V. liga východ: Líder deklasoval posledného

Líder deklasoval posledného
Kalná n/Hr. - Čajkov 3:1 (1:1), 32. E. Dvorakovič (11 m), 59. Z. Čontoš, 67. Š. Malček - 41. M. Drapka. Levické derby bolo herne vyrovnané, ale domáci mali najmä v prvom polčase viac gólových príležitostí. Do vedenia šli po premenenej penalte za faul, lenže ďalšie veľmi dobré príležitosti už nevyužili, za čo prišiel tesne pred prestávkou trest v podobe vyrovnania. Po zmene strán však mužstvo Kalnej pokračovalo v tlaku, ktorého výsledkom boli ďalšie dva presné zásahy a po nich sa zápas už iba dohrával. R Gembický, 120 divákov.
KALNÁ: Guťan - Hrnčiar, Bogár (72. Čontoš), Rácz, Baťalík (74. Jančo), Sakoš, Thaly, S. Frtús, Hajtó, Dvorakovič, Malček. ČAJKOV: Horniak - Nichta, Tuhý, M. Molnár, Lepieš, Muráni, Pompoš, Kronka, M. Čižmár, M. Drapka, P. Drapka.
Komjatice - Pribeta 5:0 (1:0), 9. (11 m) a 47. Mart. Marenčák, 69. a 75. Mich. Marenčák, 88. I. Kalužák. Diváci videli v podaní domácich hráčov skutočne veľmi dobrý výkon, ktorý bol ale korunovaný gólmi až po zmene strán. Do prestávky mali síce viacero šancí, lenže okrem jedného presného zásahu sa ešte raz triasla žrď. Mužstvo Pribety bolo odovzdaným súperom a pre Komjatičanov nebolo vôbec nebezpečné. R Burian, 100 divákov.
KOMJATICE: P. Hajnala - Soboňa, M. Kalužák (70. Konderík), Fridrich, Majerčík, Uhrík, Letko, Mich. Marenčák, Mart. Marenčák (80. A. Hajnala), Nemeš, Krehák (48. I. Kalužák). PRIBETA: Nagy - Hatina, Rusnák, Bratkó, Sýkora, Vrzala (78. Lukáč), J. Lakatoš, Bálint (79. Keszi), Buranský, Šútovský (65. R. Majoroš), I. Majoroš.
Šurany - Veľké Lovce 2:0 (1:0), 20. Ľ. Kollár, 54. M. Skačan. Novozámocké derby lepšie zvládli domáci, ktorí podali jeden z najlepších výkonov v novej sezóne. Od začiatku šli hráči Šurian za víťazstvom a svoj cieľ prvýkrát naplnili už v 20. min., ba do prestávky zahodili ešte ďalšie tri tutovky. Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán, keď domáci do svojho súpera doslova búšili, lenže z tlaku a viacerých šancí dokázali dať už iba jediný gól. Hostia za celý zápas nevystrelili na bránu ani raz, zato až dvaja ich hráči šli predčasne pod sprchy. R Majerík, ČK: 80. Racko, 84. Gočala, 330 divákov.
ŠURANY: Pintér - Skačan, Ambrus (63. Vrabec), Švajda, Poláček, Kollár (72. Porubský), Kováčik, Preložník, Hajko, Ikrényi, Cagáň (65. Macek). V. LOVCE: Racko - Kövári, Takáč, Skačan (63. Kodhaj), Gočala, Kršák, Lapčík (46. J. Kotlár), Ľ. Kuruc (81. Zimula), Bagala, Čoknay, Ivan.
Demandice - Svodín 4:2 (3:0), 16. J. Vavrovič, 23. a 75. R. Benca, 31. Ľ. Barecz - 47. K. Kovács, 85. T. Kunyik. Súboj nováčikov začali domáci veľmi dobre, pretože po polhodine hry už vyhrávali trojgólovým rozdielom. V prvom polčase predvádzali hráči Demandíc doslova exhibíciu, ktorej sa Svodínčania mohli iba prizerať, veď okrem gólov nastrelili aj trikrát brvno. Zaujímavý a na góly bohatý zápas pokračoval aj v druhom dejstve, keď hostia najskôr znížili. Demandičania sa však opäť pretekali v nastreľovaní žrdí a zahadzovaní vyložených šancí, takže do záveru pridali už iba jeden gól, na ktorý ich súper dokázal reagovať až v samom závere. R Lačný, 180 divákov.
DEMANDICE: Šípoš - Demeter, Látečka, Felyo, Meszároš, Augustín, Barecz, Vavrovič, Kluka (72. Kantor), Benca, Šebo (89. Velebný). SVODÍN: Árendáš - Bartos, Szász, Šárai, Simon (46. Szalai), Kurucz, Vígh, Franta, Fodor (80. Melaj), Kunyik, Kovács.
Dolný Ohaj - Tvrdošovce 4:0
(3:0), 14. S. Palacka, 35. Š. Porubský (11 m), 36. M. Pétery, 90. M. Podbehlý. Druhé novozámocké derby mali od začiatku pod kontrolou domáci, ktorí si už do prestávky vytvorili dostatočný náskok, ba dva góly dali v rozpätí jednej minúty, pretože hostia boli absolútne neškodní. Po zmene strán Tvrdošovčania predsa len pridali, lenže Melišeka ohrozili iba jedinou strelou. Hostia, naopak, jedenkrát loptu vyhlavičkovali z prázdnej brány a v samom závere inkasovali aj štvrtýkrát. R Pavlačka, 130 divákov.
D. OHAJ: J. Melišek - Rácek (70. P. Podbehlý), Marián Palacka, Filo (66. M. Podbehlý), Marek Palacka, S. Palacka (30. Ján Jeseničan), M. Pétery, J. Pétery, P. Palacka, Š. Porubský, Hatala. TVRDOŠOVCE: Alaksa - Zs. Tóth, A. Tóth (75. Mikláš), Lebo (46. Lakatoš), Havetta, Csabai, Birkus, Brat, Buják, Ludas, Farkas (46. Kuruc).
Kameničná - Hontianska Vrbica 2:1 (0:0), 61. Zs. Szüllö, 73. V. Rigó - 85. M. Sliačan. V Kameničnej boli hody a na ne privítali druhé mužstvo tabuľky. V prvom polčase síce diváci veľa dobrého futbalu nevideli, ale v druhom domáci po hodine hry predsa len udreli. Víťaznú poistku dal Rigó, pretože hostia výsledok skorigovali až v samom závere zápasu. R Kusý, 300 divákov.
KAMENIČNÁ: Fekete - Miťko, Szüllö, Rigó, Novák (30. Untermayer), Matyus, Lörincz, Hajdók, Turančík, Sándor, Hamm. H. VRBICA: Výbošťok - Pav. Pilinský, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Jakubík (78. Bogár), Pat. Pilinský, Kuruc, Horský, Sliačan, Pet. Pilinský (53. Hovan).
Dvory n/Ž. - Veľké Kýr 7:1 (2:1), 10. a 58. D. Vadkerti, 23., 51. a 55. E. Schultz, 60. a 80. T. Dékány - 43. A. Malý. V ďalšom novozámockom derby to mal byť súboj Dávida s Goliášom, ale v prvom polčase sa domáci gólovo presadiť veľmi nedokázali. Hostia sa síce snažili o aktívnu hru, lenže boli pod stálym tlakom. Do prestávky sa im podarilo znížiť, ale po nej dostali ďalších päť gólov, takže sa domov vrátili s riadnym výpraskom. R Puna, 250 divákov.
DVORY: Bodoki - Bernáth, Keresztúri, Nagy, Takáč (70. Pasztorek), Petrík (87. Benko), Vadkerti, Schultz, Dékány, Döme, Lakatoš (65. Sztankó). V. KÝR: Borot (85. Csepedi) - Gubo, I. Bátora, Gúth, Galgonek, Zs. Malý, A. Malý, Vavrek (80. A. Janík), Smreček (67. Cs. Janík), D. Bátora, Vaš.
Bánov - Okoličná n/O. 1:1
(0:1), 50. M. Vittek - 40. Š. Fazekas. Bánovčania začali lepšie a vytvorili si dve sľubné šance, po jednej z nich obrana hostí vykopávala loptu z prázdnej brány, kým mužstvo Okoličnej sa zameralo najmä na dobrú defenzívu a rýchle kontry, z ktorých im jedna vyšla. Po zmene strán začali Bánovčania náporom a okrem vyrovnávajúceho gólu nastrelili aj brvno a zahodili viacero veľmi dobrých príležitostí, hostia však po kontre tesne pred koncom moli streliť víťazný gól. R Köver, 80 divákov.
BÁNOV: Kálazi - J. Moravčík (82. Petráni), M. Moravčík, Vittek, P. Poláček (60. Hlavatý), Tchor, Martonosi, Grunský, Mucha, Ujvári (78. Rácek), Keméň. OKOLIČNÁ: Líška - Erdei, Halász, Ódor, Ueno, T. Suzuki, Fazekas, Machata, Szücs, Banda, Géč (70. Barvulský).
1. Dvory n/Ž. 13 11 1 1 52:14 34 (+16)
2. Demandice 13 10 0 3 35:17 30 (+12)
3. Kalná n/Hr. 13 10 0 3 29:14 30 (+12)
4. H. Vrbica 13 8 3 2 28:6 27 (+6)
5. Veľké Lovce 13 8 1 4 41:18 25 (+4)
6. Šurany 13 8 1 4 21:14 25 (+4)
7. Tvrdošovce 13 7 1 5 31:28 22 (+1)