Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

BASKETBAL MLÁDEŽE

Liga mladých mužov:
7. a 8. kolo: Spišská Nová Ves – Žiar nad Hronom 113:60 a 111:63, Banská Bystrica – Handlová 59:69 a 76:73, Žilina – Trenčín 90:56 a 77:61
7. Trenčín 6 0 6 -158 6
Program 9. a 10. kola – sobota 2. decembra a nedeľa 3. decembra Handlová – Trenčín, Žiar nad Hronom – Banská Bystrica, Pezinok – Spišská Nová Ves

Dorastenecká liga juniorov -
západ:
11. kolo:
Žiar n/Hr. – Prievidza
98:90 (43:42)
Dôležitosť zápasu si uvedomovali obidve družstvá. Víťaz totiž má šancu dostať sa ešte do finálovej štvorky. Zápas bol vyrovnaný. Našim chlapcom sa darila trojková streľba (9 x). Stabilne vyborný výkon podal Kráľ (40 bodov). O výsledku sa rozhodlo v 3. štvrtine, keď sa Žiarčanom podarilo ubrániť najlepšieho hrača hostí a zároveň sa bodovo vzdialili na 10 bodov. Náskok udržali až do konca.
Body: Kráľ 41, Soustružník 12, Gašparík 10, Kaliak 8, T. Fábry 8, Pisár 6, Husár 5, Glab 4, Kukučka 4
12. kolo:
Žiar n/Hr. – Ban. Bystrica
110:49 (35:23)
Povinné víťazstvo favorita, zahrala si aj celá lavička. Domáci tréneri mohli vyskúšať rôzne varianty obrany, z ktorých domáci hráči zakladali rýchle protiútoky. Chlapcom sa darilo získavať čisté lopty pressingom po celom ihrisku.
Body: Gašparík 20, Soustružník 19, T. Nemčok 16, Husár 14, Kráľ 13, Kukučka 8, Pisár 7, T. Fábry 5, Kaliak 4, Kysela 4
9. MBK KN 8 0 8 -522 8
Program 13. kola – sobota 9. decembra Klokani Komárno – MBK Komárno, Považská Bystrica – Žiar nad Hronom, Banská Bystrica – BSC Bratislava, Prievidza – Inter Bratislava
Program 14. kola – nedeľa 10. decembra Považská Bystrica – Levice, Prievidza – BSC Bratislava, Banská Bystrica – Inter Bratislava

OBLASTNÉ MAJSTROVSTVÁ KRAJOV BB, ZA, TN

Kadeti:
16. kolo:
Žiar n/Hr. A – Pov. Bystrica
106:41 (52:20)
Naši basketbalisti hrali výborne v obrane, podnikali rýchle protiútoky a o svojom víťazstve rozhodli prakticky už v 1. štvrtine.
Body: Schubert 17, Kováč 14, Lukačka 12, Obert 11, Kukučka 11, Štefanec 11, Glab 8, Polák 7, Jackuliak 7, Báni 4, Nemčok 4

Žiar n/Hr. B – MBK Žilina
66:65 (30:30)
Chlapci po výbornom výkone porazili favorita a dosiahli zatiaľ najväčší úspech v tejto sezóne.
Body: Truben 28, Kysela 22, Bulko 7, Oravec 7, Ivan 2

17. kolo:
Žiar n/Hr. A – MBK Žilina
112:47 (54:22)
Domáci podali opäť vynikajúci výkon, plnili si taktické pokyny a rýchlou hrou jasne prevýšili súpera. Stále si držia neporaziteľnosť a suverénne kraľujú súťaži.
Body: Kováč 26, Lukačka 13, Glab 13, Schubert 12, Obert 8, Polák 8, Štefanec 8, Báni 6, Nemčok 6, Jackuliak 6, Kukučka 5

Žiar n/Hr. B – Pov. Bystrica
49:89 (29:45)
Žiarčania nedokázali zopakovať výkon zo zápasu so Žilinou a vysoko prehrali.
Body: Oravec 12, Slávik 11, Kysela 8, Bulko 6, Kollár 6, Kováč 4, Ivan 2
14. kolo: Liptovský Mikuláš – Žiar nad Hronom A 73:145, Dolný Kubín – Žiar nad Hronom B 111:64, Handlová A – Žilina 69:73, Handlová B – Považská Bystrica 64:65 pp, Prievidza – Lučenec 67:76
15. kolo: Liptovský Mikuláš – Žiar nad Hronom B 78:83, Dolný Kubín – Žiar nad Hronom A 62:87, Handlová A – Považská Bystrica 97:44, Handlová B – Žilina 77:80, Prievidza – Banská Bystrica 34:81

Body: Vrtík 30, Šoltés 17, Faško 10
Zápasy kvalitou pervýšili túto kategóriu. Výborný, bojovný výkon proti ašpirantovi na titul.

Mladší minibasketbalisti:
4. kolo: Považská Bystrica – Žilina 46:41 a 21:51, Banská Bystrica – Žiar nad Hronom 32:6 a 27:14
Dohrávky: Považská Bystrica – Banská Bystrica 48:25 a54:27