V.liga východ: Veľký Kýr opäť nedohral

Veľký Kýr
opäť nedohral!
Okoličná n/O. - Dvory n/Ž. 0:4 (0:1), 23. E. Schultz, 52. T. Dékány, 82. F. Bernáth, 86. D. Vadkerti. Hostia začali skvele a hneď zo svojej prvej šance otvorili skóre, pretože hra sa dovtedy odvíjala najmä medzi šestnástkami. Do prestávky mohli síce domáci vyrovnať, ale Benko sa prekonať nenechal. Krátko po zmene strán zvýšil líder na rozdiel dvoch gólov, avšak hráči Okoličnej potom nevyužili dve doslova tutovky. Ich rozhodenú obranu vytrestali Dvorania v samom závere ďalšími dvomi gólmi. Výška prehry je pre domácich krutá. R Bašnár, 320 divákov.
OKOLIČNÁ: Líška - Erdei, Halász, Ódor, Ueno, T. Suzuki, Fazekas, Machata, Szücs (59. Géč), Banda, H. Suzuki. DVORY: Benko - Bernáth, Keresztúri, Nagy, Sztankó (65. Petrík), S. Lakatoš, Vadkerti, Schultz, Dékány (84. Pásztor), Döme, Boldizsár.
Pribeta - Bánov 3:2 (0:1), 70. J. Lakatoš, 71. I. Majoroš, 78. D. Sýkora - 35. a 58. M. Vittek. V prvom polčase mali miernu prevahu trochu nervózne hrajúci domáci, lenže z ojedinelej kontry šli do vedenia hostia. Tí po prestávke nečakane pridali aj druhý gól, po ktorom ale prišiel dokonalý obrat. Vylúčenie Procházku akoby zobudilo Pribeťanov, tí v rozpätí ôsmich minút strelili tri góly, ba do konca zápasu nevyužili ešte vari päť ďalších veľmi dobrých príležitostí. R Hanek, ČK: 65. M. Procházka, 250 divákov.
PRIBETA: Nagy - Hatina, Šútovský, Bratkó, Sýkora, Vrzala, J. Lakatoš, Keszi (65. Lukáč), Buranský, M. Lakatoš (60. Bálint), I. Majoroš. BÁNOV: Kálazi - J. Moravčík, M. Moravčík (55. Petráni), J. Poláček, P. Poláček, Tchor, Hajko, Rácek, Mucha, Vittek, Procházka.
Veľký Kýr - Kalná n/Hr. 0:2 - 15. M. Hajtó, 20. E. Dvorakovič, nedohrané, v 26. min. klesol počet domácich hráčov pod minimálny počet. Mužstvo domácich nastúpilo iba so šiestimi hráčmi a brankárom, pretože v tíme šarapatí maródka a pre trest nemohol hrať Bátora. Hostia mali od začiatku prevahu, lenže vyjadrili ju iba dvomi gólmi. V 26. min. sa zranil Csepedi, ktorý po ošetrení nohy už nemohol pokračovať v hre, a tak rozhodca súboj predčasne ukončil. Nováčik tak nedohral už tretí zápas z ostatných štyroch kôl! R Madarász, 150 divákov.
V. KÝR: Borot - Gubo, Gúth, Nešter, Csepedi, Vavrek, Galgonek. KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Varga, Rácz, Baťalík, Sakoš, Hajtó, Čontoš, Hegedüs, Dvorakovič, Jančo.
Čajkov - Kameničná 5:1 (1:0), 7., 64., 69. a 77. M. Drapka, 76. P. Drapka - 89. A. Sándor. Domácim vyšiel úvod, keď najvyššie vyskočil M. Drapka a otvoril skóre. Kronka potom nastrelil ešte žrď, ale do prestávky sa skóre už nezmenilo. Po nej to bol gólový koncert v podaní M. Drapku, ktorý za dvanásť minút zaznamenal hetrik. Hostia mali v úvode druhého polčasu dve dobré príležitosti, ale Horniak bol pozorný. Zápas ovplyvnilo vylúčenie Hozmana, po ktorom Kameničná inkasovala štyrikrát a znížiť sa jej podarilo až v samom závere. R Gančár, ČK: 55. Š. Hozman, 180 divákov.
ČAJKOV: Horniak - Nichta, M. Molnár, Csernák, Lepieš, Muráni, Pompoš, Kronka (78. Tuhý), M. Čižmár (70. P. Drapka), M. Drapka, Uhnák (83. M. Červenák). KAMENIČNÁ: Fekete - Miťko (50. Ágg), Szüllö, Rigó, Boros, Matyus, Lörincz, Untermaye (56. Novák), Hamm, Sándor, Hozman.
Hontianska Vrbica - Dolný Ohaj
3:0 (0:0), 59. J. Hovan, 61. M. Sliačan, 73. K. Kačmárik (11 m). Hostia prišli k lídrovi so zabezpečenou obranou a snahou maximálne rozkúskovať hru, čo sa im v prvom polčase aj darilo. Domáci začali vlažne a v prvom polčase trestuhodne zahodili vari tri veľmi dobré šance. Po vylúčení súperovho hráča však už po prestávke ovládli hru a strelili tri góly. Výsledok mohol byť aj výraznejší, pretože hostia boli úplne neškodní. R Pastoreková, ČK: 45. Majerčík, 200 divákov.
H. VRBICA: Výbošťok - Bogár, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Jakubík (74. Pet. Pilinský), Hovan, Pav. Pilinský (87. Töke), Horský, Sliačan (85. Bodor), Valentík. D. OHAJ: Gedai - Marián Palacka, Majerčík, S. Palacka, Augustín (52. Melišek), Marek Palacka, M. Pétery (81. Jeseničan), J. Pétery, P. Palacka, Š. Porubský, Hatala.
Tvrdošovce - Demandice 3:2 (1:1), 30. a 80. R. Ludas, 55. R. Birkus (11 m) - 23. a 47. R. Benca. Súboj nováčikov bol zaujímavý, lebo do 15. min. nastrelili domáci dvakrát žrď a hostia dvakrát brvno! Potom Látečka nepremenil dosť prísnu penaltu, ale Benca sa v šanci už nemýlil. Tvrdošovčanmi to neotriaslo a po polhodine hry dali gól aj oni. Po zmene strán začali opäť lepšie Demandice, ale Birkus najskôr z penalty vyrovnal a krátko pred záverom rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich svojím druhým gólom Ludas. R Maslo, ČK: 70. P. Tóth, 200 divákov.
TVRDOŠOVCE: Alaksa - Zs. Tóth, A. Tóth, Vincze, Havetta, Csabai, Birkus, Brat, Buják (78. Mikláš), Ludas, Farkas (61. Lebó, 90. Kurucz). DEMANDICE: Šípoš - Krammer (60. Demeter), Látečka, Felyo, Meszároš, Augustín, P. Tóth, Vavrovič, Straňák (63. Kluka), Benca, Šebo (88. Barecz).
Svodín - Šurany 2:1 (1:0), 8. P. Fodor, 81. L. Vígh - 57. Ľ. Kollár. Novozámocké derby začali domáci veľmi dobre, keď sa ujali vedenia nádhernou bombou z trestného kopu vari z 25 m. Na hru mal potom veľký vplyv silný vietor, a tak bol zápas dosť rozkúskovaný. Šuranom sa podarilo vyrovnať po prestávke peknou hlavičkou, ba mohli stav aj otočiť vo svoj prospech, ale nastrelili iba brvno. Výsledku dal definitívnu podobu tesne pred záverom dorážkou Vígh po trestom kope Fodora. R Tanuška, 100 divákov.
SVODÍN: Árendáš - Bartos, Šárai, Simon (68. Kurucz), Szász, Kunyik, Vígh, Franta, Fodor, Zachar (90. Melaj), Szalai. ŠURANY: Fišan - Skačan, Ambrus, Rampašek, Poláček, Opeta (36. Kuruc), Kováčik, Vrabec (60. Cagáň), Hajko, Ikrényi, Kollár.
Veľké Lovce - Komjatice 7:1 (4:1), 14., 43. (11 m) a 90. (11 m) A. Ivan, 16. Ľ: Kuruc, 30. R. Lapčík, 58. F. Kršák, 82. M. Bagala - 45. I. Kalužák. Druhé novozámocké derby bolo bohaté na góly, po ňom si totiž hostia odvážali predčasnú predvianočnú nádielku. Domáci sa rýchle ujali dvojgólového vedenia a najkrajší moment prišiel po polhodine hry, keď Lapčík exportnou bombou vari z 25 m upravil na 3:0. Zápas potom pokračoval v takmer hodovom, respektíve tréningovom tempe, lenže Komjatičania sa ani tak debaklu nevyhli. R Sklenár, 200 divákov.
V. LOVCE: Racko - Kövári, Takáč, Pavlatovský, Gočala, Kršák (67. Kodhaj), Lapčík, Ľ: Kuruc (73. J. Kotlár), Bagala, Skačan (55. Tóth), Ivan. KOMJATICE: A. Hajnala - Nemeš, I. Kalužák, Fridrich (46. Szabó), Majerčík, Uhrík, Letko (17. Mich. Marenčák), Jančár, Mart. Marenčák, Molnár, Krehák.
1. Dvory n/Ž. 12 10 1 1 45:13 31 (+16)
2. H. Vrbica 12 8 3 1 27:4 27 (+6)
3. Demandice 12 9 0 3 31:15 27 (+12)
4. Kalná n/Hr. 12 9 0 3 26:13 27 (+12)
5. Veľké Lovce 12 8 1 3 41:16 25 (+4)
6. Tvrdošovce 12 7 1 4 31:24 22 (+1)
7. Šurany 12 7 1 4 19:14 22 (+4)