Streda, 7. jún, 2023 | Meniny má Róbert

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 12. KOLO
Náskok vedúcej Čaky naďalej nezmenený
Levice - N. Dedina 8:0 (5:0), góly: M. Meňhard 5, E. Zorád 3, (Moravčík, Kollár, Sasko)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, R. Pankulič, S. Kysel, R. Fogad,, M. Tóth, M. Meňard, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (T. Krenčan, M. Gabaš, M. Krenčan, M. Huszár, L. Gubík ml., P. Kopka, S. Drenka)
Nová Dedina: V. Ďurečka - M. Mráz, P. Bob, L. Zabák, A. Šebo, M. Kollár, B. Juroško, J. Zabák, S. Jakubis, J. Selka, M. Čecha (B. Harmady, P. Titurus, J. Salaj, B. Varga, T. Frtús)
Po vynútenej zmene na pozícii hlavného trénera došlo k zmenám v rozostavení hráčov na hracej ploche. Do základu sa vrátil Meňhard a odvďačil sa za to strelením piatich gólov, keď štyri z nich dal do polčasu. Hostia pôsobili na ihrisku ustráchaným dojmom, kvality domáceho gólmana Ivaniča vôbec nepreverili. Hlavne do polčasu podali domáci dobrý výkon, po obrátke už svojho súpera trošičku šetrili, veď o týždeň ich čaká ďalší ťažký súper v Pl. Vozokanoch.
Dolný Pial - Jur n/Hr. 6:1 (3:0), góly: 15., 43. a 72. Zummer, 35. Mézsáros, 75. M. Trgiňa, 82. Bielik - 90. Sulyan, (Havran, Petrík, Macho)
Dolný Pial: A. Ledényi - T. Magda, I. Bujka, M. Ledényi, I. Vízi, M. Trgiňa, I. Jedlička, P. Valach, R. Bielik, R. Zummer, T. Mészáros (V. Bútora, A. Sladíček, E. Fürri, Ľ. Lukáč, M. Laurenčík)
Jur nad Hronom: R. Fürri - P. Sulyan, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, M. Prišťák, J. Čech, R. Rakovič, M. Sakoš (Š. Molnár, M. Čech, D. Čonka, L. Garaj, T. Lörincz, P. Tóth)
Po nervóznom úvode domáci potvrdili svoju dobrú fazónu z posledných zápasov. Už do polčasu tri razy prekonali brankára hostí a prakticky rozhodli o svojom víťazstve. Strelecky v zápase vynikal Zummer, keď bol úspešný až trikrát. Po obrátke domáci už len kontrolovali vývoj zápasu a poľahky ho dotiahli do víťazného konca.
S. Tekov - Kozárovce 5:2 (4:1), góly: I. Bátovský ml. 2, R. Bátovský, Angleta, M. Halabuk - Koláček, Mező, (Dvornák, Klabníková, Morvay)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, J. Angleta, V. Kúdela, R. Bátovský, M. Halabuk, B. Halabuk (P. Hajko, M. Konkoľ, R. Hajko, I. Bátovský st.)
Kozárovce: P. Barutík - I. Šimkovič, T. Kútik, T. Mező, M. Švolík, J. Graus, M. Koláček, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, A. Benčať (R. Demian, R. Gaži, M. Halo)
Tekovčania boli od úvodného hvizdu aktívnejší a futbalovejší, ako ich súper. Hlavne v 1. polčase domáci úplne ovládli dianie na hracej ploche a vypracovali si trojgólové vedenie. Po obrátke už domáci zošliapli z plynového pedálu, nechali hrať aj hostí, ktorí to náležite využili a väčší náskok už Tekovčanom nedovolili si vytvoriť. Napriek tomu domáci kontrolovali priebeh až do konečného hvizdu.
