Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

FUTBAL - II. LIGA - VÝCHOD: V jesennej derniére remíza v Stropkove

Tabuľka po jeseni bude v II. lige Východ nakoniec kompletná. Zápas Stropkov - Žiar, ktorý pre sneh nebolo možné minulú nedeľu odohrať, sa uskutočnil vo štvrtok. Naši futbalisti uhrali na pôde vtedy posledného tímu tabuľky remízu 1:1, keď bod zachraňovali

11 minút pred koncom stretnutia. Žiarčania tak zimujú na 5. mieste, strata na vedúcu priečku predstavuje 5 bodov. Vo veľmi vyrovnanej súťaži bude do jarnej odvety vstupovať z pozície lídra Stará Ľubovňa, pred Spišskou Novou Vsou a béčkom Ružomberka. Jarný boj o postup, z ktorého sa bude radovať len najlepší tím súťaže, bude ešte veľmi zaujímavý.
Dohrávka 13. kola:
Stropkov - Žiar n/Hr.
1:1 (1:0)
V 7. min Veselý vysunul dobre hrajúceho Husáka, ale jeho spätnú prihrávku poslal Fečko iba do rúk brankára. V 24. min zahrávala Tesla priamy kop Husákom a kapitán domácich Staško presne namieril hlavou. Prvý polčas dohrávali domáci bez vylúčeného Vrábľa, ktorý za bežný zákrok uvidel druhú žltú a následne aj červenú kartu. Prvá polovica 2. polčasu bola zo strany domácich opatrná. O víťazstve mohli rozhodnúť v 70. min. Z jedného útoku mali tri gólové príležitosti, ale strely Vachaľa a Husáka skončili na brankárovi a dorážka Fečka do prázdnej brány, dokonca na jej brvne. V 79. min, po chybe pravej strany domácej obrany, krížnou strelou vyrovnal Rapčan. Ani po góle sa oslabení domáci nevzdávali, no strelecké šťastie sa od nich odklonilo. Dve príležitosti Staška a jedna Husáka po góle doslova volali. P. Barilla
Góly: 24. Staško - 74. Rapčan. ŽK: Vrábeľ - Mujkoš, Puliš, Gramblička. ČK: 39. Vrábeľ po 2. ŽK. Pred 250 divákmi rozhodoval Vorel.
STROPKOV: Jenčo - Ondria (59. Vachaľ), Veselý, Pavlík, Harvilko - Vrábeľ, Staško, Gonos, Bodnár (81. Tabiš) - Fečko, Husák.
ŽIAR n/HR.: Gramblička - Podlucký (64. Hurík), Obložinský, Stacho, Mojík (72. Žiak) - Snirc, Kaplan, Maruniak, Mujkoš (46. Rapčan) - Puliš, Paleník.
1. St. Ľubovňa 13 7 4 2 20:17 25
2. Spiš. N. Ves 13 7 2 4 22:20 23
3. Ružomberok B 13 7 1 5 25:16 22
4. Lipt. Mikuláš 13 6 2 5 23:19 20
5. ŽIAR n/HR. 13 6 2 5 22:18 20
6. Vranov n/T. 13 6 2 5 17:14 20