Sobota, 13. august, 2022 | Meniny má Ľubomír

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 15. KOLO
Favoriti na špici svorne povyhrávali a Čaka zimuje s náskokom
Žemberovce - Levice 0:2 (0:2), góly: Zorád, Meňhard, (Ďurina, Morvay, Klabníková)
Žemberovce: M. Bielik - P. Mikula, R. Ťažký, M. Šinkovic, M. Tomáš, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, M. Ármai, I. Vrecník (M. Bóna, J. Píš, I. Slúka, B. Jesenský)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, M. Gabaš, S. Kysel, R. Fogad, M. Tóth, M. Meňhard, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (R. Pankulič, P. Gabaš, M. Krenčan T. Krenčan, L. Gubík, S. Drenka)
V zápase posledného kola na krásnom futbalovom ihrisku vyhrali Levice v Žemberovciach o dva góly, vďaka lepšiemu prvému polčasu. Skóre otvoril Zorád, keď sa k nemu dostala lopta po centri a popri brankárovi poslal loptu prvý raz do siete. O niekoľko minút Zorád vysunul Meňaharda a Žemberovčan v drese Levíc druhým gólom rozhodol o osude zápasu. Potom mali obe mužstvá niekoľko šancí na prekonanie gólmana súpera, no skórovať sa už nikomu nepodarilo a tak si hostia očakávane odniesli domov všetky tri body.
Želiezovce - P. Vozokany 2:1
(1:0), góly: Kokoška, Petrík - Styecz, (Dvornák, Petrík, Zaimi J)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalai, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, Valach, P. Kokoška, P. Krištofoli (E. Csudai, Z. Vincúr, Z. Lehocký, Štuller)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, Ľ: Tomašek, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Bandzi, M. Turčík, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Na ťažkom teréne sa hral celkom pohľadný futbal. Domáci išli do vedenia gólom dobre hrajúceho Kokošku v 22. min., no hostia aj naďalej mysleli na zisk aspoň bodu. Tí hrali odvážne aj po zmene strán a Styecz v 68. min. vyrovnal na 1:1. Domáci potom zatlačili svojho súpera pred vlastného gólmana, no dlho to vyzeralo, že sa zápas skončí nerozhodne. Až v 88. min. domáci Petrík svojim gólom definitívne rozhodol, že víťazstvo zostalo domácemu mužstvu.
Podlužany - H. Kľačany 1:3 (0:2), góly: J. Uhnák (z 11 m) - Krivočenko, Hancko, vlastný, (Pál, A. Kolev)
Podlužany: M. Cetner - P. Šebo, J. Uhnák, V. Tanka, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Lukáč, A. Dedovič, Š. Víg, G. Búry (M. Čuvara, V. Porubský, M. Šebo, P. Macho)
Hronské Kľačany: M. Fabian - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Hancko, H. Podseník, M. Krkoš, P. Štipka, M. Kúdela (M. Hoľka, T. Križovič)
Po úvodných šanciach domácich aj hostí, keď gól nepadol, sa hra upokojila, no hostia v závere 1. polčasu dvoma gólmi do šatne zrazu viedli. To domácich doslova knokautovalo a keď si po zmene strán ešte strelili aj vlastenca, o výsledku bolo rozhodnuté. Domáci Uhnák potom z penalty už len korigoval stav na konečných 1:3. Vo vlažnom futbale napokon domáci svojich skalných sklamali a tí odchádzali z ihriska preto nespokojní.
Kalinčiakovo - Čaka 0:3 (0:1), góly: Meiling 2, Bielik, (Žirko, Kolev I, Kolev A)
Kalinčiakovo: P. Mikula - Ľ. Uhnák, M. Vetor, P. Lohyňa, M. Kollár, P. Cheben, V. Stančík, T. Pleva, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (L. Zapletaj, S. Holubík, F. Sebelédy, J. Mikuláš)
Čaka: P. Molnár - M. Dorník, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Sádovský, Ľ. Čvirik, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (G. Bombicz, Milan Viglaš, Marek Viglaš, M. Krnčan, Š. Hlinka)
Domáci, uvedomujúc si svoje zlé tabuľkové postavenie, začali zápas útočne, no ich prvé dve veľké šance zostali nevyužité. Naopak hostia z prvej svojej možnosti sa Meilingom dostali do vedenia. Po obrátke hostia pridali v dôraze a po hlavičke Bielika vyhrávali už o dva góly. Tretí gól bol naozaj nevídaný, to keď domáci gólman zle vykopol loptu a na pol ihrisku stojaci Meiling ho vysokým lobom prehodil na 0:3. Hostia boli po celý zápas futbalovejší, zaslúžené získali víťazstvo vo svoj prospech a prezimujú na čele s náskokom siedmich bodov.
