Sobota, 30. september, 2023 | Meniny má Jarolím

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 15. KOLO
Favoriti na špici svorne povyhrávali a Čaka zimuje s náskokom
Žemberovce - Levice 0:2 (0:2), góly: Zorád, Meňhard, (Ďurina, Morvay, Klabníková)
Žemberovce: M. Bielik - P. Mikula, R. Ťažký, M. Šinkovic, M. Tomáš, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, M. Ármai, I. Vrecník (M. Bóna, J. Píš, I. Slúka, B. Jesenský)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, M. Gabaš, S. Kysel, R. Fogad, M. Tóth, M. Meňhard, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (R. Pankulič, P. Gabaš, M. Krenčan T. Krenčan, L. Gubík, S. Drenka)
V zápase posledného kola na krásnom futbalovom ihrisku vyhrali Levice v Žemberovciach o dva góly, vďaka lepšiemu prvému polčasu. Skóre otvoril Zorád, keď sa k nemu dostala lopta po centri a popri brankárovi poslal loptu prvý raz do siete. O niekoľko minút Zorád vysunul Meňaharda a Žemberovčan v drese Levíc druhým gólom rozhodol o osude zápasu. Potom mali obe mužstvá niekoľko šancí na prekonanie gólmana súpera, no skórovať sa už nikomu nepodarilo a tak si hostia očakávane odniesli domov všetky tri body.
Želiezovce - P. Vozokany 2:1
(1:0), góly: Kokoška, Petrík - Styecz, (Dvornák, Petrík, Zaimi J)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalai, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, Valach, P. Kokoška, P. Krištofoli (E. Csudai, Z. Vincúr, Z. Lehocký, Štuller)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, Ľ: Tomašek, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Bandzi, M. Turčík, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Na ťažkom teréne sa hral celkom pohľadný futbal. Domáci išli do vedenia gólom dobre hrajúceho Kokošku v 22. min., no hostia aj naďalej mysleli na zisk aspoň bodu. Tí hrali odvážne aj po zmene strán a Styecz v 68. min. vyrovnal na 1:1. Domáci potom zatlačili svojho súpera pred vlastného gólmana, no dlho to vyzeralo, že sa zápas skončí nerozhodne. Až v 88. min. domáci Petrík svojim gólom definitívne rozhodol, že víťazstvo zostalo domácemu mužstvu.
Podlužany - H. Kľačany 1:3 (0:2), góly: J. Uhnák (z 11 m) - Krivočenko, Hancko, vlastný, (Pál, A. Kolev)
Podlužany: M. Cetner - P. Šebo, J. Uhnák, V. Tanka, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Lukáč, A. Dedovič, Š. Víg, G. Búry (M. Čuvara, V. Porubský, M. Šebo, P. Macho)
Hronské Kľačany: M. Fabian - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Hancko, H. Podseník, M. Krkoš, P. Štipka, M. Kúdela (M. Hoľka, T. Križovič)
Po úvodných šanciach domácich aj hostí, keď gól nepadol, sa hra upokojila, no hostia v závere 1. polčasu dvoma gólmi do šatne zrazu viedli. To domácich doslova knokautovalo a keď si po zmene strán ešte strelili aj vlastenca, o výsledku bolo rozhodnuté. Domáci Uhnák potom z penalty už len korigoval stav na konečných 1:3. Vo vlažnom futbale napokon domáci svojich skalných sklamali a tí odchádzali z ihriska preto nespokojní.
Kalinčiakovo - Čaka 0:3 (0:1), góly: Meiling 2, Bielik, (Žirko, Kolev I, Kolev A)
Kalinčiakovo: P. Mikula - Ľ. Uhnák, M. Vetor, P. Lohyňa, M. Kollár, P. Cheben, V. Stančík, T. Pleva, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (L. Zapletaj, S. Holubík, F. Sebelédy, J. Mikuláš)
Čaka: P. Molnár - M. Dorník, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Sádovský, Ľ. Čvirik, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (G. Bombicz, Milan Viglaš, Marek Viglaš, M. Krnčan, Š. Hlinka)
Domáci, uvedomujúc si svoje zlé tabuľkové postavenie, začali zápas útočne, no ich prvé dve veľké šance zostali nevyužité. Naopak hostia z prvej svojej možnosti sa Meilingom dostali do vedenia. Po obrátke hostia pridali v dôraze a po hlavičke Bielika vyhrávali už o dva góly. Tretí gól bol naozaj nevídaný, to keď domáci gólman zle vykopol loptu a na pol ihrisku stojaci Meiling ho vysokým lobom prehodil na 0:3. Hostia boli po celý zápas futbalovejší, zaslúžené získali víťazstvo vo svoj prospech a prezimujú na čele s náskokom siedmich bodov.
Kozárovce - Tlmače 0:0, (Križan, Holman)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mező, T. Forgáč, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, M. Koláček (M. Švolík, T. Kútik, A. Benčať, M. Halo, P. Barutík)
Tlmače: Ľ. Miško - M. Gábriš, M. Havran, M. Bombala, B. Hamar, P. Švolík, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, T. Titurus, T. Považan (J. Kinčok, D. Illenčík, J. Izakovič, V. Frtús)
Napriek tomu, že sa hralo na ťažkom teréne, mal zápas dobré tempo z oboch strán. Keďže obrany vynikali nad útočnými formáciami, do polčasu nik so strelcov gólmana súpera prekonať nedokázal. Aj v 2. polčase pokračovala prevaha zadákov nad útokmi, hoci náznaky šancí boli na oboch stranách. Keďže ani v tomto polčasu nik sieť nenapol, duel sa skončil bezgólovou remízou.
Jur n/Hr. - Plášťovce 2:0 (0:0), góly: Prišťák, Stanko, (Zaimi B, Kopanicová)
Jur nad Hronom: R. Füri - P. Sulyan, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, M. Prišťák, J. Čech, R. Rakovič, M. Benyus (E. Garaj, T. Lörincz, M. Čech, J. Kuruc, M. Sakoš,)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, T. Jelen, E. Fabian, Sz. Bencsok, I. Šereš, Z. Pribránsky, L. Szabó, J. Nanias (E. Krizsek, A. Farkas, J. Velebný)
V zápase mužstiev, ktoré nemajú stabilnú formu bolo otázne, kto čo predvedie. Domáci mali hernú prevahu po celý zápas, no dlho ju strelecky pretaviť v gól nedokázali. Až začiatok 2. polčasu sa ukázal byť rozhodujúci, keď domáci dvakrát napli sieť Matúšovej brány a razom bolo 2:0. Potom mali obe mužstvá niekoľko ďalších šancí na strelenie gólu, lenže keďže strieľali už slepými, skóre sa už nezmenilo. Domáci si preto pripísali do tabuľky dôležité víťazstvo.
N. Dedina - Šarovce 1:2 (0:2), góly: P. Bob - Michalík 2, (Havran, Macho, Gálik)
Nová Dedina: V. Ďurečka - J. Zabák, P. Bob, L. Zabák, M. Mráz, J. Salaj, A. Šebo, M. Kollár, S. Jakubis, P. Salaj, R. Harmady (M. Čecha, J. Selka, P. Titurus, T. Frtús, B. Juroško)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, E. Baláž, B. Kondrčík, A. Horváth, J. Michalík, K. Baláž, D. Horváth (G. Gunič, P. Bakoš, R. Kováč)
Hostia prekvapili domácich, keď v prvej polhodine Michalíkom dvakrát udreli do čierneho. Potom sa „zakopali” pred vlastného gólmana a sústredili sa na udržiavanie pre nich priaznivého výsledku. Domáci dobíjali bránu hostí a Bob znížil na jednogólový rozdiel. Nápor domácich v závere zápasu silnel, no prekonať dobre chytajúceho gólmana Pechovského sa im už nepodarilo. Hostia svoje cenné víťazstvo napokon zubami, nechtami ubránili.
Dolný Pial - S. Tekov 1:1
(1:1), góly: 7. Zummer - 35.- Máčaj, (Moravčík, Mészáros)
Dolný Pial: S. Trgiňa - V. Bútora, M. Ledényi, I. Bujka, L. Lukáč, M. Trgiňa, I. Jedlička, P. Valach, R. Bielik, R. Zummer, T. Mészáros (E. Füri, M. Valach)
Starý Tekov: M. Konkoľ - V. Kúdela, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, J. Angleta, R. Hajko, R. Bátovský, M. Halabuk, I. Daniš (P. Hajko, M. Krnčan, R. Žabka, R. Bačík)
Na výborne upravenom teréne sa hral kvalitný zápas a prispeli k tomu obe mužstvá. Obaja brankári si v zápase poriadne zachytali, čo bolo nečakané hlavne od domáceho trénera S. Trgiňu, ktorý musel nahradiť chýbajúceho gólmana domácich podržal. Pialčania išli do vedenia pomerne rýchlo gólom Zummera, no ešte do polčasu hosťujúci Máčaj skóre zrovnal na 1:1. Po obrátke mali hráči na svojich kopačkách viacero šancí, no keďže gólmani už viac lôpt za svoj chrbát nepustili, duel sa skončil zmierlivou deľbou bodov.
1. Čaka 15 13 2 0 41:8 41 (17)
2. Levice 15 10 4 1 45:10 34 (13)
3. Želiezovce 15 9 3 3 42:16 30 (9)
4. P. Vozokany 15 7 3 5 27:16 24 (0)
5. St. Tekov 15 7 3 5 32:28 24 (0)
6. Kozárovce 15 7 2 6 28:29 23 (2)
7. D. Pial 15 6 4 5 28:28 22 (1)
8. H. Kľačany 15 7 0 8 36:42 21 (3)
9. Plášťovce 15 6 2 7 27:40 20 (-4)
10. Tlmače 15 5 4 6 26:24 19 (-2)
11. Žemberovce 15 6 1 8 19:21 19 (-5)
12. Šarovce 15 5 1 9 17:36 16 (-11)
13. Podlužany 15 3 5 7 20:33 14 (-13)
14. Jur n/H. 15 3 3 9 16:35 12 (-9)
15. Kalinčiakovo 15 3 2 10 33:34 11 (-10)
16. N. Dedina 15 3 1 11 17:54 10 (-11)

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

II. TRIEDA 15. KOLO
Prekvapenie v Santovke, Csala ratoval Vyškovce
N. Tekov - Bátovce 5:0 (2:0), góly: D. Nagy 3, Kubinec, Jašek, (Svetlošák)
V Novom Tekove sa hral do 70. min. pomerne vyrovnaný a dobrý zápas. Hostia síce prehrávali o dva góly, ale kožu lacno predať nechceli. V posledných desiatich minútach však domácim vyšli kombinačné akcie a po troch rýchlych góloch Bátovčanov deklasovali 5:0.
V. Turovce - Bory 3:0 (2:0), góly: Fógel 2, N. Pásztor, (Petrík)
Turovčania podali v poslednom jesennom zápase dobrý výkon a snaživých hostí porazili rozdielom triedy. Skóre otvoril v 20. min. Fógel, ba o päť minút pridal N. Pásztor druhý gól domácich. Na začiatku druhého dejstva sa osmelili aj hostia, no z mierneho tlaku nič nevyťažili. V 60. min. postil domáce hladké víťazstvo Fógel, keď po peknej hlavičke rozvlnil sieť za hosťujúcim gólmanom.
Tešmak - Keť 1:2 (1:0), góly: Kapa – Farkaš, Gál, (Kollár)
Zápas hraný v H. Turovciach mal veľmi slabú úroveň. Domáci sa síce prekvapujúco ujali vedenia, gólom Kapu, ale to bolo z ich strany všetko. V druhom polčase mali viac z hry hosťujúci hráči a Farkaš vyrovnal. V 65. min. zabezpečil tri body pre svoje mužstvo hosťujúci Gál.
Vyškovce - Čata 2:2 (2:0), góly: Csala 2 (1 z 11m)– Varga, Raj, (Bakači)
Vo Vyškovciach sa hral zbytočne nervózny zápas a Varga s Rajom poslali svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Vyškovčania sa v druhom polčase snažili o zvrat a v 70. min. strelil Csala z penalty kontaktný gól. Záverečné minúty patrili domácim futbalistom. V 91. min. Csala svojim druhým gólom v zápase zariadil v priemernom zápase remízu.
Lok - Rybník 4:0 (0:0), góly: Škorupa, Hamar, Zdychavský, Húdik, (Szikora st)
V chladnom počasí sa hral v prvom polčase v Loku vyrovnaný zápas. Ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu v obrane, preto sa do šatní odchádzalo bez gólov. V druhom dejstve už domáci prepli na vyššie obrátky a Rybníčania nedokázali v obrane hrať tak pozorne ako v prvej polovici zápasu. V závere Zdychavský s Húdikom pridali ďalšie dva góly a preto Ločania zaslúžene vyhrali.
P. Ruskov - I. Úľany 4:0 (2:0), góly: M. Lakatoš, Jankó, M. Berta, P. Berta, (Galgóci)
Aj v P. Ruskove sa hral nervózny zápas, v ktorom chceli bodovať obe mužstvá. Hostia, ale tentokrát nepotvrdili, že body dokážu zbierať aj vonku, pretože Ruskovčania hrali v obrannej fáze veľmi spoľahlivo. V druhom polčase už Úľania viac otvorili obranu, z čoho ťažili hlavne domáci útočníci a po ďalších dvoch góloch zaslúžene vyhrali.
Santovka - Farná 3:4 (0:2), góly: Slovák, Hudec, Meňuš – Bachleda 2, O. Mikeš 2, (Slabý)
Domáci hráči prekvapujúco podcenili úvod zápasu a hostia išli do dvojgólového vedenia. Na začiatku druhého dejstva Santovčania dokázali vyrovnať, ba v 60. min. dal Meňuš gól a domáci viedli. V posledných minútach sa však príliš stiahli do obrany a hráči Farnej po dvoch góloch v 85. a 87. min. zázračne strhli víťazstvo na svoju stranu.
H. Kosihy - H. Turovce 1:4
(1:2), góly: R. Seneši – Tóth 2, Zsóka, Pintér, (Szelényi)
Domáci hráči nastúpili na stretnutie v značne oklieštenej zostave, no aj napriek tomu boli v prvom polčase favoritovi vyrovnaným súperom. Turovčania v druhej časti však nenechali nič na náhodu a po dvoch góloch odchádzali z Hronských Kosih aj s troma bodmi.
1. H. Turovce 15 10 4 1 63:20 34 (10)
2. I. Úľany 15 8 4 3 35:21 28 (4)
3. N. Tekov 14 8 3 3 34:12 27 (3)
4. V. Turovce 15 8 3 4 36:21 27 (6)
5. P. Ruskov 15 8 2 5 30:19 26 (5)
6. Lok 15 8 1 6 30:22 25 (4)
7. Keť 15 8 1 6 41:36 25 (1)
8. Rybník 15 8 1 6 29:31 25 (1)
9. Čata 15 7 3 5 41:31 24 (0)
10. Bory 14 6 2 6 25:25 20 (-1)
11. Bátovce 15 6 1 8 37:42 19 (-2)
12. Santovka 15 5 1 9 36:47 16 (-5)
13. Vyškovce 15 3 6 6 27:40 15 (-6)
14. Farná 15 3 2 10 24:55 11 (-13)
15. H. Kosihy 15 3 1 11 23:48 10 (-11)
16. Tešmak 15 2 1 12 10:51 7 (-14)
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Najčítanejšie na My Žiar

Komerčné články

 1. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 2. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 3. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 4. Mexiko, Keňa či Maurícius. Cestujte za top exotikou z Viedne
 5. Aké tajomstvá skrýva kancelária šéfveliteľa?
 6. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku!
 7. Slováci hlásili v lete až o 35 % viac škôd než minulý rok
 8. Všetkým lepí pred voľbami
 1. Svetový deň srdca v Nemocnici AGEL Košice-Šaca
 2. List moruše bielej pomáha znižovať hladinu cukru v krvi
 3. Zlato z malého futbalu aj plážového volejbalu
 4. Vďaka Blue Berry™ si užívam život naplno!
 5. V sobotu môžete urobiť dobrú voľbu! Union víta nových poistencov
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí
 7. Unikátny kamión Hladinka smeruje na Bielu noc do Bratislavy
 8. Vyrábajú lieky, ktoré poznali naše babky
 1. Umelá inteligencia už zajtra ovládne 5 miest na Slovensku! 20 842
 2. Všetkým lepí pred voľbami 12 574
 3. Prešov si dlho pýtal obchvat, stáva sa slovenským skokanom 8 586
 4. Hladinka smeruje do Košíc! 7 869
 5. Až dve tretiny Slovenska majú mäkkú vodu. Čo na to naše cievy? 6 940
 6. Ako si sporiť na dôchodok? Odpoveď vás možno prekvapí 5 997
 7. Voľba srdcom je nespoľahlivá. Toto je najlepšia pomôcka 4 994
 8. Kaufland postavený z dreva? Áno, Bratislava má európsky unikát 4 722

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Viete, kedy prichádza diabol?
 2. Eva Gallova: Horský hotel Gejdák s krásnou prírodou
 3. Dušan Koniar: Spotrebná daň predražuje polliter asi o dva centy
 4. Anton Kovalčík: Murder Inc. na ruský spôsob 5. Koniec zvláštneho agenta FSB. Prvá časť.
 5. Rado Surovka: Niečo tu smrdí.
 6. Soňa Fröhlichová: Vinári pri Ženevskom jazere finišujú so zberom hrozna
 7. Pavel Ciesar: 325 mesiacov fiktívneho života v Matra Anke, a.s.
 8. Jano Richter: Oligarchovia sa radujú z každej jednej vraždy gayov
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 83 357
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 305
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 631
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 746
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 420
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 23 138
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 20 891
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 568
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Výsledky parlamentných volieb 2023 v Banskobystrickom kraji.

Pripravili sme pre vás zoznam odkazov, na ktorých nájdete podrobné výsledky parlamentných volieb 2023 pre okresy, mestá a obce v Banskobystrickom kraji. Prvé výsledky začnú pribúdať po 22:00.


3 h
Ilustračné foto.

Voliť môžete do desiatej večer.


10 h
Ilustračná fotografia.

V rámci projektu Závislí na zdraví prinášame sériu čitateľských príbehov o úspešnom boji so závislosťou.


(red) 28. sep
Veža kostola prechádza obnovou.

Kostol je dominantou obce.


TASR 28. sep

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Viete, kedy prichádza diabol?
 2. Eva Gallova: Horský hotel Gejdák s krásnou prírodou
 3. Dušan Koniar: Spotrebná daň predražuje polliter asi o dva centy
 4. Anton Kovalčík: Murder Inc. na ruský spôsob 5. Koniec zvláštneho agenta FSB. Prvá časť.
 5. Rado Surovka: Niečo tu smrdí.
 6. Soňa Fröhlichová: Vinári pri Ženevskom jazere finišujú so zberom hrozna
 7. Pavel Ciesar: 325 mesiacov fiktívneho života v Matra Anke, a.s.
 8. Jano Richter: Oligarchovia sa radujú z každej jednej vraždy gayov
 1. Martin Greguš: Voličom Progresívneho Slovenska a SAS v Bratislave. Keď 1.10. už nebude mať kde zaparkovať spomeňte si, kto si opäť neurobil domácu úlohu... 83 357
 2. Miroslav Lukáč: V predvolebných debatách sme počuli Génia. Bohužiaľ Zla. Netreba ho predstavovať. Všetci ho poznáte. V hazarde platí kontra, re, vabank. 52 305
 3. Jana Plichtová: "Dobrák" Boris Kollár a jeho pomáhanie (si k majetku) 40 631
 4. Ján Šeďo: Generálmajor Ivan Pach dokonale a inteligentne zotrel Fica. 33 746
 5. Michal Feik: Možno veriť predvolebným prieskumom? 27 420
 6. Miroslav Lukáč: Mladí Vlci zo Smeru, ako sa sami nazvali, už vycerili tesáky a dokonca ich zaťali. 23 138
 7. Peter Kollega: Pán GP M. Žilinka, oklamali ste 5,447 miliónov občanov, okamžite odstúpte 20 891
 8. Pavel Macko: Fico je naničhodník, ktorý sa môže hanbiť! 15 568
 1. Monika Nagyova: Zo života vo firme snov: Po dvadsiatich dvoch rokoch som dostala výpoveď
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 68. - Arktída - Zem Františka Jozefa
 3. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 67. - Kto bol Juan de Fuca, ktorý dal meno prielivu, ktorý obmýva brehy kanadského ostrova Vancouver?
 4. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 66. - Martin Frobisher, pirát alebo kapitán?
 5. Monika Nagyova: Rómske deti kradnú. Ale iba energiu.
 6. Jiří Ščobák: Na zimní plavání v neoprénu je dobré se začít připravovat už teď
 7. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 65. - Odkiaľ pochádza názov Kanada?
 8. Jiří Ščobák: Čekání na Volodymyra Zelenského před prezidentským palácem v BA (foto)

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu