a domáci viedli o dva góly. V druhej polovici zápasu sa obraz hry nezmenil, domáci boli na koni a po ďalších dvoch góloch Pekaríka prakticky rozhodli. Hosťujúci Kováčik z pokutového kopu potom síce korigoval, lenže posledné slovo mal opäť Pekarík a uzavrel konečný účet zápasu na 5:1.
Beša - Vyšné 2:0 (1:0), góly: Fűri, Varga, (Skačan)
Bešania odohrali so svojim súperom vyrovnaný zápas. Hralo sa medzi šestnástkami a tak bolo šancí na oboch stranách ako šafranu. V 25. min. sa domáci predsa len tešili keď presne zakončil Fűri. V druhom polčase pokračoval nezáživný futbal a tak o všetkom rozhodol v 75. Varga a domáci si mohli pripísať tri body do tabuľky.
1. V. Ďur 10 8 1 1 34:11 25 (10)
2. M. Ludany 9 8 0 1 31:8 24 (9)
3. Beša 10 4 4 2 19:25 16 (1)
4. V. Kozmálovce 9 4 1 4 22:22 13 (1)
5. Podlužany B 9 2 2 5 13:22 8 (-4)
6. Vyšné 10 1 2 7 19:33 5 (-10)
7. H. Pial 9 0 2 7 6:23 2 (-13)