Futbalové súťaže ObFZ Levice

Oblastné majstrovstvá 14. kolo
Nečakaná remíza Želiezoviec v Podlužanoch
Levice - Dolný Pial 3:0 (2:0), góly: 28. a 33. M. Meňhard, 56. M. Tóth, (Žirko, Križan, Kolev I)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, R. Pankulič, M. Krenčan, R. Fogad, M. Tóth, M. Meňard, P. Gabaš, P. Varga, P. Martinček (M. Gabaš, T. Krenčan, G. Wurczell, L. Gubík, P. Kopka, S. Drenka)
Dolný Pial: A. Ledényi - V. Bútora, M. Ledényi, I. Vízi, L. Lukáč, E. Fürri, I. Jedlička, P. Valach, S. Trgiňa, R. Zummer, T. Mészáros (M. Laurenčík, A. Sladíček, M. Valach)
V sotva priemernom zápase dosiahli Levičania povinné víťazstvo, no na šmykľavom teréne hra nemala očakávanú kvalitu. Na konci prvej polhodiny sa dvakrát po sebe presadil Meňhard, ale ani dva strelené góly pokoj Levičanom nepridali. Aktívnejší domáci boli častejšie pred brankárom hostí A. Ledényim, no prekonať ho dokázal už iba Tóth, keď usmernil strelu spoluhráča do siete. Ďalšie šance domácich zostali už nevyužité, aj vďaka veľmi dobrému výkonu gólmana A. Ledényiho.

S. Tekov - N. Dedina 4:2 (2:0), góly: B. Halabuk, Angleta, I. Bátovský ml., M. Tariška - R. Harmady, L. Zabák, (Pál, Kolev A, Kopanicová)
Starý Tekov: R. Bačík - M. Krnčan, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, J. Angleta, V. Kúdela, R. Bátovský, M. Halabuk, B. Halabuk (P. Hajko, M. Tariška, M. Konkoľ, R. Hajko, R. Hajko, I. Bátovský st.)
Nová Dedina: V. Ďurečka - M. Čecha, P. Bob, J. Zabák, L. Zabák, J. Selka, A. Šebo, B. Harmady, S. Jakubis, R. Harmady, M. Jurík (P. Titurus, B. Varga, T. Frtús, J. Salaj)
Domáci boli aktívnejším mužstvom od samého začiatku zápasu a hostia sa dostávali na ich polovicu iba v ojedinelých prípadoch. Tekovčania už do polčasu viedli dvojgólovým rozdielom a svoj náskok si po zmene strán strážili. Keď sa hosťom podarilo znížiť, domáci odpovedali streleným gólom. Hráčom S. Tekova stačilo na víťazstvo podať aj priemerný výkon, lebo hostia ich príliš nepreverili.

Šarovce - Jur n/Hr. 1:1 (1:1), góly: 34. A. Nap - 15. J. Čech, (Ďurina, Morvay, Svetlošák)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, K. Baláž, B. Kondrčík, P. Banda, J. Michalík, E. Baláž, G. Gunič (A. Gáloš, R. Kováč, G. Kováč)
Jur nad Hronom: R. Füri - M. Sakoš, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, R. Rakovič, J. Čech, Š. Molnár, D. Čonka (M. Benyus, M. Čech, M. Prišťák, P. Tóth, J. Kuruc)
Keďže mali Šarovčania zatvorené ihrisko, duel sa odohral v Kalinčiakove. Domáci mali v priemernom derby zápase viac šancí, no hostia sa ujali vedenia gólom Čecha. Domácim však netrvalo dlho a Nap skóre zrovnal. Keďže po zmene strán sa už viac strelci presadiť nedokázali ani na jednej strane, duel sa skončil nerozhodne 1:1, čo určite viac potešili hosťujúcich hráčov a ich fanúšikov.

Plášťovce - Kozárovce 0:1 (0:0), gól: L. Švolík, (Moravčík, Petrík, Štrba)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, T. Jelen, E. Fabian, M. Kneizel, I. Šereš, L. Križan, L. Szabó, Sz. Bencsok (E. Krizsek, A. Farkas, K. Jakab)
Kozárovce: M. Švolík - L. Švolík, R. Gaži, T. Forgáč, T. Mező, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, A. Benčať, M. Koláček
Aj v tomto zápase bol za stáleho dažďa duel na niekoľko minút prerušený, čo domácim zrejme do karát veľmi nezahralo. Hostia nastúpili aj s dvoma mladíkmi v zostave a práve jeden z nich, Lukáš Švolík sa postaral jediným gólom o prekvapujúce víťazstvo Kozároviec. Ako uznali domáci, hostia boli v zápase lepším mužstvom, mali viac gólových šancí a zaslúžene strhli víťazstvo na svoju stranu. Hlavne keď domáci L. Križan uvidel z rúk hlavného rozhodcu ČK.
Tlmače - Kalinčiakovo 4:3 (2:2), góly: Jašek, Illenčík, Bombala, Kinčok - Éhn, Pleva, Šinko, (Dvornák, Holman, Szikora ml)
Tlmače: Ľ. Miško - M. Gábriš, M. Havran, Pavol Švolík, T. Fraňa, D. Illenčík, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, M. Bombala, M. Chano (J. Kinčok, T. Považan, J. Izakovič, Frtús)
Kalinčiakovo: P. Mikula - J. Éhn, Ľ. Uhnák, P. Cheben, Kollár, Ľ. Somolay, Š. Šinko, T. Pleva, Vetor, Š. Pap, Stančík (L. Zapletaj, S. Holubík, P. Lohyňa, F. Sebelédy, J. Mikuláš)
Domáci mali veľmi dobrý vstup do zápasu a pomerne rýchlo viedli 2:0. Lenže to ich uspokojilo a dobre hrajúci hostia odpovedali rovnakou mincou a dvoma gólmi ešte do polčasu vyrovnali na 2:2. Na veľmi ťažkom teréne poslal Tlmače späť do vedenia Bombala, no hráči Kalinčiakova dokázali opäť vyrovnať gólom Šinka. Keď sa už zdalo, že sa body budú deliť rovným dielom, v samom závere sa presadil Kinčok a v zápase, kde domáci spálili množstvo šancí, sa napokon predsa len radovali Tlmačania.

Čaka - H. Kľačany 3:2 (1:0), góly: I. Tušan, Meiling, Bielik - Kováčik, M., Krkoš, (Havran, Zaimi B, Gálik)
Čaka: P. Molnár - M. Havran, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Dobrota, M. Krnčan, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (J. Sádovský, I. Stojka, M. Dorník, G. Bombicz, Milan Viglaš, Š. Hlinka)
Hronské Kľačany: M. Hoľka - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Janíček, H. Podseník, M. Krkoš, P. Kováčik, M. Kúdela (J. Garaj, T. Križovič)
Domáci podcenili svojho súpera, hlavne keď hneď v úvode strelili prvý gól. Do konca 1. polčasu Kľačany trikrát opečiatkovali brvno, či tyč Molnárovej brány a domáci odpovedali podobne len raz. Na začiatku 2. polčasu Čakania poistili svoj náskok dvoma gólmi a zdalo sa byť už rozhodnuté. Lenže domáci prestriedali zostavu, hostia vycítili svoju šancu a dvoma gólmi dokázali ešte zdramatizovať zápas. Čakania však už víťazstvo zo svojich rúk nepustili.

Podlužany - Želiezovce 0:0 (Križan, Žirko, Kolev I)
Podlužany: M. Cetner - P. Šebo, J. Uhnák, Š. Šebo, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Máčaj, A. Hega, E. Cziria, A. Dedovič (M. Lukáč, V. Porubský, M. Šebo)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalai, R. Karkó, P. Páchnik, P. Krištofoli, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, V. Forró, P. Kokoška, E. Csudai (Z. Vincúr, Z. Lehocký)
Domáci dokázali vziať body aj ďalšiemu z ašpirantov na postup. Podlužančania, ale aj hostia, nastúpili v oklieštených zostavách, keď chýbalo na oboch stranách niekoľko opôr. Citeľnejšie straty však boli na strane domácich, ktorí museli vytiahnuť na hraciu plochu mladíkov. Tí však veľkou bojovnosťou ukázali, že vedia hrať futbal aj proti kvalitnejšiemu súperovi. Želiezovčania mali po obrátke viac z hry, no svoje gólové šance nedotiahli do želaného efektu.

