Hokejbal

Šieste kolo hokejbalovej ligy v Leviciach prinieslo viac-menej očakávané výsledky. Hneď v úvode si zlepšujúce sa levy z Gympla vcelku bez problémov poradili s Gentlemanmi, potom favorizovaný S – club Foxies zdolal Kontakt B (síce až po predĺžení) a v dohrávke 5. kola už takmer tradične gympláci hrýzli Zotherm, ktorý 2 minúty pred koncom zápasu prehrával 0:2, ale minúta a 22 sekúnd im stačilo na to, aby si odniesli všetky tri body. V najlepšom zápase dňa zvíťazili posilnení H. I. Citróni nad Terve tuolov tesne 4:3 a o víťazstve obhajcu trofeje Zothermu nad Kontaktom A rozhodla väčšia skúsenosť a takmer 100% využívanie chýb obrany súpera.
Gentlemani - Lions Gympel 4:11
(0:4, 1:3, 3:4)
Góly: 0:17 Slavkovský (Baksa) 0:1, 3:06 Valašík (Lalúch) 0:2, 3:38 Valašík (Lalúch) 0:3, 9:43 Bozóky (Slavkovský) 0:4, 11:02 Valašík (Rybár) 0:5, 11:57 Rybár (Sýkora) 0:6, 16:08 Sýkora (Valašík) 0:7, 19:36 Lehocký ml. (Mališ) 1:7, 20:15 Rybár 1:8, 21:21 P. Morvai (Lehocký ml.) 2:8, 21:50 Sýkora (Rybár) 2:9, 23:10 Mališ (Lehocký ml.) 3:9, 26:09 P. Morvai (Mališ) 4:9, 28:20 Lalúch (Sýkora) 4:10, 29:15 Sýkora (Rybár) 4:11
Už od prvej minúty bolo jasné, kto je na ihrisku pánom. V 4. minúte bolo 0:3 a v 17 - tej 0:7. Do týchto chvíľ bolo na ihrisku v podstate len jedno mužstvo – hosťujúci a favorizovaný Lions Gympel. Gentlemani sa síce v posledných zápasoch výrazne zlepšili, čo dokazovali aj stále tesnejšími výsledkami v prebiehajúcej sezóne, ale v sobotu narazili na koncentrovaného súpera, ktorý si na nich dával veľký pozor a tiež veľmi rýchlo trikrát inkasovali. Od stavu 0:7 Gentlemani začali konečne hrať svoju typickú rýchlu hru kolmo dopredu a uspokojeným gymplákom nakoniec strelili štyri góly. Odpoveď bola rovnaká (ďalšie 4 góly v bráne domácich) a tak sa zápas skončil vysoko 4:11.
Kontakt B - S – club Foxies 6:7p (2:2, 1:2, 3:2 – 0:1)
Góly: 0:18 Takáč (Obert, Lehocký) 1:0, 6:34 Bugár (Mi. Kuna) 1:1, 7:07 Frtús (Bugár) 1:2, 7:53 Takáč 2:2, 13:05 Halimovič (Srna, Karvai) 2:3, 14:17 Liška (Halimovič) 2:4, 15:26 Mikuška (Takáč) 3:4, 25:21 Lehocký 4:4, 26:30 Liška 4:5, 27:10 Bugár 4:6, 28:07 Obert (Takáč) 5:6, 28:44 Lehocký 6:6, 30:48 Halimovič 6:7p
Odhodlaní hráči Kontaktu B začali zápas skvele, keď už v 18. sekunde otvoril skóre Kubo Takáč. Zaskočený Foxies sa postupne spamätávali a presadili sa až v druhej polovici tretiny, keď v priebehu 33 sekúnd otočili na 1:2. Ešte do prestávky však bolo vyrovnané. V druhej tretine S – clubáci začali viac kombinovať a po prvýkrát sa vzdialili na rozdiel dvoch gólov. Proti ich krásnym kombináciách stáli výborné individuálne výkony domácich opôr, ktoré zariadili nielen vyrovnanie na 4:4, ale v posledných dvoch minútach aj ďalšie vyrovnanie zo 4:6 na 6:6 a zariadili predĺženie. V ňom mali nakoniec viac šťastia hostia, ktorí zásluhou Mareka Halimoviča rozhodli o zisku dvoch bodov.
Lions Gympel - Zotherm 2:3 (0:0,
1:0, 1:3)
Góly: 14:41 Sýkora (Rybár) 1:0, 27:40 Sýkora (Rybár) 2:0, 28:11 Fazekaš 2:1, 29:30 Andruška 2:2, 29:33 Palonder (Suchánsky) 2:3
V zápase dvoch súperov, ktorí sa stretávajú tento rok častejšie, sa opäť ukázali silné zbrane oboch tímov. Poctivá a prepracovaná defenzíva Gymplu, vyšperkovaná bojovnosťou a húževnatosťou im vyniesla dve minúty pred koncom vedenie o dva góly. Ich obrana na čele s výborným Jurákom bola často preťažená, ale vyše 28 minút stála na veľmi pevných nohách. Čo sa stalo potom? Ťažko povedať, ale veci, ktoré sa diali sú málo vídané. Zvrat začal Fazekaš, 30 sekúnd pred koncom vyrovnal Andruška a o ďalšie tri sekundy poslal Gympel do kolien Palonder. Po tejto ľadovej sprche aj tí najskúsenejší domáci hráči len neveriaco krútili hlavami a po zápase im vôbec nebolo do reči. Mať majstra na kolenách a nepochopiteľne ho v tejto pozícii namiesto dorazenia, do slova a do písmena, pasovali za rytiera. Zbytočná strata všetkých troch bodov môže Levov (aj keď sezóna v podstate začína) v konečnom účtovaní mrzieť.
Terve tuola - H. I. Citróni 3:4 (0:2,
2:1, 1:1)
Góly: 2:10 David (Seneši) 0:1, 5:29 E. Kováč (Uhrin) 0:2, 10:08 Dubovský (M. Filip) 1:2, 18:21 Šimkovič (Seneši, Šabík) 1:3, 19:11 Kollár (Dubovský, Pekarík) 2:3, 23:25 J. Novák 2:4, 27:25 Dubovský (Kollár) 3:4
V najkrajšom zápase dňa (v už tradične vyhecovanej a napätej atmosfére) sa hral výborný hokejbal. Opäť posilnený tím Citrónov začal ako z učebnice. Súpera prakticky k ničomu nepustil a od začiatku zasypával Kišša v bráne domácich množstvom striel. V prvej tretine si dve z nich našli cestu až za jeho chrbát a domáci si mohli na chvíľu oddýchnuť a zhodnotiť situáciu. Prestávka im očividne pomohla a hneď na začiatku druhej tretiny znížil počas presilovej hry Dubovský. Citróni ich však k vyrovnaniu nepustili aj vďaka výbornému Mirovi Pánikovi, ktorý ich mnohokrát podržal. Naopak – v tých najvhodnejších chvíľach zvyšovali na rozdiel dvoch gólov Šimkovič (na 1:3) a Jozef Novák (na 2:4) a hostia tak počas celého zápasu kontrolovali priebeh zápasu. Dve a pol minúty pred koncom znížil opäť na rozdiel jedného gólu Dubovský, ale aj napriek záverečnému tlaku, si už Terve šancu na vyrovnanie nedokázala vypracovať.
Zotherm - Kontakt A 9:1 (2:1,
2:0, 5:0)
Góly: 4:21 Fazekaš (Lalík) 1:0, 5:04 Lalík (Naď) 2:0, 7:10 R. Šajben (I. Kušnierik) 2:1, 11:25 Valenteje (Búry, Andruška) 3:1, 18:06 Lalík (Fazekaš) 4:1, 24:59 Lalík (Búry) 5:1, 25:24 Valenteje 6:1, 25:30 Valenteje 7:1, 25:55 Lalík 8:1, 29:36 Suchánsky (Búry) 9:1
V zápase dvoch ambicióznych celkov bolo jasné, že Kontakt uspeje len poctivou defenzívou a narúšaním rozohrávky domácich. To sa im darilo v prvej tretine a ako – tak v tej druhej. Napriek tomu vyrovnanému priebehu bránil výborne chytajúci domáci brankár Fekete. Na druhej strane Zotherm svoje šance pomaly, ale s prehľadom využíval a tak bolo po dvoch tretinách 4:1. V záverečnej potom po góloch Lalíka a Valentejeho Kontakt rezignoval a v priebehu 25. a 26. minúty bolo 8:1. V závere predviedol ukážkovú akciu Suchánsky, ktorý prešiel cez celé ihrisko a uzavrel gólový rezultát zápasu na možno nezaslúžených, ale pravdivých 9:1.