Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

MÚMF Levice

I. LIGA 13. KOLO
Na záver jesene sa dostalo na špicu Jersey
Dukla - ŠKP 6:3 (4:2), góly: E. Frajka 3, I. Tušan 2, M. Šebo - V. Szabo, V. Kúdela, G. Csala
V prvej polovici stretnutia sa hral dosť vyrovnaný zápas, no po lejaku sa na hracej ploche istejšie pohybovali Vojaci. Až od stavu
2:2 získali hráči Dukly dvojgólové vedenie, ktoré otriaslo sebavedomím súpera. Po obrátke sa hráči ŠKP snažili zmazať prvopolčasové manko, no dobre chytajúceho gólmana Bačíka prekonať nedlho nevedeli. Ba naopak dvoma gólmi upravili až na
6:2, čo stačilo na zisk troch bodov. V závere pekných gólom do šibenice Kúdela upravil na konečných 6:3.
Real Drink - Help-Sabrina 2:6 (0:2), góly: J. Krenčan, Michal Ármai - Maslen 3, Šebeštýn (z pen.), Szilva, Búry
Drinkáči sa zišli len v slabšom počte, čo Helpáci museli využiť. Už do polčasu získali dvojgólový náskok, ktorý bol základným kameňom ich víťazstva. Hepláci kondične predčili piatich hráčov Drinku a strieľali ďalšie dva góly. Až za stavu
0:4 sa presadili aj Drinkáči, no Help aj naďalej držal opraty zápasu vo svojich rukách a doviedol ho v pohode do víťazného konca.
Horná Seč – LVT 6:5 (4:2), góly: M. Sakoš 3, Hajto 2, Horváth - Sebelédy 2, Mészáros 2, Adami
Duel lepšie začali hráči LVT a išli do vedenie, lenže potom sa až trikrát dostali k slovu Sečania a otočili skóre vo svoj prospech na 3:1. Sečania si dvojgólové vedenie ustrážili až do prestávky. Po nej opäť mali lepší začiatok hráči LVT a dokázali skóre zrovnať. Za tohto stavu strhol vedenie na stranu H. Seči M. Sakoš, no Mészáros vyrovnal na 5:5. V závere sa potom obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no podarilo sa to Sečanom, keď presne namieril Hajto.
Medina - JHJ Kovex 2:2 (0:1), góly: T. Pleva, P. Gabaš - M. Palic, P. Havran, ŽK: E. Palic
V ťaháku kola si to proti sebe rozdali mužstvá zo špice tabuľky a dal sa čakať kvalitný zápas a taký naozaj aj bol. Hneď v úvode zápasu poslal svojich do vedenia presnou strelou M. Palic a Kovexáci týmto zásahom získali 1. polčas vo svoj prospech. Medina búšila do svojho súpera, no ten hrozil rýchlymi kontrami. Skvele Kovexákom zachytal Šutlák a po zmene strán pridal po chybe druhý gól Kevexu Havran. Medina potom ešte viac pritlačila svojho súpera a výsledkom toho bol gól Gabaša na 1:2. Tesne pred koncom sa napokon o deľbu bodov postaral Pleva.
MFC 04 Levice – Deportivo 5:3 (2:0), góly: P. Ťuťuris 2, R. Chmelo 2, L. Bilčík - D. Rafael, A. Rafael, P. Valachovič, ŽK: P. Šinko
MFC sa v posledných zápasoch spolieha hlavne na svojich legionárov a tí rozhodli aj tento duel. Ťuťuris s Chmelom dostali MFC do dvojgólového vedenia a tak sa skončil aj 1. polčas. Po obrátke začalo Deportivo doťahovať náskok svojho súpera a za stavu 4:3 bolo všetko zasa na vážkach. Konenčé rozuzlenie zápasu zariadil najstarší hráč na ihrisku Bilčík a z víťazstva sa preto radovali hráči MFC.
Sporting - Jersey 3:8 (1:2), góly: T. Matuška, P. Cheben, J. Tomášik - M. Hudec 3, B. Hlôška 2, S. Hronec 2, J. Tariška, I. Bátovský, ŽK: P. Cheben (Sporting)
Sporting začal prekvapujúco dobre a ujal sa vedenia gólom Chebena. Jersey sa snažilo o okamžitú odpoveď, no obrana súpera na čele s brankárom Obickým dlho odolávala. Lenže ešte do polčasu Jersey predsa len strhlo vedenie na svoju stranu. Po obrátke po treťom góle Jersey už o víťazovi nebolo pochýb a Jersey nastrieľalo svojmu súperovi ďalších päť gólov.
Kovatex - Geodet Juhász 4:2 (2:1), góly: Š. Galgóci 2, R. Meiling, J. Kissimonyi - V. Horský 2
V jednom zo šlágrov kola začal duel lepšie Kovatex a po góloch Galgóciho a Meilinga viedol dvojgólovým rozdielom. Horský do polčasu stihol už len korigovať na 2:1. Aj začiatok 2. polčasu lepšie vyšiel Kovatexu a Galgóci s Kissimonyim zvýšili náskok už na 4:1, čo bolo už rozhodujúce. Geodeti sa však stále nevzdávali, no dobre fungujúcu obranu svojho súpera zlomili už len raz, keď na konečných
Rapid zvýšil náskok
Šped-Trans B – Dynamo 4:3 (2:1), góly: S. Tabernaus 3, Zapletaj – Michal Jančo, Andruška, Mucha
V útočnom zápase sa snažili obe mužstvá čo najviac prekonať gólmana protivníka, no nakoniec z ihriska odchádzala spokojnejšia rezerva Špeditérov. Po góle Tabernausa Andruška vyrovnal, ale do prestávky poslal Šped-Trans do vedenia Zapletaj. 2. polčas začali lepšie Špeditéri a po dvoch góloch Tabernausa sa zdalo byť rozhodnuté. Lenže Mucha vykresal iskierku nádeje a Michal Jančo znížil dokonca na 4:3, no vyrovnať sa Dynamu už nepodarilo.
Sektor – Spartak 9:2 (3:1), góly: M. Baranyai 3, R. Moravčík 2, F. Krako 2, B. Krajč, Ľ. Baranyai – Straka, Pásztor
Sektor svojho súpera predčil vo všetkých smeroch, preto zápas hladko získal vo svoj prospech. Do polčasu bol stav ešte pomerne vyrovnaný, keď Sektor viedol o dva góly. V 2. polčase už hráči Sektoru na hracej ploche viac dominovali, mali lepšiu mušku a v pohode doviedli duel do víťazného konca. Spartak s malým počtom hráčov presile Sektoru odolávať dlho nemohol.
Fitcentrum Perec – Sampdoria 4:3
(2:1), góly: Putra 2, Drenka, Osvald – Lakatoš, Tuna, M. Krenčan
Duel lepšie rozbehli hráči Fitcentra a Drenka otvoril skóre zápasu. Lenže M. Krenčan na druhej strane zrovnal skóre na 1:1. Ešte do prestávky však Putra poslal svojich späť do vedenia. Po zmene strán opäť Putra zvýšil náskok Fitcentra, ale Lakatoš znížil na 3:2. Dtramatický 2. polčas okorenil štvrtým gólom Fitka Osvald, no stále ešte nebolo hotovo. Tuna znížil na
4:3 a bojovalo sa až do samého konca, no Fitcentrum svoje víťazstvo už uhájil.
Energo – Slovan 5:6 (4:4), góly: Farkaš 2, Janíček 2, vlastný – Flašík 2, Nádašdy 2, J. Kaminský st., Kováčik, ŽK: Lašán
V pomerne zaujímavom zápase Energo v 1. polčase dvakrát viedlo rozdielom dvoch gólov, no Slovan vždy odpovedal podobne a skóre zrovnal. V 2. polčase naklonil misky váh na stranu Slovana Kováčik, no Janíček vyrovnal na 5:5. Potom sa útoky striedali na oboch stranách a dôležitý šiesty gól svojich strelil Flašík a Slovan už víťazstvo z rúk nepustil.
Rapid – Nefab 9:1 (2:0), góly: Šipoš 3, Török, Dubovský, Mihálka, Pekarík, Čík - Vízi
Rapid chcel zavŕšiť jesennú časť víťazstvom a zostať na čele tabuľky. Do polčasu však nováčik II. ligy pomerne dobre odolával, keď sa presadili Török a Šipoš. Po zmene strán už hráči Rapidu na hracej ploche koncertovali a strieľali jeden gól za druhým. Napokon svojmu súperovi naložili deväť gólov a zaslúžene zakončili jesennú časť na samom vrchole II. ligy.
Siwel – Tlmače 2:2 (2:1), góly: M. Minár, Štrbka – Jašek, Koláček
Tlmačania chceli zakončiť jeseň bez prehry, no Siweláci boli zjavne proti tomu. Skóre v 1. polčase otvoril M. Minár a ešte do polčasu pridal Štrbka druhý presný zásah Siwelu. Jašek ešte do obrátky znížil a vrátil svoje mužstvo späť do zápasu. Tlmačania trvalo dobíjali bránu svojho súpera, no gólman Karafa robil divy. Po obrátke pokračoval priebeh hry, Tlmače boli ešte útočnejšie a Koláček skóre zrovnal. Keď sa skóre do koncu zápasu už nezmenilo, Tlmačania zavŕšili jeseň bez prehry.
Prerokované: ŽK a ČK
I. liga (12. kolo) - ŽK: I. Bátovský - 0076 (Jersey), J. Krenčan - 0045 (Drink), A. Szilva - 0289 (Help-Sabrina), Cs. Andruska - 0360 (Medina), ČK: nikto
II. liga (12. kolo) - ŽK: nikto, ČK: nikto
II. liga (6. kolo dohrávka) - ŽK: nikto, ČK: Stančík - 0965 (Fitcentrum Perec)
ROZHODNUTIA ŠTK:
R 042/06: LVT - R 041 - upozornenie pre ved. mužstva, DK a ŠTK bude postupovať v zmysle DP kap. II Čl.6 bod3 v prípade neuhradenia poplatku uvedeného rozhodnutia. Ak mužstvo uhradilo poplatok, prosíme predložiť doklad na najbližšom zasadnutí ŠTK 15.11.2006.
R 043/06: Stančík - 0965 (Fitcentrum Perec) - 1 MZ nepodmienečne, príloha č. 1 k DP SF, uhradené, - zabránenie gólu rukou
R 044/06: ŠTK berie na vedomie úhradu poplatku od mužstva Spartak - pm -, - ro-