Šarovce - Kalinčiakovo 2:1 (1:1), góly: 16. Michalík, 64. Gunič - 33. J. Éhn, (Križan, Holman, Kopanicová)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, G. Gunič, B. Kondrčík, Banda, J. Michalík, D. Horváth, K. Baláž (A. Gáloš, R. Kováč, G. Kováč, M. Líška)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, Ľ. Uhnák, T. Pleva, P. Lohyňa, Cheben, V. Stančík, M. Vetor, Ľ. Somolay, S. Holubík, Ľ. Fürješ (L. Zapletaj, F. Sebelédy, J. Mikuláš)
V priemernom zápase sa hral vyrovnaný duel. Domáci mali lepší úvod a v 16. išli do vedenia po góle Michalíka. Hostia odpovedali podobne a v 33. min. Éhn skóre zrovnal. Po obrátke opäť nik nevynikal, no rozhodnutie padlo po presnom zásahu Guniča už v 64. min. Hostia, hoci chceli, vyrovnať už nedokázali a tak si domáci pripísali v tabuľke vydreté tri body.
Plášťovce - H. Kľačany 4:3 (0:3), góly: L. Križan 2, Š. Šomlo 2 (jeden z 11 m) - B. Béreš, J. Poláčik, J. Kaminský, (Zaimi B, Zaimi J)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, Z. Pribránsky, Sz. Bencsok, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Žóka, J. Nanias (E. Krizsek, J. Velebný, A. Farkas, K. Jakab, Sz. Szabó)
Hronské Kľačany: M. Fabian - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Hancko, H. Podseník, J. Kaminský, P. Štipka , M. Kúdela (M. Hoľka, M. Krkoš)
Hostia do prestávky prekvapili domácich dobrou a hlavne útočnou hrou, keď okrem troch gólov ďalšie svoje šance zahodili. Po zmene strán však bolo už všetko inak a Plášťovce zatlačili súpera na vlastnú púolovicu. Domáci hneď v úvode druhej časti znížili, narástli im krídla a postupne vyrovnali na 3:3. rozhodujúci gól na 4:3 potom pridal L. Križan a body zostali domácim.
Tlmače - Želiezovce 0:1 (0:0), gól: Petrík, (Žirko, Szikora st)
Tlmače: J. Kinčok - J. Izakovič, M. Havran, M. Bombala, T. Fraňa, D. Illenčík, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, Z. Považan, M. Chano (P. Švolík, Frtús, Svetlák)
Želiezovce: N. Barecz - P. Krištofoli, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, P. Cibula, P. Kokoška, M. Páchnik (E. Csudai, Z. Vincúr, Z. Lehocký)
V zápase priemernej úrovni sa dlho hral úplne vyrovnaný zápas, kde na oboch stranách mali strelci gólové príležitosti, ale na gólmanov nevyzreli, keď bližšie ku gólu boli hostia. Po obrátke mal gól na svojej kopačke Chano, no ani on nemieril presne. Od 70. min. prevzali hostia iniciatívu vidiac, že domácim sa príliš nedarí a Petrík svojim gólom rozhodol, že Želiezovčania sa vracali domov s plným bodovým ziskom.
Čaka - Žemberovce 1:0 (1:0), gól: Mudroň, (Ďurina, Vyskočil, Gálik)
Čaka: P. Molnár - M. Havran, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Sádovský, Ľ. Čvirik, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (M. Krnčan, I. Stojka, T. Fonody, M. Dorník, G. Bombicz, Milan Viglaš, Š. Hlinka)
Žemberovce: M. Bielik - M. Ťapaj, R. Ťažký, M. Tomáš, M. Šimkovic, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, J. Kubalák, M. Ármai, I. Vrecník (I. Slúka, J. Píš, M. Bóna)
