75:87 (22:14, 45:40, 64:65)
D. Kubín: Klein 15, Velčič 15, Barišič 13, Caban 9, Findura 9 (Strapec 10, Koczkáš 4)
Levice: Jugo 21, Jankovič 21, Lukjanec 17, Kollár 6, Matúš Halmeš 0 (Brliť 9, Soldič 9, Cehula 4, Lutovský 0, B. Danielič 0)
TH: 30/25, Trojky: 9 – 4 , 300 divákov, rozhodovali: Brziak, Kuzmiak, Daňo
Levičania cestovali do Ružomberka, kde hráva D. Kubín svoje domáce zápasy, s jednoznačným úmyslom vrátiť prehru z domácej palubovky, aj s úrokom. V základnej zostave už s uzdraveným Jugom a opäť aj s Lukjancom, však nezačali zápas dobre. Domáci mali lepší vstup do zápasu a ani sa hostia z Levíc nenazdali a po tretej trojke v 4. min. prehrávali 14:2. Prvý kôš z hry dali Levičania až v 5. min., no predsa sa im ako tak podarilo zachytiť domáci nástup. Prvú štvrtinu však prehrali o osem bodov 22:14. Ani začiatok druhej desaťminútovky nebol zo strany hostí ideálny. Hlavne v obrane to škrípalo, Kubínčania mali veľmi vysokú úspešnosť streľby za tri body a v 13. min. viedli 30:19. Následne však Levičania predsa len ubránili niekoľko domácich útokov, v útoku sa začala presadzovať trojica Jugo – Jankovič – Lukjanec a o štyri minúty to bolo 32:30. Tento moment zdvihol sebavedomie hostí a aj keď domáci do polčasu ešte stále viedli, Levičania im už boli v pätách. Tréner Ištók využíval širokú lavičku a bolo jasné, že šírka kádrov oboch tímov sa musí časom prejaviť. Polčas vyhrali domáci o päť bodov v pomere 45:40. Na začiatku tretej štvrtiny si Kubínčania ešte udržiavali 4 - 6 bodový náskok, tlak Levičanov však narastal. Po zranení výborne dirigoval hru Levíc Rudy Jugo, pod košom privádzal domácich strelcov do zúfalstva Braňo Brliť, autor 8! blokov v zápase. V 27. min. po dvoch premenených trestných hodoch Jankoviča išli Levičania prvýkrát v zápase do vedenia 56:57. Domáci potom ešte raz ožili a o dve minúty neskôr viedli 61:57, bolo to však poslednýkrát v zápase. Začiatok poslednej desaťminútovky bol jasne v réžii hráčov Levíc. Dvanásťbodovú šnúru prerušenú, len dvomi bodmi domácich, ukončil trojkou Kollár a hostia viedli 66:77. To už hrali v pohode a keď sa vyčerpaným domácim vyfauloval najlepší hráč Rišo Klein, o víťazovi nebolo pochýb. Hoci na začiatku poslednej minúty domáci Strapec 7 bodmi znížil na 75:81, záver patril Levičanom a tí si pripísali cenné víťazstvo na palubovke nováčika.
V stredu sa predstavia Levičania v odvete Slovenského pohára na palubovke Komárna, v sobotu o 19.30 privítame v dôležitom zápase v športovej hale mužstvo Handlovej.