Basketba extraliga muži

BK CHEMOSVIT SVIT – BK LEVICE 60:57 (11:15, 35:24, 47:44)
Svit: Klarič 16, Znanec 16, Žudel 11, Míčka 9, Jankovič 6
Levice: Jugo 16, Lutovský 12, Brliť 8, Krkoš 2, Matúš Halmeš 2 (Kollár 8, Jankovič 7, Bátovský 2, Soldič 0, Cehula 0)
TH: 22/17 – 11/8 , trojky: 3 - 1, 500 divákov, rozhodovali: Gabara, Hricišin, Kukelčík
V 15. kole basketbalovej extraligy cestovali Levičania do Svitu a proti rozbehnutému domácemu mužstvu boli kúsok od prekvapenia. Zápas začal trojkou domáceho Jankoviča, hostia z Levíc však stavili v zápase na dôslednú defenzívu a to sa ukázalo ako správna taktika. Levičania sa snažili spomaľovať tempo zápasu, hrali na dlhé útoky, často striedali a nedovolili dostať sa domácemu tímu do tempa. V prvej štvrtine sa im to darilo, keď v 7. min. viedli 9:12 a hoci sa domácim podarilo do konca štvrtiny vyrovnať, tento vývoj zápasu vyhovoval viac Levičanom. Hneď v úvode druhej desaťminútovky po bodoch aktívneho Juga viedli hostia 15:20 a domáci tréner musel reagovať oddychovým časom. Na rozohrávke Levíc sa striedal Jugo s mladým Bátovským, ktorý svojou výbornou prácou v obrane prakticky vypojil z hry domáceho špílmachera Míčku. V 17. min. bol stav zápasu 24:24, posledné dve minúty prvého polčasu však Levičania nezvládli. Stačili dve zbytočne stratené lopty v útoku a celopolčasová snaha sa rozsypala, ako domček z kariet. Domáci po rýchlych brejkoch a trojke Žudela dali za dve minúty 11 bodov a do kabín išli oveľa spokojnejší, ako to dlho na palubovke vyzeralo. A keď na začiatku druhého polčasu natiahli Sviťania svoj náskok na 13 bodov (39:26), domáci sa opäť dostali do varu a zdalo sa byť zle, nedobre. Kapitán Levičanov Juraj Kollár bol však proti a za dve minúty hry svojimi ôsmimi bodmi v rade vrátil hostí do zápasu! Následne sa pod košom presadil aj výborne hrajúci Lutovský, obrana Levíc začala opäť pracovať na plné obrátky a v 27. min. bol stav
41:38. Skvelú prácu v obrane odvádzal Matúš Halmeš, ktorý vymazal z hry strelca hostí Jankoviča a nesmierne užitočný bol pre tím aj výkon Brliťa pod oboma košmi. Posledná desaťminútovka sľubovala dramatický vývoj a to sa aj potvrdilo. Domáci sa nedokázali dostať do svojho herného tempa, Levičania vycítili šancu na víťazstvo a v taktickom súboji sa držali zo Svitom bok po boku. V 34. min. bol stav 51:50, na oboch stranách padalo málo košov, oba tímy sa zameriavali na pozornú defenzívu. Hoci sa potom v 35. min. podarilo domácim zásluhou Klariča natiahnuť vedenie na päť bodov (55:50), následne odpovedal trojkou Jankovič a po dvoch bodoch Lutovského bolo opäť vyrovnané. Minútu a pol pred koncom vyrovnal Jugo odvážnym vniknutím pod kôš na 57:57, následne po ubránení domáceho útoku však zbytočne stratil loptu. V dramatickom závere plnom taktických pokynov potom Klarič dvomi bodmi zvýšil na 59:57. Domáci ďalej premenili zo štyroch trestných hodov iba jeden, Levičania sa však za posledných tridsať sekúnd nedostali ani k pokusu o trojku a tak sa po záverečnom klaksóne tešili šťastnejší domáci hráči. Nezvládnuté koncovky oboch polčasov tak pripravili Levičanov o skvelý výsledok, dodali im však sebadôveru, že v súťaži sa dá hrať s každým súperom.
V sobotu 9.12 odohrajú Levičania posledný a zároveň najdôležitejší zápas v tomto roku. O 18.00 hod nastúpia v Komárne a spoliehať sa budú aj na podporu svojich fanúšikov. Odchod autobusu je o 15.30 hod. spred športovej haly. - lg -

1. Od 1. septembra je predprimárne vzdelávanie povinné
  2. V centre Bratislavy vznikajú apartmány určené na predaj
  3. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  4. Ako ochrániť svoje peniaze pred infláciou
  5. Kam patria rolky z toaletného papiera? Dávať dole etikety zo sklenených nádob?
  6. Výber auta na lízing môže byť slobodnejší, ako ste si mysleli
  7. Vedci z BMC SAV vo vlakoch nový koronavírus nenašli
  8. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania
  9. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  10. Česi vynašli revolučné tričká, na ktorých nie je vidieť pot
  1. Koniec čakania na kuriéra
  2. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?
  9. Nemecko-slovenská spoločnosť ETL/GR je už v desiatke najlepších
  10. Viete, prečo by nás mala zaujímať ochrana biodiverzity?
  10. Kde sa dá elektromobil nabiť a za koľko? Veľký prehľad nabíjania 2 595

Cieľom projektu je získavanie informácií z vybraných lokalít, ich analýza a následná úprava existujúceho stavu s cieľom zlepšiť život obyvateľom mesta.