Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Hokejbl: Takáč a spol. potrestali „jarmočníkov“

Aj napriek prebiehajúcemu Levickému jarmoku, pokračovala v sobotu Kontakt Rabbitex liga 7. kolom. Hneď v úvodnom zápase sa zrodilo najväčšie prekvapenie (aj keď vzhľadom na zostavy oboch zúčastnených to až také prekvapenie nebolo), keď na titul mysliaci H. I. Citróni podľahli nováčikovi Kontraktu B zaslúžene vysoko 3:9! Pre zainteresovaných je jasné aj to, prečo... Škvrnou nielen tohoto zápasu, ale aj celej doterajšej hokejbalovej ligy v Leviciach je zranenie Pištu Potockého (Kontakt B), ktorý si toto víťazstvo na ihrisku neužil z dôvodu škaredej tržnej rany nad obočím. Aj touto cestou mu želáme skoré uzdravenie.
V šlágri kola zvíťazil vedúci Zotherm nad druhým tímom S - club Foxies vysoko 8:2 napriek tomu, že do polovice zápasu to vyzeralo na vyrovnaný priebeh až do konca. V treťom zápase zvíťazil nečakane ľahko Kontakt A nad Gentlemanmi a v záverečnom zápase si Terve tuola poradila s Lions Gympel hlavne vďaka výbornej prvej tretine.
H. I. Citróni - Kontakt B 3:9 (2:2,
0:2, 1:5), góly: 0:41 Takáč (Lehocký)
0:1, 2:33 J. Novák (Pánik) 1:1, 8:03 Takáč (Lehocký) 1:2, 9:06 Dávid (J. Novák) 2:2, 14:31 Takáč 2:3, 17:13 Lehocký (Takáč) 2:4, 20:34 Maďar (Lehocký) 2:5, 21:38 Takáč (Lehocký) 2:6, 22:06 Maďar (Lehocký, Takáč)
2:7, 28:44 Takáč 2:8, 29:31 Takáč (Bálint, Kučera) 2:9, 29:50 Nagy 3:9
Hoci sa Citróni na Kontakt B poctivo pripravovali, narazili na tohoto súpera v (pre nich) najnevhodnejšom čase. Levický jarmok im poriadne preriedil súpisku a v zostave, v ktorej nastúpili by na postup medzi najlepšiu štvorku ligy určite nemohli pomýšľať. Napriek tomu boli odhodlaní nepredať svoju kožu lacno a využiť nesporne bohatšie skúsenosti a napriek citeľnému oslabeniu si odviesť „predpokladané“ tri body. V prvej tretine ešte dokázali dvakrát vyrovnať po ďalekonosnej strele Jozefa Nováka a peknej akcii, ktorú zakončil Mišo Dávid, ale na Takáča s Lehockým, ktorí si v tomto zápase očividne prišli na svoje, to už v ďalšom priebehu nestačilo. Keď k tomu prirátame tri góly v oslabení (prvé dva pri hre dvoch proti štyrom) na začiatku tretej tretiny a oslabenie o Jozefa Nováka, o víťazstve hostí približne 8 minút pred koncom už nikto nepochyboval. Toto víťazstvo venujú hráči Kontaktu B Pištovi Potockému.
S - club Foxies - Zotherm 2:8 (0:1, 2:4, 0:3), góly: 5:40 Valenteje (Ma. Kováč) 0:1, 13:29 Bálint (Valenteje, Fazekaš) 0:2, 15:48 Srna (Brúna, Šutý) 1:2, 16:48 Valenteje (Fazekaš) 1:3,
17:34 Lalík (Naď) 1:4, 17:59 Bálint (Valenteje) 1:5, 19:43 Brúna (Srna) 2:5,
21:54 Ma. Kováč 2:6, 25:30 Ma. Kováč 2:7, 26:09 Ma. Kováč (Naď, Lalík) 2:8
V šlágri kola sa stretli prvé dve mužstvá tabuľky. Obe hrajú krásny kombinačný hokej s veľkým nasadením a dvomi zohratými štvorkami. Vyrovnanú prvú polovicu zápasu s množstvom krásnych akcií a výbornými zákrokmi oboch brankárov Konkoly - Suchánsky, poznačili tri rýchle a nešťastné góly na sklonku druhej tretiny, ktoré zobrali vietor z plachiet útočnej aktivite domácich. Na druhej strane sa vedúci Zotherm upokojil a narástli mu krídla. Hlavne trojica Valenteje, Bálint, Lalík si schuti zaútočila a svojim odvážnym napádaním nedovolila domácim rozvíjať svoje typické kombinačné akcie. V poslednej tretine sa k nim pridal čistým hetrikom Matúš Kováč a aj napriek veľkej snahe hráčov S - clubu im už Zotherm skórovať nedovolil. Napriek trpkej prehre však domáci ukázali, že do prvej štvorky patria.
