DERBY V PROSPECH NITRY
BK LEVICE – CASTA SPU NITRA 58:85 (6:24, 24:44, 37:67)
Levice: Jankovič 12, Lukjanec 10, Soldič 4, Martin Danielič 4, Krkoš 4 (Lutovský 11, Kollár 9, Braňo Danielič 2, Brliť 2, Matúš Halmeš 0, Jugo 0)
TH: 4/3 – 5/3, trojky :5 – 7 , 450 divákov, rozhodovali: Janáč, Brziak, Cetl
Levičania po dvoch víťazstvách chceli pokračovať v úspešnej sérii aj v derby proti Nitre, hostia im však plány naštrbili už v úvode zápasu. Rýchly prenos hry z jednej strany na druhú a takmer neomylná streľba hostí, otriasla domácimi ako studená sprcha. V útoku hrali Levičania zakríknuto, z nepripravených streleckých pozícií nepresne zakončovali a náskok hostí rýchlo narastal. Doslova katastrofálna prvá štvrtina z domácej strany a naopak excelentná zo strany Nitry sa skončila v pomere 6:24! V druhej desaťminútovke sa domáci v útoku predsa len prebrali, bodovo sa presadzoval Lukjanec no stále to škrípalo v obrane. Nepomáhali ani časté striedania, veľké diery v obrane a statická hra v útoku znemožňovala hráčom Levíc priblížiť sa bodovo k Nitranom. Hostia využívali skvelý strelecký deň dvojice domácich odchovancov Pohánku a Červenku, pod košom vládol obrovský Hill a Nitra si udržiavala dvadsaťbodový náskok. Levičania mali značné problémy s doskočenými loptami pod vlastným košom, čo hostia okamžite využívali. Polčas tak skončil jasným vedením hostí v pomere 24:44. Po prestávke síce chceli Levičania náskok Nitry stiahnuť, opak bol však pravdou. V 23. min. to bolo už 24:50 a domáce trápenie pokračovalo ďalej. Do konca tretej štvrtiny sa natiahol náskok Nitry na 30 bodov. Posledná desaťminútovka sa potom už len dohrávala, hostia si udržiavali svoj náskok s prehľadom až do konca zápasu a zaslúžene zvíťazili rozdielom 28 bodov. - lg -

Z VÝCHODU S PORIADNYM DEBAKLOM
SLÁVIA TÚ KOŠICE – BK LEVICE 109:59 (28:15, 64:29, 86:56)
Levice: Kollár 15, Soldič 10, Lutovský 9, Martin Danielič 9, Krkoš 5 (Matúš Halmeš 9, Cehula 2, Braňo Danielič 0, Maroš Halmeš 0, Polomčák 0)
TH: 25/20-17/10, Trojky: 10 - 3, 1300 divákov, rozhodovali: Janáč, Gabara, Mlynarčík
Bez štyroch hráčov oproti poslednému zápasu (Lukjanec a Brliť hrali za Pezinok, Jugo a Jankovič sú zranení) cestovali Levičania k prvému tímu tabuľky do Košíc. Domáci začali zápas vo vysokom tempe a hosťom sa ich nástup nepodarilo zastaviť. V 4. min. preto viedli Košičania 9:1, v 7. min. 21:11 a využívali každú chybu Levičanov. Hostia pôsobili v zápase dosť zakríknuto, strácali veľa lôpt a ani ich zakončenie nebolo presné, preto prehrávali po prvej štvrtine 28:15. Začiatok druhej desaťminútovky bol opäť v domácej réžii, keď šnúrou jedenástich bodov zvýšili vedenie na 39:15 a Košičania boli na koni. Levičania sa ťažko presadzovali proti domácej defenzíve, ako, tak sa to darilo Kollárovi, no mužstvu chýbali body najlepšieho strelca tímu Jankoviča. V domácom drese sa najviac presadzoval Bojovič spolu zo Svitekom, pridali sa k nim však prakticky všetci hráči, ktorí v drese Košíc vybehli na palubovku. Po polčase tak už bolo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuté. Jedine v tretej štvrtine dokázali hostia držať s domáci krok. Levičania začali hrať jednoduchšie, vybojovali niekoľko lôpt v obrane a po dvoch trojkách Matúša Halmeša znížili v 27. min. na 75:51. Tretiu štvrtinu dokonca dokázali vyhrať pomerom 22:27, bol to však jediný svetlý moment v ich hre v tomto zápase. Potom sa vyfaulovali dvaja pivoti Krkoš s Lutovským a poslednú štvrtinu bolo na palubovke už len domáce mužstvo. Levičania v poslednej desaťminútovke úplne vybuchli a domáci im naložili na cestu domov poriadny debakel.
Prvá štvrtina základnej časti sa tímu Levíc nevydarila, tú druhú odštartujú v sobotu 4.11 o 18.30 hod. na domácej palubovke proti tímu Lučenca. - lg-