P. Vozokany - Žemberovce 3:0 (1:0), góly: T. Sádovský 2, B. Sádovský, (B. Zaimi, Szelényi)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, Ľ. Tomašek, F. Beňuš, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Plašek, M. Bandzi, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Žemberovce: M. Bielik - P. Mikula, R. Ťažký, M. Bóna, M. Tomáš, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, M. Ármai, I. Vrecník (M. Šinkovic, J. Kubalák, B. Jesenský)
Domáci si už nemohli dovoliť pustiť ďalšie body, preto sa od úvodných minút snažili prekonať gólmana súpera. Hostia neprišli do Vozokán iba brániť, preto sa bolo na čo pozerať. Domáci išli do vedenia ešte v priebehu 1. polčasu, po obrátke svoj náskok ešte dokázali zvýšiť. V slušnom zápase nakoniec zaslúžene všetky tri body zostali domácemu mužstvu.

V. Turovce vyfasovali v Keti až päť gólov
Bátovce - H. Kosihy 5:0 (1:0), góly: Štrbka 2, S. Janeček, P. Janeček, M. Ťašký, (Szikora st)
V zlom počasí musel byť zápas v 20. min. prerušený pre prietrž a tá domácich zastavila v ich útočnej aktivite. Skóre otvoril krásnou hlavičkou Štrbka, ktorý po zmene strán zvýšil skóre na 2:0. Potom sa z priameho kopu pod brvno presadil S. Janeček a Ťašký z desiatich metrov upravil už na 4:0. Záverečné slovo mal P. Janeček, keď z 25-tich metrov napálil loptu nechytateľne pod brvno.
H. Turovce - Santovka 5:1 (2:0), góly: P. Tóth 2, P. Goral, R. Baláž, N. Baltazár - Mudrák, (Macho)
Domáci odohrali veľmi dobrý zápas a výsledok hovorí za všetko. Hostia pôsobili na hracej ploche bezradným dojmom, keď Turovčania už do polčasu získali dvojgólové vedenie. Aj keď domáci hladko zvíťazili, po zápase im nebolo veru do reči, lebo im prudký vietor zobral strechu z tribúny, čo bude mať pre nich znamenať vynaloženie nemalých financií na jej obnovu.
Farná - P. Ruskov 0:2 (0:2), góly: Babec, Farkaš, (Sasko)
Hostia mali do polčasu viacej z hry a zaslúžene viedli dvojgólovým rozdielom, keď domácim sa do prestávky vôbec nedarilo. Na druhý polčas nemohol pre zranenie nastúpiť hlavný rozhodca M. Sasko a tak ho zastúpil náhradný rozhodca. Hráči Farnej po obrátke zlepšili svoj výkon, ale na veľmi ťažkom teréne sa im skórovať nepodarilo a tak polčasový výsledok zostal v platnosti aj po konečnom hvizde.
I. Úľany - Lok 1:0 (0:0), gól: V. Páleš, (Fialka)
Vo vyrovnanom zápase domáci prejavili o niečo väčšiu snahu po víťazstve. V priemernom 1. polčase nikto z hráčov súperovho gólmana prekonať nedokázal, preto mužstvá odchádzali do kabín za stavu 0:0. Rozhodnutie o víťazovi padlo v 69. min., keď sa krásnou strelou z 20-tich metrov presadil domáci Páleš a všetky tri body zostali domácemu mužstvu.
Rybník - Vyškovce 7:1 (3:1), góly: J. Lulčo 4, P. Lulčo, V. Gregor,P. Harmady - Siekely, (Kollár)
Domáci nenechali nič na náhodu a po najlepšom výkone v sezóne postali súpera domov s poriadnou gólovou nádielkou. Do prestávky ešte Vyškovčania držali pomerne dobrý výsledok, no po zmene strán Rybníčania jednoznačne ovládli dianie na ihrisku. Ďalšími štyrmi gólmi sa tak rozlúčili v poslednom domácom zápase jesene so svojimi skalnými ako sa patrí.
Čata - Tešmak 5:0 (2:0), góly: T. Raj 3, P. Varga, P. Hudák, (Bakači)
Domáci boli v tomto zápase jasne lepší, keď sa na svojho protivníka dôkladne pripravili. Už polčasové skóre 2:0 napovedalo o prevahe domáceho mužstva, ktorá bola v 2. polčase ešte výraznejšia. A to mohli byť hostia napokon radi, že domov niesli len päť gólov, lebo ďalšie množstvo šancí domácich zostali už nevyužité. Hostia v útoku veľa neukázali a domov sa vracali so sklonenou hlavou.
Keť - V. Turovce 5:1 (1:0), góly: Mikle 2, Vida, Gál, Farkaš - Fógel, (Galgóci)
Napriek tomu, že terén bol pre obe mužstvá veľmi ťažký, hral sa skutočne dobrý futbal. Domáci mali stálu prevahu, no do polčasu ju vedeli vyjadriť iba v jednom prípade. Po obrátke spresnili už Keťania koncovku a výsledkom toho boli štyri strelené góly do brány svojho súpera. Turovčania v Keti zhoreli na celej čiare a domov odchádzali nespokojní, no hlavne so svojim výkonom.
Bory - N. Tekov - zápas sa nedophral, (Slabý)
Za stavu 0:0 bol zápas predčasne ukončený, lebo rozhodca Slabý si priviezol ešte z predchádzajúceho zápasu v Kozmálovciach zranenie, ktoré mu neumožňovalo ďalšie pôsobenie na hracej ploche. Keď sa nenašiel žiadny náhradník, zápas sa zrejme bude dohrávať v inom termíne a o jeho osude rozhodne ŠTK.