Kontakt A - Gentlemani 10:3 (3:1, 3:2, 4:0), góly: 2:41 Mališ 0:1, 6:11 Dd. Kušnierik (Kopjár) 1:1,
7:56 I. Kušnierik (Moravský) 2:1, 8:48 Moravský (I. Kušnierik, J. Šajben) 3:1, 11:30 R. Šajben (J. Šajben, Kováč) 4:1, 14:38 J. Šajben (Moravský, I. Kušnierik)
5:1, 14:57D. Morvai (Mališ) 5:2, 16:59 Lehocký ml. 5:3, 18:42 J. Šajben (Dd. Kušnierik) 6:3, 24:38 I. Kušnierik (Moravský) 7:3, 28:52 Moravský (J. Šajben, Kováč)
8:3, 29:03 R. Šajben (Uličný) 9:3, 29:56 R. Šajben (Dd. Kušnierik, Uličný) 10:3
Napriek neúčasti dvoch kľúčových hráčov Kontaktu boli domáci pred zápasom jasným favoritom, napriek tomu, že sa k víťazstvu vyjadrovali opatrne. Priebeh prvej tretina ukázal, že to nebude ľahký zápas. Novovzniknuté formácie boli často statické a hostia sa často dostávali do brejkov, ktoré musel hasiť Gajňák. Nikto sa ani nečudoval, keď od 3. min Gentlemani hrajúci so zdravou drzosťou viedli. Keď sa však neujali ich ďalšie dve „tutovky“ a na bránkovej čiare domácich ratoval I. Kušnierik, zavelil do útoku zastupujúci kapitán a bolo 1:1. Tento moment pomohol technicky vyspelejším kontakťákom, do prestávky išli s vedením 3:1 a tesne pred polovicou zápasu ľahko viedli už o štyri góly. Gentlemani sa však otriasli a znížili na 5:3. Šťastný gól na 6:3 však opäť priniesol pokoj na hokejky domácich. V poslednej tretine potom obe mužstvá predviedli rozháranú hru a v samotnom závere Kontakt pridal ešte ďalšie tri góly a vybojoval si nezaslúžene vysoké víťazstvo 10:3.
Lions Gympel - Terve tuola 5:6
(1:5, 2:0, 2:1), góly: 3:15 Kurpaš (Klimko) 0:1, 4:23 Sýkora (Valašík) 1:1,
6:47 Kurpaš (Klimko) 1:2, 7:09 Kollár (Klimko) 1:3, 7:57 Kollár 1:4, 9:15 Kurpaš (Klimko, Pekarík) 1:5, 13:00 Valašík (Sýkora, Bozóky) 2:5, 19:11 Rybár 3:5, 20:07 Rybár (Sýkora) 4:5, 24:19 Pekarík 4:6, 27:49 Slavkovský 5:6
Zápas, v ktorom išlo o veľa začali omnoho lepšie hostia. Tí sa aj zásluhou štyroch gólových prihrávok Klimka ujali vedenia 1:5 už po prvej tretine. V nej obrana domácich kopila jednu chybu na druhú a všetkých päť gólov padlo z rýchlych brejkových akcií s prečíslením dvoch na jedného, alebo nepresnej prihrávky, či straty loptičky priamo pred vlastnou bránou. V prestávke medzi prvou a druhou tretinou by za viditeľne znechutených domácich nedal nikto ani deravý groš. Ich najsilnejšími stránkami sú však bojovnosť a vytrvalosť, ktoré predviedli aj tentoraz. Najskôr znížil Valašík, po ňom dvakrát nachytal na hruškách Kišša v bráne Terve Rybár a razom bolo 4:5 na začiatku tretej tretiny. Lions vycítili príležitosť na obrat a vrhli všetky sily do útoku. Osudnou sa im však stala 25. minúta, keď pri vlastnej presilovke zle rozohrali a Pekarík zoči-voči Jurákovi skóroval. Hoci Slavkovský po obrovskej hrúbke hosťujúcej obrany znížil opäť na rozdiel jedného gólu, k vyrovnaniu si už Gympel príležitosti nedokázal vypracovať. Aj preto klesol opäť až na siedmu priečku.
Tabuľka po 1/3 sezóny (o poradí na 2.-5. mieste rozhodujú vzájomné zápasy):
1. Zotherm 19, 2. S - club Foxies 12, 3. H. I. Citróni 12, 4. Kontakt A 12, 5. Terve tuola 12, 6. Kontakt B 9, 7. Lions Gympel 8, 8. Gentlemani 0
DODO KUŠNIERIK, foto:duco

1. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  4. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?