Kozárovce - Tlmače 0:0, (Križan, Holman)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mező, T. Forgáč, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, M. Koláček (M. Švolík, T. Kútik, A. Benčať, M. Halo, P. Barutík)
Tlmače: Ľ. Miško - M. Gábriš, M. Havran, M. Bombala, B. Hamar, P. Švolík, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, T. Titurus, T. Považan (J. Kinčok, D. Illenčík, J. Izakovič, V. Frtús)
Napriek tomu, že sa hralo na ťažkom teréne, mal zápas dobré tempo z oboch strán. Keďže obrany vynikali nad útočnými formáciami, do polčasu nik so strelcov gólmana súpera prekonať nedokázal. Aj v 2. polčase pokračovala prevaha zadákov nad útokmi, hoci náznaky šancí boli na oboch stranách. Keďže ani v tomto polčasu nik sieť nenapol, duel sa skončil bezgólovou remízou.
Jur n/Hr. - Plášťovce 2:0 (0:0), góly: Prišťák, Stanko, (Zaimi B, Kopanicová)
Jur nad Hronom: R. Füri - P. Sulyan, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, M. Prišťák, J. Čech, R. Rakovič, M. Benyus (E. Garaj, T. Lörincz, M. Čech, J. Kuruc, M. Sakoš,)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, T. Jelen, E. Fabian, Sz. Bencsok, I. Šereš, Z. Pribránsky, L. Szabó, J. Nanias (E. Krizsek, A. Farkas, J. Velebný)
V zápase mužstiev, ktoré nemajú stabilnú formu bolo otázne, kto čo predvedie. Domáci mali hernú prevahu po celý zápas, no dlho ju strelecky pretaviť v gól nedokázali. Až začiatok 2. polčasu sa ukázal byť rozhodujúci, keď domáci dvakrát napli sieť Matúšovej brány a razom bolo 2:0. Potom mali obe mužstvá niekoľko ďalších šancí na strelenie gólu, lenže keďže strieľali už slepými, skóre sa už nezmenilo. Domáci si preto pripísali do tabuľky dôležité víťazstvo.
N. Dedina - Šarovce 1:2 (0:2), góly: P. Bob - Michalík 2, (Havran, Macho, Gálik)
Nová Dedina: V. Ďurečka - J. Zabák, P. Bob, L. Zabák, M. Mráz, J. Salaj, A. Šebo, M. Kollár, S. Jakubis, P. Salaj, R. Harmady (M. Čecha, J. Selka, P. Titurus, T. Frtús, B. Juroško)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, E. Baláž, B. Kondrčík, A. Horváth, J. Michalík, K. Baláž, D. Horváth (G. Gunič, P. Bakoš, R. Kováč)
Hostia prekvapili domácich, keď v prvej polhodine Michalíkom dvakrát udreli do čierneho. Potom sa „zakopali” pred vlastného gólmana a sústredili sa na udržiavanie pre nich priaznivého výsledku. Domáci dobíjali bránu hostí a Bob znížil na jednogólový rozdiel. Nápor domácich v závere zápasu silnel, no prekonať dobre chytajúceho gólmana Pechovského sa im už nepodarilo. Hostia svoje cenné víťazstvo napokon zubami, nechtami ubránili.
Dolný Pial - S. Tekov 1:1
(1:1), góly: 7. Zummer - 35.- Máčaj, (Moravčík, Mészáros)
Dolný Pial: S. Trgiňa - V. Bútora, M. Ledényi, I. Bujka, L. Lukáč, M. Trgiňa, I. Jedlička, P. Valach, R. Bielik, R. Zummer, T. Mészáros (E. Füri, M. Valach)
Starý Tekov: M. Konkoľ - V. Kúdela, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, J. Angleta, R. Hajko, R. Bátovský, M. Halabuk, I. Daniš (P. Hajko, M. Krnčan, R. Žabka, R. Bačík)
Na výborne upravenom teréne sa hral kvalitný zápas a prispeli k tomu obe mužstvá. Obaja brankári si v zápase poriadne zachytali, čo bolo nečakané hlavne od domáceho trénera S. Trgiňu, ktorý musel nahradiť chýbajúceho gólmana domácich podržal. Pialčania išli do vedenia pomerne rýchlo gólom Zummera, no ešte do polčasu hosťujúci Máčaj skóre zrovnal na 1:1. Po obrátke mali hráči na svojich kopačkách viacero šancí, no keďže gólmani už viac lôpt za svoj chrbát nepustili, duel sa skončil zmierlivou deľbou bodov.
1. Čaka 15 13 2 0 41:8 41 (17)
2. Levice 15 10 4 1 45:10 34 (13)
3. Želiezovce 15 9 3 3 42:16 30 (9)
4. P. Vozokany 15 7 3 5 27:16 24 (0)
5. St. Tekov 15 7 3 5 32:28 24 (0)
6. Kozárovce 15 7 2 6 28:29 23 (2)
7. D. Pial 15 6 4 5 28:28 22 (1)
8. H. Kľačany 15 7 0 8 36:42 21 (3)
9. Plášťovce 15 6 2 7 27:40 20 (-4)
10. Tlmače 15 5 4 6 26:24 19 (-2)
11. Žemberovce 15 6 1 8 19:21 19 (-5)
12. Šarovce 15 5 1 9 17:36 16 (-11)
13. Podlužany 15 3 5 7 20:33 14 (-13)
14. Jur n/H. 15 3 3 9 16:35 12 (-9)
15. Kalinčiakovo 15 3 2 10 33:34 11 (-10)
16. N. Dedina 15 3 1 11 17:54 10 (-11)