Domácim sa v tomto zápase príliš nedarilo a hostia sa takmer postarali o senzáciu. Žemberovčania podali veľmi dobrý výkon, čo domáci iste neočakávali. Najväčšie problémy im robil Miloš Ármai a Čakania mala s ním veľké problémy. Do polčasu bol strelecky úspešný jedine domáci Mudroň a Čaka viedla. Po obrátke, hlavne posledných 20 minút boli hostia blízko k vyrovnaniu, no favorizovaní domáci svoje víťazstvo udržali.
Podlužany - P. Vozokany 3:3 (0:2), góly: Cziria, Szalma, Vetor (z 11 m) - T. Sádovský, Jakab, Plašek, (Pál, Szikora ml, Kolev A)
Podlužany: M. Cetner - E. Szalma, P. Šebo, M. Búry, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Lukáč, Š. Vetor, E. Cziria, M. Zlatňanský (V. Porubský, Š. Šebo)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, J. Ivančo, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, F. Beňuš, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Bandzi, M. Turčík, T. Varga, J. Fábry, M. Buchlovič, O. Ganec ml.)
V prvej polhodine sa hral útočný futbal z jednej strany na druhú. Lenže potom hostia dva razy udreli a znenazdajky viedli o dva góly. A keď v 55. min. Plašek upravil na 0:3, zdalo sa biť rozhodnuté. Lenže domáci nezložili zbrane a Cziria znížil. O niekoľko minút potom Szalma znížil na rozdiel gólu a v 80. min. z penalty vyrovnal Vetor na konečných 3:3. Domáci ešte v závere mohli dokonca strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale to by už bolo pre hostí naozaj veľmi kruté.
1. Čaka 12 11 1 0 34:5 34 (13)
2. Levice 12 7 4 1 39:10 25 (7)
3. Želiezovce 12 8 1 3 39:14 25 (10)
4. P. Vozokany 12 6 3 3 23:13 21 (3)
5. D. Pial 12 6 3 3 26:21 21 (3)
6. St. Tekov 12 6 2 4 26:23 20 (-1)
7. Plášťovce 12 6 2 4 27:32 20 (-1)
8. Žemberovce 12 5 1 6 16:16 16 (-2)
9. Kozárovce 12 5 1 6 23:29 16 (1)
10. Tlmače 12 4 3 5 20:18 15 (-3)
11. H. Kľačany 12 5 0 7 28:36 15 (0)
12. Podlužany 12 3 4 5 19:27 13 (-8)
13. Šarovce 12 4 0 8 14:30 12 (-12)
14. Kalinčiakovo 12 2 2 8 25:27 8 (-7)
15. N. Dedina 12 2 1 9 11:47 7 (-8)
16. Jur n/H. 12 1 2 9 11:33 5 (-10)
II. TRIEDA 12. KOLO
Tri remízy, prekvapenie v Horných Turovciach
Bátovce - Santovka 8:0 (4:0), góly: S. Janeček 3, P. Bíro 2 (oba z 11m), Gajdoš, M. Ťašký, Skladan, (Galgóci)
Domáci začali výborne, hrali efektívny futbal po krídlach, čoho dôsledkom bolo až osem presných zásahov. V 12. min. otvoril skóre Janeček, po ňom sa presadil perfektnou bombou Skladan, a keď Bíro nezaváhal pri penalte, hostia boli zrelí na uterák. V 60. min. zvýšil opäť Janeček na 5:0. Bátovčania potvrdili, že keď majú k dispozícii kompletný káder, dokážu zahrať naozaj kvalitne.
H. Kosihy - P. Ruskov 1:0 (0:0), gól: D. Lakatoš, (Bakači)
V Hronských Kosihách sa hral vyrovnaný zápas. Hostia mali v poli optickú prevahu, lenže pohoreli vo finálnej fáze. Domáci sa sústredili na pevnú defenzívu a v 70. min. Lakatoš po štandardnej situácii rozhodol o tom, že tri body ostali doma.
H. Turovce - Lok 3:3 (2:2), góly: P. Tóth, V. Csáky, Baláž – Zdychavský, Szilvás, Cigáň, (Sasko)
Vo vyrovnanom zápase sa šance striedali na oboch stranách a na svoje si prišli hlavne diváci. V 5. min. otvoril skóre domáci P. Tóth, ale Ločania vzápätí vyrovnali. Takto to pokračovalo až do konca zápasu. A keďže hostia dokázali reagovať na každý domáci presný zásah, zápas sa skončil spravodlivou remízou.
Farná - Vyškovce 1:1 (1:0), góly: Lacuška – Gálik, (Fialka)
Vo Farnej mali viac šancí domáci hráči. Prvý gól vsietil Lacuška, no hostia odpovedať nedokázali. Hrdinom zápasu bol hosťujúci gólman Tűspok, ktorý zmaril hráčom Farnej dva pokutové kopy. V prvom polčase nedal Sulka a v druhom dejstve sa pomýlil aj Šalaga. Aj preto si Vyškovčania odniesli z Farnej bodík.
I. Úľany - Tešmak 5:0 (3:0), góly: M. Bodzár 2, G. Morvai, Jámbor, Bánovský, (Kollár)
Zápas v Ip. Úľanoch bol jasne v réžii domáceho mužstva, ktoré už v 20 min. vyhrávalo o tri góly. Hráči sa potom uspokojili a do prestávky už viac gólov nepadlo. V druhej polovici zápasu sa osmelili aj hostia, lenže niekoľko šancí trestuhodne zahodili. Potom opäť úradovali domáci hráči a po dvoch presných zásahoch zaslúžene vyhrali.
Rybník - V. Turovce 2:1 (1:0), góly: Gregor, J. Lulčo – Szarka, (Szelényi)
V Rybníku sa hral vynikajúci futbal, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Prvá polovica prvého polčasu vyšla lepšie hosťom, ale strela N. Pásztora skončila len na tyči. Neskôr vari z 5 metrov prestrelil hosťujúcu svätyňu domáci Kováčik. V 25. min. sa ukázal Gregor, keď jeho utešená strela spoza šestnástky skončila za chrbtom hosťujúceho gólmana – 1:0. V druhom polčase pridali Rybníčania druhý gól, keď zaváhanie v obrane V. Turoviec využil J. Lulčo a po samostatnom nájazde rozvlnil sieť. Hostia v 80. min. zdramatizovali zápas gólom Szarku, ale Rybníčania si už tri body nenechali vziať.
Čata - N. Tekov 1:0 (0:0), gól: G. Raj, (Slabý)
Čatania odohrali v nedeľu so svojim súperom vyrovnaný zápas. V prvom polčase sa nebolo veľmi na čo pozerať, pretože šancí bolo ako šafranu. Ani druhé dejstvo neprinieslo pekný futbal, ale v 57. min. sa presadil Raj, keď zužitkoval elegantnú prihrávku od Struhára. Do konca zápasu už viac gólov nepadlo, preto si domáci zaknihovali ďalšie víťazstvo.
Keť - Bory 3:3 (0:0), góly: Gál, Farkaš, Vida – Radovčič 2, Mirjak, (Moravčík)
Prvý polčase sa hral vo vlažnom tempe a hra sa odvíjala medzi šestnástkami. V druhej časti spravila domáca obrana niekoľko chýb, čo húževnatí hostia dokonale využili. V 90. min. bol stav 1:3, lenže v poslednej minúte hostia nepochopiteľne zaváhali a pripravili sa o tri body.
1. H. Turovce 12 8 4 0 54:16 28 (7)
2. I. Úľany 12 7 3 2 32:15 24 (3)
3. V. Turovce 12 6 3 3 28:14 21 (6)
4. N. Tekov 12 6 3 3 24:11 21 (3)
5. Čata 12 6 2 4 32:25 20 (-1)
6. Keť 12 6 1 5 33:29 19 (-2)
7. Lok 12 6 1 5 24:20 19 (4)
8. Rybník 12 6 1 5 19:26 19 (-2)
9. P. Ruskov 12 5 2 5 22:19 17 (2)
10. Bory 12 5 2 5 23:22 17 (-1)
11. Bátovce 12 5 1 6 32:35 16 (-2)
12. Vyškovce 12 3 4 5 22:29 13 (-2)
13. Santovka 12 4 1 7 26:35 13 (-2)
14. H. Kosihy 12 3 1 8 19:33 10 (-8)
15. Farná 12 2 2 8 19:48 8 (-13)
16. Tešmak 12 2 1 9 9:41 7 (-8)
III. TRIEDA SEVEROZÁPAD 12. KOLO
Futbalisti Horného Pialu s prvou výhrou
Veľký Ďur - Beša 2:0 (1:0), góly: Osvald, Nádašdy, (Svetlošák)
Domáci začali ako z veľkej knihy a Osvald už v 3.min. rozvlnil sieť. Domácich gól uspokojil, čo hralo do karát Bešanom, tí však svoje šance nepremenili. V druhom dejstve už domáci hrali opäť dobrý futbal a v 76. min. poistil domáce víťazstvo Nádašdy.
V. Kozmálovce - M. Ludany 1:2 (1:1), góly: Graus – Pekarík, Zoller, (Žirko)
Hostia začali zápas aktívnejšie, ale domáci sa po štvrťhodinke hry ujali vedenia po brejkovej situácii. Ludančania si však hrali svoje a v 44. min. Pekarík vyrovnal. V druhom polčase hrali hostia s vetrom a hneď po rozohrávke Zoller pridal druhý gól. Do konca zápasu boli lepší hostia a nakoniec si odniesli všetky tri body.
Podlužany B - Horný Pial 1:2 (1:0), góly: M. Budovec – Petráš, P. Szilva, (Kolev A, Szikora ml)
V Podlužanoch sa hral v prvom polčase vyrovnaný futbal a domáci sa v 32. min. ujali vedenia, keď rýchly protiútok presne zakončil Budovec. V druhej polovici zápasu domáci búšili do svojho súpera, lenže šance premeniť nedokázali. Pialčania to využili, svoje kontry dokázali zužitkovať a odniesli si z Podlužian všetky body.
1. V. Ďur 11 9 1 1 36:11 28 (10)
2. M. Ludany 10 9 0 1 33:9 27 (12)
3. Beša 11 4 4 3 19:27 16 (1)
4. V. Kozmálovce 10 4 1 5 23:24 13 (-2)
5. Podlužany B 10 2 2 6 14:24 8 (-7)
6. Vyšné 10 1 2 7 19:33 5 (-10)
7. H. Pial 10 1 2 7 8:24 5 (-10)
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Plánujete toto leto dovolenku v Chorvátsku?
 2. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 3. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 4. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 5. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 6. Ak si teraz predplatíte mesačník INDEX, získate knihu zadarmo
 7. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody
 8. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku
 1. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 2. Ako znížiť vysoký cholesterol?
 3. Čo priznali rodičia?
 4. Najskôr boli nitrianskymi kniežatami, potom uhorskými kráľmi
 5. Špecialisti na úspory vám bezplatne poradia
 6. Ostré videnie vďaka špeciálnym biometrickým šošovkám
 7. Nový diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 8. Hlavná cena 25.000 eur. Kráľovská súťaž s pivom Krušovice
 1. Čierne zlato zeme premenili v Lipanoch na aquaparkové potešenie 14 112
 2. Hodnotenie profesionála: testovali sme hotely v Side a Beleku 11 948
 3. Aká má byť hrúbka izolácie pri rekonštrukcii domu? 9 537
 4. Kúpa investičného bytu je aktuálne výhodnejšia aj vďaka bonusom 8 609
 5. Staršie domy zatepľujú druhýkrát. Majitelia urobili chybu 8 356
 6. Prečo sa oplatí nakupovať na online trhovisku? Poznáme dôvody 6 673
 7. Zuzana Vačková: Verím, že lásku ešte stretnem 5 946
 8. Dovolenkový raj kúsok za hranicami 5 861

Blogy SME

 1. Jozef Varga: Slayer, parádne tvrdá muzička
 2. Miroslav Ferkl: Priehrada a teror!
 3. Anton Kaiser: 10 rokov výskumov a obnovy hradu Gýmeš
 4. Martin Chovan: Evanjelium Martina pre Martinu
 5. Anna Miľanová: Foto - Hádanka 4... 2022
 6. Vlasta Sedláková: Ruský štandard
 7. Martin Chovan: Zajtra nie je dnes
 8. Ján Šeďo: Dvojnásobná vražda v Južných Čechách so slovenským rukopisom.
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 31 204
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 13 610
 3. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 992
 4. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 620
 5. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 781
 6. Lukáš Fedor: Medická nie je pre medikov alebo ako sa štát správa k budúcim lekárom 6 725
 7. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 6 565
 8. Adriana Boysová: Ako sa z paláca volá, tak sa z Ameriky ozýva 5 707
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Ministerstvo školstva už druhý rok cez Plán obnovy motivuje študentov na slovenských vysokých školách formou štipendia „Študujem doma, Slovensko ma odmení“.


13 h
Martin a Silvie Gallie Slovensko navštevujú minimálne dvakrát ročne.

Ponuku pamiatok by oživili živé vystúpenia namiesto vymenúvania dátumov.


19 h

Trend nárastu podielu mestského obyvateľstva na úkor vidieckeho má globálny rozmer.


6. jún
Hodruša Hámre Baňa Rozália

Firma si na rozhodnutie v EIA nepočkala.


2. jún

Blogy SME

 1. Jozef Varga: Slayer, parádne tvrdá muzička
 2. Miroslav Ferkl: Priehrada a teror!
 3. Anton Kaiser: 10 rokov výskumov a obnovy hradu Gýmeš
 4. Martin Chovan: Evanjelium Martina pre Martinu
 5. Anna Miľanová: Foto - Hádanka 4... 2022
 6. Vlasta Sedláková: Ruský štandard
 7. Martin Chovan: Zajtra nie je dnes
 8. Ján Šeďo: Dvojnásobná vražda v Južných Čechách so slovenským rukopisom.
 1. Ľudmila Križanovská: Známy spevák šlágrov zneuctil pamiatku Daniela Heribana 31 204
 2. Elena Antalová: Dano...Počul tajomný akord ako Cohen, a jeho srdce už nevládalo zaspievať Aleluja 13 610
 3. Vladimír Bilohuščin: Zápasník Vémola by bol podľa starých pravidiel mŕtvy 10 992
 4. Miroslav Kocúr: Príklad Handzuš 8 620
 5. Ján Šeďo: "Vstupom do EÚ Slovenská republika zanikla", občaňák môžeme zahodiť. 7 781
 6. Lukáš Fedor: Medická nie je pre medikov alebo ako sa štát správa k budúcim lekárom 6 725
 7. Miroslav Kocúr: Fico mení hru. Karty má opäť falošné. 6 565
 8. Adriana Boysová: Ako sa z paláca volá, tak sa z Ameriky ozýva 5 707
 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 62. - Arktída - Špicbergy alebo Svalbard?
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 61. - Arktída - Jan Mayen, nenápadný ostrov s pútavou minulosťou
 3. Monika Nagyova: Každá rodina má svojho gamblera
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 60. - Kapitán Henry Hudson a jeho štyri expedície v rokoch 1607 - 1611
 5. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 59. - Po kom bol pomenovaný Drakeov prieliv?
 6. Monika Nagyova: Afganka Slovákom: Neviete, čo máte
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
 8. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu