Basketbal: Druhé víazstvo vo výbornom zápase

BK LEVICE – CHEMOSVIT SVIT 88:72 (26:17, 44:27, 66:48)
Body: Jankovič 25, Lukjanec 25, Soldič 16, Martin Danielič 8, Krkoš 4 (Lutovský 5, Braňo Danielič 2, Matúš Halmeš 2, Brliť 1, Kollár 0, Cehula 0)
TH: 34/24, Trojky: 10 , 400 divákov, rozhodovali: Szibilla, Šramko, Hančík
Na lavičke s Jozefom Ištókom, ktorý rozšíril trénersky tím a na ihrisku s Andrejom Lukjancom a Braňom Brliťom, ktorí prišli posilniť naše mužstvo na hosťovanie z Pezinka, vybehli Levičania na súpera od prvej minúty. Hostia sa ešte nestačili ani poriadne rozhliadnuť po ihrisku a už sa na nich valila obrovská útočná sila Levíc. V 3. min. viedli domáci 12:3 a hostia reagovali oddychovým časom. Ten im však veľmi nepomohol, lebo Andrej Lukjanec bol takmer neomylný a keď sa k nemu začali postupne pridávať aj Jankovič a Soldič, náskok domácich narastal. Hostia v zostave s Míčkom postupne predsa len strelecky ožili, domáci však boli v laufe. Nezastavila ich ani zmena obrany hostí na zónu a po prvej štvrtine viedli 26:17. Druhá desaťminútovka mala podobný priebeh. Domáci častým striedaním udržiavali vysoké tempo hry, oveľa lepšie, ako v predchádzajúcich zápasoch, pracovala aj obrana a hneď to bol iný basketbal. V 13. min. po streleckej paráde Sašu Jankoviča to už bolo 35:19. Skvelá individuálne technika Lukjanca, robila hosťom veľké problémy, často ho faulovali, čo skúsený Andrej využíval pri premieňaní trestných hodov. Polčas sa tak skončil 14 bodovým vedením domáceho tímu. Hoci sa hostia pokúsili hneď po prestávke pritvrdiť v obrane, nič im to nebolo platné. Levičania umne využívali priestor v útoku a dirigovaní bratmi Danieličovcami sa im podarilo udržiavať si získaný náskok. Hostia vysunuli obranu na celé ihrisko, často však faulovali a tak sa hra rozkúskovala, čím stratila tempo z prvého polčasu. Domáci premieňali s chladnou hlavou trestné hody, čo im stačilo na pohodlné vedenie po troch štvrtinách 66:48. Aj v poslednej desaťminútovke kraľovali domáci hráči. V 34. min. už viedli o 25 bodov 78:53 a v takom istom vysokom tempe, ako zápas začali, ho doviedli až do samého konca. Po jednoznačne najlepšom výkone v sezóne tak zaknihovali Levičania prvé víťazstvo v sezóne.