Mýtne Ludany sa dostali na špicu tabuľky
Beša - M. Ludany 1:3 - nedohrané, góly: Szemerédy - Pekarík, Lojek, Lakatoš, (Ďurina)
Hostia si prišli do Beši po tri body a už po polčase odchádzali domov spokojní. To preto, lebo domácim klesol počet hráčov pod povolený limit a preto do 2. polčasu už nenastúpili. Výsledok 1:3 zrejme v platnosti nezostane, zápas bude z najväčšou pravdepodobnosťou kontumovaný 0:3.
Vyšné - Horný Pial 5:3 (2:1), góly: Štrbka 3, Palonder, Fábik - Macák, Húdik, Alkus, (Svetlošák)
Domáci si dokázali vypracovať v priebehu zápasu množstvo šancí, hádam aj na tri zápasy. Lenže kvôli nepresnej koncovke Vyšného boli hostia stále v hre a neustále znižovali náskok domácich. V útočnom futbale nakoniec padlo až osem gólov, z čoho museli mať najväčšiu radosť fanúšikovia. Hostia duel dohrávali kvôli zraneniu len o desiatich hráčoch.
V. Kozmálovce - Podlužany B 4.2 (2:1), góly: Kosorín 2 (oba z 11 m), Mucha, Varga - Kováčik, Trnka, (Slabý)
Napriek tomu, že vietor robil problémy obom mužstvám, hral celkom pohľadný, no v prvom rade útočný futbal. Hostia začali lepšie a išli do vedenia, lenže domáci dvoma gólmi privodili v zápase zvrat. Útočný futbal oboch pokračoval aj po zmene strán, opäť padli ešte tri góly a podobne, ako v 1. polčase, viac ich dali domáci .Preto duel rozhodli zaslúžene vo svoj prospech, aj keď hostia zanechali v Kozmálovicach naozaj dobrý dojem.

1. M. Ludany 12 11 0 1 40:9 33 (15)
2. V. Ďur 12 10 1 1 38:11 31 (13)
3. V. Kozmálovce 12 5 1 6 28:28 16 (-2)
4. Beša 12 4 4 4 19:30 16 (-2)
5. Podlužany B 12 2 2 8 16:30 8 (-10)
6. Vyšné 12 2 2 8 24:40 8 (-10)
7. H. Pial 12 2 2 8 13:30 8 (-10)