SkryťVypnúť reklamu

II. TRIEDA 15. KOLO
Prekvapenie v Santovke, Csala ratoval Vyškovce
N. Tekov - Bátovce 5:0 (2:0), góly: D. Nagy 3, Kubinec, Jašek, (Svetlošák)
V Novom Tekove sa hral do 70. min. pomerne vyrovnaný a dobrý zápas. Hostia síce prehrávali o dva góly, ale kožu lacno predať nechceli. V posledných desiatich minútach však domácim vyšli kombinačné akcie a po troch rýchlych góloch Bátovčanov deklasovali 5:0.
V. Turovce - Bory 3:0 (2:0), góly: Fógel 2, N. Pásztor, (Petrík)
Turovčania podali v poslednom jesennom zápase dobrý výkon a snaživých hostí porazili rozdielom triedy. Skóre otvoril v 20. min. Fógel, ba o päť minút pridal N. Pásztor druhý gól domácich. Na začiatku druhého dejstva sa osmelili aj hostia, no z mierneho tlaku nič nevyťažili. V 60. min. postil domáce hladké víťazstvo Fógel, keď po peknej hlavičke rozvlnil sieť za hosťujúcim gólmanom.
Tešmak - Keť 1:2 (1:0), góly: Kapa – Farkaš, Gál, (Kollár)
Zápas hraný v H. Turovciach mal veľmi slabú úroveň. Domáci sa síce prekvapujúco ujali vedenia, gólom Kapu, ale to bolo z ich strany všetko. V druhom polčase mali viac z hry hosťujúci hráči a Farkaš vyrovnal. V 65. min. zabezpečil tri body pre svoje mužstvo hosťujúci Gál.
Vyškovce - Čata 2:2 (2:0), góly: Csala 2 (1 z 11m)– Varga, Raj, (Bakači)
Vo Vyškovciach sa hral zbytočne nervózny zápas a Varga s Rajom poslali svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Vyškovčania sa v druhom polčase snažili o zvrat a v 70. min. strelil Csala z penalty kontaktný gól. Záverečné minúty patrili domácim futbalistom. V 91. min. Csala svojim druhým gólom v zápase zariadil v priemernom zápase remízu.
Lok - Rybník 4:0 (0:0), góly: Škorupa, Hamar, Zdychavský, Húdik, (Szikora st)
V chladnom počasí sa hral v prvom polčase v Loku vyrovnaný zápas. Ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu v obrane, preto sa do šatní odchádzalo bez gólov. V druhom dejstve už domáci prepli na vyššie obrátky a Rybníčania nedokázali v obrane hrať tak pozorne ako v prvej polovici zápasu. V závere Zdychavský s Húdikom pridali ďalšie dva góly a preto Ločania zaslúžene vyhrali.
P. Ruskov - I. Úľany 4:0 (2:0), góly: M. Lakatoš, Jankó, M. Berta, P. Berta, (Galgóci)
Aj v P. Ruskove sa hral nervózny zápas, v ktorom chceli bodovať obe mužstvá. Hostia, ale tentokrát nepotvrdili, že body dokážu zbierať aj vonku, pretože Ruskovčania hrali v obrannej fáze veľmi spoľahlivo. V druhom polčase už Úľania viac otvorili obranu, z čoho ťažili hlavne domáci útočníci a po ďalších dvoch góloch zaslúžene vyhrali.
Santovka - Farná 3:4 (0:2), góly: Slovák, Hudec, Meňuš – Bachleda 2, O. Mikeš 2, (Slabý)
Domáci hráči prekvapujúco podcenili úvod zápasu a hostia išli do dvojgólového vedenia. Na začiatku druhého dejstva Santovčania dokázali vyrovnať, ba v 60. min. dal Meňuš gól a domáci viedli. V posledných minútach sa však príliš stiahli do obrany a hráči Farnej po dvoch góloch v 85. a 87. min. zázračne strhli víťazstvo na svoju stranu.
H. Kosihy - H. Turovce 1:4
(1:2), góly: R. Seneši – Tóth 2, Zsóka, Pintér, (Szelényi)
Domáci hráči nastúpili na stretnutie v značne oklieštenej zostave, no aj napriek tomu boli v prvom polčase favoritovi vyrovnaným súperom. Turovčania v druhej časti však nenechali nič na náhodu a po dvoch góloch odchádzali z Hronských Kosih aj s troma bodmi.
1. H. Turovce 15 10 4 1 63:20 34 (10)
2. I. Úľany 15 8 4 3 35:21 28 (4)
3. N. Tekov 14 8 3 3 34:12 27 (3)
4. V. Turovce 15 8 3 4 36:21 27 (6)
5. P. Ruskov 15 8 2 5 30:19 26 (5)
6. Lok 15 8 1 6 30:22 25 (4)
7. Keť 15 8 1 6 41:36 25 (1)
8. Rybník 15 8 1 6 29:31 25 (1)
9. Čata 15 7 3 5 41:31 24 (0)
10. Bory 14 6 2 6 25:25 20 (-1)
11. Bátovce 15 6 1 8 37:42 19 (-2)
12. Santovka 15 5 1 9 36:47 16 (-5)
13. Vyškovce 15 3 6 6 27:40 15 (-6)
14. Farná 15 3 2 10 24:55 11 (-13)
15. H. Kosihy 15 3 1 11 23:48 10 (-11)
16. Tešmak 15 2 1 12 10:51 7 (-14)
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Najčítanejšie na My Žiar

Inzercia - Tlačové správy

 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 5. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky
 6. Prehľad a automatizácia
 7. Odomknite si články na mobile a počítači. Stačí jedno predplatné
 8. Na Oravskej priehrade s Kalim aj Spievankovom. Vidíme sa naživo
 1. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane
 2. Energetici prinavrátia Pečnianskemu lesu pôvodnú biodiverzitu
 3. Z vývoja paliva pre Formulu 1 ťažia aj bežní vodiči
 4. Trenčín potrebuje nový impulz!
 5. Shell: So znižovaním emisií to myslíme vážne
 6. Sezóna slovenského ovocia je v plnom prúde
 7. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur
 8. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku
 1. Kam príde, tam vypredá. Nitran vymýšľal vlastný cider dva roky 14 424
 2. Najbohatšie mesto v stredoveku, divoký západ na Slovensku 10 935
 3. Domčeky trulli mali byť dočasným bývaním v snahe neplatiť dane 10 862
 4. Kupón na cestu do Thajska, USA a Vietnamu so zľavou 888 eur 7 618
 5. Pláže Dominikánskej republiky kraľujú medzi najlepšími na svete 6 348
 6. 100 ovocných druhov, ktoré u nás dokážeme pestovať 4 758
 7. Dráčik nepúta príbehom, ale perlami ducha 3 362
 8. Kde u nás kúpite domácke potraviny 2 888

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 2. Štefan Vidlár: My dúchotci
 3. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 4. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 5. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 6. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 7. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 8. Marian Nanias: Jadrová energia – Olivia Newton-John - úžasná umelkyňa – úžasná rodina.
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 594
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 047
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 653
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 878
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 804
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 876
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 651
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 364
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Novinky z MY regióny.

