BASKETBAL EXTRALIGA MUŽI - Víťazstvo našim ušlo pomedzi prsty

MBK KOMÁRNO – BK LEVICE 83:79 (18:21, 44:46, 83:79)
Komárno: Fapšo 26, La Rosa 14, Rončevič 9, Petrovič 8, Bratič 2 (Štorcel 13, Uňatinský 5, Kablár 4, Halahija 2)
Levice: Jugo 19, Jankovič 14, Krkoš 4, Matúš Halmeš 3, Lutovský 0 (Lukjanec 21, Brliť 8, Soldič 6, Kollár 2, Bátovský 2, B. Danielič 0)
TH: 34/25 – 38/35, Trojky: 9 - 4, 450 divákov, rozhodovali: Janáč, Ženiš, Hančík
Levičania nastúpili v dôležitom zápase v Komárne ešte bez novej posily Mareka Juríka, no s dvojicou Pezinčanov Lukjancom a Brliťom, ktorí však dorazili do Komárna len pár minút pred začiatkom stretnutia. Úvod však hosťom vyšiel a hneď od začiatku sa dostali do vedenia. Po trojke Soldiča viedli v 4. min. 5:9, v 7. min. dokonca už 9:17. Levičania pozorne bránili, v útoku hrali disciplinovane a využívali svoje strelecké príležitosti. Domáci tím rýchlo nazbieral na aktívnom Jugovi štyri fauly a keďže ten svoje trestné hody premieňal, hostia si udržiavali svoj náskok. Až v poslednej minúte stratili na chvíľu koncentráciu v obrane a dovolili šiestimi bodmi domácemu Fapšovi znížiť na tri body
18:21. Na začiatku druhej štvrtiny najskôr Lukjanec piatimi bodmi zvýšil náskok Levičanov, potom však Štorcel dvomi trojkami v rade zobudil domáci tím a v 14. min. bolo vyrovnané
28:28. Od tohto momentu sa mužstvá až do konca prvého polčasu striedali vo vedení a ani jednému tímu sa nepodarilo bodovo od súpera odskočiť. Po polčase viedli hostia z Levíc o dva body v pomere 44:46. Začiatok druhého polčasu mal podobný priebeh, ako koncovka prvého dejstva. Oba tímy sa snažili čo najmenej chybovať a nedovoliť súperovi bodovo sa vzdialiť. V 26. min. sa však do trháku dostali domáci, keď po trojke Štorcela viedli 58:52, čo bol vôbec ich najvyšší náskok v zápase. Paradoxom tretej štvrtiny bolo, že Levičania v nej dali iba jeden kôš z hry a bodovali len trestnými hodmi! Všetkých dvanásť trestných hodov však dvojica Jugo – Lukjanec premenila a tak po tretej štvrtine viedli domáci rozdielom troch bodov 62:59. Úvod poslednej desaťminútovky patril Braňovi Brliťovi, ktorý ôsmymi bodmi v rade zakončenými efektným smečom otočil stav zápasu a hostia razom viedli
62:67! Po oddychovom čase domácich však nasledovala podobná séria z ich strany a v 35. min. bol stav zápasu
68:67. Taktická bitka pokračovala, Levičania viedli tri minúty pred koncom zásluhou bodov Lukjanca 69:72. Po trojkách Fapša a Rončeviča bolo dve minúty pred koncom 78:76. Nervozita na ihrisku narastala, bojovalo sa o každú loptu no oba tímy spravili aj niekoľko školáckych chýb. Dramatická koncovka vo výbornej atmosfére, o ktorú sa postarali aj fanúšikovia Levíc, vyvrcholila v posledných dvoch minútach. Najskôr nepremenil Jugo svoj prvý trestný hod z osemnástich! pokusov v zápase, následne však Jankovič premenil oba pokusy a vyrovnal na 79:79. Levičania ubránili domáci útok, loptu si zobral do rúk Lukjanec pri pokuse o prienik sa však dostala do autu. Rozhodca stojaci tvárou k hráčom ukázal, že loptu majú Levičania, jeho kolega v horšej pozícii bol však proti a nepochopiteľne bez vzájomnej porady prisúdil loptu domácim! Dvadsať sekúnd pred koncom sa dostala lopta na ruku domáceho Rončeviča, ktorý svoj prvý trojkový pokus minul, lopta sa však opäť odrazila do jeho rúk a druhý pokus z toho istého miesta skončil v koši. Levičania sa potom ešte pokúsili o strelu za tri body, tá však v koši neskončila a Petrovič premeneným trestný hodom ukončil zápas nervov, v ktorom sa tešili na konci šťastnejší domáci.
Najbližší zápas odohrajú Levičania až v novom roku 6.1 v Nitre.