Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Futsal

ŠK MIMA Trnava – ŠK Sped-Trans Levice 7:4
(3:4), góly: Málik 3, Baláž, Benkovský, Németh, Kunka – Švec 2, Rus 2, ŽK: Baláž, Benkovský – Rus, Koprda, ČK: Krivočenko (Levice), 100 divákov
Mima: Francisty – Németh, Málik, Kunka, Baláž – Benkovský, Ľ. Heteš.
ŠK Šped-Trans Levice: P. Molnár - J. Ďurkovič, J. Krivočenko, G. Švec, A. Rus (P. Marko, T. Pleva, R. Zima, D. Koprda, E. Zorád, M. Graus, J. Molnár)
Nováčik z Levíc sa pre skúsenú Mimu ukázal ako nebojácny súper. Mimáci vyhrávali v prvom polčase po góloch Málika, Németha a Benkovského už 3:1, ale do konca prvého dejstva sa hosťom, na čele s výborným brankárom Molnárom, podarilo stretnutie otočiť vo svoj prospech a zdramatizovať ho. Dvoma gólmi najprv úderná prvá štvorka skóre zrovnala a Švec v poslednej minúte po otočke poslal loptu štvrtý raz za chrbát domáceho gólmana. Po zmene strán nastúpili Mimáci na palubovku odhodlaní vývoj stretnutia zmeniť. Lenže Baláž nastrelil tyč, Málik brankára a Heteš poslal loptu tesne vedľa brány. Mima predvádzala plejádu nevyužitých šancí. Za ten čas pohrozili hostia dvakrát rýchlonohým Švecom. V 29. min chytil Molnár Némethov priamy kop, k lopte sa dostali Levice, rýchly protiútok však nezavŕšili. K lopte sa tak dostali domáci, ktorí Málikom vyrovnali na 4:4. Ten istý hráč pridal o štyri minúty delovkou z ľavej strany piaty gól a v tej istej minúte zvyšoval na 6:4 efektnými jasličkami Molnárovi. Kapitán hostí Švec v 38. min ešte nastrelil brvno Francistyho brány, ale po ďalšej akcii Mimi strieľal Baláž do protipohybu Molnára a uzavrel skóre stretnutia.
Marek Ondrejka (tréner a prezident Mimy): Súper nás v ničom neprekvapil, možno len v úvode zápasu. Nastúpili, podľa mňa, so smiešnou taktikou, hrali to len na jedného hráča a s nahadzovanými loptami. Cez polčas sme si ich hru rozobrali a v druhom polčase už na nás nevymysleli nič. Víťazstvo bolo zaslúžené. Musím však pochváliť brankára Molnára, ktorý keby hral za Slov-matic, tak už je v reprezentácii.
Jozef Duhony, tréner ŠKŠT Levice: Do polčasu sme dokázali zmazať dvojgólové manko a do kabín sme odchádzali s náskokom gólu. To už nehral vylúčený Krivočenko, ktorý sa nechal vyprovokovať nepresnými verdiktami rozhodcov, ako po zmene strán celé mužstvo. Prestali sme hrať futsal, viac sme si všímali rozhodcov, čo kvalitné domáce mužstvo náležite využilo. Z našich hráčov odohral svoj štandard jedine Ďurkovič.
ostatné výsledky 5. kola
Buldog´s Poprad - 1. FSC Nafta Malacky 4:3 (2:1), M. Tropp 3, A.Tropp – Ciprýs, Ambra, Michalovič, ŠK Program Dubnica – Pinerola Bratislava 7:1 (2:0), Švikruha 2, Vodecký 2, Truza, Kozík, Gábor – Cintula, Delta Online Košice - Górnik Trnava 10:4 (7:2), Kerlík 2, Hrabčák 2, Surgent 2, Šmelko 2, Jendrichovský 2 – Kopčan 3, Sládeček, 4FSC Karpatia Bratislava - RCS Košice 2:3 (2:2), Križan, Paraska – Kozár, Murňák, Grega

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Spomienku na obete vyvražďovania obcí ovplyvnil koronavírus

Obyvatelia Kľakovskej doliny si spolu s predstaviteľmi štátu každoročne pripomínajú Krvavú nedeľu. Tento rok bude pamiatka na obete vyzerať inak.

Ilustračná foto
Zechenterov dom.

Koronavírus: Odberné miesta v regióne Žiar nad Hronom (Celoplošné testovanie)

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v regióne Žiar nad Hronom.

Zdravotník odoberá vzorku z nosa počas testovania na ochorenie Covid-19.