TOP správy z regiónov: Prehľad najzaujímavejších informácií a najčítanejších správ z MY Regióny v uplynulom týždni.


11 h
Ilustračná fotografia

V Podhorí opäť tečie voda do vodojemu.


TASR 11. aug
Poštové služby od konca minulého roka chýbajú na prievidzskom sídlisku Kopanice.

Zmeny negatívne zasiahli hlavne seniorov.


10. aug

Poznáme výhercov veľkej záhradkárskej súťaže.


8. aug

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Jeden muž sa pobytu za mrežami vyhýba už 14 rokov.


11. aug

Väčšina hľadaných sa skrýva, pretože na nich bol vydaný príkaz na zatknutie.


11. aug

Na Horehroní ožívajú švajčiarske električky.


10. aug

Ak nosíte vodu z potoka vo vedrách, nič sa nedeje, ak využijete čerpadlo bez schválenia štátnej vodnej správy, ide o nepovolený odber, hrozí vám pokuta.


17 h

Blogy SME

 1. Miroslav Galovič: Cykloleto 2022. Časť 3 - Budatínsky hrad. Exteriér a park.
 2. Štefan Vidlár: My dúchotci
 3. Maťo Chudík: Nedopovedané príbehy
 4. Pavel Macko: Máme ľutovať podnikateľa Hambálka alebo vojnové obete jeho kumpánov?
 5. Tupou Ceruzou: Igor, poď už dole!
 6. Ján Škerko: Sulík alebo Matovič? Kto to myslí so Slovenskom dobre a kto nie
 7. Júlia Piraňa Mikolášiková: Herečka Karin Haydu nespáchala poisťovací podvod. Prokurátorka rozhodla po viac ako deviatich rokov
 8. Marian Nanias: Jadrová energia – Olivia Newton-John - úžasná umelkyňa – úžasná rodina.
 1. Věra Tepličková: A to je koniec, vážení! Čaká nás už len zima, hlad a beznádej... Ak nezasiahne Matovič... 129 594
 2. Tomáš Harustiak: Kto šetrí ma za tri / Ako vyžiť z minimálnej mzdy ? / Dá sa vyžiť z minimálnej mzdy ? / Prečo Slováci nemajú peniaze / Ako vyžiť z dôchodku / 14 047
 3. Jozef Drahovský: Priechod na druhý svet je v Bratislave 10 653
 4. Ján Šeďo: Očovčania majú do zajtra hladovku, obchod "stráži" medveď ! 9 878
 5. Post Bellum SK: Dovolenka v Juhoslávii ako príležitosť na emigráciu 8 804
 6. Martin Sústrik: Korupcia v ruskej armáde 7 876
 7. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu. 5 651
 8. Ingrid Tkáčiková: Poslanec Kuriak, ďakujem, že viem to, čo na Slovensku nechcem 3 364
 1. Monika Nagyova: Moja babka zažila kvôli podvodníkom trýznivé minúty, ktoré by neželala nikomu.
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 45. - Arktída - Posledná plavba lode Karluk 3/3 - Návrat do civilizácie, 1914
 3. Jiří Ščobák: Kde dnes môžeme ušetriť? Znížiť spotrebu a náklady?
 4. Jiří Ščobák: Proč bychom si měli zapamatovat jméno Anna Chadimová? Co nám po ní zůstalo?
 5. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Ružinovská televízia - pod kontrolou politikov
 6. Jiří Ščobák: Krásne a zaujímavé historické poistné zmluvy: Existovala aj čisto slovenská poisťovňa? A čo bola „zmluva odvážna“?
 7. Monika Nagyova: O žene, ktorá milovala rúško
 8. Martina Hilbertová: Márnivé dcéry z Bratislavy: Novomestská parkovacia: Firma bez kontroly, ktorá nepodnikala, iba míňala

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu