Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Futbalové súťaže ObFZ Levice

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ 15. KOLO
Favoriti na špici svorne povyhrávali a Čaka zimuje s náskokom
Žemberovce - Levice 0:2 (0:2), góly: Zorád, Meňhard, (Ďurina, Morvay, Klabníková)
Žemberovce: M. Bielik - P. Mikula, R. Ťažký, M. Šinkovic, M. Tomáš, M. Vrecník, J. Vidra, J. Studenka, M. Rádik, M. Ármai, I. Vrecník (M. Bóna, J. Píš, I. Slúka, B. Jesenský)
Levice: E. Ivanič - E. Zorád, M. Graus, M. Gabaš, S. Kysel, R. Fogad, M. Tóth, M. Meňhard, J. Vrecník, P. Varga, P. Martinček (R. Pankulič, P. Gabaš, M. Krenčan T. Krenčan, L. Gubík, S. Drenka)
V zápase posledného kola na krásnom futbalovom ihrisku vyhrali Levice v Žemberovciach o dva góly, vďaka lepšiemu prvému polčasu. Skóre otvoril Zorád, keď sa k nemu dostala lopta po centri a popri brankárovi poslal loptu prvý raz do siete. O niekoľko minút Zorád vysunul Meňaharda a Žemberovčan v drese Levíc druhým gólom rozhodol o osude zápasu. Potom mali obe mužstvá niekoľko šancí na prekonanie gólmana súpera, no skórovať sa už nikomu nepodarilo a tak si hostia očakávane odniesli domov všetky tri body.
Želiezovce - P. Vozokany 2:1
(1:0), góly: Kokoška, Petrík - Styecz, (Dvornák, Petrík, Zaimi J)
Želiezovce: N. Barecz - T. Szalai, R. Karkó, P. Páchnik, T. Rotík, M. Hudák, M. Petrík, L. Lauko, Valach, P. Kokoška, P. Krištofoli (E. Csudai, Z. Vincúr, Z. Lehocký, Štuller)
Plavé Vozokany: Ľ. Sádovský - M. Jakab, R. Bandzi, T. Varga, B. Sádovský, R. Tóth, Š. Styecz, M. Plašek, Ľ: Tomašek, L. Buchlovič, T. Sádovský (M. Bandzi, M. Turčík, J. Fábry, O. Ganec ml.)
Na ťažkom teréne sa hral celkom pohľadný futbal. Domáci išli do vedenia gólom dobre hrajúceho Kokošku v 22. min., no hostia aj naďalej mysleli na zisk aspoň bodu. Tí hrali odvážne aj po zmene strán a Styecz v 68. min. vyrovnal na 1:1. Domáci potom zatlačili svojho súpera pred vlastného gólmana, no dlho to vyzeralo, že sa zápas skončí nerozhodne. Až v 88. min. domáci Petrík svojim gólom definitívne rozhodol, že víťazstvo zostalo domácemu mužstvu.
Podlužany - H. Kľačany 1:3 (0:2), góly: J. Uhnák (z 11 m) - Krivočenko, Hancko, vlastný, (Pál, A. Kolev)
Podlužany: M. Cetner - P. Šebo, J. Uhnák, V. Tanka, Š. Boďo, L. Hinzeller, E. Frajka, M. Lukáč, A. Dedovič, Š. Víg, G. Búry (M. Čuvara, V. Porubský, M. Šebo, P. Macho)
Hronské Kľačany: M. Fabian - P. Krivočenko, B. Béreš, M. Brezina, J. Poláčik, A. Krkoš, M. Hancko, H. Podseník, M. Krkoš, P. Štipka, M. Kúdela (M. Hoľka, T. Križovič)
Po úvodných šanciach domácich aj hostí, keď gól nepadol, sa hra upokojila, no hostia v závere 1. polčasu dvoma gólmi do šatne zrazu viedli. To domácich doslova knokautovalo a keď si po zmene strán ešte strelili aj vlastenca, o výsledku bolo rozhodnuté. Domáci Uhnák potom z penalty už len korigoval stav na konečných 1:3. Vo vlažnom futbale napokon domáci svojich skalných sklamali a tí odchádzali z ihriska preto nespokojní.
Kalinčiakovo - Čaka 0:3 (0:1), góly: Meiling 2, Bielik, (Žirko, Kolev I, Kolev A)
Kalinčiakovo: P. Mikula - Ľ. Uhnák, M. Vetor, P. Lohyňa, M. Kollár, P. Cheben, V. Stančík, T. Pleva, V. Horňák, Š. Pap, Ľ. Fürješ (L. Zapletaj, S. Holubík, F. Sebelédy, J. Mikuláš)
Čaka: P. Molnár - M. Dorník, Š. Tanaši, R. Mudroň, J. Sádovský, Ľ. Čvirik, T. Kopernický, J. Valo, I. Tušan, R. Meiling, E. Bielik (G. Bombicz, Milan Viglaš, Marek Viglaš, M. Krnčan, Š. Hlinka)
Domáci, uvedomujúc si svoje zlé tabuľkové postavenie, začali zápas útočne, no ich prvé dve veľké šance zostali nevyužité. Naopak hostia z prvej svojej možnosti sa Meilingom dostali do vedenia. Po obrátke hostia pridali v dôraze a po hlavičke Bielika vyhrávali už o dva góly. Tretí gól bol naozaj nevídaný, to keď domáci gólman zle vykopol loptu a na pol ihrisku stojaci Meiling ho vysokým lobom prehodil na 0:3. Hostia boli po celý zápas futbalovejší, zaslúžené získali víťazstvo vo svoj prospech a prezimujú na čele s náskokom siedmich bodov.
Kozárovce - Tlmače 0:0, (Križan, Holman)
Kozárovce: M. Ridzoň - I. Šimkovič, R. Gaži, T. Mező, T. Forgáč, J. Graus, R. Demian, V. Hoľka, R. Priecel, S. Benčať, M. Koláček (M. Švolík, T. Kútik, A. Benčať, M. Halo, P. Barutík)
Tlmače: Ľ. Miško - M. Gábriš, M. Havran, M. Bombala, B. Hamar, P. Švolík, J. Kissimonyi, J. Jašek, R. Kollár, T. Titurus, T. Považan (J. Kinčok, D. Illenčík, J. Izakovič, V. Frtús)
Napriek tomu, že sa hralo na ťažkom teréne, mal zápas dobré tempo z oboch strán. Keďže obrany vynikali nad útočnými formáciami, do polčasu nik so strelcov gólmana súpera prekonať nedokázal. Aj v 2. polčase pokračovala prevaha zadákov nad útokmi, hoci náznaky šancí boli na oboch stranách. Keďže ani v tomto polčasu nik sieť nenapol, duel sa skončil bezgólovou remízou.
Jur n/Hr. - Plášťovce 2:0 (0:0), góly: Prišťák, Stanko, (Zaimi B, Kopanicová)
Jur nad Hronom: R. Füri - P. Sulyan, J. Ilko, E. Bóc, M. Stanko, M. Erfaňuch, M. Srna, M. Prišťák, J. Čech, R. Rakovič, M. Benyus (E. Garaj, T. Lörincz, M. Čech, J. Kuruc, M. Sakoš,)
Plášťovce: M. Matúš - G. Kneizel, R. Križan, Š. Šomlo, T. Jelen, E. Fabian, Sz. Bencsok, I. Šereš, Z. Pribránsky, L. Szabó, J. Nanias (E. Krizsek, A. Farkas, J. Velebný)
V zápase mužstiev, ktoré nemajú stabilnú formu bolo otázne, kto čo predvedie. Domáci mali hernú prevahu po celý zápas, no dlho ju strelecky pretaviť v gól nedokázali. Až začiatok 2. polčasu sa ukázal byť rozhodujúci, keď domáci dvakrát napli sieť Matúšovej brány a razom bolo 2:0. Potom mali obe mužstvá niekoľko ďalších šancí na strelenie gólu, lenže keďže strieľali už slepými, skóre sa už nezmenilo. Domáci si preto pripísali do tabuľky dôležité víťazstvo.
N. Dedina - Šarovce 1:2 (0:2), góly: P. Bob - Michalík 2, (Havran, Macho, Gálik)
Nová Dedina: V. Ďurečka - J. Zabák, P. Bob, L. Zabák, M. Mráz, J. Salaj, A. Šebo, M. Kollár, S. Jakubis, P. Salaj, R. Harmady (M. Čecha, J. Selka, P. Titurus, T. Frtús, B. Juroško)
Šarovce: P. Pechovský - G. Füri, J. Madaj, P. Nagy, A. Nap, E. Baláž, B. Kondrčík, A. Horváth, J. Michalík, K. Baláž, D. Horváth (G. Gunič, P. Bakoš, R. Kováč)
Hostia prekvapili domácich, keď v prvej polhodine Michalíkom dvakrát udreli do čierneho. Potom sa „zakopali” pred vlastného gólmana a sústredili sa na udržiavanie pre nich priaznivého výsledku. Domáci dobíjali bránu hostí a Bob znížil na jednogólový rozdiel. Nápor domácich v závere zápasu silnel, no prekonať dobre chytajúceho gólmana Pechovského sa im už nepodarilo. Hostia svoje cenné víťazstvo napokon zubami, nechtami ubránili.
Dolný Pial - S. Tekov 1:1
(1:1), góly: 7. Zummer - 35.- Máčaj, (Moravčík, Mészáros)
Dolný Pial: S. Trgiňa - V. Bútora, M. Ledényi, I. Bujka, L. Lukáč, M. Trgiňa, I. Jedlička, P. Valach, R. Bielik, R. Zummer, T. Mészáros (E. Füri, M. Valach)
Starý Tekov: M. Konkoľ - V. Kúdela, R. Máčaj, I. Bátovský ml., M. Bánsky, R. Frtús, J. Angleta, R. Hajko, R. Bátovský, M. Halabuk, I. Daniš (P. Hajko, M. Krnčan, R. Žabka, R. Bačík)
Na výborne upravenom teréne sa hral kvalitný zápas a prispeli k tomu obe mužstvá. Obaja brankári si v zápase poriadne zachytali, čo bolo nečakané hlavne od domáceho trénera S. Trgiňu, ktorý musel nahradiť chýbajúceho gólmana domácich podržal. Pialčania išli do vedenia pomerne rýchlo gólom Zummera, no ešte do polčasu hosťujúci Máčaj skóre zrovnal na 1:1. Po obrátke mali hráči na svojich kopačkách viacero šancí, no keďže gólmani už viac lôpt za svoj chrbát nepustili, duel sa skončil zmierlivou deľbou bodov.
1. Čaka 15 13 2 0 41:8 41 (17)
2. Levice 15 10 4 1 45:10 34 (13)
3. Želiezovce 15 9 3 3 42:16 30 (9)
4. P. Vozokany 15 7 3 5 27:16 24 (0)
5. St. Tekov 15 7 3 5 32:28 24 (0)
6. Kozárovce 15 7 2 6 28:29 23 (2)
7. D. Pial 15 6 4 5 28:28 22 (1)
8. H. Kľačany 15 7 0 8 36:42 21 (3)
9. Plášťovce 15 6 2 7 27:40 20 (-4)
10. Tlmače 15 5 4 6 26:24 19 (-2)
11. Žemberovce 15 6 1 8 19:21 19 (-5)
12. Šarovce 15 5 1 9 17:36 16 (-11)
13. Podlužany 15 3 5 7 20:33 14 (-13)
14. Jur n/H. 15 3 3 9 16:35 12 (-9)
15. Kalinčiakovo 15 3 2 10 33:34 11 (-10)
16. N. Dedina 15 3 1 11 17:54 10 (-11)

Skryť Vypnúť reklamu

II. TRIEDA 15. KOLO
Prekvapenie v Santovke, Csala ratoval Vyškovce
N. Tekov - Bátovce 5:0 (2:0), góly: D. Nagy 3, Kubinec, Jašek, (Svetlošák)
V Novom Tekove sa hral do 70. min. pomerne vyrovnaný a dobrý zápas. Hostia síce prehrávali o dva góly, ale kožu lacno predať nechceli. V posledných desiatich minútach však domácim vyšli kombinačné akcie a po troch rýchlych góloch Bátovčanov deklasovali 5:0.
V. Turovce - Bory 3:0 (2:0), góly: Fógel 2, N. Pásztor, (Petrík)
Turovčania podali v poslednom jesennom zápase dobrý výkon a snaživých hostí porazili rozdielom triedy. Skóre otvoril v 20. min. Fógel, ba o päť minút pridal N. Pásztor druhý gól domácich. Na začiatku druhého dejstva sa osmelili aj hostia, no z mierneho tlaku nič nevyťažili. V 60. min. postil domáce hladké víťazstvo Fógel, keď po peknej hlavičke rozvlnil sieť za hosťujúcim gólmanom.
Tešmak - Keť 1:2 (1:0), góly: Kapa – Farkaš, Gál, (Kollár)
Zápas hraný v H. Turovciach mal veľmi slabú úroveň. Domáci sa síce prekvapujúco ujali vedenia, gólom Kapu, ale to bolo z ich strany všetko. V druhom polčase mali viac z hry hosťujúci hráči a Farkaš vyrovnal. V 65. min. zabezpečil tri body pre svoje mužstvo hosťujúci Gál.
Vyškovce - Čata 2:2 (2:0), góly: Csala 2 (1 z 11m)– Varga, Raj, (Bakači)
Vo Vyškovciach sa hral zbytočne nervózny zápas a Varga s Rajom poslali svoje mužstvo do dvojgólového vedenia. Vyškovčania sa v druhom polčase snažili o zvrat a v 70. min. strelil Csala z penalty kontaktný gól. Záverečné minúty patrili domácim futbalistom. V 91. min. Csala svojim druhým gólom v zápase zariadil v priemernom zápase remízu.
Lok - Rybník 4:0 (0:0), góly: Škorupa, Hamar, Zdychavský, Húdik, (Szikora st)
V chladnom počasí sa hral v prvom polčase v Loku vyrovnaný zápas. Ani jedno mužstvo nechcelo urobiť chybu v obrane, preto sa do šatní odchádzalo bez gólov. V druhom dejstve už domáci prepli na vyššie obrátky a Rybníčania nedokázali v obrane hrať tak pozorne ako v prvej polovici zápasu. V závere Zdychavský s Húdikom pridali ďalšie dva góly a preto Ločania zaslúžene vyhrali.
P. Ruskov - I. Úľany 4:0 (2:0), góly: M. Lakatoš, Jankó, M. Berta, P. Berta, (Galgóci)
Aj v P. Ruskove sa hral nervózny zápas, v ktorom chceli bodovať obe mužstvá. Hostia, ale tentokrát nepotvrdili, že body dokážu zbierať aj vonku, pretože Ruskovčania hrali v obrannej fáze veľmi spoľahlivo. V druhom polčase už Úľania viac otvorili obranu, z čoho ťažili hlavne domáci útočníci a po ďalších dvoch góloch zaslúžene vyhrali.
Santovka - Farná 3:4 (0:2), góly: Slovák, Hudec, Meňuš – Bachleda 2, O. Mikeš 2, (Slabý)
Domáci hráči prekvapujúco podcenili úvod zápasu a hostia išli do dvojgólového vedenia. Na začiatku druhého dejstva Santovčania dokázali vyrovnať, ba v 60. min. dal Meňuš gól a domáci viedli. V posledných minútach sa však príliš stiahli do obrany a hráči Farnej po dvoch góloch v 85. a 87. min. zázračne strhli víťazstvo na svoju stranu.
H. Kosihy - H. Turovce 1:4
(1:2), góly: R. Seneši – Tóth 2, Zsóka, Pintér, (Szelényi)
Domáci hráči nastúpili na stretnutie v značne oklieštenej zostave, no aj napriek tomu boli v prvom polčase favoritovi vyrovnaným súperom. Turovčania v druhej časti však nenechali nič na náhodu a po dvoch góloch odchádzali z Hronských Kosih aj s troma bodmi.
1. H. Turovce 15 10 4 1 63:20 34 (10)
2. I. Úľany 15 8 4 3 35:21 28 (4)
3. N. Tekov 14 8 3 3 34:12 27 (3)
4. V. Turovce 15 8 3 4 36:21 27 (6)
5. P. Ruskov 15 8 2 5 30:19 26 (5)
6. Lok 15 8 1 6 30:22 25 (4)
7. Keť 15 8 1 6 41:36 25 (1)
8. Rybník 15 8 1 6 29:31 25 (1)
9. Čata 15 7 3 5 41:31 24 (0)
10. Bory 14 6 2 6 25:25 20 (-1)
11. Bátovce 15 6 1 8 37:42 19 (-2)
12. Santovka 15 5 1 9 36:47 16 (-5)
13. Vyškovce 15 3 6 6 27:40 15 (-6)
14. Farná 15 3 2 10 24:55 11 (-13)
15. H. Kosihy 15 3 1 11 23:48 10 (-11)
16. Tešmak 15 2 1 12 10:51 7 (-14)
ROMAN UHNÁK, TOMÁŠBAČÍK

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 1. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 2. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 3. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 4. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 5. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 6. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 7. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 8. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 9. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 10. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 30 037
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 27 408
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 187
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 253
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 638
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 193
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 457
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 476
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 272
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 928
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Žiar - aktuálne správy

Najlepšie miesto na ľadový hokej? Banskoštiavnické tajchy (+FOTO)

Banská Štiavnica a jej okolie ponúka rôzne možnosti.

Hokejisti na tajchu Bakomi.

Mesto v rámci celoplošného testovania otvorí tieto odberové miesta

V Žiari nad Hronom otvoria od piatku nové odberové miesta na testovanie. Systém online registrácie funguje aj napriek prvotnému zlyhaniu.

Ilustračná fotografia.

Polícia pátra po dvoch mužoch (+FOTO)

Vyšetruje prípad krádeže.

Mladík pravdepodobne podcenil stav vozovky, zišiel z cesty (+FOTO)

Poškodil dopravnú značku, telefónny stĺp a oplotenie rodinného domu.

Muž zišiel z cesty.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Odišiel prvý tréner majstra sveta, lúčil sa s ním aj hokejový reprezentant

Gustáv „Guňo“ Buček nás opustil 7. januára vo veku 77 rokov.

Už ste čítali?